m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
Wieczorny widok na miasto - po prawej widać galerię artystyczną, a w dole wije się Jantra. Rzędy starych i nowych domów szczelnie wypełniają każdy skrawek zbocza. Z bliska widać, że domy porozrzucane są w chaotyczny sposób, tak jak pozwalały warunki terenowe. Uroku miasteczku dodają dachy domów pokryte czerwoną dachówką. W Tyrnowie są duże różnice poziomów - dachy domów położonych niżej stykają się z piwnicami domów położonych wyżej. Widok na stare centrum.
Kompleks Samowodska czarszija - deptak z pamiątkami i wyrobami rzemieślniczymi. Katedralna cerkiew św. Bogurodzicy. Twierdza Carewiec - dawna siedziba cara i patriarchy. Widok z Carewca na miasto i stadion na horyzoncie Na najwyższym wzgórzu Carewca wzosi się cerkiew patriarsza, zbudowana 1981 i szokująca nowoczesnymi fresakmi nie pasującymi do świątyni obrządku wschodniego. Po odbudowie cerkwi ruszono do odbudowy pałacu cara. Ze szczytu niedokończonej budowli rozpościera się widok na miasto.
A tak wygląda odbudowa zabytku współczesną techniką - nazwaliśmy to stylem „neozabytkowym”. Skała straceń, skąd zrzucano skazańców do rzeki. Widok na dzielnicę Asena. Dzisiaj na wzgórzu Carewiec mieści się rezerwat archeologiczny. Przez zupełny przypadek ominęliśmy kasę i zobaczyliśmy go za darmo:) Przez szczelinę w plandece można zobaczyć jak odbudowuje się cerkiew w stylu „neozabytkowym”. Kolor rzeki Jantry nie zachęcał do kąpieli.
Cerkiew św. Dymitra Sołuńskiego. Widok na centrum z drugiego brzegu rzeki. Obrazy mało znanego artysty prof. Tereziewa w miejscowej państwowej galerii artystycznej. Inne jego dzieła były równie brzydkie;) Pomnik upamiętniający powstanie średniowiecznego carstwa bułgarskiego w parku Asenewci. Po południu natknęliśmy się na festiwal folklorystyczny. Kolejno maszerują reprezentanci Kostaryki, ... ... Mołdawii, ...
... Tajlandii, ... ... i, no właśnie nie wiem skąd pochodzi ostatni zespół:)

najbliższe galerie:

 
Bułgaria-Weliko Tyrnowo
1pix użytkownik tereza odległość 5 km 1pix
Shipka memorial
1pix użytkownik qrde odległość 16 km 1pix
Bułgaria-Drianowski Monastyr
1pix użytkownik tereza odległość 19 km 1pix
Bułgaria-Szipka-Cerkiew Wotywna
1pix użytkownik tereza odległość 33 km 1pix
Bułgaria-Etyr-wioska etnograficzna
1pix użytkownik tereza odległość 34 km 1pix
Bułgaria-Dolina Róż i grobowiec trackiego króla
1pix użytkownik tereza odległość 62 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
watcher użytkownik watcher(wpisów:1929) dodano 10.08.2010 18:57

Ciekawe miejsce.

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 14.12.2009 08:21

Fajnie zrobiona galeria- ładna podróż palcem po mapie

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 06.01.2008 17:56

Hej-byłam w Velikim Tyrnowie w listopadzie więce inne klimaty.Oczywiście nie widzialam zbyt dużo-twoja galeria jest bogatsza i bardziej profesjonalna.Podoba mi się-do usłyszenia.

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 05.01.2008 14:56

bardzo ladne zdjęcia

labcio użytkownik labcio(wpisów:222) dodano 25.12.2007 15:06

galeria dodana przeszło rok temu a tylko 4 oceny, dziwne, że tylko tyle...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!