m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Z niewielkiego parkingu nieco powyżej Karniowic wyruszam wąską stromą ścieżką wśród gęstych traw. Miał tędy prowadzić żółty szlak, ale zniknął mi już gdzieś na początku. Ale to nic, idę więc na czuja 
Pojawiają się białe skałki - to znaczy, że dobrze idę :) I faktycznie po niedługiej wędrówce trafiam do wapiennej kotliny. Wchodzi się tu przez majestatyczną Bramę Bolechowicką. Dookoła wszędzie pełno białych skałek i bujnej zieleni.
Aż grzech nie poszwędać się trochę po tych turniach przepastnych ;) Nie tylko ja bawię się w kozicę górską. Nie wiem czemu ten pan tak się tam przyczaił. Czyżby się przed kimś ukrywał ? Widoczki z góry przepiękne. A to skałki po drugiej stronie doliny. Na razie oglądam je z sąsiednich szczytów, ale później i tam się wdrapię.
Schodzę w dół czas na zwiedzenie dna kotlinki. Tu też jest ciekawie. W pionowych skałach gdzieś tam wysoko widać otwory jaskiń. Niestety bez sprzętu wspinaczkowego nie ma szans się tam dostać. Idę więc dalej.
Dnem doliny płynie mały strumyczek nieśmiało szumiąc wśród kamieni i traw. Dolina Bolechowicka jak wiele jej podobnych jest rajem dla miłośników wspinaczki skałkowej. Dziewczyna po lewej chyba stawia dopiero pierwsze kroki na skałkach - jej partner z dołu bardzo szczegółową ją instruował gdzie i jak ma stawiać stopy i czego się trzymać rękami. Ja tymczasem wspinam się łatwiejszą trasą na skałki z przeciwnej strony doliny. Widoki jakie się stąd roztaczają są wielką nagrodą za trud wspinaczki. W dole leżą Karniowice skąd wyruszyłam.
Za wzniesieniami Jury widać nawet Gorce. Pode mną Kotlina Bolechowicka, a w niej obóz wspinaczy skałkowych. Schodzę już w dół nieco inną trasą. Do parkingu wracam na przełaj przez bujne łąki. Dziękuję za uwagę :)

najbliższe galerie:

 
DOLINA BOLECHOWICKA
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
Dolina Kobylańska - jesiennie
1pix użytkownik romana odległość 2 km 1pix
Kobylany
1pix użytkownik richter odległość 2 km 1pix
Dolinka Kobylańska
1pix użytkownik popekpawel odległość 2 km 1pix
Dolinki Krakowskie Park Krajobrazowy
1pix użytkownik alex odległość 3 km 1pix
Dolina Będkowska
1pix użytkownik romana odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (12):

 
romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 20.08.2012 11:43

Witaj Surykatko :)
Ja do tej dolinki trafiłam po raz pierwszy, chociaż w okolicy byłam już nie raz. Wpisałam ją też na moją listę "ulubionych" czyli wartych ponownego odwiedzenia. A co do wspinania to z asekuracją jeszcze nie próbowałam ale myślę, że to tylko kwestia czasu, bo coraz bardziej kusi mnie aby jednak spróbować :)
Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7255) dodano 19.08.2012 23:00

Bardzo fajne miejsce i do podziwiania i do wspinania. Chyba tu nie byłam. A jak byłam to dawno temu. A próbowałaś w ogóle wspinaczki z asekuracją? Fajna sprawa, naprawdę, tylko cholernie trudna jak dla mnie :-) Pozdrawiam cieplutko :-)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 13.08.2012 21:17

Grace - cieszę się, że spodobała Ci się moja kolejna jurajska wycieczka. Faktycznie - jeśli raz się polubi skałkowe wędrowanie i wspinanie to potem już zawsze coś ciągnie w tym kierunku :)
Pozdrawiam :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 13.08.2012 01:08

Romano, podziwiam zapal do wspinaczek po skalkach:) Ty sie nachodzisz, nawspinasz, a ja mam za to - tak piekne widoki:)
Ale dobrze wiem, co to za bakcyl - te wspinaczki, a w tych dolinkach, warunki rzeczywiscie fantastyczne:) Pozdrawiam:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 12.08.2012 22:29

Mieczysaw - jest mi bardzo miło, że moje skromne wycieczki zachęciły Cię do odwiedzenia Jury. Jeśli lubisz się powspinać lub tylko pochodzić po skałkach to podkrakowskie Dolinki są wymarzonym miejscem na tego typu eskapady :)
Pozdrawiam :)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 12.08.2012 21:49

Znowu kusisz Jurą.To dzięki Tobie poczułem w ubiegłym roku smak wapiennych skał jurajskich i jak tylko nadarzy się okazja wrócę w te strony.Bardzo przyjemna wedrówka.Przypomniała mi moje wyczyny wspinaczkowe :). Pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 12.08.2012 15:43

Skuza - miło mi i Ciebie gościć na jurajskiej wycieczce. Co do sposobu zejścia ze skałek to ja jednak zrobiłam to nieco inaczej niż pan na fot 28 - gościu miał na sobie uprząż i linę więc mógł sobie pozwolić na nieco ekstrawagancji ;)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 12.08.2012 15:35

Stregahan - dzięki za miłe słowa, cieszę się, że mogłam sprawić Ci przyjemność za pośrednictwem tej galerii :) Jeśli masz ochotę zapraszam do relacji z innych moich wędrówek.
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 12.08.2012 15:31

Popekpawel - dzięki za wizytę :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 12.08.2012 13:53

Fajny sposób na spędzenie wolnego czasu,kozica już nie jestem ,ale na takie widoczki lubię popatrzeć:)))Rozbawiłaś mnie komentarzem po f.28,każda trasa jest dobra,najważniejsze ze prowadzi do celu:))))Pozdrawiam cieplutko:))

stregahan użytkownik stregahan(wpisów:1) dodano 12.08.2012 11:57

Witam!
Dziękuję za wirtualną wycieczkę :)
Piękne zdjęcia, bardzo wyraźne. Wiem że w realu odczucia, wrażenia są wielokrotnie silniejsze. Cóż, aktualnie zły stan finansów nie pozwala mi na wycieczki w odleglejsze strony. Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam stregahan

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3644) dodano 12.08.2012 05:51

Podkrakowskie dolinki są piękne.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!