m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (29):

 
Mui Ne jest położone na cyplu z zatoką. Od strony wschodniej jest szeroka piaszczysta plaża na której królują kitesurfingowcy, bo wiatry hulają tutaj wspaniałe. Otwarty, ogromny akwen. Raj dla nich. O świcie króluje tu cisza. Słychać tylko szum fal. Można obserwować jak słońce wynurza się z wodnej kipieli. Zaczyna o 5.55 i mniej więcej po 12. godzinach pracy wpada do krateru. Na sen. Świt jest na tej plaży cichy i spokojny. Są tu tylko dwa czynne hotele. Rybacy swój port mają po drugiej stronie cypla. Słynna strofa Młynarskiego ...tupot białych mew o pokład pusty , nieaktualna. Mew brak. To i kac nie taki straszny. Raz trafiła się para rybaków przybrzegowych. Bez łodzi. Bez lin i tego całego teatru, jaki oglądałem nad zatoką Bengalską w Birmie. Trafiłem niestety na sam koniec. Sprzątali. Dlatego nie wiem jaka była procedura początkowa. Jak zarzucali sieci? Jedno wiem na pewno. W sieciach była tylko roślinność i śmieci. Nie kontynuowali połowu. Ci sami panowie gdy zaczynał wiać wiatr, gdzieś w okolicy godziny 11.00 pojawili się znowu na plaży z grzebieniami. Narzędzie skonstruowane z bodaj czterech rzędów aluminiowych grzebieni połączonych ze sobą na długiej drewnianej żerdzi, wbijali w piasek przy brzegu i ciągnęli w różne kierunki. Za grzebieniem mieli przymocowany worek z otworami by woda i piasek mogły się przelewać jak przez sito. Do środka worka wpadały małże o określonej, przez szerokość zębów w grzebieniu, wielkości. Czyli, od samego rana  tubylcy  pracują by nakarmić siebie i bliskich. Zaś nadwyżkę zgromadzonego pożywienia sprzedać i kupić TO, co w przyrodzie nie jest ogólnodostępne. Ja osobiście uwielbiam zbierać grzyby, które w naszej przyrodzie ogólnodostępne na szczęście jeszcze są...jak jest tzw. wysyp.
By dostać się z wschodniej plaży do zatoki należy wyjść na drogę i zatrzymać autobus, który staje nie tylko na przystankach. Za 4. tyś.dongow w 5 minut dojeżdżamy do sklepu z miskami. To jest właściwie jakiś super market, bo misek jest tu bezliku i to różnych. Plastikowych i zbudowanych z bambusa z domieszką żywicy lub smoły i lepiku. Plastikowe i z żywicy są w kolorze niebieskim. Zaś te z bambusa są w kolorze bambusa. Wnętrza są wymalowane smołą i lepikiem, żeby woda do miski się nie dostała. Pierwszą miskę, którą mam w pamięci to miska z mlekiem z dodatkiem kawałków czerstwej bułki. Bo miska to naczynie do przechowywania lub podawania wszelkiego rodzaju potraw. Są mniejsze i większe. Te drugie, to wazy w których podaje się zupę. Mają przykrywkę by zupa w czasie przenoszenia pełnej wazy z kuchni do pokoju jadalnego nie wystudziła się nadmiernie. Waza ma też dwa uchwyty do jej przenoszenia. Bywają wazy przepięknej urody. Z porcelany. W Polsce najbardziej znana WAZA ma wartość historyczną. Mam na myśli wazę trzecią o imieniu Zygmunt. Została wyprodukowana w Szwecji przy współpracy Katarzyny Jagiellonki jako producenta. Ta waza była stawiana na stole królewskim, bo miała w sobie królewską krew. Taka zupa nazywa się czernina. Dobrze ją podać z łazankami. Potem wazę postawiono na pamiątkę na wysokiej kolumnie. Jak w muzeum. W Mui Ne miski pełne są zupy rybnej. Knorr produkuje kostkę rosołową jako podstawę do zypy rybnej, ale w Polsce nie ma ich w sprzedaży. Ryby jemy tylko w Wigilię i to nie wszyscy. Zatem możemy na bazie rosołu z drobiu przygotować zupę rybną. Do bazy należy dodać włoszczyznę. Jak warzywa zmiękną to wkładamy do niej kawałki różnych ryb, krewetki, małże, ośmiornice i po 5. minutach mamy taką michę, że pychota!!! Kurcze, normalnie się pośliniłem. Plaża od strony wschodniej pokryta jest takimi muszlami. Taka stylizowana muszla małża od ponad wieku jest znakiem firmowym koncernu paliwowego Royal Dutch Shell, który pierwsze wiercenia zaczął na Sumatrze. Holendrzy na Sumatrze w 1890 roku a w Polsce na terenie obecnego Świnoujścia zakończono budowę kanału Piastowskiego. W ten sposób utworzono wyspę Karsibór.
Plaża od strony zatoki jest brzydka. Jest portem, miejscem czyszczenia ryb i eksmisji z różnych muszli właścicieli. Muszle rozbite wraz z kawałkami różnych części ryb, krewetek, ośmiornic, krabów, ludzkich odchodów tworzą taką powiedzmy miskę ustępową. Bestsellerem w fabryce w Kole jest obecnie miska ustępowa lejowa. Zupełnie nie wiem co to znaczy lejowa, ale w Mui Ne jak nie leje to przychodzi przypływ i ocean wszystko zabiera z siłą wodospadu. Dla miejscowej ludności skarby, które przy pomocy misek można sprzedawać prosto z miski to złoty interes. I w tej kreacji pod światlo wygląda ten interes przyjemnie i tajemniczo. A proszę sobie wyobrazić, że w sieciach, które są na tej plaży czyszczone jest jeszcze wiele różnych śmieciowych skarbów. Szczególnie dla mnie, zbieracza muszli. Kolekcjonera. Mam dwie duże szklane szafy z półkami na których leży piasek z różnych plaż świata i muszle. Kawałki raf, zasuszonych owadów itp., koników morskich. Takie widoki to przyjemność. A to co w środku to też przyjemność. Na chwilę. Dla podniebienia. Oprócz setek misek, w zatoce cumują także łodzie rybackie. Ja byłem tam w czasie świętowania Nowego Roku Chińskiego więc rybacy tych łodzi świętowali. Każda łódź obowiązkowo ma banderę, czyli flagę Wietnamską. Wszystkie są pomalowane w trzech kolorach. Dominujący to niebieski, kobaltowy, żółty i czerwony. No i mamy miskę w całej okazałości. Na wybiegu. Przy każdej misce bodygard. Manager. Wybór najpiękniejszej miski na całym świecie wywołuje emocje. Ta która wygra przez rok jest najpiękniejsza i ma zapewnione lukratywne kontrakty.
Manager takiej miski to musi mieć telefon satelitarny do dyspozycji bo propozycje sypią się z całego świata. W Polsce, żeby było zgodnie z naszą tradycją mamy dwa biura organizacyjne wyboru miss. Dwie Polski, dwa biura. Na szczęście mamy jeden hymn i jedną banderę. Ale kto wie????...  Nocna Zmiana... Bluesa  może jeszcze raz zagrać. Tej misce daję palmę pierwszeństwa. Znakomita kolorystyka. Wymiary na miarę miss word. Wietnamskie dziewczyny są mało kobiece. Ubierają się tak, jakby dopiero co wstały z łóżka. Ciągle w piżamach. Na głowie zawsze kapelusz. Właśnie, to jest pytanie czy w tych kapeluszach też śpią. Kapelusze wietnamskich kobiet są charakterystyczne i bardzo malarskie w tych okolicznościach przyrody. Na polach ryżowych w szczególności. Zasłaniają jednak włosy i tym samym fryzurę, która jest dla wielu kobiet najważniejsza. Są kobiety dla których Polska jest najważniejsza, ale one nie mają głowy do fryzury. Nagrodą dla miski w konkursie piękności jest najczęściej samochód albo kluczyki do samochodu głównego sponsora. W Wietnamie skuter jest najlepszą nagrodą bo można nim przewieźć wszystko. I na dodatek jest niezbędny do zrobienia zakupów bez opuszczania skutera i bez wyłączania silnika. Miski różnią się też wielkością. Wielkość miseczki zależy od rozmiaru biustu. W Polsce miseczka zwiększa się o rozmiar wraz ze wzrostem obwodu w biuście o 2 cm. Jak to jest w Wietnamie to nie wiem. Nie miałem przyjemności. Ale jak widać im większa miska tym większy wkład. Lub biust jak mawiają specjaliści. Miska misce nierówna i różni się także budową. Mamy rodzaj półusztywniany, który charakteryzuje się tym, że dolna część miski jest usztywniona, natomiast górna to najczęściej siateczka lub koronka. W modelu sztywnym cała miseczka jest usztywniona delikatną pianką.
Sądzę, że tutaj stosuje się raczej model sportowy czyli miękki. Zazwyczaj bez fiszbin i gąbek, podobny do topu, który mocno trzyma miski przy ciele poprzez niewielkie ściśnięcie i spłaszczenie. Idealnie nadaje się do uprawiania w nim sportu a także do pracy w kucki w kontakcie z odzieżą typu piżama. Pisałem już, że duże miski to wazy. Są jeszcze miski większe od wazy nawet Zygmunta, które służą do mycia. Nieodłącznym drugim naczyniem przy misce jest wiadro lub dzban na wodę. Kiedyś bywały w komplecie nocniki. Jeszcze można w sklepach z antykami zobaczyć takie piękne porcelanowe komplety. Cudeńka. Z fajansu, miedzi i srebra. Dzisiaj króluje plastik. A plastikowe woreczki na wszystko, zaśmiecają naszą planetę z dnia na dzień. Z godziny na godzinę. Największą miską jest najbliższy akwen obok naszego miejsca zamieszkania. My jemy z niego wszystko co się da i w nim myjemy też wszystko co się da. Odprowadzamy do tej gigantycznej miski ścieki. Żyjemy w przeświadczeniu, że moja chata z kraja a jest to gówno prowda, święta prowda i tyż prowda... Alegoria miski...duża, mała, najmniejsza i w każdej przyroda ożywiona...istota przeżycia. Istota miłości. Istota wojny.

najbliższe galerie:

 
WIETNAM. . .  MUI NE. . .  PUSTYNIA CZERWONA. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 2 km 1pix
WIETNAM. . . MUI NE. . . NIELOT
1pix użytkownik deszcz odległość 2 km 1pix
Wietnam - Mui Ne i Nha Trang
1pix użytkownik andzia odległość 2 km 1pix
WIETNAM. . .  MUI NE. . .  PUSTYNIA BIAŁA. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 16 km 1pix
Mui Ne
1pix użytkownik ulka odległość 26 km 1pix
Ho Chi
1pix użytkownik jotwu odległość 145 km 1pix

komentarze do galerii (82):

 
deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.07.2012 15:32

HERIKA - dziękuję, że wpadłaś...twarze w kapeluszach trudne są do sfotografowania...pozdrawiam serdecznie.

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 01.07.2012 19:41

a mi się te kapelusze podobają:) sama taki bym chciała, nie musiałabym się wówczas czesać;)
kapeluszowe zdjęcie (21) super. najlepsze.
pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2012 14:13

ŚWIĘTOJANKA - teraz wyszło szydło z worka...wreszcie dostałem od Ciebie pozdrowienia, a ja myślałem, że pozdrawiasz mnie za każdym wpisem, komentarzem, aluzją, żaluzją, anegdotką, cytatem i etceterą...mimo wszystko dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2012 14:08

ANNUUS - dziekuję...skojarzenia to rodzaj zabawy a jednocześnie dobra droga do przyswajania dużej ilości tekstu na pamięć...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2012 14:06

CARMEL - miło, że się odezwałaś, bo musisz wiedzieć, że Twój przypadek kliniczny nie jest mi obcy...szkoda, że to tak długo trwa i nie do końca wiadomo o co chodzi...bądź jednak dobrej myśli...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2012 13:59

SURYKATKA & MARCOWA - nie jest dobrze, żebym musiał tak długo czekać na WASZ komentarz...to ja po nocach siedzę i dla WAS wymyślam anegdoty, wymyślam!!!...publikuje i czekam potem Bóg wie jak długo na odrobinę zainteresowania...można czasami wyschnąć na wiór będąc w oazie...nie jest dobrze, a jednak dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2012 13:54

CIASTECZKO - dziekuję i witam w moich progach...miło było Cię gościć, przepraszam, że nie podałem ciasteczek, ale nie miałem pojęcia, że z Ciebie taki POTWÓR...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2012 13:51

GIMPER - dziekuję za wizytę...miło, że się pokazujesz...pozdrawiam serdecznie.

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 26.06.2012 22:06

Będzie bez komentarza, ale za to z pozdrowieniami :-)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 26.06.2012 21:49

Pięknie!!!
Podziwiam Twoją umiejętność skojarzeń. Komentarz zdecydowanie poprawia samopoczucie:)
Pozdrawiam serdecznie:)

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 26.06.2012 20:18

Och Deszczu...jak mi brakuje tej różnorodności kulinarnej , która oni poławiają w swoje miski...Mimo , że jem ponad przeciętną ilość ryb i jestem z tych co to gotują bulion rybny , a na kostkę mówią fuj ;) ...mam ciągły niedosyt ;) Piszesz o miskach , miseczkach. Szczerze mówiąc to taki męski , ale miły punkt widzenia. Sama chyba bym na to nie wpadała...w różnorodności siła. Cieszę się , że razem nie mieszkamy ;D mam manię zbierania muszelek i przywożenia ich ze wszystkich miejsc , w których byłam , do tego jakieś kamyczki itp drobiazgi...musielibyśmy kupić więcej szaf...a tak kończy się na dwóch Twoich i moich kilku pojemnikach na te cuda natury ;D Piękne to Twoje złoto na zdjęciach. Jestem wciąż pod urokiem tego co piszesz i pokazujesz :) dziękuję...ciągle chora Carmel ;)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 22.06.2012 19:50

...ja tez ,ja też spóźnione gratulacje składam ;)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 21.06.2012 19:16

Spóźnione , ale najszczersze gratulacje:-)

ciasteczkowypotwor użytkownik ciasteczkowypotwor(wpisów:201) dodano 21.06.2012 18:00

Cudowne zdjęcia ;-) Pierwsze zdjęcie prześliczne . < 33
6 też bardzo łądne . ; *
Pozdrawiam ;-)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 20.06.2012 14:44

Trochę spóźnione gratulacje ale sama galeria świetna, zazdroszczę wyprawy i widoków

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 20.06.2012 14:15

DZIĘKUJĘ wszystkim i każdemu z osobna za gratulacji i głosy...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 20.06.2012 14:14

MAGDALENA - dziekuję za miłe słowa i wspomnienia...to jest robota ciężka i stresująca, bo dzień w dzień toto-lotek...będzie ryba albo nie...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 20.06.2012 14:11

SKUZA - dziekuję, że się ubawiłaś...okazało się, że "miseczkologia" ma wielu ekspertów i wielbicieli...pozdrawiam serdecznie.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 20.06.2012 14:09

Naście lat temu wynajmowałam pokój w Kuźnicy na Półwyspie Helskim. Gospodarz był rybakiem i zabierał mnie czasem na kuter (mimo że tego nie wolno robić) na poranne (przed świtem!) wybieranie sieci w zatoce. Ogromny mam szacunek od tego czasu dla pracy rybaków. Nieważne z czego łowią. Z takich misek to pewnie jeszcze trudniej:-( Złota seria jest magiczna. Gratuluję i pozdrawiam:-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 20.06.2012 14:08

SAWICZ - dziękuję za te duże litery!!! i pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.06.2012 11:13

Serdecznie gratuluję galerii tygodnia i mistrzostwa w dziedzinie miseczkologii stosowanej ;)

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 18.06.2012 19:51

Gratulacje. Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 18.06.2012 19:06

Piękna galeria. Gratuluję wyprawy i cudownych zdjęć. Pierwsze zdjęcie bajkowe.
Pozdrawiam.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 18.06.2012 18:38

Gratulacje:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 18.06.2012 11:58

Gratuluję wyróżnienia.Kolejna czarująca galeria.Pozdrawiam

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 18.06.2012 11:08

Chyba nikogo nie dziwi to wyróżnienie, w pełni zasłużone:) Pozdrawiam.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 18.06.2012 11:00

Dołączam się do gratulacji :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 18.06.2012 10:11

gratulacje

vivi użytkownik vivi(wpisów:488) dodano 18.06.2012 09:42

Gratulacje ,zdecydowanie najlepsza praca.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 18.06.2012 00:38

Gratulacje:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 17.06.2012 21:44

Bardzo interesujący wykład na temat "miseczkologii" stosowanej,upiększony zacnymi fotkami...dobrze się bawiłam:))))Pozdrawiam serdecznie:))))

sawicz użytkownik sawicz(wpisów:124) dodano 17.06.2012 18:29

Pierwsza klimatyczna część galerii REWELACYJNA. Te fotografie są jak perły ! C U D O W N E

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 17.06.2012 15:23

Deszczu, gorzej, ze czasami ta sila chce byc pierwsza, a czasami odwrotnie - nie umie zupelnie wykorzystac swoich mozliwosci... Pozdrawiam:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 15:12

GRACE - dziękuję i dlatego MEDIA to czwarta siła na świecie...z nieudacznika zrobią bohatera i odwrotnie...POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO......pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 15:10

MARGO - a mnie tam generalnie wszystko dziwi...nawet to, że się dziwię...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 15:03

DISPAR - jeszcze dzisiaj, teraz jak piszę te słowa nie mogę zrozumieć dlaczego nie umiemy grać w piłkę nożną tak - by WYGRAĆ!!!...dziękuję i pozdrawiam serdecznie...i zapomniałem POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO!!! itd..............................................................

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:57

MADELEINE - muszle piękne są bardzo...tworzą wokół atmosferę spokoju i szumu fal...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:54

EDDIE - zupę rybną wigilijną robie też na bazie ryby, czyli kilku głów karpia i włoszczyzny, ale bez kawałków ryby i różnistych przysmaków oceanu...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:49

MIECZYSAW - rybacy nic nie wiedzą, że są na celowniku...tu pracuje długi obiektyw...to moja cierpliwość jest wystawiana na próbę...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:47

SURYKATKA - to są lata doświadczeń i eksperymentów na własnym ciele i ustroju...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:44

TEREZA - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:43

ANIKIM - doprawdy nie rozumiem takiego zakazu...nie wolno zbierać grzybów w lasach pod karą...a gdyby były halucynogenne to pewnie by można było z dodatkiem marychy koniecznie...współczuje...dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.06.2012 14:39

SATAN - dziękuję...wiem, że dla Ciebie góry są najważniejsze, ale i tam można znaleźć jakiś źleb w kształcie subtelnej miski...pozdrawiam serdecznie.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 17.06.2012 09:12

Wietnam u Ciebie bardziej magiczny niz w rzeczywistosci:)
Apropos gorseciarstwa juz nie bede sie wypowiadac...
pozdrawiam:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 17.06.2012 07:55

No tak, u ciebie nudno nigdy nie jest. Świetnie się oglądało i świetnie się czytało. Zdziwiona nie jestem, bo któż ma się najlepiej znać na miskach jak nie mężczyzna.
Ach te twoje skojarzenia...Pozdrawiam serdecznie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 16.06.2012 22:56

Całe szczęście, że jesteś.
Po przegranym meczu, ratujesz moje samopoczucie.
Bardzo podobająca galeria.
Pozdrawiam serdecznie:)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 16.06.2012 14:27

Kurcze, nigdy nie przyszło mi do głowy, że Ten co stoi na Placu Zamkowym w Warszawie, to co podtrzymuje tę kobiecą część ciała, która tak przyjemnie układa się w męskiej dłoni i to w co w dzieciństwie sikałem to MISKA !? Ależ Ty masz skojarzenia, UFF.
Pozdrawiam.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 16.06.2012 11:32

Deszczu, znów pięknie !!! Z muszlami mam podobnie - zbieram, oczyszczam, konserwuję - jeszcze kilka lat i połowa mojego pokoju zamieni się w plażę... :) pozdrawiam serdecznie.

eddie użytkownik eddie(wpisów:297) dodano 16.06.2012 09:01

Fajnie opisane, zdjęcia się również podobają. Zupę rybną jadam również w wigilię. Nie na bazie rosołu, na bazie ryby. Ale to takie tam południowe zwyczaje, być możenie tylko,ale tego nie wiem. Jedni mawiają że Polskie inni mawiają że nie do końca. Nie ważne. Ważne że pyszne. Pozdrawiam serdecznie.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 15.06.2012 17:29

komentarz super,uśmiałem się czytając go.Zdjęcia też rewelka.Przyznaj się ile płacisz statystom-rybakom ? Rybacy stają się Twoją specjalnością na OS.Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 14.06.2012 21:30

Fotki nieziemskie jak zwykle.
Co do komentarza to łatwość z jaką Ty przechodzisz od miski biustonosza do miski z zupą jest zastanawiająca... Pozdrawiam serdecznie :-)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 14.06.2012 20:07

Twoje galerie ogląda się z wielką przyjemnością.Pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 14.06.2012 19:22

Deszczu jak zwykle zachwycasz obrazem i bawisz słowem.
Niesamowite są te twoje skojarzenia.
Podziwiam szczególnie Twoją wiedzę na temat misek, ich rozmiarów i budowy, nie każdy mężczyzna taką wiedzę posiada, choć niemal każdy za eksperta w tych miskach się uważa;)
Muszę Ci jeszcze napisać że z tą ogólnodostępnością grzybów w Polsce to jest prawdziwy rarytas, ja niestety muszę łamać prawo by jesienią grzybka skosztować. W Holandii grzybów zatrzęsienie w lasach, nikt ich bowiem nie zbiera. Grzybobranie jest tu zabronione i grozi wysokimi mandatami, ale nawet sobie nie wyobrażasz jak przykro jest patrzeć gdy tyle pożywienia się w lesie marnuje, porastając pleśnią.
Pozdrawiam serdecznie:)

satan użytkownik satan(wpisów:3242) dodano 14.06.2012 17:17

Tyle się tu dowiedziałem o miskach ;-) Jak zwykle tekst i obraz na wysokim poziomie, z przyjemnoiścią spędziłem tu czas.

Pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 14.06.2012 15:09

Przepraszam, że się wcześniej wcięłam ale ostatnio trochę zmieniłam godziny urzędowania ;) A co do misek to mam nadzieję, że im nie przeciekają bo w to, że trabanta robili z tworzyw sztucznych to powątpiewam. Pamiętam takiego jednego z wczesnych lat siedemdziesiątych. Stał w pobliżu mojej podstawówki a w masce miał wybitą dziurę. Na żadne tworzywo sztuczne to nie wyglądało... Raczej na tekturę :))))) Pewnie te miejsca łatane żywicą były mocniejsze niż sama karoseria :)))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 15:02

STRABSENFILM - ja się z Tobą zgadzam, ale...mój cytat jest przez Ciebie wyjęty z kontekstu, dotyczącego wietnamskich łodzi rybackich, które są na zdjęciach a nie okretów wojennych...czyli zadaję teraz sobie i Tobie pytanie...czy polskie łodzie rybackie mają dwie, różne bandery??? ...pozdrawiam serdecznie.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 14.06.2012 14:28

Deszcz - nie chciałem się popisywać swoją skromną wiedzą, ale napisałeś cyt: "Polska ma jeden hymn (pełna zgoda) i jedną banderę" (tu się zgodzić nie mogę). Przyjmijmy zatem w pełni zgodni obaj, że Banderę jednego(?) ma Ukraina:))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 14:22

MGFOTO - delikatny wtręt z dziedziny gorseciarstwa a ile skojarzeń...sadzę, że miski z bambusa to sami sobie robią...pamiętam, trabanta, takie niemieckie auto, karoserie miało z tworzyw sztucznych i po kolizji żywicą łączono kawałki i wypełniano braki...czyli idąc tą myślą, Wietnamczycy sami w domu i zagrodzie dają radę w dzidzinie misek...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 14:11

KONWALIA - mnie też miło...dziękuję i pozdrawiam serdecznie...wróciłaś czy dalej żeglujesz z przyjemnością...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 14:09

ANUSIA-OSIA - Ty też mnie zainspirowałaś i przy komentarzu Romany tak napisałem..." pierwsze miski widzialem w Kambodży na jeziorze Tonle Sap i były to prawdziwe miski w których siedziały dzieci...ścislej - jedna miska, jedno dziecko...śmigały od łódki do łódki z turystami jak pershingi i nigdy nie kręciły się wokół osi, no chyba, że wokół ANUSI- OSI..." dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 14:07

BABUCH - dziękuję...jak mówiłem głośno, że ten dar to mam od Boga to Tato, zawsze wtrącał się z uwagą... A JA TO PIES...pies Tato, też od Boga...a pies Ci mordę lizał - pointował z uśmiechem...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 14:02

PAWELLER75 - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 14:01

STRABSENFILM - dziękuję za sprostowanie...nic jednak nie zmieniam, bo skoro łódki, statki mają jedną banderę, a ja nie pokazuję okrętów z wrodzonej ostrożności, to wszytko jest OK...dobrze, że istotą sporu nie jest Stepan Bandera...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:47

MARZANNA - dziekuję...uwielbiam pisać bajki...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:46

D-B - skoro miska misce nie równa to za Czepcem z WESELA St. Wyspiańskiego..."Ptok ptakowi nie jednaki, człek człekowi nie dorówna, dusa dusy zajrzy w oczy nie polezie orzeł w gówna pon jest taki, a ja taki "....dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:42

TAMA - wcięła się Małgosia więc kręcenie wyjaśniam dwa piętra niżej...pozdr

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:39

TAMA - z tym kręceniem się w misce lub z miską to wyjaśniam piętro niżej...dziękuję...chyba jestem znawcą tego co wypełnia miski lub miseczki...takie odnoszę wrażenie, ale wrażenie nie paczka i nie trzeba koniecznie odnosić...pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 14.06.2012 13:36

Biorąc pod uwagę ile złota na tej plaży, np. na zdjęciu Nr 7 to nie dziwota, że Rosjanie upodobali sobie to miejsce ;)
Porównanie wietnamskich misek do polskich miseczek pobudza do myślenia. Bo skoro u nas prawidłowe skojarzenie, że im większy obwód tym większa miseczka poparto nieprawidłowym założeniem, że im większa miseczka tym większy obwód pod biustem to zrobił się przysłowiowy klops. Mało tego… Założono też, że duże „miseczki” mogą mieć tylko kobiety zamożne i w związku z powyższym produkuje się te duże miseczki przede wszystkim w wymyślnych fasonach, a kosztują one tyle ile przeciętna Matka – Polka może przeznaczyć na utrzymanie całej rodziny przez prawie pół miesiąca. W efekcie na ulicach oglądamy panie, które radzą sobie jak mogą a wyglądają jak… Lepiej przemilczę.
Na pierwszy rzut oka laika wygląda na to, że Wietnamczykom z miskami nie jest źle i nawet wbrew naszym przypuszczeniom płyną prosto zamiast kręcić się w kółko. Więc skoro analogia to nasuwa się pytanie : Czym różni się na przykład miska plastikowa od bambusowej i czy przeciętnego Wietnamczyka stać na taką miskę jaką chciałby sobie kupić? I czy dobrze mi się zdaje, że ta wymarzona miska wcale nie byłaby okrągła? Pozdrawiam serdecznie :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:34

ROMANA - pierwsze miski widzialem w Kambodży na jeziorze Tonle Sap i były to prawdziwe miski w których siedziały dzieci...ścislej - jedna miska, jedno dziecko...śmigały od łódki do łódki z turystami jak peshingi i nigdy nie kręciły się wokół osi, no chyba, że wokół ANUSI- OSI...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:29

JANUALIA - dawno nie czytałem tak miłej, dla wypełnienia miodem własnego ego, recenzji...wiem na ten temat wiele, więc nie przesadzam a doceniam i dziękuję serdecznie.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 14.06.2012 13:25

Jak zwykle,milo u Ciebie goscic-)
Pozdrawiam.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.06.2012 13:19

PIPOL - dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 14.06.2012 08:14

Masz taką lekkość opisywania, przekazywania myśli i to w połączeniu z obrazem, jest fascynującą nauką. Zainspirowałeś mnie. Dziękuję

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 13.06.2012 21:10

Masz dar do przekazywania informacji. Świetne zdjęcia i komentarze. 2 dla mnie naj. Pozdrawiam -:)))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 13.06.2012 20:36

Ciekawa relacja. Fotki 3 i 16 dla mnie najfajniejsze. Pozdrawiam.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 13.06.2012 20:12

Jak zawsze, najwyższy poziom. Przy okazji sprostowanie - Polska nie ma jednej bandery, lecz dwie. Jedna podnoszona jest na statkach, druga na okrętach. Ma za to jedną flagę. Flaga i bandera to nie to samo. Pozdrawiam.

marzanna użytkownik marzanna(wpisów:41) dodano 13.06.2012 19:54

Bajkowo, magicznie! Pozdrawiam.

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 13.06.2012 19:51

Jak w życiu...miska misce nierówna ...
Pozdrawiamy miło :-)
D&B

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 13.06.2012 18:48

Hm, znawca misek, a ścislej "miseczek" :) Jeśli chodzi o fiszbiny to wywołują alarm przy bramkach na lotniskach. Można się przerazić spojrzenia kontrolerów.
Ciekawa opowieść z lekkim dystansem. Miska ze zdjęcia 24 podoba mi się najbardziej, jest naturalna ale na pewno bym nią nigdzie nie dopłynęła a tylko obracałabym się w kółko:)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 13.06.2012 17:05

Ciekawi mnie jak się steruje taką okrągłą łódeczką żeby nie kręcić się w kółko ?
Pozdrawiam :)

janualia użytkownik janualia(wpisów:151) dodano 13.06.2012 16:26

Do diabła, Deszcz, jak Ty to robisz... ?! Jak pokazuje się Twoja galeria, to człowiek uświadamia sobie, że na nią czekał..., co więcej..., jest przekonany, że nie czekał bez sensu. Że było na co czekać! Nawet wielki mistrz słowa Myśliwski zwierzał się "...czekam na to słowo, które wypływa z zebranej materii, proces ten jest jednak ciężką, żmudną, systematyczną robotą... (...) nad białą kartką papieru", co więcej "...czasem człowiek jest bezradny wobec tej białej kartki - ale jest to bezradność owocująca, z niej coś w końcu wynika." Wynika, oj wynika! Tylko dlaczego wydaje się, że u Ciebie, ani nie ciężko, ani nie żmudnie... Poruszająco i dosadnie na zmianę, a nawet równocześnie... To pewnie zasługa tej zebranej materii... Obrazy doskonałe!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 13.06.2012 15:22

zacne

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!