m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Z Gdyni wypływamy o 19.30. Pogoda jakoś bardzo nas nie rozpieszcza, pada i wieje, ale są szanse na ładny zachód słońca:) Polecam płynąć nocą, bo w ciągu 10 godzin trwania rejsu możnaby się zanudzić, a tak nocą czas szybko mija;) można przykładowo iść spać;) Żegnamy się powoli z portem w Gdyni. W sumie fajnie sobie popatrzeć jak port wygląda od strony morza. Po drodze jeszcze tylko półwysep Helski, a potem już tylko morze;) No i wszystkie atrakcje na promie, czyli restauracja, bar, nocny klub z dyskoteką, sklepy wolnocłowe, tarasy z leżakami itp.
Rano polecam wyjście na pokład, aby nie ominąć pięknych widoków, szczególnie tych, gdy prom zbliża się i wpływa do Karlskrony. Powoli zbliżamy się do miasta. Na miejscu jesteśmy o 7.30 rano, wieczorem musimy być na 19.00 (prom odpływa o 20.00), więc w sumie mamy cały dzień na zwiedzanie. Do centrum jest kilka km, jakieś pół godziny autobusem. Karlskrona - czyli „Korona Karola”, miasto na 33 wyspach jest stolicą prowincji Blekinge i głównym portem szwedzkiej marynarki wojennej. W 1680 r. Karol XI rozkazał na skalistej i niemal bezludnej wyspie Trossö rozpocząć budowę nowego portu wojennego, stoczni wojskowej - a wraz z nimi też miasta, które miało świadczyć o ówczesnej potędze Szwecji. Miejsce wybrano ze względu na łatwość obrony wyspy - od strony morza chronionej przez archipelag i oddalonej o parę km od lądu stałego. Karlskrona szybko rozwijała się i już w XVIII w. była trzecim co do wielkości miastem w Królestwie Szwecji, a stocznia karlskrońska największym zakładem przemysłowym w Szwecji. Ktoś nawet nas obserwuje jak wpływamy do portu;) Zwiedzanie zaczynamy od punktu widokowego Bryggareberget. Widoki fajne, ale szału nie ma;) Za to dzielnica Björkholmen podoba mi się zdecydowanie:)
W niewielkich drewnianych domkach z ogródkiem osiedlili się tu, w początkach XVII w., pierwsi rzemieślnicy zatrudnieni przez stocznię. Warto pochodzić po ulicach, noszących nazwy statków i słynnych admirałów, i wsłuchiwać się w obfitujący w przeciągłe dwugłoski lokalny dialekt. Była sobota rano, więc nie dane mi było nikogo spotkać;) Idziemy do Nabrzeża Królewskiego. Dawniej było to miejsce, od którego oficjalne wizyty w Karlskronie rozpoczynali szwedzcy królowie - wysiadając tu z łodzi i przyjmując należne im honory. Ta malutka rzeźba stojąca około 200 metrów przed kościołem admiralicji, przedstawia chłopczyka wybiegającego z książki. To Nils Holgersson, bohater powieści Selmy Lagerlöf, szwedzkiej pisarki, która jako pierwsza kobieta otrzymała literacką Nagrodę Nobla. W Karlskronie znajduje się kilka ważnych obiektów muzealnych, które mają dla miasta duże znaczenie. Najważniejsze jest jednak związane ściśle z funkcją miasta Muzeum Marynarki Wojennej - Marinmuseum. Należy ono do najczęściej odwiedzanych muzeów Szwecji.
Poza samym budynkiem muzeum można podziwiać zabytkowe okręty. Samo muzeum mieści się na wyspie Stumholmen, gdzie poza atrakcjami związanymi ze zwiedzaniem można również poświęcić czas na morskie kąpiele i relaks na trawie. Padał deszcz, więc my sobie darowałyśmy ten relaks;) Idziemy na rynek główny Stortorget. Po obydwu stronach rynku stoją dwa duże kościoły. Jeden z nich, kościół pod wezwaniem Św. Trójcy, to wspaniała budowla. Nazywany jest też kościołem niemieckim, ponieważ do 1846 r. mieściła się tu parafia niemiecka. Drugi z kościołów to Fredrikskyrkan, poświęcony w 1744 r. koścół Fryderyka, zainspirowany architekturą włoskiego baroku. Dzwony tego kościoła w liczbie 35, zachwycają swoją grą trzy razy w ciągu dnia. Podobno, bo nam nie było dane tego usłyszeć;) Nad rynkiem góruje rzeźba Karola XI - króla, który wydał rozkaz budowy portu i miasta i raczył nadać miastu swoje imię. 
Rynek rybny Fisktorget to
punkt węzłowy dla ruchu statków żeglugi przybrzeżnej. Posąg ostatniej rybaczki „Fiskargumman” przypomina czasy, gdy starsze kobiety z wysp przybywały łodziami wiosłowymi z rybą do miasta. Rybaczka ma bardzo wyślizgany tyłek. Podobno, jak się ją złapie właśnie za tę część ciałą będzie się miało szczęście. W tle hotel Scandic wybrany przez Szwedów najlepszym hotelem 2011...
Aby zobaczyć miasto w całej okazałości idziemy na bezludną wyspę Stakholmen. Z tej perspektywy Scandic nie wygląda już tak koszmarnie... Na wyspę prowadzi taki oto pływający mostek. Na jej skałach stoją ławki, z których podziwia się panoramę Karlskrony po drugiej stronie zatoki. Można tam też na legalu pić alkohol, straż miejska rzadko tam zagląda;)
Ponieważ dzielnica małych, kolorowych, drewnianych domków wyjątkowo mnie urzekła wracamy tam raz jeszcze. Domki przypominają, że Karskrona to miasto portowe, a kto chce się przekonać, jak wyglądała przed wiekami dzielnica stoczniowców i marynarzy musi udać się właśnie do dzielnicy Björkholmen. Ulice noszą nazwy typów statków lub nazwiska szwedzkich admirałów i dowódców floty, część zachowanych budynków pochodzi z XVIII i XIX w. Domy najczęściej są parterowe i miniaturowe. Złośliwi twierdzą, że nie mogły być większe, bo wszystkie deski użyte na ich budowę musiały się zmieścić pod płaszczem, kiedy je wynoszono ze stoczni. Stortorget znajdujący się na wyspie Trosso jest dumą mieszkańców miasta. To podobno największy rynek w całej Skandynawii. Zajmuje dwuhektarowy plac, na którym w każdy weekend odbywa się targ. Znajduje się tu ratusz z 1798 r., kościół Św. Trójcy, kościół Fryderyka i stara wieża ciśnień w formie średniowiecznego zamku. Oba kościoły zostały zaprojektowane przez tego samego architekta, choć budowane w odstępie 25 lat.
Na rynku jest jeszcze jedna atrakcja. Największa. Lodziarnia Glassiaren, co w tłumaczeniu znaczy Lodowiec. Stoimy w kolejce 50 minut. Jak za komuny. Płacimy gotówką. Kartą nie można. 1 smak 29 SEK, 2 smaki 34 SEK, 3 smaki 39 SEK. Lody są wyjątkowe. Pyszne. Ogromne. Wafle do nich wyrabiane są na miejscu, na oczach klientów. Lody kupuje się na smaki - można wziąć maksymalnie trzy. My miałyśmy po dwa i to były największe lody w moim życiu:) Polecam zdecydowanie:) Dzwonnica kościelna kościoła admiralicji znajduje się kawałek od kościoła. Nietypowe dosyć. Wznosi się w parku Amiralitetsparken, w którym rośnie ponad 20 gatunków drzew. Karlskrona to miasto bardzo ciche, czyste i spokojne. Karlskrona liczy obecnie ponad 30 tysięcy mieszkańców, wiec należy do mniejszych miast, ale z powodów historycznych pełni istotną rolę dla Szwecji, przyciągając tysiące turystów. Zwiedzając miasto nie można pominąć najstarszego budynku - drewnianego, malowanego na czerwono kościoła Admiralicji z modelem żaglowca wewnątrz. W dość surowym wnętrzu świątyni można zobaczyć model żaglowca Karlskrona, który zatonął wraz z załogą podczas orkanu u wybrzeży Florydy w 1846 r. Kościoł Admiralicji, zwany też Ulrica Pia, na cześć pobożnej żony Karola XI, to największa drewniana świątynia w Szwecji - główna bryła ma wymiary 20 na 20 metrów. Wybudowano go w 1685 r. na planie krzyża równoramiennego, czyli jest budynkiem pięć lat młodszym od miasta.
Przed świątynią stoi rzeźba przedstawiająca najpopularniejszego mieszkańca miasta - Matsa Rosenboma. Wg legendy był on kiedyś pracownikiem stoczni w Karlskronie, zmuszonym do żebrania dla utrzymywania swojej rodziny. Pobity i wyrzucony na mróz przez rzeźbiarza stoczniowego miał zamarznąć przed kościołem. Jedyne, co mógł zrobić dręczony wyrzutami sumienia rzeźbiarz, to stworzyć figurę żebraka, aby po wsze czasy zbierała pieniądze na biednych mieszkańców miasta. Pod jego kapeluszem mieści się skarbonka na datki dla potrzebujących - uchyl go i złóż swoją ofiarę. Bastion Aurora, stanowi ostatni zachowany fragment murów, które dawniej dzieliły Karlskronę, otaczając i broniąc dostępu do portu wojennego. Port wpisany jest na listę UNESCO, jako ponadczasowe świadectwo kultury i historii. Przy nabrzeżu znajduje się drogowskaz, wskazujący odległości do niektórych stolic i miast siostrzanych Karlskrony. Gdynia 260 km, Warszawa 560 km - informują tabliczki. Park Hoglands to park miejski z muszlą koncertową i bogactwem zieleni. Stoi tu posąg dziewczyny z Blekinge „Blekingeflickan”, odlany z brązu przez syna Karlskrony Gunnara Nilssona. My czekamy na autobus, który na prom nas zawiezie. Prom ma małą obsuwę, więc dla zabicia czasu liczmy zjeżdżające pojazdy z promu, który dopiero co przypłynął z Gdyni. Z promu zjeżdża 378 pojazdów, myślałam, że to się nigdy nie skończy... Ale za to trafiamy na piękny zachód słońca, po równie pięknym dniu. Padało tylko rano przez godzinę. Potem już tylko słońce:)
I kolejne 10 godzin rejsu przed nami. I wracamy do Gdyni po udanej wycieczce:) 
Dziękuję:)

najbliższe galerie:

 
Skania
1pix użytkownik migawka odległość 0 km 1pix
Karlskrona 2014
1pix użytkownik pasazerka odległość 0 km 1pix
Karlskrona
1pix użytkownik u-optymisty odległość 0 km 1pix
KARLSKRONA
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
Karlskrona
1pix użytkownik morswin odległość 0 km 1pix
Karlskrona- wrota Szwecji
1pix użytkownik imod odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (53):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 20.02.2014 12:18

Irena lody były przepyszne!:):):)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:2941) dodano 14.02.2014 17:41

największe na świecie....moim zdaniem....też mi się podobały....i smakowały ...super...

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 14.02.2014 13:36

Irena dzięki za odwiedziny:) Mi najbardziej się lody podobały:)
pozdrawiam:)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:2941) dodano 13.02.2014 12:58

urocze miejsce....też mi się podobało....

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 04.09.2012 00:49

Lola dzięki za odwiedziny:) cieszę się, że Ci się podobało:) a ja jak już mieszkam nad tym morzem, to czasem trzeba ten fakt wykorzystać i się gdzieś przepłynąć, a z mamą, kiedyś nie wyobrażałam sobie pojechać w jakąś podróż, ostatnio byłam z mamą na wycieczce 20 lat temu...a teraz to co innego, w tym roku to już druga:)
pozdrawiam:)

lola310889 użytkownik lola310889(wpisów:173) dodano 30.08.2012 12:09

Kolejne piękne miejsce zdobyte :)
W dodatku sama podróż przez morze jest przeżyciem, a okazuje się że nasi sąsiedzi mają się czym pochwalić ! Tak wiele interesujących i dziwnych (jak 20) rzeczy udało mi się dostrzec w Twojej galerii :) Naprawdę pięknie, aż nie chce się wracać :)
A podróże z Mamą mają swój urok ;)
Serdecznie pozdrawiam i życzę więcej tak udanych weekendów :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 29.08.2012 15:49

Annuus80 dzięki, że wpadłaś do mojej galerii i miło, że się podobało:) a miejsce myślę, że warte zobaczenia o odwiedzenia, choćby dla tych lodów:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 29.08.2012 15:48

Paweł dzięki za odwiedziny:) a jak się mieszka na południu Polski to można sobe skoczyć do Zakopanego i to nie raz w roku, a nawet częściej (czekam na galerie!:)) albo do takiej Pragi:) więc zawsze są jakieś plusy i minusy;)
pozdrawiam:)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1491) dodano 28.08.2012 23:38

Nola76-"...to jak Ty się wybierałeś do tej Skandynawii, że znalazłeś się w Szwajcarii...". Planowałem Skandynawie objechać na bilet FIP ale zabrakło mi odwagi (bo robiłem to pierwszy raz a nie znam języków obcych ).Więc wybrałem Szwajcarię i nie żałuję a Skandynawię kiedyś i tak zaliczę ale chyba wybiorę podobnie jak Ty-rejs (a mam taki fajny rejs na oku ).Fajnie masz ,że mieszkasz blisko morza.

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 28.08.2012 22:53

Świetny pomysł na weekend. Widzę, że Karskrona może spodziewać się w najbliższym czasie najazdu Obieżyświatów. I ja chętnie skorzystam z takiej oferty.
Pozdrawiam serdecznie:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7218) dodano 28.08.2012 17:14

Tak to właśnie jest, jak się mieszka na północy, to sobie można wyskoczyć na dzień czy dwa do Szwecji:) Fajny ten pływający mostek i ta dziewczyna na nim:) no i zachód słońca na 47 i 49 też super.
Pozdrawiam serdecznie.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 28.08.2012 17:02

Mieczysaw dzięki za odwiedziny w mojej galerii i miłe słowa:) Polecam taki rejsik na letni weekend:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 28.08.2012 17:01

Pszczola76 drogo może i jest w Skandynawii, ale z tym przynajmniej częściowo można sobie poradzić;) a spokojnie to jest i to bardzo, dla mnie chyba aż za bardzo, choć jak ktoś chce uciec od zgiełku dużych miast i spędzić trochę czasu na łonie natury, do tego jest czysto i porządnie, to Skandynawia jak najbardziej wskazana, ale zdecydowanie fajniejsza jest Norwegia od Szwecji:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 28.08.2012 16:58

Markopol dzięki za miłe słowa i fajnie, że się podobało:) to jak Ty się wybierałeś do tej Skandynawii, że znalazłeś się w Szwajcarii, zresztą też pięknej?
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 28.08.2012 16:57

Surykatka dzięki, że wpadłaś:) a wycieczka udana, mama dała radę, a pogoda dopisała;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 28.08.2012 16:55

Tama wierz mi, że tak łatwo by Ci nie poszło z tymi lodami;) ale jeśli jest jak mówisz to polecam 3 smaki, zresztą więcej nie można brać;) mi się też domki kolorowe, małe, drewniane najbardziej podobały:)
pozdrawiam:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2098) dodano 27.08.2012 20:30

Pokazałaś jak można spędzić ciekawie week-end.Miasto bardzo mi się podoba.Dużo ciepła w tej galerii,pomijam kadr z lodami.Pozdrawiam

markopol użytkownik markopol(wpisów:1491) dodano 27.08.2012 11:00

Miałem plan dojechać w te strony pociągiem ale wylądowałem w Szwajcarii.Bardzo mi się podobał Twój rejs i pewnie kiedyś też sobie zrobię taki wypad.Ładnie i zachęcająco pokazałaś Tą galerie.Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7088) dodano 26.08.2012 22:22

Udana wycieczka. Domki śliczne, ale lody rewelacja. Też jestem lodożercą :-), Pozdrówki :-)

tama użytkownik tama(wpisów:2981) dodano 26.08.2012 22:10

Patrząc na 20 można dostać migreny. Lody to taka porcja akurat dla mnie, pochłaniam litrami. Wolę te domki kolorowe niż miasto. A wycieczka fajna, grzechem byłoby nie popłynać za wodę gdy się nad wodą mieszka. Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 21:27

Pipol dzięki i pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 21:27

Alpina dzięki:) lody polecam każdemu, były przepyszne:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 21:26

Mgfoto dzięki za wizytę:) domki fajne, ale nie chciałabym, żeby mi turyści ciągle w okna zaglądali;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 21:25

Romana dzięki, że wpadłaś:) domki są jak najbardziej prawdziwe, popołudniu widziałam tam nawet ludzi;) Ty masz za to blisko w góry, czy to nasze, czy słowackie:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 21:22

Anusia_osia pamiętaj, że dużo zależy od pogody, a pod koniec września może być z tym różnie;) nie mniej będę czekać na galerie z Kalmaru, jak się kiedyś wybierzesz:)
pozdrawiam:)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.08.2012 20:40

Jeszcze jest 28 września. Może się skusić?

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.08.2012 20:39

Nola, no właśnie nie wiem. Druga moja próba też się nie udała, właśnie na brak miejsc w autokarze. Mam nadzieję, że trzecia wyjdzie. Zapowiada się ciekawie, koszt też jest przystępny także z pewnością się wybiorę - kiedyś, a potem opowiem jak było. Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 13:40

Zibid dzięki bardzo:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 13:40

Skuza lody były akurat na obiad:) pół godziny pochłaniałam tę mini porcyjkę;) Szwedzi podobno cenią sobie wysoko przywiązanie do tradycji i funkcjonalność, a ten akurat hotel miał rolety w oknach w kolorach flagi regionu i zbudowany był z kamienia pochodzącego z okolicznych wysepek;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 13:37

Martafryka dzięki i pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 13:36

Anusia_osia też się zastanawiałam nad Kalmarem, bo ten zamek się pięknie na zdjęciach prezentował. A jak w rzeczywistości? No i jak cała wycieczka? Bo może w przyszłości jeszcze na jakąś sobie popłynę;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 12:31

Agnesj77 zapewniam Cię, że wiem ile płaciłam za rejs:) uważam, że samo płynięcie bez schodzenia nie jest takie fajne, bo bez sensu trochę płynąć 10 godzin, zobaczyć Karlskronę z daleka, nie móc zejść na ląd i od razu wracać. Co do cen polecam korzystanie z ofert partnerskich. Na stronie Stena Line wybieramy opcję oferty partnerskie -> następnie jeden z banków w którym mamy konto (każdy w jakimś ma) -> oczom naszym ukazują się wtedy promocyjne oferty -> http://www.stenaline.pl/promy/rejsy/oferty-partnerskie/szwecja-w-jeden-dzien/
pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8854) dodano 26.08.2012 12:23

Zacne foto 19. Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 12:20

Konwalia dzięki:) zgadzam się, że taki wypad na weekend jak znalazł, a jak jeszcze pogoda dopisze to jest pięknie:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 12:19

Caprio72 dzięki:) jak już pisałam Margo mieszkanie nad morzem ma swoje plusy i minusy, z przewagą tych pierwszych;) ja do KRakowa muszę się tłuc pociągiem 10h, ostatnio miałam nawet bilet na samolot, ale nie zdążyłam polecieć...
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 12:17

Margo ja za to jak chcę pojechać choćby do KRaakowa czy w polskie góry muszę przejechać cały kraj, więc nie ma lekko;) miło, że się podobało:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 12:15

Satan w sumie nawet tyle samo;) ale do Norwegii też mamy niedaleko, a tam już piękne góry czekają:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 26.08.2012 12:15

Magdar dzięki, że wpadłaś:) lody były mega:)
pozdrawiam:)

alpina użytkownik alpina(wpisów:175) - Użytkownik usunięty. dodano 26.08.2012 10:04

Ciekawa galeria, byłam kiedyś w tym miasteczku ale tylko przejazdem; lody robią wrażenie, pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6125) dodano 26.08.2012 00:03

Domki urocze, lody też ;) Pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 25.08.2012 22:26

Fajna wycieczka. Szkoda, że dla mnie taka impreza również oznaczałaby najpierw podróż przez całą Polskę.
Ciekawe są te miniaturowe domki jak dla krasnoludków :)
Pozdrawiam :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 25.08.2012 22:03

bardzo dobrze pokazane. Pozdrawiam

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 25.08.2012 21:55

Udany wypad za morze,domki urocze,chętnie bym tam pospacerowała....z lodów mogę zrezygnować,ta porcja starczyłaby mi na tydzień:))))Hotele Scandic z zewnątrz wyglądają nieciekawie,ale pokoje maja całkiem przyjemne, z jedna wada...brak balkonu.Pozdrawiam:))

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 25.08.2012 20:57

fajny weekendzik :) miłe fotki

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 25.08.2012 20:54

Tak pomysł jest bardzo dobry. Analizowałam dłuższy czas i robiłam w tym roku 2 podejścia. Wybrałam jednak inna opcję Kalmar i Olandię. Przestrzegam jednak przed zakupem przez stronę. Bilet zostaje sprzedany, ale nie koniecznie wycieczka. Trzeba zadzownić i się upewnić czy są wolne miejsca. Raz tak właśnie miałam. Rezerwacja wchodziła, a miejsc na wycieczce już nie było.
W sumie bardzo sympatyczna podróż. Domki urocze.Pozdrawiam

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 25.08.2012 19:54

Caprio,to jak ze mną.
Nola ma dobrze-)
Fajny pomysł na weekend,zgadzam się.
Pozdrawiam Nola-)

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 25.08.2012 19:48

Ciekawy pomysł na udany weekend. Tylko w moim przypadku trzeba przejechać całą Polskę, a to dopiero koszmar :)))
Pozdrawiam serdecznie :)

agnesj77 użytkownik agnesj77(wpisów:14) dodano 25.08.2012 19:37

Juz dwa razy płynęłam ze Stena Line do Karlskrony ale bez wysiadania na ląd i to ten rejs kosztuje 150zł te z wysiadaniem to raczej droższe.
Ale ogólnie polecam nawet bez wysiadania na promie jest bowiem mnóstwo atrakcji i nie sposób się tam nudzić.

margo użytkownik margo(wpisów:2554) dodano 25.08.2012 19:20

Też miałam w planach taki rejs tylko, że ja mam ciut dalej. Może dlatego na planach się skończyło.
Bardzo jednak zachęciłaś i kto wie może za rok...Pozdrawiam.

satan użytkownik satan(wpisów:3080) dodano 25.08.2012 18:04

Hm...to ja też w sumie mam niedaleko! ;-) Dzięki za pomysł.

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 25.08.2012 17:34

Ciekawe miejsce a lody wypasik :):)Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6681) dodano 25.08.2012 17:05

Grace dzięki za odwiedziny:) fajnie, że się podobało:) zgadza się to zjeżdżalnia dla dzieci;)
pozdrawiam:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 25.08.2012 17:00

Domki rzemieslnikow pelne uroku:) Nie dziwie sie, ze tam wrocilas:)
20 - zjezdzalnia dla dzieci ? - lekko przeraza.
Swietny pomysl na weekendowy wypad. Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!