m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (35):

 
 .. no, chyba, że zastanowimy się, dokąd zmierza to bardzo młode, niedoświadczone, aczkolwiek pełne nadziei, zapału i energii społeczeństwo ? Czy zderzenie setek milionów mieszkańców wsi z postępującym pędem w kierunku europeizacji i amerykanizacji w miastach, nie będzie zbyt twarde i bolesne ? Sprawą pierwszoplanową, która z oczywistych względów stałą się koniecznością na tej wyboistej drodze do sukcesu - jest powszechny rozwój edukacji. Pozostawia ona nadal bardzo wiele do życzenia, ale nie można twierdzić, że jej nie ma wcale. Odważę się zauważyć, że bywają chwile, kiedy napór tej wiedzy ... jest uciążliwy i przytłaczający ;) Droga do wykształcenia, do wiedzy, do nauki nie jest drogą po prostej ... ... co nie znaczy, że trudności nie da się pokonać. Uwarunkowania społeczne, kasta, tradycje rodzinne, stopień zamożności, miejsce zamieszkania - to wszystko wpływa na możliwość lub całkowity brak możliwości zdobycia wiedzy - wykształcenia. Przede wszystkim niezbędnym wydaje się konsekwentny i zdecydowany marsz do przodu, bez zbytecznych przystanków ... i spojrzeń wstecz. Jest wielu szczęśliwców, którym się udało. W tym kraju to wielki sukces - gwarancja lepszego jutra i symptom, który pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Spójrzmy jednak na teraźniejszość - dlaczego jest jak jest ?
Jednym z wielu czynników, które wpływają na ten stan rzeczy, jest polityka emerytalna państwa, której właściwie nie ma, a świadczenia emerytalne praktycznie nie istnieją. Cóż to ma wspólnego z edukacją ? A to, że w związku z takim, a nie innym stanem faktycznym, obowiązek utrzymania rodziców spoczywa na synu ... tak, najstarszym dziecku płci męskiej.
Ta konwencja wcielana jest w życie już od najmłodszych lat. Ten młody chłopiec, wyrasta w poczuciu obowiązku pracy i zdobywania środków do życia dla rodziny, a nie w potrzebie zdobycia wykształcenia. 
Na edukację czasu brak. Jako mężczyzna, będzie kontynuatorem rodzinnej tradycji, panem domu, głównym decydentem i głową rodziny. To on stał będzie na straży przestrzegania norm, zasad, wzorców zachowań wyniesionych z domu rodzinnego i przeniesionych na grunt własnej rodziny. Stał lub leżał ... w zależności od kasty, pozycji społecznej, operatywności, przedsiębiorczości i umiejętności poruszania się w trybach indyjskiej machiny życia. Ale nawet leżąc - to on będzie filarem i trzonem, podtrzymującym rodzinną więź na dobre, złe, bardzo złe ... i złe nie do opisania.
Bo to on jest panem domu, nawet jeżeli domem jest chwilowo kawałek chodnika.
Ta sytuacja musi rodzić potężny dysonans w pozycji społecznej kobiety i mężczyzny, o którym rozmawialiśmy już wielokrotnie. A kobiet w tym kraju dziesiątki ... ... setki milionów. Od najmłodszych lat poznają swoje miejsce i rolę, którą pełnić będą w dorosłym życiu jako żony i matki. Prześliczna dziewczynka, emanując spokojem, delikatnością, niewinnością i wysublimowanym dziecięcym pięknem ... sprzedaje czosnek siedząc na straganie. Każdego dnia, wiele godzin po kostki w czosnku, dla dobra rodziny, dla miski pożywnej strawy. Na twardych nieheblowanych deskach straganu ... nie w szkolnej ławie. Czasu na edukację brak.
Jej koleżanki w tym samym czasie, uczestniczą w ulicznej paradzie zorganizowanej przez szkołę. Z uśmiechem, z dumą i radością, przybrawszy szkolne barwy, paradują głównymi ulicami miasta ... obok straganów z czosnkiem. One również emanują wysublimowanym pięknem, dumą i spokojem ... ale przepaść między nimi jest nie do ogarnięcia. Jaka jest ta indyjska kobieta ?
Będzie żoną, o ile jej rodzinę stać będzie na odpowiedni posag. Będzie matką, ale jako żona i matka, zdobędzie szacunek dopiero wtedy, kiedy urodzi syna. Praca, opieka nad dziećmi i prowadzenie domu, pod pilnym okiem męża i jego matki, stanie się jej chlebem powszednim. Nawet na chwilę nie zdejmie z siebie jarzma nieustannej kontroli.
Owszem, kiedy czujne oko teściowej, zbłądzi w natłoku codziennych zajęć, wykorzysta tę chwilę ... by spojrzeć w bok i tyle. Nigdy nie wyjdzie sama na ulicę. Zrobi to w towarzystwie sąsiadki, koleżanki, siostry lub matki męża, ale nigdy sama. Po zmroku, nawet wyjście w towarzystwie, odbierane jest jako wysoce niestosowne - dlatego jest niezwykle rzadko praktykowane. Bywają chwile, że będzie mogła liczyć na pomoc męża ... nigdy na pomoc obcego mężczyzny.
Tylko nielicznym, uda się wyjść na szczyt drabiny społecznej, skąd będą mogły same decydować o swoim bycie, ale nawet tam, o wyborze męża zadecyduje rodzina. Zamożne, wykształcone, pewne siebie i swojej pozycji, pozwolą sobie nawet na zalotne spojrzenie okraszone uśmiechem :) Codzienność jest jednak zupełnie inna i nawet na potrzeby kadru, trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby zdobyć i utrwalić to jedno, chłodne spojrzenie indyjskich oczu. Dlatego jest ono takie intrygujące, bezcenne, pozostające na długo w pamięci. Koreańskie koleżanki, nawet upodobnione do indyjskich kobiet, takich problemów nigdy nie będą miały ... czy zdają sobie sprawę ze swojego szczęścia ? Spójrzmy jednak w przyszłość ... ... głębiej spójrzmy ... ... pomyślmy.
Czy jest nadzieja, że tę sytuację da sie skutecznie zatrzymać ? Czy jest nadzieja, że pęd gospodarczy i zmiany cywilizacyjne zachadzące w bardzo szybkim tempie, będą w stanie zmienić istniejący stan rzeczy ? Czy społeczeństwo Indii rozpocznie zdecydowany marsz w kierunku, który nam Europeiczykom i Australijczykom ;) wydaje się bliższy ogólnie rozumianej normalności ? Napisałem we wstępie, że zadanie jest niewykonalne, dlatego nie znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Pozostaje tylko utrwalić sobie obraz współczesnych Indii i odbierać wszystkimi zmysłami fascynującą, niepojętą, intrygującą specyfikę tego pięknego kraju. Dziękuję za wizytę :) Jedźmy dalej ...

najbliższe galerie:

 
Delhi. Złota Świątynia Sikhów.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 25 km 1pix
Delhi. Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 51 km 1pix
Taj Mahal - Agra - Indie
1pix użytkownik marcin_zaremba odległość 52 km 1pix
Agra
1pix użytkownik stefan odległość 57 km 1pix
Agra - inne spojrzenie
1pix użytkownik marzej odległość 57 km 1pix
Taj Mahal-Agra
1pix użytkownik baracuda77 odległość 58 km 1pix

komentarze do galerii (92):

 
tylko_ogladam użytkownik tylko_ogladam(wpisów:33) dodano 03.05.2017 14:14

Pięknie sportretowani ludzie i bardzo ciekawe opisy

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 09.10.2012 15:53

Witaj Nola :) Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 05.10.2012 17:50

Piękna i poruszająca galeria, zmuszająca do refleksji nad naszym życiem... dużo świetnych portretów zwłaszcza 17, 18, 21, 30:)
pozdrawiam:)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 05.10.2012 09:41

Ula, Nowacki, Deszcz, Tomek - bardzo dziękuję :)
Pozdrawiam serdecznie.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 28.09.2012 09:46

Marku, najpierw pogratuluję.
Ogladając i czytając , nie mozna sie pomylić , to Twoja, bardzo Twoja galeria:)))
Super jak zawsze:))
Pozdrawiam :))

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 27.09.2012 17:35

Pozdrawiam z gorącego południa Indii.
Raul, nie dziwię się Twoim odczuciom odnośnie tego kraju.W pewnych miejscach miałem podobne. Moje Indie będą chyba bardziej uśmiechnięte , ale to chyba tylko dlatego , że Południe takie po prostu jest.......
Przyjdzie czas na Północ. Na pewno :)
A tak poza tym.... każdy znajdzie w tym kraju to co chce zobaczyć. jeden śmieci, odchody i rynsztok, inny wspaniałe zabytki, jeszcze inny niesamowitych ludzi i ich rytuały.
Indie są podobno zwierciadłem duszy.
Pozdrawiam serdecznie :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.09.2012 15:27

...GRATULUJE !!!, społeczność OŚ zagłosowała prawie jednomyślnie co daje dodatkową przyjemność autorowi. Zastanawiam się dlaczego pani Surykatka swój głos wrzuciła do " głowy " a nie urny...pozdrawiam serdecznie.

nowacki użytkownik nowacki(wpisów:23) dodano 26.09.2012 23:13

Podoba się ! :) za 21 szacun :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 26.09.2012 14:31

Margo, Anikm, Mgfoto :) Bardzo dziękuję :)
Pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 25.09.2012 20:26

Gratuluję :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 25.09.2012 20:22

Raul gratuluję wyróżnienia:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 25.09.2012 18:46

Bardzo się cieszę, że zdążyłam obejrzeć zanim galeria zniknie gdzieś w otchłani.
Podoba mi się sposób w jaki poruszyłeś ten trudny temat. Zrobiłeś to bardzo subtelnie.
Piękne zdjęcia, 20 i 30 to moje ulubione.
Gratuluję galerii tygodnia i serdecznie pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 25.09.2012 02:13

Bardzo Wam dziękuję Obieżyświaty, za wszystkie gratulacje, tak miłe komentarze, za tak liczne odwiedziny.
Obraz współczesnego człowieka Indii, który starałem się przedstawić w miarę swoich umiejętności, dotarł do odbiorcy i został wysoko oceniony.
Na tyle wysoko, że galeria została - galerią tygodnia.
To wyróżnienie jest świadectwem, że prezentacja tematu zainteresowała, poruszyła, wzbudziła refleksje, zastanowiła - spodobała się.
Bardzo się cieszę ... i ukrywał tego nie będę :)
Pozdrawiam serdecznie.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 24.09.2012 20:31

Przepraszam Wiesku, lecz troche rozloscilo to sugerowanie staropartyjnej jednomyslnosci. Mnie rowniez sie przykro zrobilo, gdy przeczytalem Twoj komentarz. Moze powinienes przeczytac go raz jeszcze i pomyslec jak moglem go odebrac?
Co do Twoich galerii Wiesku pare razy sugerowalem Ci lekka zmiane kursu. Ty sie uparles i odpisywales, ze to dla Ciebie samego, wiec nie bardzo rozumiem teraz dlaczego narzekasz, ze coraz mniej ludzi je oglada.Przepraszam raz jeszcze ze poczules sie urazony, lecz mam nadzieje iz rozumiesz, ze zrozumienie musi isc w obu kierunkach?

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 24.09.2012 20:08

Jakoś wcześniej umknęła mi tak galeria i dobrze, że teraz miałam sposobność ją obejrzeć. Zrobiły na mnie wrażenie zarówno fotki jak i opisy. Cieszę się, ze mogłam to zobaczyć. Pozdrawiam serdecznie.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2325) dodano 24.09.2012 19:16

Marku50 jakoś tak przykro mi się zrobiło, jak przeczytałem, że mam zakończyć te swoje "bezsensowne gadki".
Mało piszę tu komentarzy, więcej wstawiam tu swoich "pstryków", które ( z bólem serca to piszę ) ogląda coraz mniej osób.
Napisałem szczerze, a tu się dowiedziałem, że "bez sensu". To nie było miłe.
Afrykańskie galerie mietka są wspaniałe, znam je wszystkie.
Tak sobie myślę, że kurs obrany przez Monikę może być całkiem dobrym kierunkiem.
Mój warsztat fotograficzno- pisarski nie będzie już lepszy, zresztą jakoś straciłem chęć do jego doskonalenia.
PS. Idę gotować minestrone, jakoś rozsmakowałem się ostatnio w tej zupce.
Pozdrawiam obu Panów M., obu szanuję.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 24.09.2012 17:42

20,32, 35 - miodzio - gratulki raul

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 24.09.2012 17:22

Gratuluję :)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 24.09.2012 17:03

Gratulacje Raul ! Ode mnie też dostałeś 10, co prawda w mojej głowie, ale mam nadzieję,że to też się liczy :-)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 24.09.2012 16:42

Wiesiek - zakoncz bezsensowne gadki! Tutaj masz galerie, co do ktorej nie mam najmniejszej watpliwosci, ze zasluguje na 10 http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=2536 Zdjecia na granicy tych, ktore Angole okreslaja mianem "inspired". Bez gornolotnego tekstu pelnego przeklaman. Bez fotoszopa, ktory nie sluzy w tej galerii drobnym korektom obrazu, ale jego tworzeniu... dodam , ze w bardzo kiepskim stylu. Ty tego nie zauwazasz, ale ja tak. Foty, ktore znajdziesz w cytowanej przeze mnie galerii nie sa traktowaniem odgornym tematu. Sa robione wrecz z miloscia. Tamta to galeria na dyszke!

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 24.09.2012 16:22

GRATULACJE!!!

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1365) dodano 24.09.2012 13:50

Gratulacje !!!! Cieszę się z tego wyróżnienia - bo mam nadzieje że te wyróżnienie spowoduje większą aktywność niż 3 galerie na pół roku gdyż jesteś nam tu na portalu potrzebny !!!!!!

Raul - ciekawi mnie jak czytasz tyle pozytywnych ocen o sobie czy wychodzą Ci już bąbelki " wody sodowej " do głowy ....?Pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 24.09.2012 13:38

Gratuluję :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 24.09.2012 12:43

Gratulacje:)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2325) dodano 24.09.2012 10:41

Raul, kolejny raz dajesz wyraz swojego profesjonalizmu, klasy, kultury.
Profesjonalizmu dla wszystkich zrozumiałego, czytelnego, poruszającego...
Do Twoich galerii siada się jak onegdaj do czwartkowej Kobry, kolejnego odcinka Klossa, czy Zwierzyńca ( to moje osobiste porównanie)
I szuneczek wielki Tobie za to i ukłon.
Każdy profesjonalizm należy szanować, nie każdy jednak daje się akceptować, nie każdy lubić...
Spojrzałem na oceny, na te dwa słupki...
Dają do myślenia... ale w sumie dobrze, że przedziela je tylko jeden ( w zasadzie skala, nie słupek, bo go nie ma w czasie gdy to piszę ).
Serdecznie pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 24.09.2012 09:57

No i gra gitara :) Gratulacje !

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 24.09.2012 07:17

Gratuluję.
Inaczej być nie mogło.
Pozdrawiam serdecznie:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 24.09.2012 06:28

Gratki Raul. Zasłużyłeś:)))

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 24.09.2012 00:39

Gratulacje !

doracz użytkownik doracz(wpisów:1212) dodano 24.09.2012 00:16

Gratulacje!

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 24.09.2012 00:16

gratuluję :D !!!

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 23.09.2012 22:28

Pogłębiłam moja wiedzę o Indiach,oglądając Twoja galerie,interesujące spostrzeżenia.
Fotkami utrwaliłeś moje indyjskie wspomnienia,a zarazem przypomniałeś,ze mam ich jeszcze sporo w archiwum...wstawić nie sztuka,tylko kto mi je tak pięknie opisze:)))
Pozdrawiam serdecznie:)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 21.09.2012 18:58

Indie są moim kolejnym marzeniem a jedynym problemem jest moja żona która obawia się o stan mojego zdrowia po powrocie ( nasłuchała się o chorobach i pasożytach przywożonych z Indii a nawet o przypadkach śmierci )
Mam jeszcze cały rok na przygotowania choć jeśli się wybiorę to tylko z biurem CT Poland i zastanawiam się nad jedna z dwóch tras Indie z Nepalem lub Dookoła Indii Bardziej obstawiam ta drugą O wyjeździe indywidualnym z wielu powodów nie może być mowy To wszystko jeszcze daleka przyszłość
Ps. O rady na pewno będę jeszcze pytał
Pozdrawiam Gimper

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 18:35

Twojej dyspozycji - przepraszam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 18:16

Gimper - dziękuję bardzo :) Twoja decyzja o wyjeździe bardzo cieszy. Cieszy również fakt, że chłoniesz wiedzę związaną z Indiami - bo to ona pozwoli na sprecyzowanie i dobór trasy, która zaspokoi Twoje oczekiwania. Oczywiście pozostaje w nadziei, że podzielisz się z nami swoimi zdjęciami i mnóstwem wrażeń, które Indie z pewnością Tobie dostarczą. Służę również radą, pomocą, informacją zarówno w warunkach podróży zorganizowanej jak i wyjazdu indywidualnego.
Ostatni wypad pozwolił doświadczyć tej indywidualnej formy i troszkę wzbogacił moje pojęcie o podróżowaniu po tym kraju - moja wiedza w tym zakresie, jest do twojej dyspozycji ;)
Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 18:00

Marek - dziękuję za wizytę i opinię.
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 17:59

Oczywiście Marcowa ;) Drugi raz i trzeci, czwarty ... z pewnością warto :)
Pozdrawiam serdecznie ;)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 21.09.2012 17:15

Warto wracać ... !
Pozdrawiam :)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 21.09.2012 16:54

Nie będę obiektywny w ocenie tej galerii ponieważ na przyszły rok zaplanowałem właśnie Indie .
Wszystko co dotyczy tego kraju chłonę jak gąbka i tylko mam nadzieję że wszystkie te piękne widoki będą tez i mi dane jeśli oczywiście wyjazd dojdzie do skutku.
Bardzo dobra galeria ładne fotki które ogląda się z przyjemnością

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 21.09.2012 16:41

Poraza mnie pretensjonalnosc tej galerii. W tej dziedzinie to mistrzostwo swiata. Fotki, ktore na ogol z tematem nie maja wiele wspolnego, z ktorych spora czesc do tego wszystkiego nie powstala w aparacie, lecz w fotoszopie. Polecam uzycie tych samych zdjec do nastepnych tematow...na przyklad problem niedostatecznych posagow w stanach polnocnych Indii, samasady na prowincji, problem wielopokoleniowej prostytucji, itd, itp. Temat nieistotny . Fotki juz sa i tylko mozna pisac dyrdymaly, jak na przyklad te pod zdjeciem Sikhow - sugerujac ich paternalistyczne podejscie do zycia i stawianie takiego modelu zycia ponad wspolczesne potrzeby edukacyjne, podczas gdzy sa oni grupa spoleczna (religijna w tym wypadku), ktorej parcie na edukacje jest jednym z najmocniejszych na swiecie. Czego jednak oczekiwac od autora, ktory ma trudnosci w poruszaniu sie bez przewodnika, mozliwosci porozumienia sie z localsami ma zerowe i tylko jedna fote na 35 potrafil zrobic inaczej , niz z gory, chociaz podejrzewam tutaj, ze to modelka stala po prostu wyzej. Nawiasem mowiac, to pomimo ogromnych wysilkow w celu zepsucia foty w ps-ie jest to ciagle mila dla oka fotografia, razem ze zdjeciem 30 ratujaca honor galerii. Tylko te 2 zdjecia sa powodem, dla ktorego stawiam tu wysoka ocene.
Mala dygresja - tematyka spoleczna jest wrecz wspaniala tematyka pozwalajaca zarowno zrozumiec, jak ipoznac karj. Tyle tylko , ze pstrykniete zdjecia w biegu do nastepnej swiatyni maja sie do tematu jak piesc do nosa. Podobnie temat - trzeba go najpierw gruntownie przestudiowac, a nie powtarzac pare banalow uslyszanych gdzies pomiedzy ciapati, a curry od przewodnika.
Polecam ta galerie: http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=17008 Wprawdzie foty ciut tylko lepsze ( z wyjatkiem Twoich 25 i 30, bo te mi sie faktycznie podobaja) i podbnie bardzo luzno nie zwiazane z tematem, to jednak sam temat jest gruntownie przestudiowany i juz tylko ten aspekt moze budzic szacunek.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 14:44

Strabsenfilm - dziękuję bardzo. Mam taką cichą nadzieję, że znajdę czas, aby dołączyć do Ciebie w tej bardziej filmowej działalności prezentacyjnej.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego dorobku, pasji, umiejętności i wytrwałości w działaniu. To godne podziwu.
Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 14:36

Witaj Agra :) Jak oszczędnie ? :) Już trzecia galeria wisi ... tylko przerwa maleńka się trafiła. Pojedziemy jeszcze Agra do Agry ;), ale po drodze do stolicy na chwilkę zajrzymy.
Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.09.2012 14:27

Irolek :) Bardzo dziękuję, cieszę się. Chciałbym również napisać, co ja uwielbiam z Tobą zwiedzać, ale wygodniej chyba będzie napisać, co chciałbym z Tobą zwiedzić - bo to chyba tylko ze trzy państwa zostały na mapie świata :)
Chociaż nie wiem ... trzy, czy cztery ? ;)
Pozdrawiam serdecznie.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 21.09.2012 11:11

Przejmująca dogłębnie egzotyka.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1365) dodano 21.09.2012 10:12

Oszczędnie serwujesz nam zdjęcia z Twojej lutowej Indyjskiej przygody - a archiwum jak zdążyłem Cię poznać na tutejszym portalu aż " ugina " się nie mówiąc o godzinach nakręconego filmu ....
Brakuje mi " raula " jego filmów ,galerii - dobrych rad - byłeś dla mnie pozytywnym przykładem jak można kulturalnie się różnić nie raniąc się wzajemnie w polemikach . Pozdrawiam

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 20.09.2012 17:38

Super galeria !!!
Uwielbiam ogladac "Twoje" Indie.
POZDRAWIAM

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.09.2012 15:20

Anusiu - też dochodzę do wniosku, że zbyt bardzo skupiłem się na problemach egzystencjalnych, kulturowych i zwyczajowych ... ale to już ostatnia galeria poruszająca tę płaszczyznę ... chyba ;) Teraz będzie trochę tego autentycznego, niepowtarzalnego piękna, które ten kraj oferuje.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.09.2012 15:16

Ladek - witam ponownie :) Bardzo się cieszę, że towarzyszysz mi w tej podróży ;)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.09.2012 15:11

Deszcz - miło Ciebie gościć, bardzo dziękuję.
Sam z pewnością wiesz, czy jesteś gotowy ... a w zasadzie czy masz ochotę, czy masz potrzebę konfrontacji wyobrażenia z rzeczywistością, czy chcesz spotkać się z Indiami. Pewnie, że wiesz ... ja natomiast jestem przekonany, że kiedy już podejmiesz tę decyzję, kiedy wrócisz do kraju ... będziesz wiedział, że to nie była ostatnia wizyta w tym kraju. Będziesz również wiedział dlaczego.
Chciałbyś, piszesz. Chcieć - to móc ... powiadają - więc nie możesz, powstrzymuje Ciebie obawa, brak gotowości - wnioskuję.
Obawa przed czym, gotowości do czego ?
Przecież to Ty decydujesz jak spojrzysz na ten kraj, do czego będziesz chciał się zbliżyć.
Weźmy taki Taj Mahal, pierwszy z brzegu.
Można na niego spojrzeć jak na arcydzieło architektury, kwintesencję harmonii, proporcji, symetrii, kształtu, formy i nieopisanego piękna, ale ...
... można również odrzucić zewnętrzny wizerunek i wgłębić się w istotę przedsięwzięcia, w tę wielką miłość, rozpacz i tragedię, która legła u podstaw koncepcji budowy. Tak właśnie jest z Indiami - jeżeli jest obawa, zmierzam przed siebie nie patrząc w bok, przyjmuję zastaną rzeczywistość taką jaka jest, a jeżeli jestem gotowy na więcej - to wchodzę w boczną ulicę, oddalam się od szlaku, siadam obok niedotykalnego, pukam do mieszkania ... to tylko Twój wybór.
Deszcz :) Przecież o tym wszystkim doskonale wiesz.
Myślę, że prędzej czy później spotkam Indie raz jeszcze - Indie widziane Twoim okiem Deszcz i myślę, że to będzie wspaniałe spotkanie.
Pozdrawiam serdecznie.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 20.09.2012 14:57

Raul nadajesz ruch fotkom, świetne 32. Wiele wspaniałych portretów, a przede wszystkim uchwyconych spojrzeń.
Indie fascynują, zaskakują i są tak odmienne kulturowo i religijnie od naszego podwórka. Osobiście, chyba nie jestem jeszcze gotowa na wyjazd tam. Chyba, ze będziesz umieszczał dużo przygotowawczych galerii.
Nie ma co narzekać. Inni maja gorzej i to jest niesprawiedliwe. Pozdrawiam

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.09.2012 14:34

Chipsik - dziękuję bardzo, Twoja opinia sprawia mi wielką przyjemność i oczywiście bardzo mobilizuje :)
Pozdrawiam ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.09.2012 14:31

Marta :) Jak wiele treści można przekazać jednym słowem, jak wiele radości i satysfakcji można tym słowem sprawić ...
Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.09.2012 14:02

Afrodyto - jestem z Tobą i również się z tym nie zgadzam, bez względu na to, jaki mój pogląd ma wpływ na stan faktyczny.
Pozdrawiam :)

ladek53 użytkownik ladek53(wpisów:225) dodano 20.09.2012 09:01

Galeria swietna w obrazach i w slowach. 5 i 30 dla mnie the best. Pozdrawiam:)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 20.09.2012 01:06

..................................................dziękuję

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 20.09.2012 00:54

...gratuluję, choć Twoje zdjęcia i tekst są kolejną informacją, że nie jestem jeszcze gotowy by TAM pojechać, a chciałbym...pozdrawiam serdecznie.

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 19.09.2012 22:35

Raul, każdy (...bardzo pozytywny) komentarz do tej galerii będzie właściwy !!! Napiszę krótko: DYCHA !

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 19.09.2012 22:18

Przejmująca opowieść o losie Indyjskiego społeczeństwa, szczególnie kobiet. Porusza do głębi. Do tego piękne kobiece spojrzenia na zdjęciach. Po prostu znakomita galeria.
Pozdrawiam serdecznie:)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 19.09.2012 21:55

Przeczytałam ten artykuł i przyznam, że jest wstrząsający. Przemoc wobec kobiet stanowi główny problem, który osiągnął rozmiary pandemii dotykającej każdy kraj na świecie, a szczególnie kraje azjatyckie. Tajlandia, morderstwa posagowe w Indiach. Definiowanie przemocy seksualnej wzbudza wiele kontrowersji, a zważywszy na kulturę kraju, temat jest bardzo trudny i naprawdę szokujący. Podobne oskarżenia wobec kobiet zgwałconych istnieją również w Polsce. Nie odpowiedni strój, prowokacja itp. schematy...wina za gwałt często przypisywana jest ofierze, a nie sprawcy! Jednym z najbardziej znanych mitów na temat gwałtu jest przekonanie, że kobiety swoim zachowaniem prowokują przemoc seksualną oraz że kobieta ubrana atrakcyjnie i wyzywająco jest współodpowiedzialna za gwałt. I jak tu rozważyć całą tę sytuację, kiedy kobiecie zarzucą, że nie miała sari, że uśmiechała się do innego mężczyzny, że wyszła z domu sama. Czytałam wiele publikacji i oglądałam wiele filmów, gdzie podobne sytuacje miały miejsce właśnie w Indiach. Niestety, kobieta jest na pozycji przegranej. Jej poczucie bezpieczeństwa i przynależności nie znajdzie oparcia w społeczeństwie, ponieważ w tym samym momencie została ona z niego wykluczona. Tak przynajmniej jest w Indiach. Stąd "honorowe" zabójstwa są tam zupełnie naturalne. Można by pisać długo na temat tego artykułu. Nasze poglądy są zwyczajowo zupełnie inne i ja mogę powiedzieć tylko jedno: Nie zgadzam się z tym!!!ale to nic nie zmieni :(
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 21:29

Witaj Bratku :) Bardzo dziękuję ... postaram się pokazać inne Indie, takie do których wracać warto.
Pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 21:18

Afrodyto - ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę ;) Ale mam wielu znajomych, którzy swój błędny pogląd na Indie, ukształtowali na podstawie wybiórczo dobranego materiału - oni również odwiedzają moje galerie, czytają ... i dobrze im tak :))
Nic nie jest w stanie Ciebie zaskoczyć ?
Niech mi będzie wolno podjąć małą próbę.
Kobieta chyba najlepiej oceni absurdalność zawartą w tej treści, która jest oficjalnym stanowiskiem indyjskiego organu władzy - Policji Delhi ... i będzie jednak zaskoczona.
http://www.firstpost.com/living/from-the-delhi-police-six-reasons-why-women-deserve-to-be-raped-269957.html#.UE_ue25sHNN.facebook

bratek użytkownik bratek(wpisów:538) dodano 19.09.2012 21:13

Wcale mnie nie dziwi, że brytyjscy Hindusi nie chcą wracać do tej rzeczywistości... No bo kto by chciał wrócić do biedy, bałaganu i tych monstrualnych różnic społecznych i braku możliwości walki o siebie. A z perspektywy kobiety to już wogóle szkoda gadać.... Jedna z tych galerii, które ogląda się od dechy do dechy.
Pozdrawiam!

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 20:59

Surykatko - ja również dziękuje za wizytę i za te głębokie refleksje, które przeczytałem w Twoim komentarzu.
Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 20:53

Jak my mamy dobrze Dispar, fakt ... ale tam na miejscu, mam dość tego "dobrze". Mam dość usłużnie otwieranych drzwi, noszenia bagażu, głębokich pokłonów w hotelach i tego ciągłego ... sir, sir, mister, mister ... to rodzi dyskomfort, potęguje różnice kulturowe, nadaje dystansu, oddala ... a Ty właśnie przyjechałeś zbliżyć się ludzi, poznać ich bardziej. To nie jest łatwe, a paszcza - nawet opalona, na indyjską nie wygląda i zadania nie ułatwia. Włos, również od dawna nie przypomina czarnej gęstej, lśniącej czupryny - więc słyszysz to - sir, sir, sir, give me your bag.
Bardzo dziękuję za miły komentarz, uwagi dotyczące kadrowania wzięte są głęboko pod rozwagę i z pewnością poeksperymentuję.
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 19.09.2012 20:47

raul - najbardziej egzotyczne miejsce nigdy nie budziło mojej obawy, a wręcz przeciwnie, ciekawość. Nie obawiam się brudu, nędzy i chaosu. Przeżyłam w swoim życiu wiele, widziałam dużo, odwiedziłam sporo różnych miejsc. Nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Z rozwagą podejmuję decyzje i z rozwagą obserwuję nieznane. Nie udaję zaskoczenia, nie zachowuję kamiennej twarzy, kiedy emocje są wręcz oczekiwane. Życie nauczyło mnie dużo łącznie z przewartościowaniem wartości. Dzielnie ludzi na panów i niewolników, silnych i słabych, to filozofia, ale ja się w tych kategoriach nie mieszczę. Człowiek, to jednostka, której nie można podzielić. Dla mnie, może nie daleko, nie drogo, ale jeszcze nie czas. Mam zaplanowane inne podróże. Wiem, że do Indii na pewno pojadę...może wkrótce...kto wie.
Jeszcze raz dziękuję za tę piękną galerię.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 19.09.2012 20:29

Przejmujące jest to zaglądanie ludziom w oczy...
Mówią ,że one są zwierciadłem duszy i jest to z całą pewnością prawda. Ile można w nich wyczytać! . Ile w nich na przemian: cierpień i marzeń. Niektóre spojrzenia już znam, ale to z fotek 17-18 nie daje mi spokoju.
Dziękuję za kolejną piękną i refleksyjną galerię.
Pozdrawiam serdecznie :-)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 20:20

Afrodyto - Na tyle egzotyczny, że nadal u wielu ludzi budzi obawy. Obawy przed brudem, smrodem, biedą, nędzą, chaosem i ogólnym bałaganem.
A to jest spojrzenie bardzo błędne i powierzchowne. Przy całym asortymencie swoich atrakcji turystycznych, Indie mają do zaoferowania znacznie więcej ... i tego "więcej", nie spotka się w żadnym innym kraju na świecie. Dwoję się i troję, aby zachęcić do podjęcia próby spotkania z Indiami. Staram się obalać mity, wyprowadzać z błędu ... że daleko, że drogo, że brudno ... ale próbuję również przybliżyć tamtejszą rzeczywistość, aby pierwsze spotkanie, nie było tak wielkim zaskoczeniem.
Dziękuję za wizytę i pozdrawiam serdecznie ;)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 19.09.2012 20:16

Przypomniał mi się film o pracujących dzieciach w indyjskiej cegielni.
Jak my mamy dobrze.
1 (choć kadrowałbym bez tych gwiazdek z prawej),17 i 18(super),21,28, 30 (choć prosi się o przesunięcie kadru w lewo, co by pan miał na co patrzeć) i 32- bardzo podobające.
Umiesz podróżować.
Wiadomo, że podróże kształcą. Niektórzy dodają... ale tylko wykształconych. Dodałbym jeszcze i wrażliwych.
Pozdrawiam serdecznie:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.09.2012 20:16

Mgfoto dzięki:) Niektórzy zwą to spostrzegawczością, inni nadmiernym ciekawstwem;)
Dziękuję że użyłaś pierwszego sformułowania:))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.09.2012 20:11

Anikm : Ja, ależ skąd ;) Podziwiam tylko Twoją spostrzegawczość, nie pierwszy już raz zresztą :)

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 19.09.2012 20:07

30 bardzo filmowe, albo baśniowe.
Inne dla mnie bardzo ciekawe to 25, 29 i 1 oraz 20.
Zresztą całość warta uwagi i świetnie opracowana.
Takie galerie oglądam zawsze z olbrzymią przyjemnością.
Pozdrawiam serdecznie :D

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 20:04

Witaj Pawle :) Cieszę się, bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie ;)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 19.09.2012 20:02

Wszystkie indyjskie galerie są znakomite. Jest tutaj wiele pytań, lecz żeby na nie odpowiedzieć, trzeba naprawdę głęboko poznać całą tę kulturę, która jest zupełnie odmienna od europejskiej. Kasty, religia, podział społeczny...to jest temat, który przez wiele, wiele lat nie zmieni sytuacji tego kraju. Na pewno nowoczesność, która weszła wielkimi krokami do tego kraju, nie zmieni punktu widzenia, stereotypów i ciągłości historycznej ludzi. Dla nas europejczyków to bardzo egzotyczny i nadal nieznany kraj.
Pozdrawiam serdecznie.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.09.2012 20:00

Mgfoto czy Ty coś sugerujesz?;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 20:00

Dobre Anikm :))) Bardzo dobre :))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.09.2012 19:58

Anikm : Najwyraźniej na panie zwracam mniejszą uwagę ;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.09.2012 19:56

Raul pewnie że znamy, ale aż tak w pamięć nie zapadł. Zresztą pamięć już nie ta. Nie możesz być aż tak wymagający, wiadomo z wiekiem człowiek już nie tak sprawny umysłowo, jak za młodu;)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 19.09.2012 19:52

Galeria świetna + opisy rewelacja = piorunujące wrażenie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 19:48

Mgfoto, bardzo dziekuję, miło Ciebie gościć :) Cieszy również fakt, że są zdjęcia, które zapadaja w pamięć :)
Pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 19:43

A co ? Pana z 29 niby nie znacie ? Ładne kwiatki ... :(

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.09.2012 19:11

Mgfoto pani z 25 też jest znajoma:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.09.2012 18:59

Dużo fajnych spojrzeń wyłowiłeś w tłumie. Anikm ma rację, spojrzenie dziewczynki z 17, 18 faktycznie błądzi gdzieś bardzo daleko. Udało Ci się pokazać kontrasty nie tylko takie jak spojrzenia na 25 i 26. Dziwny to dla nas kraj ale i ciekawy. Pan z 30 znajomy. Jest coś w tej twarzy co przyciąga wzrok. Pozdrawiam :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 17:38

Pipol - starałem się, cieszę się, że tym razem sie udało ;) Dzięki, że wpadłeś - bardzo dziekuję.
Pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 17:36

Andred - bardzo dziekuję. Twój komentarz stanowi największą nagrodę i satysfakcję, jaka może tutaj spotkać autora galerii.
Bardzo się cieszę i pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 17:30

Grace - bardzo dziekuję za tak interesujący komentarz, będący doskonałą kontynuacją tematu galerii.
Będę bardzo wdźięczny, jeżeli kiedykolwiek wzbogacisz swoja wiedzą poruszane tematy.
Przeczytałem kiedyś w sieci o dwóch mężczyznach pracujących w biurze. Jeden z nich wstawał z szacunkiem, kiedy ten drugi wchodził do pokoju.
Podwładny okazuje szacunek przełożonemu - tak pomyślałem i byłem w błędzie.
Dzieliły ich kasty i ten fakt jeszcze bardziej uświadomił mi, jak wielka rolę nadal odgrywają w społeczeństwie Indii.
Kilka zdań, a świadomość wzrasta i wiedza zostaje poszerzona.
Dlatego nie pytaj Grace - tylko pisz i dziel się wiedzą, z góry bardzo dziekuję :)
Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 16:58

Anikm - potraktowałem zdanie zbyt dosłownie i po swojemu - przepraszam :) Bo to miejsce nie jest przeznaczone dla tej dziewczynki, ten obraz był bardzo zaskakujący i budził moje zdziwienie, miał prawo zdziwić równiez Ciebie ... natomiast ja miałem obowiazek rozwiać watpliwości.

Bardzo sie cieszę, że galeria doprowadziła Ciebie do takich wniosków. Tak, jestesmy szczęściarzami, a wizyta w Indiach potrafi bardzo wzmocnić i ugruntować to przekonanie. Oczywiście masz również rację, że świadomość Indusa jest zupełnie inna i to co dla nas niezrozumiałe, dla niego stanowi codzienność i wielu grupach społecznych innej alternatywy nie ma. Poziom swiadomości wzrasta, mnogość wszelkich dóbr rodzi żądzę posiadania, ale jest również świadomość swojego miejsca i roli w społeczeństwie.
Spojrzenie pełne czaru :) Tak, jest z pewnością niezapomniane :)
Raz jeszcze pozdrawiam serdecznie ;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 19.09.2012 16:24

Jest dobrze ! Pozdrawiam (to sie dopiero rozpisałem ;) )

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 19.09.2012 15:41

Raul, dawno żadna galeria nie wywarła na mnie takiego wrażenia, dawno nie oglądałem z taką ciekawością i z taką zadumą. Oprócz ładnych i interesujących zdjęć wiele ciekawych informacji które choć w jakimś stopniu znane to zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. Świetnie utrwaliłeś spojrzenie dziewczynki sprzedającej czosnek a chwilę później spojrzenia uczennic jednej ze szkół.........jakże oba wymowne!
Dziewczynka na 17 i 18 faktycznie prześliczna z takim naturalnym, nie pozowanym spojrzeniem ale moją uwagę (podobnie jak Anikm) zwróciło zdjęcie mężczyzny na fot.nr 30.
Dużo ciekawych informacji dorzuciła Grace. Faktycznie na Uniwersytetach całego świata i to często na najlepszych (Harvard, Cambridge czy Oxford) można spotkać studentów z Indii. Hindusów spotyka się później jako bardzo dobrych specjalistów wśród lekarzy, informatyków i innych specjalistów w Stanach Zjednoczonych, Anglii i innych państwach ale często nie wiemy, nawet nie zastanawiamy się jaką być może oni zapłacili za to cenę. Cenę zerwania kontaktów z rodziną, z własną narodową kulturą. Taka galeria jak Twoja, późniejsze komentarze innych osób nam to uświadamiają , poszerzają nasz światopogląd, zmuszają do refleksji.
Jeszcze raz dzięki za bardzo ciekawą galerię.
Pozdrawiam,
andred

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.09.2012 15:16

Raul miałam na myśli jej wzrok. Moim zdaniem była gdzieś indziej.
Oczywiście za zdjęcie dziękuję:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 19.09.2012 14:06

Poruszyles mnie ta galeria bardzo.
Chcialam, jesli moge podzielic sie kilkoma spostrzenieniami.
Zdobycie edukacji to ogromne wyzwanie w hinduskim spoleczenstwie. Na najlepsze uniwersytety jest bardzo duza konkurencja, dostac moga sie tylko ci, ktorzy zdobeda 100% punktow. Jesli okaze sie, ze sa dwie osoby, ktore zdobyly te sama liczbe punktow, o przyjeciu zadecyduje ... data urodzenia. Nawet jesli bedzie to roznica kilku dni, tygodni, dostanie sie osoba mlodsza.
Pewne przywileje stosowane sa tylko dla osob z nizszych kast, oni moga wykazac sie wiedza na poziomie 60%.
Australijskie uniwersytety pelne sa hinduskich studentow, przyjezdzaja tu glownie robic doktoraty, ale nie tylko. Nawet ci z zamoznych rodzin musza w tym celu brac pozyczke, ok 50 tys $, co dla nich jest ogromna suma. Przyjezdzaja tu w nadziei na lepsze zycie, nie zawsze chca wracac do swojego kraju. Dobre wyksztalcenie czasami daje im mozliwosc znalezienia pracy w Australii, a co sie z tym wiaze - wize dla pracujacych. Zostaja.
Studiuja dziewczeta i chlopcy, poznaja tutejszy inny, bardziej liberalny swiat. Rodza sie milosci i rodza sie tragedie.
Rodzice wyrzekaja sie syna, bo powiadomil ich, ze sie zakochal i widzi swoja przyszlosc z Hinduska poznana podczas nauki w Australii. Bo malzenstwa nadal sa ustalane przez rodzicow, i dotyczy to w takiej samej mierze mezczyzn co kobiet. A zwiazek z kobieta z innej, choc rownie wysokiej kasty, ale wyznajacej inna religie, ktora dopuszcza spozywanie miesa - jest najwieksza zniewaga. I tak zlamanie rodzicielskiego kontraktu prowadzi do wyrzeczenia sie wlasnego dziecka.
Bez wzgledu na cala nowoczesnosc, ktora jest widoczna w tym kraju kontrastow - sytuacja spoleczna nie zmieni sie tam jeszcze przez nastepne wieki, nie lata.
Przepraszam za zbyt dlugi komentarz, ale wobec tej galerii nie sposob przejsc obojetnie.
Pozdrawiam:)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 19.09.2012 14:02

Anikm :) Mam tylko chwilkę, więc chciałbym Tobie pokazać, gdzie ta dziewczynka była tak naprawdę, ale do odpowiedzi jeszcze wrócę ;)
http://zapodaj.net/images/bc452a8f94cb9.jpg
Pozdrawiam serdecznie ;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.09.2012 13:49

Raul bardzo intrygująca galeria. Po obejrzeniu człowiek zastanawia się nad swoim życiem i dochodzi do wniosku że jest prawdziwym szczęściarzem;)
Zapewne nasze spojrzenie na hinduskie życie jest zupełnie odmienne od spojrzenia członków tej społeczności. Godzą się na taki stan rzeczy, bo jest to dla nich normalność. Każda kultura rządzi się swoimi prawami, my możemy je poznawać, obserwować, zgadzać się z nimi, lub nie, ale nie mamy na nie wpływu.
Wiele zdjęć bardzo ładnych, a to kokieteryjne spojrzenie, jakim zostałeś obdarzony pełne czaru:)
18 bardzo mi się spodobało, ciekawe gdzie dziewczynka była wtedy tak naprawdę.
Z przyjemnością zobaczyłam ponownie także to zamyślone spojrzenie pana z 30. Naprawdę świetnie zatrzymana chwila.
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!