m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Medugorje to znane i odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie. Jest ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum miejscowości znajduje się kościół pw. św. Jakuba. Jak twierdzi sześcioro widzących Matka Boża zaczęła się im ukazywać 24 czerwca 1981 roku, w miejscu zwanym Podbrdo, u podnóża wzgórza Crnica. Objawia się im do dnia dzisiejszego. Trójce z nich (Ivan, Vicka, Marija) przez czas już ponad 30 lat objawień prawie codziennie, pozostałej trójce (Mirjana, Ivanka, Jakov) z różną częstotliwością, raz w roku bądź raz w miesiącu. Matka Boża objawia się widzącym tam, gdzie aktualnie przebywają. Wzywa cały świat do modlitwy i nawrócenia, przekazuje liczne orędzia, w których zachęca do pogłębienia życia wiary i życia sakramentalnego, do lektury Pisma Świętego, oraz wszelkiej pobożnej praktyki, do pokuty oraz oddania swojego życia Jezusowi. Przekazuje widzącym tajemnice dotyczące przyszłych losów Kościoła i świata.
Rzeźba Chrystusa spływająca kroplami rosy pieczołowicie zbieranymi przez mocno wierzących pielgrzymów. Cud czy zwykła fizyka? Kościół Katolicki w swoim oficjalnym stanowisku wobec wydarzeń z Medziugorie (Oświadczenie Konferencji Episkopatu byłej Jugosławii z Zadaru z 1991 roku) wstrzymuje się na razie z ostatecznym osądem objawień - do tej pory ani nie uznaje ich jako prawdziwych ani też nie odrzuca jako fałszywych. Obecnie objawienia bada specjalna komisja powołana przez papieża Benedykta XVI w 2010 roku, której przewodniczy Kardynał Camillo Ruini. Komisja jeszcze nie przedstawiła wyników swoich badań. Pomnik jednego z cenionych spowiedników. W pobliżu miejscowości znajdują się dwa wzniesienia - Wzgórze Objawień (Podbrdo), miejsce pierwszych objawień, oraz Góra Krzyża (Kriżevac). Zbocza wzgórz są kamieniste, porośnięte niską roślinnością.
 W miejscach objawień ustawiono krzyże, w drodze na Podbrdo ustawiono tajemnice różańca, a na Kriżevac stacje drogi krzyżowej. Do lat 80. parafia Medugorje stanowiła typową wiejską parafię. Wtedy w związku z mającymi tutaj mieć miejsce objawieniami Matki Bożej oraz w konsekwencji z napływem wielu pielgrzymów i turystów Medziugorie, do tej pory całkowicie zamieszkane przez Chorwatów, zmieniło swój charakter.
Z małej wioski, składającej się pierwotnie z trzech osad, stało się miejscem kultu religijnego dla przybywających tam licznie pielgrzymów, a przy tym bazą gastronomiczno-noclegową... ... miejscem handlu dewocjonaliami i pamiątkami, z którymi to zajęciami obecnie wielu mieszkańców, spośród których wielu napłynęło do Medugorja w ostatnich latach, jest w jakiś sposób związana. Dzięki MB ludzie mają pracę, utrzymanie... i bardzo dobrze. Nasz gospodarz też nie narzeka. Interes się kręci.

najbliższe galerie:

 
Bośnia i Hercegowina ,     Medjugorie  cz. 01 / 02
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
Bośnia i Hercegowina - Medjugorje
1pix użytkownik valt69 odległość 0 km 1pix
Bośnia i Hecegowina-Medjugorie
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
B i H. Medugorje
1pix użytkownik caprio72 odległość 1 km 1pix
Medziugorie - galeria  na niedzielę  ( V. 2017 )
1pix użytkownik agra60 odległość 1 km 1pix
Objazdówką do Medziugorie i wodospadów Kravica
1pix użytkownik lucy56 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2355) dodano 30.10.2018 20:57

siur, maj san
Pozdrawiam.

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:572) dodano 29.10.2018 19:31

13...Tato , to Ty?

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2355) dodano 07.11.2013 13:24

Dwie pierwsze galerie z Bałkanów drzemią ukryte, to Split i Mostar, nie mogą się doczekać opisów.
Po fantastycznych galeriach Zibida z tego rejonu straciłem ochotę na prezentację swoich wypocin.
Ale pewnie powoli ujrzą światło dzienne.
Miło, że chociaż Ty wpadłeś Eljot z komentarzem. Medugorje jakoś nie budzi tylu kontrowersji co Licheń.
Dziękuję i pozdrawiam.

eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 07.11.2013 10:25

Jeszcze jedno,
W związku z moją tegoroczną podróżą po Bałkanach wzrosło moje zainteresowanie tym rejonem, dlatego czekam na dalsze części Twoje relacji z Bałkanów i "zapytowywuję" co z Bałkany cz. 1 i Bałkany cz. 2, czyżby gdzieś zaginęły w czeluściach OŚ?

eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 07.11.2013 10:08

Dziękuje za tę galerię.
Podoba mi się Twoje spojrzenie.
Odwiedziłem Medjugorie w tym roku i mam nadzieje, że niedługo też zaprezentuję mój, uzupełniający Twój, obraz tego miejsca.
Pokażę obraz z niedzieli, gdzie są tłumy ludzi, choć jak widzę po foto 12 do spowiedzi są też kolejki także w dni powszednie.
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!