m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Prawdopobnie ślizga oczkowata (Blennius ocellaris).
To bardzo małe rybki. Podejrzewam, że opiekowały się ikrą. Zagospodarowana butelka przez gąbki. Dość często się zdarza, że malutkie ślimaczki (te niebieskie) widać dopiero po zrobieniu zdjęcia. Ślimaczki głównie jedzą gąbki. Golden Goby (Gobius auratus). Tych małych rybek jest tam zatrzęsienie Hermit crab. Ten krab zamieszkał w ukwiale. Ukwiał chroni kraba a w zamian za to krab go transportuje. Nie udało mi się zrobić dobrego ujęcia bo krab uciekał z kamienia. W końcu przytrzymałem go za ukwiał a ten mnie opluł czymś białym. Peltodris Atromaculata. Niektórzy nazywają go krówką. Dopiero po obejrzeniu zdjęcia stwierdziłem, że zrobiłem mu zdjęcie od tyłu. To są właśnie jego skrzela.
wieloszczet osiadły. Chyba feather duster worms. Striped blenny (Parablennius rouxi) Striped blenny (Parablennius rouxi) Nurkowanie odbywało się z takiej łodzi. Baza ma też większą.
Wejście do jaskini w zatoce Lučica koło wyspy Brac. Jest to szeroka studnia o głębokości od 20m-30m w odnogach. Wiele na ścianach niema. Na ścianach  można spotkać dowody pochodzenia krasowego Na dole w odnogach rzadki muł i szansa na zepsucie sobie widoczności po nie umiejętnych machnięciu płetw. Obiecywany homar poszedł sobie gdzieś. Za to pod wejściem na kupie kamieni życie kwitnie. Te zwierzątka chyba tam wpadają. Ogórek, ślimak, wężowidło...
Życie najlepiej rozwija we wszystkich zagłębieniach. Wyjście z tunelu Ukwiał. Chyba Anemonia viridis Peltodris Atromaculata. Slimak nagoskrzelny.
Takie gorgonie normalnie występują dość głęboko ok 30m.
Na podwodnej wyspie Campanella obmywanej prądami pojawiają znacznie płycej. Wierzchołek wyspy jest na 13m i opada do 70m. W sumie najlepsze i najtrudniejsze nurkowanie. Wieloszczet wędrujacy, Bearded fireworm (Hermodice carunculata). Kiedy lekko poruszy się wodę wokół stroszy białe igiełki. Potrafią się wbić w dłoń jak wata szklana. Ukwiał żółty marine flatworm (Pseudobiceros). Jest to płaziniec, oddycha całym ciałem.
Szołdra, noble pen shell (Pinna nobilis). Małż pod ochroną. Kiedyś dawno temu jadłem jego mięśnie na surowo z cytryną i pieprzem. Cratena Peregrina. Mały ślimak nagoskrzelny. Peltodris Atromaculata Wieloszczet wędrujacy, Bearded fireworm (Hermodice carunculata) Wieloszczet wędrujacy, Bearded fireworm (Hermodice carunculata) Jajo rekina psiego. W lewym górnym rogu ślimak.
Flabellina.... Słimak nagoskrzelny Cratena Peregrina. Słimak nagoskrzelny Muraena helena. Mała murena, szczekała na mnie ;-) Muraena helena. W końcu wlazła do dziury.

najbliższe galerie:

 
Wyspa Hvar 2
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 1 km 1pix
CROATIA – GRAND TOUR 2011 –  Trogir and Islands
1pix użytkownik przemyslaw odległość 1 km 1pix
Stari Grad - Stare Miasto
1pix użytkownik dsk odległość 1 km 1pix
Hvar - zobaczyc ... i wrócić
1pix użytkownik fotorazdwa odległość 4 km 1pix
na Św. Nikolę piechotką
1pix użytkownik michal odległość 4 km 1pix
Hvar lawendową wyspą
1pix użytkownik zibi1955 odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 22.07.2012 13:16

Niektóre "klejnociki" Matka Natura poukrywała bardzo głęboko ;) Pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 19.07.2012 10:48

Droplet, moze to maniera, ale czasami koniecznosc. Jesli nurkujesz z lepszymi, swiadomie uzywajacymi powietrza, a nie chcesz im skracac pobytu pod woda, bierzesz dwie butle.
Ja nurkuje na jednej, moj buddy sie poswieca, jak trzeba wyjsc;) Pozdrawiam raz jeszcze:)

droplet użytkownik droplet(wpisów:278) dodano 19.07.2012 10:37

grace - moja Buddy zaczęła nurkować w tym roku i nurkuje tylko z jedną butlą. Nurkowanie z twinami to maniera polskich nurków w Chorwacji, tak się przyzwyczaili w Polsce a autem mogą przywieźć sobie wszystko ze sobą. Normalnie 12l wystarcza na prawie 1h nurkowanie do 20m. Ostatecznie zawsze można zabrać ze sobą stage-a.
Dzięki za odwiedziny :-)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 19.07.2012 03:18

Interesujaca galeria:) Slimaczki latwiej sie fotografuje - bo nie uciekaja jak rybki - ale znacznie trudniej je znalesc, bo malenkie:)
Podziwiam Twoja buddy, nie jest latwo wychodzic z wody na lodke nawet z jedna butla na plecach, a co dopiero z dwoma:)
Jakims wyjsciem jest uzywanie rebreather, ale sama tez jeszcze nie probowalam.
Jesli szukasz wod jeszcze "nieprzelowionych", nadal polecam nurkowanie w oceanach na tej stronie swiata:)
Na przyklad profesjonalnie zorganizowane ekspedycje po Wielkiej Rafie Koralowej, czy taniej - na Bali, (jak juz Ci kiedys wspominalam, wod i przede wszystkim organizacji nurkowania na Tajlandii nie polecam.)
Pozdrawiam serdecznie:)
ps. Strabsenfilm, mam takze znajomych nurkow w Twoim wieku :) Ciebie tez pozdrawiam serdecznie:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 18.07.2012 16:01

zacna przygoda. pozdrawiam

droplet użytkownik droplet(wpisów:278) dodano 18.07.2012 15:48

strabsenfilm - Leni Riefenstahl mając już ponad 70 lat trochę nakłamała na temat swojego wieku i zrobiła uprawnienia płetwonurka. W 2000 roku mając prawie 100 lat zrobiła swój ostatni podwodny film "Podwodne impresje". Ostatecznie zawsze można uprawiać snorkeling.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 18.07.2012 14:27

Z racji wieku, ostatni raz zszedłem pod wodę 5 lat temu w Sharm. Za 3 tygodnie kończę 70. W przyszłym roku wybieram sie do Chorwacji, ale już pod wodę chyba nie zejdę, a szkoda, bo podwodny świat jest fascynujacy. Gdy byłem młody nie było możliwości. Dziś mozliwości by się znalazły, ale młodość uciekła:) Nie trzeba dużych okazów, aby zrobić interesujace podwodne zdjęcia. Te też są bardzo ciekawe. Pozdrawiam:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 18.07.2012 13:39

Krówka świetna ale to rybsko na 39-40 to istny potwór. Lubię podwodne zdjęcia bo mają kolorki jak w kalejdoskopie z dzieciństwa, pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!