m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Nawet na przełomie września i października Malta kwitnie. St. Paul's Bay. Mieszkaliśmy nad tą zatoką. Dobry punkt wypadowy na prom w Cirkewwa, albo plażę Golden Bay, ale okolica tej zatoki nie jest atrakcyjna. Początek października - gorąco do tego stopnia, że nawet psy szukają ochłody w wodzie albo... w cieniu.
Nieliczne, charakterystyczne  kolorowe łódki w zatoce St.Paul. Autobusem można zwiedzić całą wyspę. Bilety kupuje się u kierowcy. Cena biletu całotygodniowego dla 1 osoby: 12 euro (nie obowiązuje na przejazdy nocą). Niestety autobusy objeżdżają miasteczka bardzo dokładnie więc przejazd kilkunastu kilometrów może trwać godzinę albo i dłużej. Układ tras autobusów jest promienisty, więc chcąc zobaczyć kilka miejscowosci trzeba wrócić do miejsca przesiadki i traci się na to bardzo dużo czasu. Plaża Golden Bay.
Wchodząc ścieżką na wzgórze po lewej stronie zatoki można podziwiać widok na Ghajn Tuffieha a nawet na Gnejna Bay. Natomiast zejście tą samą drogą jest dosyć niebezpieczne bo z góry w ogóle nie widać ścieżki. Ale idąc wzdłuż szczytu dotrze się do drogi prowadzącej na plażę. Wieża ponad Ghajn Tuffieha. Widok na Ghajn Tufieha Bay.
A jeszcze dalej można dostrzec Gnejna Bay. Zachód słońca nad Golden Bay. San Anton Gardens - ogrody obok Pałacu Prezydenta. Pałac nie jest udostępniany zwiedzającym, ale większa część ogrodu - tak. Jak w każdym chyba parku na Malcie: koty, koty
i koty. To prawdziwy koci raj.
Żółwia sadzawka. Ten żółw miał ewidentne parcie na szkło :-)
Zaglądając do niedostępnej dla nas części prezydenckiej.

najbliższe galerie:

 
Malta-Mellieha
1pix użytkownik andy odległość 1 km 1pix
Malta - Popeye Village
1pix użytkownik nola76 odległość 1 km 1pix
Malta - Mellieha i okolice
1pix użytkownik nola76 odległość 1 km 1pix
Malta - Popeye Village
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
Życie po  80 -Malta
1pix użytkownik agra60 odległość 1 km 1pix
Malta
1pix użytkownik cristiano0 odległość 1 km 1pix