m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
Na początku był surfing. Jazda na specjalnej desce na fali. Pierwsze wzmianki o tego typu pasji pojawiają się pod koniec XVIII wieku i dotyczą okolic wysp Hawajskich. Także Polinezja, Thaiti, Nowa Zelandia to miejsca, które kojarzą się z pierwszym surfingiem, bez względu jak się wtedy nazywał. Chociaż, jak wszyscy wiedzą największe osiągnięcie w podobnej dziedzinie odniósł Jehowa i Mojżesz bo sobie raz z falami zrobili co chcieli. I to przy pomocy laski. Gdyby Jehowa był Czechem laska by nie  zadziałała,  bo miłość jest ślepa i głucha. Lasek w mokrych podkoszulkach trudno tu szukać. Kitesurfing to raczej męska pasja. Z przyjemnością odnotowałem kitowców z Polski. U nas sezon krótki, bo woda zimna. Wiatrów nie brakuje, szczególnie tych politycznych. Ciągle zimna wojna. I bojery mają większe wzięcie. Bojer to jest żagiel poruszający się na płozach po lodzie. Wymyślili to Holendrzy i dlatego często mówimy na łyżwy holenderki na których można jak kto umie holendrować. Czyli zataczać po lodzie koła na zewnątrz. Jak się nazywa zataczanie kół, mając w ręku ster spadochronu a na nogach deskę, po fali tego nie wiem. Jednego jestem pewien, że trzeba być bardzo pozytywnie zakręconym by z tak dużym ekwipunkiem podróżować po świecie. I tylko po to by poślizgać się na fali i od czasu do czasu poderwać się do lotu mimo, że człowiek to nielot. Wiem, że są tacy ludzie, co częściej chodzą w chmurach niż po przysłowiowym ziemskim padole, ale nie oszukujmy się - człowiek to nielot. Wrażliwców z marzeniami nazywam Ptam. Takie nie wiadomo co? Mój ulubiony Marc Chagall na swoich płótnach maluje latające krowy, kościoły, ludzi, ale Chagall to właśnie PTAM. On potrafi. Taki nadprzyrodzony człowiek. A co ma powiedzieć pingwin. Ptak przecież. Jest tyle tysięcy różnych fruwających ptaków a taki pingwin nie lata. Pan Bóg musiał po prostu pingwina nie lubić. Dlaczego?...spotkałem niedawno takiego nielota, który wszystko wie. Patrzę, a między jego nogami, poniżej kolan gramoli się PISklę . Czyżby??? - zdziwiony pytam - odpowiedź pada szybciej niż zdziwienie zniknęło z mojej twarzy - nie moje!!!, mam kota, na punkcie pomaganiu młodym w patriotycznym wychowaniu. OK.., mam pytanie dlaczego pingwiny nie latają. Wiem, ale nie mogę powiedzieć. Widziałem taką listę na której jest, był pingwin i inni jeszcze ale nie mogę powiedzieć, chyba, że Pan Bóg mnie z tego zwolni. W Krakowie mówią, aż się zdziwisz - podpowiadam. No właśnie - mówi pingwin - jestem tak doświadczony, że mnie już nic nie zdziwi. Nawet Dziwisz. Jestem na wszystko przygotowany. I taki musi być każdy kitesurfer.
Jeśli dla przykładu spadochron wpadnie mu do wody, a tak się często zdarza to natychmiast musi go podnieść. Bo jeśli fala wleje się do kajta to go rozerwie. Często w takiej sytuacji spada także deska. Jeżeli mamy ją na smyczy nadchodząca fala niesie deskę prosto na kitesurfera. A takie spotkanie grozi śmiercią lub kalectwem. Jeśli nie udaje się podnieść latawca przed nadchodzącą falą, to należy płynąć tak, aby zluzować linki, lub wypiąć się z haka. Gdzie jest hak?...no właśnie. Zbieranie haków to czynność ulubiona przez nielotów. Wrócę do wcześniej cytowanego pingwina. To kolekcjoner haków. Ma historyczny hak na którym podobno miał być powieszony za ziobro Janosik. Konkretnie, za pośrednie ziobro. Jest jeszcze kiwi, którego nic nie dziwi. Też nielot. I dziwoląg. Samiec wysiaduje jaja, które samica zniosła. Ona sobie robi jaja, a on wysiaduje. Nieloty tak mają. Wyżej jaja nie podskoczą. I, żeby było zupełnie bez sensu kiwi się pnie. Owija się na podporach i pnie. Jak pnącze. To takie charakterystyczne dla polskiego środowiska - nieloty się pną. Nieloty mają wspaniałe, kolorowe skrzydła. Jak odpustowe anioły. A upadłe anioły to diabły, wyrzucone z Nieba do Piekła za malwersacje i przekręty. Pnące kiwi rodzą owoce na kształt jaja. Mają w sobie około 100% witaminy C i nie jest prawdą informacja, którą wyśpiewuje niejaki Rosiewicz, że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny. Najwięcej witaminy mają owoce kiwi. Mają, oprócz witaminy C, witaminę A, witaminę E, witaminę K, wapń, żelazo i kwas foliowy. Polskie dziewczyny są najpiękniejsze na świecie i to jest prawda. A co mają w sobie niech będzie tajemnicą, każdej z nich. Nie każda wpuści do siebie na kolacje ze śniadaniem nielota. Ale taki kitesurfer choć na chwilę lotny ptak robi wrażenie na każdej dziewczynie. Bo dziewczyny lubią odrobinę szaleństwa opakowanego w poetykę jarmarcznego odpustu. Kochają jak gra Goran Bregovic diabeł wcielony. Przyznam, że byłem pod wrażeniem wyczynów kitesurferów. Szybkość, wznoszenie się pod obłoki, to znów wpadanie w kipiel szalonych fal robiły wrażenie. Szkoda, że to jednak samoloty na uwięzi. Do końca życia będę pamiętał jak rozgrywano kiedyś w naszej socjalistycznej Ojczyźnie, mistrzostwa krajów demokracji ludowej samolotów latających na uwięzi. Niezły samolot mieliśmy, z siedzeniami dla 40. milionów obywateli.
Na szczęście udało się z tej uwięzi uwolnić. Co mają powiedzieć te nieloty. Już nieloty. Bo jeszcze chwilę temu na wolnym wybiegu. W cenie są teraz jajka od kur z wolnego wybiegu. Niezłe jaja. Znam przysłowie, które co prawda odnosi się do męskiego kura, ale prawdziwe...kogut myślał o niedzieli, a w sobotę mu łeb ucięli.... Dzikie kaczki pięknie latają. Lubię obserwować jak rodzice uczą swoje dzieci latać. Jak się rozpędzają po wodzie i nic. Łabędzie, szczególnie robią wrażenie. Każdy start i lądowanie to piękne sceny godne dobrego fotografa. Zaś kaczka domowa w polskich realiach nie kojarzy się najszczęśliwiej więc nie będę jej ilustrował słowami. Te kaczki skończą żywot po pekińsku, bo mają skośne oczy. Żywot nielota jest poddawany ciągłym próbom. Widział ktoś karmienie kur bananami?...kur będących w niewoli. Kur związanych sznurami? Kur przywiezionych na targ na skuterze głową w dół jak nietoperze? Taki widok i taka sytuacja jest do zaobserwowania tylko w Azji. Widziałem tak traktowane kaczki, kury w Kambodży, Chinach, Wietnamie, Tajlandii. Zaś wciskanie kurom na wybiegu dla niewolników w dziób, kawałków banana to na tym targu w Mui Ne widziałem po raz pierwszy. Nie wiem czemu to miało służyć. Kury nie były sprzedawane na wagę. Miałem wrażenie, że bardziej potrzebna byłaby im woda niż banan. Przypomniała mi się słynna bułka z bananem Adama Małysza, która trafiła nawet do reklamy. Nasz najsłynniejszy lotniarz narciarski dzięki bananowi w bułce latał na odległości dla innych nieosiągalne. Nie opychał się bananem Robert Mateja i został nazwany naszym największym i najsłynniejszym nielotem. Pingwinem, Cesarzem Buli, Bulmistrzem, Bulionerem bo zdarzyło mu się kilka razy nie przeskoczyć buli. Wietnamczycy opychają się warzywami, które są dorodne, smaczne i podawane al dente. Wraz z ryżem i kawałkami gotowanego drobiu, wieprzowiny, wołowiny stanowią podstawowy posiłek. Nie zapominam o słynnej zupie PHO i wszelkich rybnych potrawach szczególnie tutaj w Mui Ne. Wszystko z oceanu świeże i smaczne. No i turki...
Turki, które korzenie mają w Meksyku są także tutaj. Są sprzedawane do wazonu ale nie są cięte. Wyjęte z ziemi wraz z korzeniem. Turek, aksamitka, tagetes to trzy nazwy na jedną roślinę, która kojarzy mi się z cmentarzem. Czyżby to były ulubione kwiaty większości zmarłych? Kwiat jednoroczny. Taki nielot wśród kwiatów. Nie ma to jak latawce, dmuchawce, wiatr... Kobiety wietnamskie w tych swoich piżamowych kreacjach niestety nie unoszą mojej wyobraźni w okolice  Rozmowy lirycznej  Gałczyńskiego. Po prostu piżama w Wietnamie wyszła z łóżka na ulicę i ma się dobrze. Coraz częściej podobne kreacje można zobaczyć na salonach czy na czerwonym dywanie i wtedy dowiadujemy się o tzw. wpadkach modowych. Jednak jak zobaczyłem Rihanne w piżamowej stylizacji to moja wyobraźnia przypomniała sobie kilka strof z  Rozmowy lirycznej ... ...Kocham cię w kapeluszu i w berecie. W wielkim wietrze na szosie, i na koncercie. W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach. I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona... Reasumując, moda piżamowa jest na fali, tak jak kitesurferzy w Mui Ne. Jak całe rodziny przesiadujące na fali w miskach po zachodzie słońca. Takie wspólne wysiadywanie jaj nielotów. Takie rodzinne obrady sejmowe jak przy okrągłym stole. Nie wszyscy mogą w nich uczestniczyć. Kto cierpliwy czeka na swoją kolej. Bo kto się z ideologią rodziny nie zgadza to wylatuje, dlatego, że nielot, to do wody. Międzynarodowe towarzystwo kitesurfingowców siedzi już w restauracyjce przy piwie Sajgon i dzieli się wrażeniami z mijającego dnia. Mogą tak jeść, pić, dyskutować do białego rana. Nie muszą wcześnie wstawać bo dopiero koło 11.00 tutaj zaczyna wiać. Ja niestety wstaje przed wschodem dlatego zadowalam się tylko kontemplacją, czy jak wolą inni medytacją. W tych okolicznościach. W ciszy, poprzez medytację można wyjść z siebie. Pożegnać na chwilę swoje EGO i wejść w wszechświat. Zrozumieć, że jesteśmy cząstką w zjednoczonym wszechświecie. Szczególnie w tej azjatyckiej rzeczywistości mamy szansę się wyciszyć.
Tutaj dotknięcie sensu istnienia ma szczególne znaczenie. Azja przez wieki była poddawana przez kolonizatorów wielu próbom. A potem po zrzuceniu zaciskającego sznura sami Azjaci między sobą zaczęli wchodzić w buty kolonizatorów. Bo życie nie znosi pustki. Medytacja pomaga. Niestety NIELOTY nie wiedzą co to jest. To endemiczne stworzenia. Myślą, że wznoszą się ponad wszystko a w rzeczywistości wysiadują nie swoje jaja. W każdym światełku jest siła. To setki, tysiące, miliony, miliardy ludzkich istnień skupionych wokół światła. Przy komputerze. W internecie. W nieskończonej przestrzeni. Człowiek dostał kolejne narzędzie by być lepszym lub w butach kolonizatora, regulować świat według nielota. Na szczęście nielot to nielot. Nie wzniesie się na miarę Ikara. Nigdy nie będzie PTAMEM...

najbliższe galerie:

 
Wietnam - Mui Ne i Nha Trang
1pix użytkownik andzia odległość 1 km 1pix
WIETNAM. . .  MUI NE. . .  PUSTYNIA CZERWONA. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 2 km 1pix
WIETNAM. . . MUI NE. . . MISKI. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 2 km 1pix
WIETNAM. . .  MUI NE. . .  PUSTYNIA BIAŁA. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 15 km 1pix
Mui Ne
1pix użytkownik ulka odległość 25 km 1pix
Ho Chi
1pix użytkownik jotwu odległość 147 km 1pix

komentarze do galerii (67):

 
tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 05.10.2012 16:50

Nie padałeś ;) a tylko wzniosłeś się na wyróżnione wyżyny :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.10.2012 16:15

...w prognozie pogody?...

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 05.10.2012 16:12

Deszczu, w zeszłą sobotę w Gazecie Wyborczej znalazłam "Cię" :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.10.2012 16:08

TAMA - dziękuję za gratulacje. Gdzie się do tej wiadomości dokopałaś?...jest wystawa na Starym Rynku w Poznaniu...pozdrawiam serdecznie.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 29.09.2012 11:51

Deszczu, wybrałam ostatnią Twoją galerię i tu składam gratulacje za wyróżnienie w konkursie "Wodne skojarzenia" :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.07.2012 14:21

Gratuluje, nawet nieloty w Twojej galerii latają:)))Pozdrawiam serdecznie:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 08.07.2012 11:44

Deszczu, gratuluję i dziękuję :) … jest jeszcze struś – nielot - duży, silny i szybki, z mózgiem mniejszym od własnego oka… w RPA, w miejscowości Struisbaai, położonej niedaleko Przylądka Igielnego, zaczęłam marzyć o lataniu. Latających kobiet było tam tyle samo, co mężczyzn. Uparłam się, że ja też muszę spróbować, oczywiście jeszcze przede mną długa droga, ale wierzę, że kiedyś polecę… to chyba jeden z piękniejszych sportów… pozdrawiam serdecznie :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 08.07.2012 01:14

MIECZYSAW - dziekuję...dziecko potrafi, umie wie, niestety jak dorośnie, już niestety NIE ... pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 08.07.2012 01:12

KLEKLE - oj!!!...pozdrawiam serdecznie...czyżby premiera na OŚ...cieszę się, że trafiłem w przyjemne wspomnienia...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 08.07.2012 01:09

MARZANNA - jak planuję sobie podróż to zawsze chcę by przeżyć ją w zgodzie ze swoją naturą...z klasą, która pozwoli mi dać radość z możliwośći poznania...pozdrawia deszcz z Poznania.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 08.07.2012 01:03

ŚWIĘTOJANKA - właśnie z zwiększoną ilością świetojanki w '" stosunku " do reszty owoców przygotowywuję nalewkę owocową by sobie za jakiś czas po degustacji żyć w przeświadczeniu, że czary są potrzebne tak jak religia...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 08.07.2012 00:56

EDDIE - proszę nie pisz o sobie " nielot "...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 08.07.2012 00:54

GIMPER - dziękuję i nie ma co zazdrościć...Mui Ne zaprasza i warto tam trafić...pozdrawiam serdecznie.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 05.07.2012 13:03

Gratuluję wyróżnienia.Ty to potrafisz.Pozdrawiam

klekle użytkownik klekle(wpisów:1) dodano 04.07.2012 21:34

Oj! Byłam w Wietnamie 8 lat temu...szukaliśmy miejsc przyjaznych nielotom - wtedy jeszcze huzarom bo z żaglem :) Pięknie i poetycko odświeżyłeś wspomnienia, dziękuję!!

marzanna użytkownik marzanna(wpisów:41) dodano 04.07.2012 10:35

Masz deszczu klasę, umiesz zabawić słowem i podeprzeć obrazem bez zbytecznego, pseudofilozoficznego nadęcia.
Rzadka umiejętność...ceni się....:)
Lotna myśl może więcej niż ciało, nawet to z krwi kości, pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 03.07.2012 23:34

Również gratuluję i pozdrawiam.

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 03.07.2012 22:49

..."nas chyba tutaj zaczarować musiał deszcz"...

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 03.07.2012 22:48

ups! - coś mi tu się narozrabiało - pozdrawiam Cię nieustannie - czasem po angielsku :-)
mój typ na cytat miesiąca:
"Jak ma się przypięte husarskie skrzydła, to bardzo trudno uwierzyć w to, że jest się nielotem."

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 03.07.2012 22:42

Za każdym wpisem, komentarzem,
Bardzo lubię "odrobinę szaleństwa opakowanego w poetykę jarmarcznego odpustu"...
i... Dziwisz mnie raz mocno zdziwił, "nas chyba tutaj zaczarować musiał deszcz"
"Jak ma się przypięte husarskie skrzydła, to bardzo trudno uwierzyć w to, że jest się nielotem."

eddie użytkownik eddie(wpisów:297) dodano 03.07.2012 21:02

Gratuluje i pozdrawiam. nielot :-)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 03.07.2012 18:02

Gratuluje i zazdroszczę !!!

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.07.2012 15:26

...WSZYSTKIM, którzy chwilę swojego cennego czasu poświęcili na komentarz, ocenę i gratulacje serdecznie dziękuję...osobno równie serdecznie dziękuje TYM, którzy odwiedzili moją kolejną opowieść o Mui Ne, ale po angielsku wyszli nie czyniąc zamieszania...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.07.2012 15:18

ANNUUS80 - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.07.2012 15:16

DISPAR - " Jak ma się przypięte husarskie skrzydła, to bardzo trudno uwierzyć w to, że jest się nielotem. "...bardzo mi ten cytat pasuje...dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.07.2012 15:13

WMP57 - sam siebie możesz nazywać jak chcesz i dlatego nie będę się wtrącał, ale przy okazji pogratuluję 285 GALERII...niezły z Ciebie nielot...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 02.07.2012 23:21

Zapomniałam pogratulować, no to gratuluję! :-)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 02.07.2012 23:20

Kolejna świetna galeria.
Gratuluję i serdecznie pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 02.07.2012 18:47

Deszczu gratuluję wyróżnienia i pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 02.07.2012 17:44

Uśmiechnięte kaczki, które mają skończyć po pekińsku -rozbrajające.
Gratuluję.
Mocno się podobało.
Niestety, po EURO politycy planują ofensywę. Jak ma się przypięte husarskie skrzydła, to bardzo trudno uwierzyć w to, ze jest się nielotem.

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 02.07.2012 16:41

GRATULACJE !!!

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 02.07.2012 12:40

Moje gratulacje!
Niełatwo nielotowi wznieść się na taki poziom żeby napisać komentarz to Twoich galerii.
Niełatwo, więc jaszcze raz moje gratulacje i wyrazy uznania.
Z pozdrowieniami oczywiście.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 02.07.2012 10:32

Gratulacje.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 02.07.2012 07:32

Gratuluje i pozdrawiam :)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 02.07.2012 06:15

Gratuluję i pozdrawiam :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 02.07.2012 00:25

Deszczu ciesze sie bardzo, ze ta galeria zostala wyrozniona w tym tygodniu. Moze tym wiecej osob ja odwiedzi i choc przez chwile pochyli sie nad Twoimi slowami, slowa te moga byc mottem zyciowym dla wielu: "jeżeli człowiek chce nieśmiało, ale uparcie wznieść się choć na chwilę ponad przeciętność to ja jestem z nim...jeżeli chce to zrobić kosztem drugiego człowieka, to nie ze mną..."
Pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 02.07.2012 00:14

Gratuluję i pozdrawiam :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:54

PAWELLER 75 - zaskoczyleś mnie tym wyborem, co jest dowodem na słuszność mojego wyboru i to mnie cieszy, że Ciebie też...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:51

SURYKATKA - no,no,no wielki to jest ATRAKCYJNY KAZIMIERZ...pozdr

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:49

CARMEL - dziekuję za informacje...tzw. biedne stacje telewizyjne, lub początkujące emitują z ustawionej kamery, bez operatora, szczególnie nocą obraz z trzech obiektów...kominek z palącym się drewnem...akwarium i brzeg morza z falami...można tak całą noc z wybranym obrazem przesiedzieć i przegadać....pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 01.07.2012 00:48

Deszczu - to ja dziękuję! Co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci powiem - jesteś wielki! :-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:42

GRACE - Twój komentarz kosztował mnie sporo czasu bo szukałem odpowiedzi na odpowiedź...szepty, szumy, zlepy...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:36

ANDRED - dziękuję i miło, że miałeś przyjemność...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:33

SURYKATKA - dziękuję...czytasz moje myśli...musiałem z tym tematem powalczyć bo skojarzeń i tytułów miałem tyle, że gdybym się poddał to mogłem wpaść w klopot...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:30

NOLA76 - w ramach Festiwalu Malta w Poznaniu Bregovic miał swoją premierę koncertową i widziałem jak ludność zaszalała i dała się ponieść choć na chwilę pod obłoki bliżej gwiazd bo ciemno było...ja byłem wśród nich...pięknie było...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:25

MONEEQ - już teraz wiem dlaczego Cię nie było...masz teraz obiekt tak rozkoszny, że zdjęć będzie miał jak to mówią 100 tysięcy...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:22

ANIKIM - dziękuję...jeżeli człowiek chce nieśmiało ale uparcie wznieść się choć na chwilę ponad przeciętność to ja jestem z nim...jeżeli chce to zrobić kosztem drugiego człowieka, to nie ze mną...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:14

TAMA - dziękuję...tak!, wszędzie o tym piszą a ludzie nic tylko robią co chcą...wiedzą lepiej, czyli NIELOTY prawdaż...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:10

STRABSENFILM - Gałczyńskiego i Jesienina znam na pamięć tyle, że nocy może nie starczyć...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 01.07.2012 00:03

MGFOTO - dziękuję...cieszę się, że mamy jeszcze nadzieję, bo wiadomo, że nadzieja umiera ostatnia...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 30.06.2012 23:59

ROMANA - dziękuję za odwiedziny...cieszę się, że dałem radę...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 30.06.2012 23:56

MARZANNA - dziękuję...wykonałaś tytaniczną pracę, nie dosyć, że odwiedziłaś tę propozycję to zwiedziłaś ze mną Birmę i dodałaś tyle własnego tekstu, że OCH...nie ma Mont Popa, Sittwe, Mrauk U, wioski z kobietami Chim przy granicy z Bangladesz i wiele, wiele innych bo nie wstawiłem tutaj...w kwestii NIELOTÓW różnimy się i bardzo dobrze mi z tym, mam nadzieję, że Tobie też...pozdrawiam serdecznie.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 30.06.2012 23:36

Fotki z kurami i kaczkami rewelka:)
Pozdrawiam.

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 30.06.2012 22:16

spotkałam też polskich kitesurfingowców na Zanzibarze . Sporo ich było w Paje :) jak widać podróżują w różne rejony świata :)

Co do aksamitek... są popularne w różnych obrzędach hinduizmu. Zmieszanie spalonych prochów z nimi i wrzucenie ich do Gangesu ma zapewnić duszy pośmiertną egzystencję... ;)

Złociste wieczory nad wodą , bez męki kur i kaczek znów cieszą moje oczy :)

Mam wrażenie , że morze nastraja refleksyjnie. Dziś po dwóch czy trzech burzach i ulewach przelatanych słońcem jest ogromna błotnista plama od wybrzeża , aż po spory kawał w morze , gdzie wyraźnie widać granicę "normalnej wody"...

pozdrawiam serdecznie :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 30.06.2012 08:39

Inteligentna, finezyjna odpowiedz.
Pozdrawiam Cie Deszczu.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.06.2012 00:45

Mistrzowskie przejście z surfowania do problemu drobiu w Azji.
Trzeba przyzanć Deszczu, że o kolorystykę to Ty umiesz zadbać.
Komentarz, kadry..... , wszystko świetne.
Pozdrawiam, andred

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 30.06.2012 00:35

Piękna ta Twoja galeria jak zawsze -Deszczu. I skłaniająca do różnych przemyśleń. Bardzo różnych. I skojarzeń. Bardzo różnych...
Taki "Ptasiek" np. był PTAMEM...niepoprawny marzyciel, któremu obsesyjna miłość do ptaków umożliwiła ucieczkę od ponurej rzeczywistości...
Pozdrawiam serdecznie :-)

marzanna użytkownik marzanna(wpisów:41) dodano 29.06.2012 23:05

Deszczu, zrobiłam sobie spacer po Twoich birmańskich galeriach i zostawiłam w nich swoje wspomnienia.
Brakuje mi jeszcze Mont Popa....:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 29.06.2012 22:47

Pięknie, interesująco i wciągająco jak zawsze:) zwłaszcza 20, 21, 23 i 25 są świetne:) a ja bardzo lubię jak gra i śpiewa Goran Bregovic ze swoją pogrzebowo-weselną orkiestrą:)
pozdrawiam:)

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 29.06.2012 21:54

WITAJ!

Coraz mniej tu zagladam,,,,teraz wiem ze to blad! dzieki Deszczu!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 29.06.2012 21:26

Ciekawe jak to jest że nam ludziom tak bardzo interesujące wydaje się latanie, że ptaki które nie unoszą się w powietrzu uważamy za pokrzywdzone przez los. Widocznie nie były potrzebne im skrzydła, skoro ewolucja tych gatunków poszła w tę, a nie w inną stronę.
Może ptaki szybujące w przestworzach zazdroszczą pingwinom ich zręczności w wodzie?
Ludzie to istoty których nic nie powstrzyma przed tym by stawać się bardziej wszechstronnymi, nawet wbrew ewolucji chcą się wznosić w powietrze.
Taki już ten nasz gatunek, bez pokory wobec praw natury.
Pozdrawiam serdecznie:)

marzanna użytkownik marzanna(wpisów:41) dodano 29.06.2012 20:32

Zapomniałam napisać, że zdjęcia mi się podobają, i że się lubuję w Twoim pisaniu,
choć z Twoją filozofią nielota wielce się nie zgadzam.
Kiwi ma najwięcej witaminy C, za to gruzińskie Superavi, ma najwięcej polifenoli
i potrafi uczynić nielotem zwłaszcza gdy ma się skręconą kostkę po wczorajszym kibicowaniu.
Nieloty w Twojej kwalifikacji to stworzenia symbolizujące niemoc, niezdarność, karłowatość możliwości
w stosunku do przerośniętych ambicji, a przecież jest zupełnie inaczej.
Nielot to przejaw zaufania do otoczenia i braku lęku. Nie musi się wzbijać, uciekać przed zagrożeniem,
przed zimnem. Trwa w przywiązaniu do ziemi, wody, powietrze pozostawiając tchórzliwym i słabym.
A zobacz, taki wróbelek, przecież latał, świergolił, wspierał nas w tej polskiej szarości, i nie przetrwał transformacji.
Nie ma wróbelka, zaskrzeczały go krzykliwe sroki i przegrał walkę o pożywienie z hołubionymi przez człowieka gołębiami.
A taki pingwin, przystosowany, z wypiętym brzuszkiem ślizga się po powierzchni niczym okręt wikingów.
Fakt, i ten jest zagrożony globalnym ociepleniem, ale nie podskoczy mu żadna skrzecząca sroka....:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 29.06.2012 20:21

Wiatr, woda, powietrze i swoboda - chyba o to chodzi w tym sporcie. Adrenalina - kręci. Ciekawe jakie sporty będą w modzie za lat kilka.
Komu mogę to powtarzam, że kaczek nie karmi się chlebem a często tak czynimy w parkach, rzeczkach miejskich. Jeśli nie karma specjalna to chociaż gotowane warzywa. Tak alarmowano w moim mieście. Chleb bardzo źle wpływa na samopoczucie kaczek, łabędzi, cierpią.
Pozdrawiam :)

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 29.06.2012 19:15

Zdjęcie piekne, ale ja w Twoich galeriach zachwycam się przede wszystkim słowem. Gdybym oglądał te zdjęcia kur, kaczek, marchewek czy aksamitek bez komentarza, byłyby to zdjęcia zwyczajne, niewiele mówiące. Natomiast końcówka galerii urzeka - jest piękna. I do tego Galczyński. Mamy szczęście, że nie poszedłeś z kitesurfingowcami na piwo do białego rana. Pozdrawiam:))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 29.06.2012 17:33

Fajny księżyc na 1 i flotylla ze Złotego Morza na 21. PTAM… też ładnie... Ludzie, którzy mają w sobie magię... Dzięki nim łatwiej poczuć, że jest wokół nas coś więcej niż przeciętność. Dobrze mieć taką nadzieję. Dziękuję i pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 29.06.2012 17:04

Tak, zwierzęta w Azji niestety nie mają lekkiego żywota - mnie w każdym razie to przeraża gdy widzę lub czytam jak się tam obchodzą z biednymi stworzeniami.

Co do fotek - to jak zwykle są niesamowite - szczególnie te złote fotki pod koniec galerii i ta z świecącym w zapadających ciemnościach statkiem :)
Pozdrawiam :)

marzanna użytkownik marzanna(wpisów:41) dodano 29.06.2012 16:43

Witaj, biedny ten drób w Azji. Udomowiony jakieś 10.000 lat temu, nigdy nie doczekał się szacunku. Z Azji Płd. Wschodniej wędrował w takich właśnie warunkach do Azji Środkowej, Indii, Iranu, Egiptu, Turcji, Europy...i tak już zostało. Zwierzęta hodowlane, traktowane są jak towar, przedmiot. To ryż jest święty. Wokół ryżu osadza się azjatycka kultura i budowanie relacji społecznych. A banany zastępują wodę, zawierają dużo minerałów i witamin, w tym także witaminy z grupy B, które działają antystresowo...co może w jakimś stopniu przynosi ulgę tym znękanym stworzeniom.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!