m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Cmentarz Na Rossie w Wilnie został założony w 1769r. Grób Joachima Lelewela. Grób matki J.Piłsudskiego i jego serce. Cmentarz wojskowy. Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej widziana z ulicy.
Cudowny Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Widok na ulicę z kaplicy. Brama Klasztoru Ojców Bazylianów, za którą mieściło się dawne więzienie carskie. Tam więziony był A. Mickiewicz. W tym budynku znajduje się Cela Konrada - bohatera III cz. DziadówA. Mickiewicza. Cela Konrada w Wilnie.
Jest wiele miejsc, które wymagają gruntownego remontu. Miejsce, w którym byli więzieni członkowie Towarzystwa Filomatów. Mickiewicz przebywał tu od 23.10.1823 do 21.04.1824r. Kościół p.w. św. Kazimierza jest świątynią barokową pobudowaną w latach 1604-1618. Wnętrze kościoła z głównym ołtarzem. Miejsce ostatniego pobytu wieszcza w Wilnie.W 1824 r. Mickiewicz został zesłany w głąb Rosji i nigdy już do Wilna nie powrócił. Urokliwe Wilno.
Kościół p.w. św. Anny w stylu późnego gotyku gdańskiego. Prezbiterium kościoła. Wejście do Muzeum Adama Mickiewicza.
Ekspozycje muzealne. Pomnik władcy Litwy - Giedymina a w tle zamek. Katedra Wileńska. Wnętrza katedry. W podziemiach katedry znajdują się groby władców. Wejście do katedry.
W tym domu mieszkał Juliusz Słowacki. Góra Trzech Krzyży w Wilnie. Panorama Wilna z Góry Trzech Krzyży. Barkowe wnętrze Kościoła św. Ducha. Wileńskie klimaty.
Budynki Uniwersytetu Wileńskiego. Pałac Prezydencki. Kościół św. Piotra i Pawła w stylu barokowym. Ołtarz główny w kościele.
W latach 1951-1989 kościół pełnił funkcję galerii obrazów. Uwagę przykuwa żyrandol w kształcie łodzi. Ambona w barokowym  kościele. Kopuła kościoła. Wnętrz kościoła zdobi ponad 2 tyś. rzeźb stiukowych. Dom, w którym przebywała siostra Faustyna Kowalska.
Relikwie świętej Faustyny Kowalskiej. A tu jej pokój.

najbliższe galerie:

 
Litwa - Wilno - Część I
1pix użytkownik kryjan odległość 0 km 1pix
W Wilnie
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Wilno - od Zwierzyńca do katedry
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Wilno
1pix użytkownik eddie odległość 0 km 1pix
Litwa.
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Wilno
1pix użytkownik imod odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 10.07.2013 12:26

Zdj.42 do 47 piękne. Zdobienia sklepienia bardzo bogate. Podoba się :)))
Pozdrawiam.

tamaryszek użytkownik tamaryszek(wpisów:69) dodano 07.10.2012 20:34

martafryka # fot. 49 - to kopia pierwszego obrazu, który namalował w Wilnie Eugeniusz Kazimirowski (1934 r.) wg rysunku z wizji S. Faustyny Kowalskiej, jaką miała w Płocku 22 lutego 1931 r. Faustyna w Dzienniczku pisała: „Ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady" z podpisem "Jezu ufam Tobie". Jednak obraz Kazimirowskiego nie spodobał się S. Faustynie, gdyż w wizji Pan Jezus był "piękny". Obraz Kazimirowskiego znany jest przede wszystkim na Litwie i częściowo w Polsce. Obraz autorstwa artysty-malarza Adolfa Hyły (oryginał w krakowskich Łagiewnikach) - to najbardziej znany obraz Jezusa Miłosiernego w Polsce. Obraz ten został namalowany już po śmierci S. Faustyny. Pozdrawiam:)

maria37 użytkownik maria37(wpisów:194) dodano 07.10.2012 12:06

Zapewne namalowany według jej wizji, ale szczegółów nie znam Pozdrawiam.

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 06.10.2012 21:11

trzy ostatnie fotki są dla mnie totalnym zaskoczeniem, historia poniekąd wpleciona w moje życie, czy ten obraz jest autorstwa Faustyny?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!