m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Gdy wyjeżdżałam z Warszawy nie było jeszcze tak wiosenne ale w Bydgoszczy miałam wrażenie, że z każdą godziną robiło się coraz bardziej zielono. Może dlatego skusiliśmy się na wycieczkę do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku? Jest to największy park miejski w Polsce. Zajmuje obszar 830 hektarów co stanowi 4,7% powierzchni całego miasta. Uroczysko Zacisze to piękna polana rozciągająca się u stóp zalesionych grądami wzgórz. Prawie wszystkie zdjęcia zrobiłam w tym miejscu. W budynku widocznym w głębi mieści się Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Wybraliśmy się tutaj by odpocząć po intensywnym zwiedzaniu i spotkać bydgoską wiosnę. Niestety zabrakło sił i czasu na zapoznanie się z wszystkimi atrakcjami. Park leży w odległości 5 kilometrów od centrum Bydgoszczy. Bardziej obrazowo powiem tak : to było 9 przystanków tramwajowych, które oddzielają miasto od tego magicznego miejsca. Cudownie było usiąść w słońcu pod obsypanymi kwieciem gałązkami i spoglądać jak uwijają się pracowite pszczółki.
W Internecie przeczytałam : W parku ukształtował się specyficzny mikroklimat, wpływający zdrowotnie i kojąco na psychikę człowieka. Wpływ na to ma oddalenie od wielkomiejskiego zgiełku i ruchu samochodowego, zróżnicowane formy terenu, duży kompleks leśny, rozległe stawy uczęszczane przez ptaki i dzikie zwierzęta. Coś w tym musi być. Może w takich miejscach czas zwalnia bieg? Część terenu parku mieści się w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Wisły, a pozostała w obszarze krajobrazu chronionego zwanego Północnym Pasem Rekreacyjnym Bydgoszczy. Co to oznacza? Między innymi to, że wędrując ścieżkami dydaktycznymi możemy podziwiać liczne okazy flory i fauny. Dużą część parku pokrywają piękne lasy. Rosną tu m.in. 100-letnie buczyny i dąbrowy. Parkowe stawy zasilane przez trzy strugi wodne są miejscem lęgu licznych ptaków i miejscem pobytu bocianów a na największym stawie parkowym znajduje się wyspa zwana ptasią”. Występuje tu corocznie duża kolonia śmieszki i rybitwy rzecznej. Teren jest urozmaicony. Zbocze Fordońskie obfituje w parowy, wzniesienia i dolinki a ze wzgórza Myślęcińskiego można podziwiać panoramę Bydgoszczy.
Na terenie parku znajdziemy Ogród Botaniczny, wyciąg narciarski, stadninę koni, lunapark, ZOO, pole golfowe i mnóstwo innych atrakcji. Może następnym razem? To już zupełnie inne miejsce czyli Park Ludowy im. Wincentego Witosa znajdujący się w centrum Bydgoszczy. Miasto zajmuje drugie (po Warszawie) miejsce po względem ilości parków. Tych o powierzchni powyżej 2 ha jest tu aż 31. Parkiem jest też zielona Wyspa Młyńska (którą za czas jakiś pokażę w innej galerii ;) Część Śródmieścia zbudowano na założeniach urbanistycznych miasta - ogrodu więc i tam nie brakuje parków, skwerów i kwietników. Szukając informacji o Parku Ludowym dowiedziałam się, że powstał on na miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego, który w latach pięćdziesiątych XX został przeniesiony w inne miejsce. Znowu trudna historia w tle ale to zupełnie inna opowieść. Jeśli chcecie poznać dzieje tego miejsca zapraszam na stronę : http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Ludowy_w_Bydgoszczy Jeszcze jeden spacer. Jesteśmy na ulicy Żeglarskiej w okolicy mostu kolejowego nad Brdą.
Jest to jeden ze starszych, zachowanych mostów kolejowych w Polsce. Został oddany do użytku w 1851 r. Masywna, pięcioprzęsłowa, ceglana konstrukcja łukowa wygląda bardzo interesująco. Idziemy wzdłuż Brdy wdychając wiosenne powietrze. Na listkach skrzy się poranna rosa, słoneczko grzeje coraz mocniej. Przed nami roztacza się widok na kolejną ciekawą konstrukcję. Śluza Okole powstała w 1915 r. podczas przebudowy Kanału Bydgoskiego. Oddano wówczas do użytku nowy 2-kilometrowy odcinek drogi wodnej.
Śluza stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych kanału. Zbudowana jest z betonu i pokryta okładziną ceglaną. Dwa zbiorniki oszczędnościowe są wykorzystywane w celu zmniejszenia ilości wody potrzebnej do śluzowania i dodatkowo umożliwiają jej wielokrotne użycie. W 1968 r. śluza „Okole” stała się scenerią jednego z odcinków serialu Czterej pancerni i pies - „Wysoka fala”. To tu nagrano scenę w której Gustlik wysadza za pomocą „panzerfausta” wrota śluzy, dezorganizując niemiecką obronę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Muzeum Kanału Bydgoskiego : http://www.4pancerni.muzeumkanalu.pl/2-uncategorised Napełnianie śluzy odbywa się poprzez galerie biegnące w ścianach bocznych budowli. 
Idziemy dalej.
Za nami najmniej zielony odcinek trasy a przed nami pierwsza z zabytkowych śluz na zamkniętym odcinku Kanału Bydgoskiego - Śluza VI. Stary odcinek kanału funkcjonował do roku 1915 czyli przez prawie 150 lat. Po oddaniu do użytku nowego odcinka kanału 3-kilometrowy fragment starego wyłączono z użytkowania, przeznaczając go dla celów rekreacyjnych. Kanał Bydgoski łączy dorzecza Wisły i Odry. Przez długi czas był to jedyny śródlądowy szlak wodny, który wiązał wschód i zachód Europy. Od 8 grudnia 2005 r. cały zespół Kanału Bydgoskiego (Nowego i Starego) wraz z towarzyszącą zabudową został wpisany do rejestru zabytków. Warto zobaczyć ten unikatowy w skali europejskiej przykład XVIII-wiecznej myśli technicznej oraz rozwoju techniki na przestrzeni XIX i początku XX w. Pamiętajmy, że zarówno Kanał Augustowski jak i Kanał Elbląski powstały później.   Zostawiamy za sobą zabytkową Śluzę VI i po chwili jesteśmy w bardzo ważnym miejscu. To właśnie tutaj Kanał Bydgoski rozdziela się na stary i nowy odcinek. W prawo prowadzi koryto starego kanału. Na wprost nowy fragment i śluza Czyżkówko z 1915 r., która wygląda i działa analogicznie jak wcześniej opisana śluza Okole.
W 2009 r. w pobliżu śluzy powstała marina „Gwiazda”. Jest to pierwsza zbudowana od podstaw przystań wodna o europejskim standardzie, która powstała w ramach programu rewitalizacji Bydgoskiego Węzła Wodnego i drogi wodnej Wisła-Odra. Sąsiedztwo klubu sportowego umożliwia skorzystanie przez wodniaków z jego infrastruktury, zaś fragment starego kanału zaadaptowano na cumowisko dla jednostek pływających. Jak widać miejsce to upodobali sobie nie tylko miłośnicy żeglarstwa ale również wędkarze. Wracamy w okolice Śluzy VI by szlakiem starego kanału zagłębić się w naturalną, pełną ciekawych drzew część parku. Tak przyjemnie wędrowało się przez park, że kolejne zdjęcie zrobiłam dopiero po dotarciu do śluzy V. Przypominam, że jesteśmy na odcinku starego kanału, który jest zabytkiem hydrotechniki. Trzy zabytkowe, odrestaurowane śluzy (VI, V i IV) posiadają oryginalne drewniane wrota oraz żelazne urządzenia służące do ich ręcznego otwierania i zamykania. Mają również upusty do zrzutu wody, które umożliwiają naturalny jej spływ do Brdy. Każda ze śluz spiętrza wodę na wysokość ok. 2,5 m. Teren wokół zabytkowych śluz to tzw. Planty nad Kanałem Bydgoskim. Jest to jeden z najstarszych parków w mieście. Dziś zajmuje powierzchnię ok. 47 ha.
Jego powstanie ściśle wiąże się z budową kanału, którą ukończono w 1774 r. Piaszczysty teren nie sprzyjał stabilności drogi wodnej szczególnie, że na odcinku bydgoskim różnica poziomu do pokonania wynosiła aż 22 m. Jednym ze sposobów na utrwalenie drogi wodnej było zadrzewienie jej brzegów w celu ustabilizowania podłoża. Min. w latach 1833-35 zasadzono kilkaset drzew, z których większość przetrwała do naszych czasów. W 1838 r. przy śluzie V powstał pawilon z salą taneczną i ogrodową restauracją. W II połowie XIX w. planty nad kanałem stały się terenem wypoczynku i rozrywki. Na terenie parku istniało kilkanaście restauracji, kawiarni, miejsc zabaw dla dzieci, a także dużych sal zabawowych. Po kanale pływały statki spacerowe i łodzie, którymi panowie wozili panie. Grały orkiestry. Był też teatr letni, organizowano wystawy a zimą lodowiska. To ostatnia z zabytkowych śluz (IV). W latach siedemdziesiątych XX w. podjęto decyzję o zasypaniu części kanału wraz z dwoma śluzami (III i II) oraz mostem. Kosztem tej części kanału powstała 6-pasmowa arteria komunikacyjna oraz torowisko tramwajowe. Za IV śluzą w dawnym korycie kanału płynie strumień. Dalej woda wpływa do podziemnej rury, która wiedzie przez zachowane fragmenty zasypanych śluz nr II i III do Brdy. Trochę szkoda ale i tak mam nadzieję, że podobała Wam się wycieczka wzdłuż kanału i spacer po bydgoskich parkach.

najbliższe galerie:

 
Bydgoszcz - przechadzka raz jeszcze
1pix użytkownik marcin1980 odległość 2 km 1pix
Bydgoszcz - Stare Miasto 2
1pix użytkownik robson odległość 2 km 1pix
spacerkiem po Bydgoszczy - cz. 4
1pix użytkownik u-optymisty odległość 2 km 1pix
Bydgoszcz - Wyspa Młyńska i Wenecja Bydgoska
1pix użytkownik mgfoto odległość 2 km 1pix
spacerkiem po Bydgoszczy - cz. 5
1pix użytkownik u-optymisty odległość 2 km 1pix
Bydgoszcz - przystań nad Brdą
1pix użytkownik dispar odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (62):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 14.07.2017 20:16

zachęcająca galeria ale na parki może jeszcze przyjdzie czas :)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 21.10.2012 12:55

Malownicza okolica :)Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 21:00

Martaafryka : Myślę, że to raczej paskuda znad Zalewu Zegrzyńskiego na zasłużonej emeryturze wypracowanej w Lecie z Radiem ;))) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:58

Anikm : Nie było trudno o spokój na zdjęciach z parku choć i tam się sporo działo. Wiosną wszystko nabiera uroku ale te miejsca i to miasto musi być piękne o każdej porze. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:55

Carmel : Cieszę się, że fotki przypomniały miłe wspomnienia. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:51

Dispar : To się cieszę. Jak widzisz z góry wygląda ciekawie. Z dołu pewnie też ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:47

Zibid : Dzięki. Z tymi podpisami... kiedyś nauczono mnie, że trzeba podpisywać każde zdjęcie. Może to faktycznie przeżytek? Szczególnie, że nadal nie nauczyłam się jak sprawić by podpis był mniej widoczny... ;)) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:43

Deszcz : Dzięki :) Pentax to połowa sukcesu. Dzięki niemu wprowadzam w życie to co już wiem i to czego dowiaduję się w odpowiedzi na moje fotograficzne pytania. W ciągu ostatnich miesięcy nauczyłam się naprawdę bardzo dużo. Odpowiednie narzędzie czyni cuda. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:38

Skuza : Nie wiedziałam, że działanie terapeutyczne posiada ta galeria ;) Skoro tak to korzystaj do woli i kuruj się szybko. Dużo zdrówka życzę :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:37

Nola : Dobra pora na takie galerie. U mnie dziś leje jak z cebra więc lepiej wrócić wspomnieniami do wiosny. A następnym razem zarezerwuj trochę więcej czasu na Bydgoszcz. Nie pożałujesz. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.10.2012 20:35

Babuch : Jak miło czytać takie słowa. Cieszę się, że spacer przypadł Ci do gustu. Pozdrawiam serdecznie :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 16.10.2012 02:32

# 5 czyżby Loch Ness??

http://images.search.yahoo.com/search/images?_adv_prop=image&fr=chr-greentree_gc&va=loch+ness

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 15.10.2012 21:13

LPKiW bardzo malowniczy i spokojny, przynajmniej wiosną, na Twoich zdjęciach.
Wymarzone miejsce na wiosenny spacerek.
Kanał Bydgoski interesująco zaprezentowany.
Pozdrawiam serdecznie Małgosiu:)

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 15.10.2012 17:32

Pięknie , wiosennie...mam sentyment do miejsc , które pokazałaś :) Zdjęcie mostu na 20 najbardziej podobało mi się :) pozdrawiam :))))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 14.10.2012 17:02

Pewnie, ze się podobało.
Dzięki Tobie zobaczyłem to, czego nie widziałem płynąc kajakiem z Wisły do Noteci.
Pozdrawiam:)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 14.10.2012 16:41

Staranne kadry. Małgosie - podpis mi przeszkadza, psuje odbiór. wiadomo że to Twoje zdjęcia - po co je podpisywać.
Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.10.2012 14:48

...20. przecudnej urody...już kiedyś pisałem, powtórzę sie, że widzisz zdecydowanie więcej niż kiedyś, że o pentaxie nie wspomnę...gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 14.10.2012 14:26

Wiosna to najlepsze lekarstwo na jesienna słotę i moje przeziębienie,milo popatrzeć na błękit nieba i zielone krajobrazy,bardzo klimatyczna galeria:)
Ciekawie podzieliłaś się z nami informacjami o śluzach i parkach...dobra robota:)))Pozdrawiam serdecznie:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 14.10.2012 11:07

Pięknie wiosennie u Ciebie Małgosiu, a za oknami taka brzydka szara jesień... super spacer, nie wiedziałam, że w Bydgoszczy jest tak ładnie, byłam w tym mieście kilka razy, ale tylko na stadionie żużlowym;) 20 i 22 super:)
pozdrawiam:)

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 14.10.2012 10:57

Małgosiu, z wielką przyjemnością oglądnęłam galerię. Świetne fotografie. Chciałam wyróżnić 6, ale gdy oglądałam dalej, stwierdzam, że każda fota zasługuje na wyróżnienie. Bardzo miły spacer z Tobą. Pozdrawiam niedzielnie :-)))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 23:25

Paweller : Zajrzyj, zajrzyj... Nie wiem tylko gdzie powinieneś się wdrapać ale o ile Cię znam to coś na pewno sobie znajdziesz :) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 23:23

Strabsenfilm : Na szczęście mam wybór :)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 23:23

Romana : To była jakaś wiosenna odmiana jogi ;) Pozdrawiam serdecznie

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 23:22

Marioli : Całkowicie się z Tobą zgadzam. To miejsce ma potencjał. Warto je odkryć dla siebie. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 23:21

Elu, to co zobaczyłam w Myślęcinku to zaledwie mały fragmencik. Sama jestem ciekawa co jeszcze można by tam znaleźć. Górki wprawdzie niewysokie ale też są :) Pozdrawiam serdecznie :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 13.10.2012 23:12

Fotki jak zawsze doskonałe, 9 i 21 super. Bydgoszczy nie znam, byłem raz przejazdem i tyle, ale pewnie kiedyś i tam się zajrzy.
Pozdrawiam.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 13.10.2012 23:08

Mgfoto - Jak można się nudzić, widząc zanurzający się spławik, lub drgającą końcówkę przy połowach z gruntu? Ale masz rację. Każdy wybiera to, co lubi. Gorzej, gdy nie ma takiej możliwości.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 13.10.2012 22:54

Miło obyło wrócić na chwilę do wiosny :) Lubię takie wędrówki nad wodą i wśród zieleni. A co się stało temu kaczorowi z fot 45 - czy to też jakaś forma jogi ?
Pozdrawiam :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 13.10.2012 21:23

Twoja galeria potwierdza, że Bydgoszcz nie raz może nas jeszcze zadziwić. Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 13.10.2012 21:12

Bardzo sympatyczna, wiosenna wycieczka. Najbardziej spodobał mi się ten pierwszy park - taki naturalnie ukształtowany i zagospodarowany. Odbicie w wodzie tego mostu na 20 też wypadło bardzo malowniczo. Pozdrówki serdeczne kolejny już dziś raz :-)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 20:43

WMP : Nad Wasz kanał jeszcze nie dotarłam i żałuję ;) Bydgoszcz pięknieje. Spędziłam w nim trzy dni i jeszcze czasu zabrakło na parę atrakcji. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 20:39

Mietku : Muszę Cię zmartwić. Jazda kolejką nie dojdzie do skutku. Szukając informacji o parku na stronie http://www.kolejka.bydgoszcz.pl/ - natknęłam się na taką wiadomość :
"8 września 2011r. w wyniku nocnego pożaru parowozowni Myślęcińskiej Kolejki Parkowej spłonęły lokomotywy, wagoniki oraz zaplecze techniczne."
Mimo to uważam, że do Myślęcinka warto zajrzeć. Pozdrawiam serdecznie :)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2325) dodano 13.10.2012 20:39

Ładności Małgoś, ładności.
Nasz Kanał Augustowski jeszcze piękniejszy i znamienitszy jest.
I śluz też ma dostatek.
Kajakiem za studenckich czasów się pływało.
W Bydgoszczy nigdy nie byłem, nie wiem czy żałować?
Pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 20:34

Kapsell : Nie dość, że kręcili to nawet Rybi Rynek nad Brdą zatopili na potrzeby serialu :) Pozdrawiam

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 13.10.2012 19:50

A mi się śluzy podobają,zwłaszcza śluza Okole. Wpisane w zielone otoczenie robią wrażenie. Należy pojechać i to zobaczyć.Przy kolejnej wizycie w Bydgoszczy muszę pojechać do Myślęcinka. Mam do zaliczenia jeszcze kolejkę wąskotorową.Ładnie połączyłaś dwa tematy w całość. Bardzo przyjemny spacer.Pozdrawiam

kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 13.10.2012 19:21

Właśnie się dowiedziałem, że kręcono tu pancernych. Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 13.10.2012 18:21

Andred :DDDDDD

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 18:17

Dreptak : Dzięki i pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 18:16

Margo : Staram się. Pozdrawiam :)

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1523) dodano 13.10.2012 18:07

piękne zdjecia

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 13.10.2012 17:57

Wprawdzie śluzy to nie moja bajka, ale nie miałam kłopotu aby dotrwać do końca. Interesująco opowiadasz. Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 17:57

Andred : I Ty też? Czy my coś mówimy na te seledynowe panienki? ;)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 17:55

Piotr : Miło czytać takie słowa :) Ja też bardzo lubię Bydgoszcz. Lubiłam ją zanim pojechałam ten pierwszy raz i zauroczyłam się jeszcze bardziej. Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2012 17:47

Fot. nr 6 to Admin powinien usunąć z urzędu.

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 13.10.2012 17:41

Bydgoszcz bardzo lubię, a zdjęcia zamieszczone przez Ciebie w galerii są urzekające.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 17:38

Pipol : Akurat 6? Wiesz, ja się na tym nie znam ale obstawiam, że to osobnik płci męskiej ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 17:37

Paweł : Dzięki. Pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 13.10.2012 17:19

Jakoś dziwnie odpycha mnie foto 6 ;) Pozdrawiam

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 13.10.2012 17:01

Miło się ogląda takie fotki w jesienne dni.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:56

Halszka : To chyba nic dziwnego. Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Dziękuję i pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:55

Maja, obawiam się, że moja cierpliwość bywa wybiórcza. Zanim coś bym złowiła przerzuciłabym się na portretowanie okolicznych drzewek lub robaczków... :))))

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 13.10.2012 16:31

Galeria jak zwykle staranna i przemyślana:) Dzięki za spacer i relaks.Zatęskniłam za wiosną:)) Pozdrawiam:)

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 13.10.2012 16:22

Wędkarze i fotografujący mają wspólny cel. Choć bardzo różne narzędzia do polowania, to i tu i tam potrzeba dużo cierpliwości i zdobycz tak samo cieszy, jedyna różnica w postawie zajmowanej, choć i są wędkarze, którzy nabiją kilometrów na buty. Wędkowanie mam już za sobą, fotografii dopiero się uczę, wiec frajda u mnie cały czas......... ha, ha, ha

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:22

Jak miło, że zajrzał ktoś z Bydgoszczy. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:12

Grace : Dzięki :) Z przyjemnością pokazuję to miasto bo naprawdę warte jest prezentacji. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:11

Tama : Bydgoszcz to była wycieczka fotograficzna. Bez przewodnika, który ma swoje priorytety. Nie powiem, że się nie nałaziłam... ale kadry były na pierwszym miejscu. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:09

Strabsenfilm : Dzięki. Czasem dobrze przysiąść na chwilkę ale niekoniecznie z wędkami, bo to mi się kojarzy z totalną nudę a nie ze szczęściem. Ale każdy wybiera to co lubi. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.10.2012 16:07

Maja, ja się nie nadaję do siedzenia... za bardzo mnie "nosi" ale jak lubisz to polecam ;) Pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 13.10.2012 16:02

Mgfoto, w Twoim wydaniu, to nawet sluzy sa piekne:) Cudny kawalek Bydgoszczy pokazalas:) Wspaniale kadry:) Pozdrawiam serdecznie:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 13.10.2012 15:56

Sporo tej wody, dobrze tam mają z taką ilością parków, nie duszą się. Bardzo staranne kadry, przemyślane i bez pośpiechu a ja zawsze w pędzie. Pozdrawiam :)

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 13.10.2012 15:45

Zgadzam się z Mają -mają, że ci z wędkami to szczęsliwi ludzie, choć spacer też jest ciekawy:)

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 13.10.2012 15:39

Piękny spacer,ale ja osobiście wolałabym posiedzieć z wędkami nad wodą.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!