m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wycieczkę zaczynamy oczywiście od znanego wszystkim szybu Daniłowicza pod którym kłębią się dzikie tłumy i dlatego trzeba się szybko ewakuować z tego miejsca. Wchodzimy do parku znajdującego się na tyłach szybu. Lubię takie niespodzianki. ocieramy do szybu św. Kingi. Tu praca wre na całego. W innej części parku natykamy się na całkiem sympatyczny hotel.
Takich chatek jak ta restauracja niewiele już w Wieliczce pozostało. Po wyjściu z kopalni wystarczy przejść się przez pobliski park, a trafi się na zabytkowe mury, za którymi stoi zamek Żupny. W latach 1993-95 na skarpie ogrodu żupnego przeprowadzono badania archeologiczne, gdzie powinny znajdować się mury obronne miasta z II połowy XIV wieku. Prace wykopaliskowe potwierdziły istnienie murów. Odkryty mur stanowi fragment fortyfikacji wzniesionych za panowania Kazimierza Wielkiego. Mury obronne wzmocnione były 21 basztami, do dziś zachowała się w całości tylko jedna z nich w rejonie plant. Czołowe miejsce wśród zabytków miasta Wieliczki zajmuje zespół budynków Zamku Żupnego. Od początku swojego istnienia do 1945 roku był własnością przedsiębiorstwa górniczego zwanego Żupy Krakowskie (do 1772 r.) a następnie Saliny.
Rezydowali w nim żupnicy, czyli zarządcy-administratorzy kopalni. Jest to jedyna w Europie rezydencja o charakterze obronnym, która była siedzibą władz administracyjno-gospodarczych, a nie panującego. Zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku, wielokrotnie przebudowywany, w czasie ostatniej wojny uległ zniszczeniu.
Po zwiedzeniu sal zamkowych warto udać się na dziedziniec. Jedyna zachowana baszta. Widok zamku od strony dziedzińca. Obecny budynek kościoła parafialnego p.w. św. Klemensa w Wieliczce, powstał ponad 200 lat temu na fundamentach gotyckiej świątyni, której mury spękały na skutek szkód górniczych i wstrząsów podziemnych. Kościół znajduje się naprzeciw zamku.
Na tyłach kościoła znajduje się kaplica Morsztynów. Powstała pod koniec  XVII wieku w miejscu dawnej średniowiecznej kaplicy BACHMISTRZÓW. Zaprojektowana przez Jana Ignacego Delamarsa na prośbę Barbary z Moskorzowskich (fundatorki kaplicy).  Wielokrotnie remontowana. Kompleksową konserwację rozpoczęto dopiero w 1989 roku, koncentrując się na kamiennym wystroju wnętrza. Ulicą Zamkową zmierzamy w kierunku rynku. Zabudowa wokół rynku (w większości z XIX w.) powstała na kanwie średniowiecznego układu szachownicowego. W rynku znajduje się Pałac Przychockich z końca XVIII wieku.
Galicyjska kamieniczka przy ul. Limanowskiego. A to już najnowsza atrakcja miasta. Pięknie odrestaurowany szyb Regis, który zaprasza do zwiedzania nowej trasy górniczej. Warto przejść się kilka kroków ul. Słowackiego gdyż przy niej mieści się zabytkowy....
....pałac Konopków, zbudowany  w latach osiemdziesiątych XVIII w. z inicjatywy Jana i Piotra Konopków. Podczas mego pobytu plac przed pałace był remontowany i myślę, że dziś widok na pałac jest o wiele przyjemniejszy. Wróciłem i potwierdzam. Po remoncie placu pałac prezentuje się o wiele przyjemniej. W centrum miasta w Magistracie swoją siedzibę mają władze samorządowe. Jest to obiekt w stylu tzw. neogotyku angielskiego, wraz z klasycystycznym dawnym odwachem, który powstał z przekształceń średniowiecznego szpitala i kościołaśw. Ducha ufundowanego przez króla Kazimierza Wielkiego.
Od magistratu kierujemy swe kroki w kierunku ulicy Brata Alojzego Kosiby, gdyż tu znajduje się kolejna, ciekawa atrakcja miasta. Kościół pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu i klasztor OO. Franciszkanów-Reformatów, to pierwsza murowana świątynia małopolskiej prowincji Reformatów wybudowana w I połowie XVII wieku. Kościół jest Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej Księżnej Wieliczki i ośrodkiem kultu sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, związanego przez 60 lat swojego życia z klasztorem. Klasztor posiada duży ogród, po którym można bez przeszkód spacerować i podziwiać Wieliczkę.
Ulicą Brata Kosiby wracamy do centrum i ..... .....wsiadamy w podmiejski do Krakowa. Z okien pociągu żegna nas klasztor. Przepraszam wszystkich za amatorskie fotki:)

najbliższe galerie:

 
Wieliczka
1pix użytkownik marcin1980 odległość 0 km 1pix
Kopalnia  Wieliczka
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
Wieliczka
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Kopalnia soli Wieliczka
1pix użytkownik siuda odległość 0 km 1pix
ZAGADKI POLSKA 2
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Wieliczka - Kaplica św. Kingi
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (68):

 
popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 29.07.2013 18:44

Cześć Halina. Wstawiłem ten szyb tutaj i kilka pierwszych fotek, bo nie było sensu tworzyć nowej galerii. Za mało zdjęć i wiele by się powtarzało. Zwróciłaś uwagę na fot. 40 i 41? Bardzo ładnie wyremontowali ten plac przed pałacem. Zobaczę z wyścigiem. Jak będzie pogoda i będę się nudził, to może przejdę się gdzieś ich popstrykać. Na pewno nie wybieram się do Zakopca. Tym bardziej, że tam jakaś chryja się szykuje i górale podobno chcą kolarzom jakiś brzydki numer wyciąć na trasie.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 28.07.2013 22:40

Pięknie odrestaurowany Szyb Regis:) Słyszałam o nim i widzę,że go dorzuciłeś do swojej Wieliczki:)
We wt. kolarze startują w Małopolsce:) Może coś popstrykasz z trasy w Krakowie,Wieliczce czy Zakopanem?

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 15.06.2013 20:27

Będziesz miał powód aby tam wrócić. I jeszcze jedno. Nie popełniaj po raz kolejny błędu ze staniem w kolejce tylko zarezerwuj bilet online.

kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 15.06.2013 20:19

To wszystko miałem zobaczyć na własne oczy, a jak wyszło to wiesz:-))) Przeglądałem stronki i fotki na temat tego szybu,kusząco to wygląda. Dzięki za przypomnienie:-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 18.09.2012 23:40

...współczuję...Dołęga na olimpiadzie w Londynie oddał złoty medal bo wszystkie trzy próby w rwaniu " spalił ", ktoś skorzystał...gratuluję...życie jest piękne...

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 15.09.2012 09:35

Witaj mgfoto. Cieszę się, że udało mi się zachęcić:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 15.09.2012 08:53

Sporo czasu minęło od kiedy byłam w Wieliczce i nie zwiedziłam jej aż tak dokładnie. Przyjechaliśmy wieczorem by rano zjechać do kopalni. Mieliśmy problem ze znalezieniem noclegu. Wydaje się, że funkcjonował tam wtedy jeden prywatny pensjonat. Ceny noclegu nie bardzo mieściły się w naszym budżecie ale wyboru nie było. Większość turystów zmierzała prosto do kopalni i po jej zwiedzeniu "odpływała" w siną dal. Pewnie niewiele się zmieniło pod tym względem. Dobra robota. Udało Ci się zachęcić do zwiedzania. Pozdrawiam :)

piotras użytkownik piotras(wpisów:5) - Użytkownik usunięty. dodano 13.09.2012 11:28

gratulacje :)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 11.09.2012 18:55

marek50 oskarżasz popekpawla bezpodstawnie. On nigdy przedtem nie był na tym portalu i tego jestem pewien.Odpuść sobie ten temat.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 11.09.2012 18:36

witek - jeżeli było tak z ocenami jak pisze marek (nie widziałem o północy - ale myślę że było) to algorytm trzeba zmienić i to szybko i uważam że galerię tygodnia też. ...... i wyjdzie to na zdrowie dla wszystkich.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 11.09.2012 18:01

Twoja wyobraznia jest jak ognistokrwisty rumak...ponosie Cie nazbyt daleko. Na ogol ludzie dostrzegaja skromna roznice pomiedzy spiskowa teoria dziejow, a tym co robisz Ty.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.09.2012 17:55

Zdziwiłbym się gdyby największy na tym portalu zwolennik spiskowej teorii dziejów, widzący i tropiący wszędzie wrogów ludu twierdził inaczej:)))

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 11.09.2012 17:52

Chyba bede Ciebie musial zmartwic nawet bardziej...nie sadze, zeby ktokolwiek w to uwierzyl.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.09.2012 17:39

Zmartwię cię, holmesie dla ubogich:)))) Nie było żadnego.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 11.09.2012 17:36

Pawel - jedyna rzecza, ktora moglaby Cie wzruszyc jest kij baseballowy szybko zblizajacy sie w Twoim kierunku. Przy okazji - jaki byl Twoj poprzedni nick na Os? ...nie tylko ja zadaje sobie to pytanie.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.09.2012 17:34

Witku. Błagam Cię tym razem publicznie. Zamień te galerie, bo mi ten człek spokoju nie da:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.09.2012 17:32

Marku. Wzruszyła mnie twa historia.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 11.09.2012 17:28

Marek, nie miałem okazji zobaczyć Twoich galerii a Dispar pisze, że to była najwyższa półka, więc pytam wprost: co się stało z Twoimi galeriami?
Pozdrawiam.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 11.09.2012 17:08

Dzieki Dispar - pomylki niestety nie ma. Mam wrazenie, ze algorytm wyboru GT nie zostal do konca przemyslany. Przepraszam wiec gospodarza za moj pierwszy tu wpis i nastepne bedace konsekwencja niezrozumienia. Moze to wreszcie pozwoli chociaz czesci userow zrozumiec jak dalece niewlasciwe jest stawianie 10 przy galeriach niewiele odbiegajacych od przecietnej.
Jednak o czym bysmy nie mowili to lawina chamstwa , jaka mnie spotkala ze strony autora tej galerii przybrala forme niemal bezprecedensowa na Obiezyswiecie, moze z wyjatkiem pewnego owada, z tym ze tam nie bylo to pod moim adresem.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 11.09.2012 16:39

Marek ma rację. Dziwne jest, że galeria o 10 dziesiątkach przegrywa z galerią o 8 dychach 10 i dwóch niższych ocenach.
Przykro, że galerie Slava, o niebo lepsze nie będą w tym tygodniu firmowały naszego portalu.
Ta galeria nie jest zła, ale dziwne liczenie głosów popsuło trochę atmosferę.
Autor z pewnością nie jest winny całemu zamieszaniu, ale trochę dystansu przydałoby się każdemu, szczególnie gospodarzowi.
Ja też żałuję, że twórczości Marka nie możemy oglądać, ale ja ją pamiętam z tego portalu.
Mogę zaświadczyć, że to była najwyższa półka.
Chyba wiele osób jest zbyt wrażliwych na krytykę. Prezentując swoje produkcje trzeba liczyć się z różnymi ocenami i słowami.
Pozdrawiam.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 11.09.2012 13:21

Witoldsonie - w momencie , gdy ta galeria zostala galeria tygodnia bylo tutaj 10 ocen, a nie jedenascie, o czym do Ciebie juz pisalem. Rozumiem wiec, ze skrypt pod uwage bierze wartosc mniej istotna, od tej zdecydowanie bardziej istotnej :) Wartosc, ktora sami mozemy sobie nabic na przyklad ( wcale nie twierdze, ze tak bylo tutaj). W momencie mianowania galeri tygodnia pod ta galeria tutaj bylo 8x10, 1x7 i 1x8 Pod tamta 10x10. Nie patrzylem zupelnie na ilosc otwarc...ale chyba kazde dziecko zdaje sobie sprawe, ze takie dzialanie skryptu jest wbrew woli userow.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 11.09.2012 12:06

No właśnie, przecież Szef Witoldson na samym początku jak ta zasada zaczęła funkcjonować wyjaśnił nam jak to działa - więc żadnego przekrętu tu nie było i nie ma. Po co więc znowu te dyskusje niepotrzebne i jakieś teorie spiskowe :)))))))))))

witoldson użytkownik witoldson(wpisów:72) dodano 11.09.2012 10:07

Dla wszystkich którzy zarzucają nieprawidłowość przy wyborze galerii tygodnia. Skrypt liczy tak - odrzuca 2 najlepsze i 2 najgorsze oceny (zawsze), i potem robi ranking, jeśli średnie są takie same - bierze ilość ocen, wygrywa ta galeria która ma więcej ocen - Wieliczka ocen ma 11, galeria Slava 10, a gdyby zdarzyło się tak, że obie galerie mają taką samą średnią ocenę, taką samą ilość ocen, bierze pod uwagę liczbę odsłon - jako finalnie rozstrzygający warunek, premiując galerię bardziej popularną.

Wszystko zatem OK. Galeria tygodnia jest wybierana automatycznie na podstawie powyższego skryptu.

pozdrawiam,
wjk

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 11.09.2012 07:02

Paweller - moje uwagi sa absloutnie zawsze dostosowane do poziomu wiedzy fotograficznej/podrozniczej adresatow. Najwiecej zalezy tu od dobrej checi tych, do ktorych pisze. Pamietaj rowniez o tym, ze odbiorcami moich krytyk nie sa wylacznie autorzy galerii ktore komentuje.
Czy zniechecam? Paweller twierdze , ze jest wrecz przeciwnie - staram sie, jak moge zachecic tych, ktorzy naprawde maja cos do powiedzenia i pokazania. Staram sie rowniez przekazac jak najwiecej tym slabszym, lecz to nie moja wina, ze czesc reaguje wrecz histerycznie.
Przy okazji Paweller - fotografie to tylko czesc tych galerii. Zdarzalo juz mi sie oceniac najwyzej galerie, w ktorych fotografie byly wrecz slabe. Nie trzeba byc fachowcem. zeby w umiejetny sposob zebrac informacje i przekazac je w formie przyjemnej dla odbiorcy. Jednak na to trzeba troche czasu i rowniez trzeba wlozyc w to nieco wysilku.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 10.09.2012 23:12

Jedno jest pewne, nie jest winą Pawła, że jakimś cudem jego galeria została galerią tygodnia. Pewnie on sam nawet o tym nie myślał, że tak będzie. Więc nie ma powodu, żeby go o to dobijać. Tym bardziej, że przecież do jasnej k...., nie on sam wstawia sobie oceny.

Marek50 - pierwszy raz zwracam się do Ciebie - czytam twoje wypowiedzi, czasami się zgadzam, a czasami uważam, że jedziesz za ostro. Również, podobnie jak Ty uważam, że galerie powinny być na co najmniej dobrym poziomie, bo fajnie oglądać te dobre galerie. Ale to portal społecznościowy, czyli nie tylko dla wybranych, fachowców itd. Nie każdy jest mistrzem fotografii i dlatego uważam, że choćby z tego powodu, nie należy ludzi dobijać, a wręcz przeciwnie, warto każdego motywować do cięższej pracy, tak aby powstawały coraz to lepsze galerie. Wydaje mi się, że intencje masz dobre, ale przekaz jakoś idzie w złym kierunku. Przynosi to odwrotny skutek, niż byś tego chciał, a to chyba nie o to chodzi.

Pozdrawiam.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 10.09.2012 20:18

a teraz czekamy.....!!!!

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 20:16

Zibid. Zrobione:)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 10.09.2012 20:07

pisz do witka.....

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 20:05

Zibid. Będę szczęśliwi jeżeli galeria tygodnia zostanie zamieniona. Możesz mi wierzyć.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 20:03

Konwalio. Szkoda, że to właśnie on ocenia wszystkich i narzuca swój tok myślenia, a kto się nie zgadza staje się wrogiem nr 1. Zanim zaczniesz go bronić postudiuj dokładnie jego wpisy. Choć słyszałem, że wcale studiować nie musisz:))

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 10.09.2012 19:58

Pawle i Maju
To żenujące,co piszecie!
Nie znacie Marka i nie macie prawa go oceniać.
Do nikogo się nie przyczepił i nikomu nie zatruwa życia.
Wyraża swoją opinię i tyle.Tak,jak Wy.
To przykre,że galerią tygodnia zostaje właśnie ta,pod którą sobie beztrosko drwicie z kogoś innego.
To portal,gdzie ocenia się miejsce,podróże,zdjecia.... a nie osobę.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 10.09.2012 19:58

Marek - że z algorytmem naliczania coś jest nie tak, nie trzeba zaraz chłopa dobijać - nie jego wina.
Paweł napisz do Witka bo faktycznie coś się to popierdoliło z tym liczeniem. Niech podmieni i po kłopocie. Ty cykniesz jeszcze parę ładnych fot i w najbliższej przyszłości będziesz na pudle z jakimś pięknym miejscem. Jestem o tym przekonany

Pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 10.09.2012 19:55

Paweł, Maja - macie rację - popieram - szkoda zachodu, bo to i tak nic nie da :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 19:13

Maju. Nie denerwuj się, bo naprawdę nie warto. Szkoda zdrowia i nerwów na kogoś takiego jak on. To typ człowieka, który uwielbia gnębić innych i ani Ty ani ktokolwiek inny tego nie zmieni. Rób swoje i ignoruj gościa. Takich jak właśnie takie zachowanie najbardziej boli:) Pozdrawiam Cię serdecznie:)))

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 10.09.2012 18:41

Przepraszam i ja Ciebie Pawle, ze pod twoją galerią znowu zabiorę głos, ale nie potrafię się powstrzymać - ten marek50 zniesmaczył każdy odbiór wielu galerii. Przyczepił się do mnie, zatruwa życie garce, anikm, mieczysaw ma już go dość a i pod Twoimi pracami rozciąga smrodek. Zachowuje się jak inkwizycja, która w imię dobra Bożego zabija (w naszym przypadku chęć do współpracy na OŚ). A tak na prawdę zastanawiam się kto to taki, ten marek50 - nie ma żadnej galerii, żadnej pracy (świadczącej o jego fotograficznym geniuszu), która byłaby dowodem jego podróży, jego umiejętności przedstawiania świata. Nazwał się magistrem turystyki i architektem wnętrz, a tak na prawdę odbieram go jedynie jako pieniacza, bo poza "pyskówkami" jakie rozsiewa w komentach, na OBIEŻYŚWIECIE nie istnieje. Może wreszcie przestalibyśmy reagować na jakiekolwiek z jego strony zaczepki, to straci swoją wenę. Zaskakuje mnie również wybór jego osoby na guru nauki fotografii. Jako zwykły "pstrykacz" chciałabym najpierw zobaczyć dowody na posiadanie przez niego umiejętności. Jeszcze raz Cię Pawle przepraszam za mą dygresję a zarazem gratuluję wyróżnienia i pozdrawiam serdecznie. ( teraz to mi się od niego dostanie, ale nawet nie będę się usiłowała czytać jego słów.)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 17:05

Pozdrawiam Magdo. Dzięki za odwiedziny:)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 10.09.2012 15:15

Sympatyczne miasteczko :)Pozdrawiam :)

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 10.09.2012 10:26

Pięknie pokazałeś Wieliczkę.
PS. Paweł, co do trzymania się to nie będzie takie proste. Pozdrawiam i dzięki za wsparcie.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 10.09.2012 10:17

Ten frustrat w przeciwienstwie do Ciebie potrafi liczyc. Zapedzaj sie dalej. Ta galeria nie jest galeria tygodnia, ale oczywiscie przyjmuj te gratulacje Pozwol, ze tez Ci pogratuluje, chociaz przedmiotem gratulacji nie jest galeria tygodnia. Jest jednak cos, w czym jestes najlepszy.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 10:02

Romano dziękuję. Gdy wstałem rano i włączyłem kompa do porannej kawy byłem autentycznie zły. Już nie jestem:) Nie ma nic piękniejszego niż bezsilność, mającego pretensje o wszystko frustrata:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 10.09.2012 09:30

Gratuluję :)))

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 10.09.2012 09:13

alez ocenilem! I nie jest to galeria tygodnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Grace - gdy czytam Twoje tlmaczenia to az zanosze sie placzem od smiechu. Przez takich wlasnie , jak Ty userow pozbywamy sie stad tych , ktorzy maja najwiecej do zaoferowania. Wreszcie raz w zyciu przestan isc w zaparte i ten raz jednyny przyznaj sie ze wlasnie takie , jak twoje podejscie prowadzi tutaj do anomalii , z ktorymi mamy do czynienia.
Tak przy okazji galeria tygodnia jest faktycznie galeria Slava...no ale coz ja facet , ktorego dopadla andropauza pewnie nie potrafie liczyc :D

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 10.09.2012 09:03

Gratulacje. Ale faktem jest, że skala ocen 90% "obieżyświatowców" mieści sie miedzy 10 a........10 ;))) pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 10.09.2012 08:42

Marku50 nie zamierzam sie z Toba klocic, zanim ponownie dodarlam do komputera, przewidzialam Twoja odpowiedz:)
Galerie Pawla cenie, lubie jego sposob pokazywania architektury, opisywania miejsc, mam go w zakladce moich ulubionych i ogladam jego prace. Co nie oznacza, ze zawsze stawiam mu 10.
Wieliczke kazdy odwiedza, by zobaczyc kopalnie, Pawel pokazal nam miasto - moim zdaniem pokazal na tyle interesujaco, ze zasluzyl na 10:) Jesli jestes/byles innego zdania, mogles te galerie rowniez ocenic wczesniej. Tym razem wytlumaczylam sie z mojej oceny, wiecej robic tego nie bede:)
Jesli chodzi o Degiala, to moze sie myle, (sprawdze), ale chyba byl na tym portalu, zanim ja sie znalazlam. Pozdrawiam:)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 10.09.2012 08:22

tak sie Pawle zgadzasz, ze w swym zapamietalym "dziesiatkowaniu" tam swojego sladu nie zostawiles :)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 10.09.2012 08:20

Pawel nie ma zadnej traumy ...wrecz tak pieknie sie podkladasz i az sie usmiecham...
Grace - kurtuazja wymaga rowniez myslenia...a tak po prawdzie czy dla Ciebie te dwie galerie sa na tym samym poziomie?...bo tak samo je ocenilas. Czy teraz widzisz o co mi chodzi? Gratulacje kieruj pod innym adresem, z pewnoscia nie tutaj.
Przy okazji przypomina mi sie co zrobiliscie z Degialem i dlaczego nie ma juz tutaj jednego z najwiekszych podroznikow , jacy goscili na Os...moze bys sie wyrazila na ten temat, bo i Ty sie dolozylas do tego, aby tego usera zniechecic na tyle do tej galerii, aby uciekl stad gdzie pieprz rosnie.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 07:51

Grace. Całkowicie się z Tobą zgadzam co do wyboru:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 07:51

Marku. Jest mi naprawdę przykro, że tydzień zaczął się dla ciebie od tak wielkiej traumy. To zdarzenie z pewnością spowoduje, że twoja andropauza będzie mieć jeszcze bardziej dramatyczny przebieg:)))) Miłego dnia życzę, przyjacielu:)))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 10.09.2012 07:50

Kurtuazja wymaga pogratulowac Autorowi:)
Chociaz mialam nadzieje, ze zostanie wybrana galeria Slava.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.09.2012 07:48

Grace. Dziękuję bardzo.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 10.09.2012 07:14

Ja nie gratuluje, bo ani nie ma zadnego wyroznienia, ani tym bardziej nie byloby zasluzone. To nic innego, jak tylko pomylka.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 10.09.2012 07:05

Gratuluje wyroznienia:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 10.09.2012 00:23

Ja zwiedziłam i kopalnie i miasto ale wieki temu, więc miło było mi zajrzeć tu dla przypomnienia.
Oczywiście mnie również nie musisz za nic przepraszać :)))
Pozdrawiam :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 09.09.2012 19:38

Widzisz Surykatko. Czasem wart przejść kilka kroków:)
P.s. Przepraszać muszę, bo takie są wymogi profesjonalistów:)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.09.2012 19:18

Ale numer, rzeczywiście :-). W kopalni byłam 2 razy, ale miasteczko widzę po raz pierwszy... Baszta najbardziej mi się tu spodobała. Pozdrawiam :-)
P.S. Przestań przepraszać :-)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 09.09.2012 17:05

Pipol. Normalnie rozgryzłeś moją tajemnicę:))) Przed każdym zwiedzaniem miasta dzwonię do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i pytam kiedy będą sprzątać:)))

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 09.09.2012 17:04

Witam wszystkich i dziękuję za odwiedziny. Jeżeli kogoś przekonałem do odwiedzin miasteczka to bardzo się cieszę:)

kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 09.09.2012 14:53

W kopalni byłem trzy razy ( pierwszy raz w 73r. ). Miasta nie widziałem nawet z okien autokaru. W zeszłym roku, było już za późno, aby wybrać się na zwiedzanie.
Może za czwartym razem uda mi się być fizyczne. Co do jakości, to nie jest galeria Digartu, aby się tym przejmować. Tu się ZWIEDZA!!!

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 09.09.2012 12:23

Oczywiscie zjadlam "za", za co teraz przepraszam:) Mam nadzieje, ze mimo to moj przekaz byl czytelny:) Tak to jest ogladac galerie na glodniaka;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 09.09.2012 11:24

Dopisuje do listy osob, ktorych nie musisz przepraszac:) Wrecz przeciwnie:)
Wstyd sie przyznac, wiele razy bylam w Krakowie, a do Wieliczki nie dojechalam:(
Dziekuje zatem ten piekny spacer, teraz wiem, jak wiele stracilam. Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 09.09.2012 11:15

Czesć. Paweł, czy ty przed robieniem zdjeć sprzątasz zawsze całą okolicę ze śmietków ?:) Pytam bo we wszystkich galeriach, które umieszczasz jest zawsze ,aż nieprawdopodobnie czysto :))) Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 09.09.2012 08:36

Wieliczka, to taka XIII wieczna perełka w małopolskim. Byłam tam lata temu i niestety zdjęcia mam z epoki, kiedy to "świat był czarno biały". Miło było zobaczyć współczesną Wieliczkę.
Pozdrawiam serdecznie.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 09.09.2012 07:06

Witaj Antalo. Cieszę się, że się podobało:)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 08.09.2012 21:48

Mnie tez nie przepraszaj. Znakomita wycieczka, także nie miałam świadomości, jakie to piękne miasto i pełne zabytków...

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 08.09.2012 19:54

Cześć dziewczyny:)
Anikm. Są tacy, których muszę:)
Maju.Ja go wcześniej nie znałem więc nie mam porównania.
Halina. Czas najwyższy naprawić bląd:)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 08.09.2012 19:39

Pięknieją nam nasze miasta i miasteczka.Zwiedzałam kopalnię soli parę razy,a do rynku nie doszłam:(
Teraz widzę,że to błąd,który trzeba naprawić:) Ładnie pokazałeś Wieliczkę z jej zabytkami.Gratki:)

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 08.09.2012 19:35

Dla mnie to bomba. Mieszkałam zaledwie rzut beretem od Wieliczki. Jakże to miasteczko wypiękniało od ostatniej mojej bytności. Pięknie je przedstawiłeś.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 08.09.2012 19:13

Mnie tam przepraszać nie musisz;)
Bardzo mi się podoba Twoja prezentacja Wieliczki.
Okazuje się że miasto to ma dużo więcej do zaoferowania niż tylko kopalnię.
Jest tam wiele pięknych zabytków, a i miasteczko całościowo prezentuje się bardzo przyjemnie- zadbane i czyste.
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!