m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Spacer pierwszy. Środek czerwca. Chopin omdlewa z gorąca pod mazowiecką wierzbą… … a w parkowych alejkach rozpanoszyły się smoki. Festiwal Kultury Chińskiej w Łazienkach trwał przez cały miesiąc… … i związany był  z udostępnieniem Alei Chińskiej oraz premierą Festiwalu Lampionów Chińskich. Przewidziano mnóstwo atrakcji z występami Teatru Chińskiego i otwarciem Herbaciarni z Chengdu włącznie. Tych atrakcji niestety nie pokażę bo w czasie mojego popołudniowego spaceru mogłam podziwiać tylko tańczące z wiatrem lampiony. Mimo to bardzo przyjemnie spędziłam czas spacerując udostępnioną po rewitalizacji Chińską Aleją.
„Przywrócenie pierwotnych walorów Alei Chińskiej stanowi jeden z etapów Programu Rewitalizacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie przewidzianego na lata 2011-2015. W ramach prowadzonych prac wymieniona została niewłaściwa i zniszczona nawierzchnia asfaltowa, jaką po wojnie pokryto część parkowych alejek” - to cytat z internetowych wiadomości. Piszą też, że ta nowa, specjalna nawierzchnia jest bardziej estetyczna, zapewnia komfort spacerów i lepsze warunki roślinom otaczającym drogę, ze względu na zdolność przepuszczania wody. No i nawiązuje ona do historycznego wyglądu alei spacerowych w Łazienkach Królewskich. Z inicjatywy króla Stanisława Augusta Aleja Chińska powstała w 1780 r. w miejscu Drogi Wilanowskiej. Był to wyraz fascynacji chińską cywilizacją, sztuką i ogrodami w epoce oświecenia. Aleja Chińska ma długość 1130 m. i biegnie z północy na południe przez cały ogród. Łączy ona XVIII-wieczny Ogród Królewski, XIX-wieczny Ogród Belwederski oraz XX-wieczny Ogród Modernistyczny.
Pora wracać. Zachodzące słońce nadaje otoczeniu ciepłe barwy ale temperatura nie spada. Przed Pałacem Na Wyspie stoi barokowa rzeźba, która przedstawia Nimfę chwytającą winne grono z ręki Satyra. W porównaniu z ekspresją kamiennych postaci ludzie snujący się alejkami wydają się bardzo powolni. Wśród zieleni upał wydaje się mniej dokuczliwy niż na rozpalonych słońcem ulicach. Łatwiej tu zwolnić tempo i złapać dystans do świata. Spacer drugi. Początek lipca. Kolejne upalne popołudnie.
Klasycystyczny Biały Domek, w którym rezydował kiedyś przebywający na wygnaniu francuski król Ludwik XVIII, odpoczywa w cieniu. Każde miejsce jest dobre by usiąść ale najlepsze to nad stawem.
Na drugim brzegu kołyszą się gotowe do wypłynięcia łódki… niestety chętnych brak. Ciekawe ile kosztuje ta atrakcja. W cenniku muzeum nie ma o niej wzmianki. Klasycystyczny Teatr na Wyspie to królestwo pawi. Nawet Umierającemu Herkulesowi nie dają spokoju. Słońce opromienia półkolistą widownię, wzorowaną na teatrze w Herkulanum. Pierwszy teatr powstał w tym miejscu już w 1786 r. ale ten, który dziś oglądamy wybudowano w latach 1790-91 wg projektu Jana Chrystiana Kamsetzera. Na pewno wiele osób kojarzy scenę teatru, zaprojektowaną w formie świątyni z częściowo połamanymi kolumnami jednak mało kto spogląda za siebie… … a tam, na szczycie widowni znajduje się osiem ciekawych rzeźb. Do okresu międzywojennego znajdowało się tam 16 figur dramaturgów, jednak ze względu na zły stan rzeźb, stworzono nowe, nieokreślone.
Ciekawa jestem co ze spaceru po Łazienkach zapamięta ta mała turystka. Jestem dziś w parku bo wyciągnęłam filtr polaryzacyjny od mojej klasycznej Minolty i nakręciłam go na obiektyw K-r`ecika. Chciałam przetestować jaki będzie efekt. Filtr jest trochę ciemniejszy niż ten który używam na co dzień. Jeszcze dwa słowa o teatrze. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 7 września 1791 r., w rocznicę elekcji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zebrane na uroczystości tłumy obejrzały balet historyczny Kleopatra. Fabuła spektaklu związana była z bitwami morskimi. Wykorzystano położenie teatru nad brzegiem Stawu Południowego i wprowadzono do akcji okręty. Widać je na rysunkach Jana Piotra Norblina, upamiętniających to wydarzenie. A to jedno z moich ulubionych miejsc. Malowniczy mostek wygląda uroczo o każdej porze roku. Jeszcze jedno spojrzenie na amfiteatr. Podczas II wojny światowej został on częściowo zniszczony. Odbudowano go w latach 1966-67. Pamiętam czasy gdy nic tu się nie działo ale dziś w sezonie letnim można przyjść na koncert albo spektakl teatralny.
Wracam. Przed pałacem czeka na mnie moja najcierpliwsza modelka czyli klasycystyczna rzeźba, wykonana przez Ludwika Kaufmana w 1885 r. Symbolizuje ona rzekę Wisłę i stoi na miejscu wcześniejszej rzeźby o podobnej tematyce. W bliskim sąsiedztwie Pałacu na Wyspie znajduje się Wielka Oficyna zwana Podchorążówką. Kiedyś mieściła się tu kuchnia a do pałacu prowadził drewniany korytarz, którym przenoszono potrawy do królewskiej jadalni. Zaglądam pod arkady Starej Kordegardy. Budynek powstał dla straży królewskiej chroniącej wjazd do Pałacu na Wodzie od strony ul. Myśliwieckiej. Dziś jest to salon wystawowy Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Czy to nie dziwne, że Stara Kordegarda powstała później niż Nowa Kordegarda? Tuż obok znajduje się Pałac Myślewicki. Powstał on w latach 1775-78 według projektu Dominika Merliniego i zamykał drogę wiodącą do Starej Warszawy. Pałac nie został zniszczony podczas II wojny światowej, a wczesnoklasycystyczne dekoracje zachowały się w bardzo dobrym stanie. Po obu stronach drzwi ustawione zostały rzeźby Jakuba Monaldiego przedstawiające Zefira i Florę (1777 r.). Do wejścia prowadzą schody ozdobione rzeźbami przedstawiającymi chłopca i dziewczynkę trzymających latarnię. Spacer trzeci. Koniec lipca. Wpadam tu po pracy na krótką chwilkę. Obiecałam sfotografować warszawskie zegary słoneczne do galerii Waaw`a o czasie. Tak pokombinowałam z ustawieniami aparatu, że pierwsze zdjęcia wyszły czarno - białe.
Z prac badaczy specjalizujących się w historii okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego wynika, że króla pasjonowały wszelkiego rodzaju czasomierze. Król chętnie wypełniał swoje otoczenie niezwykłymi okazami sztuki zegarmistrzowskiej. Idę jeszcze przed Biały Domek, gdzie stoi zegar słoneczny, podtrzymywany przez siedzącego satyra. Rzeźba powstała w 1776 r. w pracowni  Andrzeja Le Bruna. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zrobić lepszą fotkę ale to mało prawdopodobne. Ta radosna twarz chyba nigdy nie widzi słońca. Spacer czwarty. Początek sierpnia. Plenerek Fotomarzycieli. Pogoda taka sobie ale na razie nie pada. Czekając na zapadnięcie zmroku, udajemy, że jest ciepło i raczymy się lodami pod parasolami kawiarni Trou-Madame w Nowej Kordegardzie. Jesteśmy tutaj by sprawdzić jak spaceruje się wśród chińskich lampionów nocą i uwiecznić te chwile na fotkach. Nie da się ukryć, że bardzo nam się podobało. Innym spacerowiczom może trochę mniej bo po tym jak rozstawiliśmy statywy na mostku zrobił się mały korek ;) Na szczęście nasze dziwactwo przyjęto z pełną wyrozumiałością. Lampiony są atrakcją parku do końca sierpnia. W przyszłym roku mają pojawić się w tym samym miejscu, ale już tylko na miesiąc. Prawdopodobnie będzie to lipiec lub sierpień.
Tą malowniczą postać pozbawiono dostępu do prądu. Doradzamy sobie jak ustawić parametry w takiej sytuacji i fotki wychodzą całkiem fajnie. Dobrze, że ktoś wpadł na pomysł by sprawdzić jak mostek wygląda od strony Belwederu. Spacer Chińską Aleją tak nam się spodobał, ze wróciliśmy tą samą drogą i opuściliśmy teren parku wychodząc na Agrykolę... …a tam czekał na nas pomnik Jana III Sobieskiego, przedstawiający króla w zbroi rycerskiej i hełmie z pióropuszem, tratującego żołnierza tureckiego. Po bokach widzimy tarcze, oparte o zdobytą w bitwie broń turecką. Pomnik został odsłonięty w 105 rocznicę odsieczy wiedeńskiej. W tył zwrot i… możemy pozazdrościć Królowi Janowi  widoku jaki ogląda co noc. Przed nami Pałac na Wyspie w całej okazałości. Prawda, że pięknie się prezentuje? Spacer piąty. Koniec sierpnia. Znowu mamy ładną pogodę choć upału nie ma. Panią Wisłę już znacie ale przy tym oświetleniu rzeźba prezentuje się zupełnie inaczej niż w pełnym słońcu. Przywędrowałam do parku bo mam nową zabawkę do przetestowania. To manualny obiektyw. Kiedyś pracował z klasycznymi aparatami a dziś jest szkiełkiem cenionym przez posiadaczy cyfrowych lustrzanek. Ostrzy niesamowicie.
Jego obsługa jest bardzo prosta. Niby wiedziałam czego mam się spodziewać ale i tak jestem zaskoczona. Efekt końcowy czyli fotka przechodzi wszelkie oczekiwania. Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was opowiadając o moich spacerach po Łazienkach. Muszę się do czegoś przyznać. Mam jeszcze jedną nową zabawkę więc pewnie wkrótce znowu wybiorę się tam na spacer ;)

najbliższe galerie:

 
WARSZAWA - WIOSNA W OGRODACH I PARKACH 2
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - WARSZAWA
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Warszawska Łazienka
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
ZWIEDZAMY WARSZAWĘ 4 - ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Warszawa, ptaki
1pix użytkownik voyager747 odległość 0 km 1pix
Warszawa-Łazienki Królewskie jesiennie cz.I
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (33):

 
mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 25.09.2012 22:34

Skuza : Cieszę się, że udało mi się spełnić Twoje niewypowiedziane życzenie. Pozdrawiam serdecznie :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 23.09.2012 20:18

Na ta relacje przyznaje,ze czekałam.Widziałam krotka wzmiankę w TV o Festiwalu Kultury Chińskiej,od razu pomyślałam o Tobie...znaczy ,takiej okazji na pewno nie zmarnujesz i pokażesz coś ciekawego.Wyszło pięknie,a 44 wręcz ...cudownie:)))Gratuluje nowej zabawki:)))Pozdrawiam serdecznie:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.09.2012 16:43

Marku : Zauważ, że to jest Twoja racja i Twoja ocena. Fakty nie mają z nią nic wspólnego.
Twoja propozycja jest spóźniona, ja to właśnie robię cały czas i między innymi tak traktuję to miejsce. Problem zapewne w tym, ze nie do Ciebie kieruję moje pytania. No cóż, trudno się chyba temu dziwić czytając jakie masz zdanie na mój temat.
Zastanawiam się jak zakończyć tą wypowiedź żebyś nie zmienił tego zdania :) Myślę, że wystarczy :
Pozdrawiam

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 21.09.2012 16:20

Rozumiem, ze we wszystkim sie mylilem...tylko dlaczego mam takie uczucie, ze czym bardziej sie myle, to tym bardziej mam racje? :) taki maly cytacik

"Mam propozycję, żebyś zmieniła założenia i zamiast traktować OŚ jako weryfikację umiejętności potraktowała to miejsce jak uniwersytet podróżniczo - fotograficzny bo nie dość, że lepiej to brzmi to jeszcze daje szansę rozwoju. Samo oglądanie zdjęć i poddawanie własnych kadrów pod krytykę już może być okazją do nauki a przecież można też szukać odpowiedzi chociażby poprzez zadawanie pytań lub podrzucanie problemów do przedyskutowania."
...i ja Tobie rowniez to proponuje. Zaproponowalbym rowniez jakas akademie uczciwosci i rzetelnosci...ale to juz z pewnoscia nie bedzie Obiezyswiat. ...Aha Instytut Dobrego Wychowania jest wrecz konieczny ...przynajmniej skrocony, podstawowy kurs.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.09.2012 00:01

Deszcz : Mam nadzieję, że następnym razem nic nie stanie na przeszkodzie. Też żałuję. Pozdrawiam serdecznie :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 18.09.2012 23:53

...szkoda, że nie miałaś czasu, wolnego dnia, na przyjazd do Poznania...zwariowany ŚWIAT... nie ma czasu na pielęgnowanie pozytywnych wibracji...pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 23:24

Tereza : Coś wiem o zaległościach... Poczekam ;)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3985) dodano 18.09.2012 21:42

Z Warszawy mam jeszcze masę fotek,tak się złożyło,że byłam tam parę razy z okazji różnych ''biegów''.
Na pewno jeszcze zrobię jakieś galerie,ale muszą poczekać na swoja kolejkę - mam trochę zaległości.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 21:12

Tereza : Dzięki. Ciekawa jestem czy masz jeszcze fotki z Warszawy? Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 21:07

Tamo : Spodobałby Ci się ten wieczorny spacer. Światło lampionów stworzyło bardzo romantyczny nastrój. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 21:04

Annuus : Miło mi, że dołączyłaś do miłośników pałacu i spaceru. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 21:02

Elu : Nie wiem jak to jest ale ja też lubię te moje spacerki i na dokładkę całkowicie się z Tobą zgadzam na temat okoliczności... ;) Dzięki serdeczne :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:58

Halszka, Chipsik : Chętnie zobaczę Łazienki w Waszych kadrach :) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:57

Pipol : Nic na to nie poradzę, że do nas dociera tylko chińszczyzna w tandetnym wydaniu :( Dzieła sztuki chińskiej to raczej Strabsenfilm i Deszcz pokazują. Gorąco polecam ich produkcje ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:52

Ladek : Cała przyjemność po mojej stronie :) Ze sprzętem też jakoś sobie radzę ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:49

Popekpaweł : Muszę się z Tobą zgodzić w stu procentach. Zresztą nie tylko Łazienki tak mają... ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:47

Grace : Miałam taką nadzieję ;) Cieszę się, że spacer uznałaś za udany. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:45

Raul : Bardzo lubię takie komentarze :) Pięknie dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 20:43

Marku : Tematu głębi ostrości może faktycznie nie przerobiłam od A do Z ale jak na razie jest to moja bardzo świadoma decyzja. Dość długo robiłam fotki kompaktem, wzdychając nad kolejnymi nieostrymi kadrami. Teraz mogę mieć wszystko ostre. Jak na razie jestem tym zachwycona, a co za tym idzie bardzo lubię F 11 a także większe numerki… i nie ma w tym żadnej perwersji. Faceci są zazwyczaj świadomi, że kobiety mają wiele różnych zabawek.

Proponujesz mi powrót do ery aparatów na filmy. No cóż, nie byłoby z tym problemu bo moja klasyczna lustrzanka leży na półce i ma się bardzo dobrze. Przyznaję, że od kiedy mam K-r`ecika uważam, że największą zaletą aparatów na film jest to, że nie próbują być mądrzejsze od nas ale dla mnie to już rozdział zamknięty w albumach pełnych zdjęć. Nie wydaje mi się, żebym jeszcze miała ochotę wracać do tego tematu.

Wspominasz o grupie fotograficznej. To drobne nieporozumienie. Ja nie należę do żadnej takiej grupy. Mam po prostu znajomych, którzy lubią wędrować i poznawać nowe miejsca nie rozstając się przy tym z aparatami ale nasze plenerki nie mają nic wspólnego z warsztatami fotograficznymi. Tym razem faktycznie trochę sobie doradzaliśmy ale to głównie z powodu naszego młodego kolegi, który dopiero zaczyna przygodę z fotografią.

Co do OŚ to zdziwiłbyś się jaką wiedzę na temat fotografii można tu zdobyć. Jeśli ktoś chce to nawet ze słów przeciętnych fotoamatorów potrafi wyciągać wnioski i wykorzystywać je w doskonaleniu swojego warsztatu. Moim zdaniem sporo osób zrobiło ogromne postępy na OŚ zaczynając niemal od zera więc Twoje słowa traktuję jako trochę przesadzony komplement za który oczywiście dziękuję.

Czytając Twój komentarz miałam wrażenie, że według Ciebie moim celem powinno być robienie super zdjęć, najlepiej z wykorzystaniem wyobraźni i niskich numerków F. Tymczasem, bez względu na to jaką mam wyobraźnię i czy robię postępy czy nie moim celem jest po prostu robienie zdjęć, bo to właśnie daje mi dużą frajdę i nie muszę nikomu niczego udowadniać ani z nikim walczyć. Co do Ciebie (nie wspominając już o Konwalii) to zapraszam. Każdy może się wypowiadać pod moimi galeriami i oceniać je zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3985) dodano 18.09.2012 20:29

Sympatyczny spacer,ładna galeria.Pozdrawiam:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 18.09.2012 19:24

Momentami jak w chińskiej galerii, podoba mi się ten wieczorny spacer wśród palących się lampionów. Pozdrawiam :)

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 18.09.2012 19:22

Dzięki za wycieczkę do Łazienek,... jak ja daaaawno tam byłem. Chyba pora na mały rekonesans... po Warszawie :) Pozdrawiam :)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 18.09.2012 17:55

Przyjemnie się spacerowało z Tobą po Łazienkach.
Pałac na wyspie super.
Pozdrawiam serdecznie:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7383) dodano 18.09.2012 16:55

Lubię te Twoje spacerki :-). Nawet te same miejsca w innych okolicznościach pory roku, dnia, oświetlenia i towarzystwa mogą wyglądać zupełnie inaczej. Chyba najbardziej urzekł mnie nocny widok pałacu na wodzie :-). Pozdrówki ciepłe ślę :-))

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 18.09.2012 16:37

Dziękuję za wirtualny spacer po warszawskich Łazienkach:)) Dawno tam nie byłam. Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 18.09.2012 13:38

Strasznie kiczowoato wg mnie wyglądają w Łazienkach te chińskie bajery > pozdrawiam

ladek53 użytkownik ladek53(wpisów:225) dodano 18.09.2012 10:47

Dziekuje za uroczy spacer po Lazienkach:)
Ciesze sie z Toba z nowego nabytku, jak widac sprawuje sie swietnie:) Bede mial duzo radosci z ogladania Twoich kolejnych zdjec. Pozdrawiam serdecznie:)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 18.09.2012 07:45

Gdy dojrzala kobieta chwali sie nowo nabytymi zabawkami, to per definitio brzmi to nadzwyczaj perwersyjnie . Rzecz jednak nie w tym jaki sprzet masz, ale czy potrafisz go wykorzystac. To sie okaze po pewnym czasie. Moze tez jakis stary Pentax na film i naswietlenie paru blon w celach zapoznawczo - porownawczych. Wciaz w niektorych przypadkach lepsze rezultaty daja filmy, no chyba ze dla kogos budzet nie gra roli - wtedy jednak cyfrowa forma nie ma sobie rownych, procz technik tak zwanych "szlachetnych" Do zdjecia 32 galeria jest srednio zachecajaca. Potem jest juz lepiej, chociaz bardzo nierowno. Material graficzny zawsze oceniam na podstawie kilku najlepszych zdjec, wiec jest calkiem niezle. Jestes userka, ktora od momentu przystapienia do Os zrobila chyba najwiekszy postep, chociaz nie sadze, aby to bylo za sprawa tego portalu. Tyle w sprawie technicznej. Czyms, co nie pozwlala Ci rozwinac skrzydel mocniej jest wyobraznia, a raczej jej ograniczenia. Techniki proste masz w miare opanowane , oprocz scislej kontroli nad GO. Teraz czas pojsc w te same rejony przy najmniej fotograficznych warunkach i wrocic z tarcza pokonujac sprzymierzone sily zla czyli pogody i swiatla ( nie wspomoinajac juz o mnie i Konwalii) i zaprezentowac foty, ktore nie beda sie bronily dobra technika , ale pomyslem. W tej mierze jednak zadna grupa fotograficzna Ci nie pomoze, a wrecz bedzie zawada.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 18.09.2012 06:23

Łazienki są super pod warunkiem, że na spacer nie wybierzesz się w weekend:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 18.09.2012 05:31

Oj Grace sie ucieszyla, oj ucieszyla, nawet bardzo:)
Moge z Toba Mgfoto spacerowac codziennie, bez wzgledu na to, jaki obiektyw przykrecisz do krecika, jaki filtr zalozysz - spacer w Twoim towarzystwie to zawsze duza przyjemnosc:) Znowu tyle historii mi przypomnialas, tyle bliskich sercu miejsc pokazalas:) Do tego ilustrowanej tak znakomitymi kadrami:) Dziekuje bardzo, bardzo:)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 18.09.2012 02:41

Kapitalnie Mgfoto :) Podobało się wszystko - od A do Z i od 1 do 50 ;)
Pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 18.09.2012 00:48

Anikm, a ile mam przy tym radochy... ;) Pięknie dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 18.09.2012 00:32

Mgfoto fajnie że sprawiasz sobie nowe zabawki, bo całkiem ciekawe są te Twoje eksperymentalne spacerki:)
Pięknie wyszedł Ci Pałac na Wyspie.
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!