m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Poznawanie Bawarskiego Lasu rozpoczynamy od wejścia na Grosser Falkenstein. Na szlak startujemy  z miejscowości Zwieslerwaldhaus. I od razu zagłębiamy się w tajemniczą zieloność, pełną ogromnych i starych drzew. Balkoniki z hub porośnięte mchem wyglądają uroczo...Miejscami las jest mroczny, trudno więc to uwiecznić na fotkach. Dochodzimy do polany Ruckowitzschachten, czy jakoś tak... Po drodze wynurzają się nam widoki na okolicę ,w  tym na najwyższy szczyt -Grosser Arber. Mijamy też zniszczone przez potężne wichury, a najpierw kornika drukarza,drzewostany.Trasa tak naprawdę nie jest ani długa ani męcząca, stosunkowo szybko więc osiągamy cel wędrówki. No to jesteśmy na szczycie Wielkiego Jastrzębiego Kamienia , bo tak chyba trzeba tłumaczyć tę nazwę,... wysokość może nie jakaś szalona, bo 1312 m n.p.m.
Na wierzchołku mieści się schronisko, przy którym na płocie spotkaliśmy niecodzienne, drewniane epitafia. Siedząc na skałkach robimy sobie popasik i podziwiamy okolicę. Ta jednolita płachta lasów robi wrażenie. Poniżej nas pojawił się nagle sympatyczny bawarski górołaz. Ze swoim drewnianym kosturkiem i kapelusikiem z piórkiem wyglądał bardzo klasycznie ;-). Puszczając dymka, zdaje się również kontemplował krajobrazy. Pech chciał, że wyobraziłam sobie,jak pan zaczyna jodłować :-))). I dostałam takiej głupawki,że się chyba zorientował, iż jest pod obstrzałem Miśkowego obiektywu. No cóż musieliśmy się ewakuować , coby siary nie robić. Z powrotem podążyliśmy trochę inną trasą przez Kleiner Falkenstein. Widoki stamtąd też niczego sobie.
Że niby nie można po skałkach chodzić? A kto chodzi? My fruwamy! W drodze powrotnej światło gra nam nieprawdopodobnie na omszałych ścianach. Co tu dużo gadać, jest pięknie. A jeszcze jak się pajęczynki rozsiądą  wygodnie na gałązkach to dopiero się czuje ,jak bardzo wpadło się w prawdziwe sidła przyrody... Innego dnia robimy trasę trochę dłuższą,bo łażenia po górach nam było za mało.  Za cel wybieramy najwyższy szczyt Lasu Bawarskiego czyli Grosser Arber. Zostawiamy samochód na parkingu przy jeziorze Grosser Arbersee. Jest może po 8 rano ,a tu żywego ducha nie ma.Ten spokój mnie zauroczył.I nieskazitelna tafla wody odbijająca w sobie łagodne wzniesienia. Potem wystartuje tu cały turystyczny zgiełk, będą pływać kajaki i mącić wodę.Ale póki co ...jest cisza, jest cudnie. Obchodzimy jezioro dookoła. Ten spacer jest prawdziwą przyjemnością...
Z tej strony Arbersee zarasta tworząc malownicze zatoczki, wyspy i łączki w najróżniejszych odcieniach zieleni ... i rudości... Aż żal stąd odchodzić,ale maszerujemy dalej. I znów zanurzamy się w  las. Gdzieś tam na szlaku spotykamy liczydło górskie - chronioną roślinkę, co to nie może się doliczyć swoich czerwonych jagódek. W tym lesie nic nie jest zwyczajne, nawet huba rośnie do góry nogami ;-)...
...a drzewa na skałach, zwieszając swe korzenie do czochrania. Ta roślinka była tam wręcz pospolitym bywalcem, ale jakoś nie mogę jej rozszyfrować. Help, hilfe, pomaści! (będę baaardzo dźwięczna za podpowiedź :-)) Skały zasiedlają żółte porosty tworząc ciekawe kompozycje z otaczającą zielenią. Nasz cel coraz bliżej.Tuż u mety zauważyłam pewną piękność na stoku. Byłam pewna , że widzę ją po raz pierwszy w życiu. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia.I koniecznie chciałam wiedzieć jak się nazywa... Oto i ona :-).Że na imię ma goryczka to poznałam po zalotnym kształcie kielicha, ale na nazwisko? Teraz już wiem - to goryczka pannońska, w Polsce nie pomieszkuje wcale. A w tych górach jest gatunkiem chronionym.Całe szczęście - bo kto by nie chciał wyrwać takiej laski? Osiągamy szczyt Wielkiego Jawora (1456 m n.p.m.). W pogodne dni przy dobrej widoczności, można stąd dojrzeć nawet Alpy, nam się aura trafiła bardzo dynamiczna, cóż...
Ale nie ma co narzekać. Kopulasty, trawiasty wierzchołek Arbera ma kilka pomniejszych skalistych szczytów na obrzeżach, z każdego widoki są inne i równie ciekawe. Jest kwieciście - wierzbówkowo i ... wrzosowo... ... Grosser Arber jest niestety szczytem dość obleganym, bo łatwo się na niego dostać kolejką linową. Za to na szlaku tłoku nie było. Siedzimy sobie to tu , to tam, gapiąc się dookoła, ....aż tu nagle - o kurde!
...Nadlatuje jakiś bombowiec! Co jest grane? III wojna światowa? Niemcy atakują? A...no tak, przecież my jesteśmy w Niemczech... Misiek zdążył go ustrzelić jak był już daleko, ale ci ludzie na  punkcie widokowym musieli być w niezłym szoku, bo samolot przeleciał tuż obok nich. Nieco oszołomieni tymi wydarzeniami idziemy jeszcze na  jeden skraj wierzchołka i stamtąd naszym oczom ukazuje się urzekający widok. To jezioro Kleiner Arbersee poniżej zielonych wzniesień. W zbliżeniu widać jego trawiaste wysepki. Tamtędy właśnie planujemy wracać. No to złazimy.Gdzieś tam w trasie zaczepiają nas czasem niemieccy turyści, pytając o to i owo. No cóż...z moim językiem niemieckim nie jest najlepiej, bo  jak wiadomo z teorii ewolucji - organ nieużywany zanika - ale jakoś się dogadujemy,uśmiecham się przy tym ładnie po polsku i ulatniam po angielsku :-). Przy drodze rośnie mnóstwo kwiecia. Naparstnice flirtują ze starcami niezależnie od narodowości i jest ogólnie kolorowa balanga.
Docieramy do Kleiner Arbersee.I rozsiadamy się wygodnie na jego brzegu, bo nie sposób się oprzeć takim widokom. Słoneczko znów przygrzewa i bardzo miło tak leniuchować! Ale pora obejść jeziorko dookoła.Jest chyba jeszcze bardziej malownicze niż Grosser Arbersee. Urokliwie tutaj i zielono tak,że jak to teraz piszę, to aż mnie coś za gardło ściska. A za oknem? brrr... Ale wróćmy w to wakacyjne miejsce, chociaż myślami. Właściwie to straciłam wenę przez tę zimę... Ale chyba widać,że było pięknie?
Żegnamy się już z Kleiner Arbersee i schodzimy do Brennes. Tam łapiemy ostatni autobus i wracamy do punktu wyjścia Grosser Arbersee - po naszego wierzchowca. I tak wędrówka się kończy. Mam nadzieję,że choć trochę się podobała. Dziękuję ;-)

najbliższe galerie:

 
Szumawa - zielony dach Europy cz.I
1pix użytkownik surykatka odległość 8 km 1pix
Szumawa - okolice Zeleznej Rudy
1pix użytkownik muztaghata odległość 10 km 1pix
U podnóża Szumawy - zamek Klenova
1pix użytkownik surykatka odległość 25 km 1pix
Zamek Kašperk
1pix użytkownik surykatka odległość 32 km 1pix
Klatovy i zamek Švihov
1pix użytkownik surykatka odległość 34 km 1pix
Domażlice
1pix użytkownik dispar odległość 39 km 1pix

komentarze do galerii (72):

 
surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 23.02.2014 11:59

Polecam te górki i całą okolicę bogatą w urokliwe zamki i miasteczka :)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 17.02.2014 17:30

i to widać ...na fotkach...

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 17.02.2014 16:38

Ireno2005n - cieszę się,że się podobało :) Las Bawarski dobry jest do spokojnych wędrówek w zieleni :)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 17.02.2014 01:14

i pogoda dopisała...super...

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 17.02.2014 01:13

ależ piękne opowieści....

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.03.2013 21:18

Dzięki Margo - tam było zielono i spokojnie , a to najważniejsze :-), pozdrawiam :-)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 03.03.2013 16:31

Piękne widoki, szczególnie te z drugiego dnia. Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 02.11.2012 20:31

Małgoś i Zibid - ślę Wam uśmiechy :-))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 02.11.2012 20:29

Skuzo - bardzo Ci dziękuję,że Ty jako mieszkanka Niemiec wydajesz mi taką opinię ! Wiem, że traktowanie Niemiec wyłącznie jako kraju tranzytowego, zarobkowego lub jeszcze lepiej- omijanego szerokim łukiem, jest błędem. Ale taka opinia w wielu środowiskach pokutuje. Ja nie mam uprzedzeń do tego kraju, może jedynie do Berlina mnie nie ciągnie kompletnie, ale mnie generalnie do wielkich miast raczej nie ciągnie. A przyrodę w każdej formie, a już góry zwłaszcza chętnie poznam, w jakimkolwiek kraju by się nie znajdowały.Wiem ,że tam u Ciebie mnóstwo jest miejsc pięknych przyrodniczo, zresztą gdzie takich nie ma? Trzeba tylko dobrze się rozejrzeć.
Cieszę się,że Ci się podobało i pozdrawiam szczególnie serdecznie :-)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 02.11.2012 17:20

...... mi również przyjemnie oglądać Takie galerie. Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 02.11.2012 01:07

Jak ktoś przeczyta tylko pierwszą część to zdecydowanie jego problem ;))))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 02.11.2012 00:39

Surykatko,nalezą Ci się wielkie brawa za tak piękną galerie.Niewiele jest na portalu galerii pokazujących prawdziwe oblicze Niemiec,jest dużo miast znanych i mniej znanych,a bardzo mało galerii z pięknymi okolicznościami przyrody i krajobrazami.Po obejrzeniu Twojej galerii,pomyślałam w duchu....niech mi jeszcze ktoś powie ,ze gdzie jak gdzie,ale w Niemczech nie chciałbym mieszkać:)))))Pozdrawiam bardzo serdecznie:)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 31.10.2012 23:09

Wrowal - a mi jest bardzo przyjemnie, że tak mówisz. Pozdrawiam :-)

wrowal użytkownik wrowal(wpisów:115) - Użytkownik usunięty. dodano 31.10.2012 18:21

Sympatyczna wycieczka z bardzo przyjemnym komentarzem :-)
Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 30.10.2012 21:33

Małgoś - jak ktoś przeczyta tylko pierwszą część zdania - że zaglądałaś mi pod sweterek, to co sobie pomyśli? :D Fajnie,że mnie rozpoznałaś, i w ogóle jakoś tak miło mi się zrobiło. I se przypomniałam ja się kryłam za rybami i lianami w palmiarni ;DDDD. Powinno być tak jak w idiotycznych komediach, że się chodzi z doniczką paprotki dla kamuflażu! Fajnie było ! :D Pozdrówki i uściski :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 30.10.2012 21:28

Markopol !!! :-)))), skąd Ty tego gościa wytrzasnąłeś? ratunku!!! AAAAAA :-)))))))))))))))))))))))))))
Samo jodłowanie to jeszcze nic, ale ta mimika w połączeniu z wydatnym uzębieniem! Umarłam ze śmiechu. Dziękuję!
Pozdrawiam mocno :-)))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 30.10.2012 00:41

Elu, inni Cię poznali a ja miałabym mieć problemy? Przecież ledwie rok minął od kiedy zaglądałam pod sweterek, który nosiłaś na głowie w Poznaniu ;)))))) A drugie jeziorko faktycznie fajniejsze choć i przy pierwszym mogłabym się znaleźć jakimś magicznym zrządzeniem losu ;) Podkład muzyczny od Markopola - SUPER!!! Miłego wieczorka przy jodłowaniu życzę :)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 29.10.2012 23:44

Surykatka - "A taki jodłujący facet przydałby mi się dzisiaj, z całą pewnością by mnie rozśmieszył". No ja jodłować nie potrafię więc może to.http://www.youtube.com/watch?v=dHE2ckvvv6o&feature=related
Uśmiechnij się jeżeli Cię smutek dopada. :):):)
Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 22:44

Aniu - wiesz, jak teraz patrzę na te fotki z wakacji, to chyba te miejsca podobają mi się jeszcze bardziej, zwłaszcza jak porównam ze śnieżną zimą za oknem...
Cieszę się, że znalazłam tu coś dla siebie :-)
A taki jodłujący facet przydałby mi się dzisiaj, z całą pewnością by mnie rozśmieszył. Pozdrówki ciepłe ślę :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 22:40

Annuus - bardzo jest mi miło czytać takie komentarze, bo fotki tylko niektóre moje , a narracja oczywiście moja wyłącznie, fajnie ,że Ci się podobała.
Zapraszam więc do kolejnych wędrówek ze mną, jakieś będą na pewno , przyrodnicze i małomiasteczkowe raczej.
Pozdrawiam ciepło :-)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 29.10.2012 22:28

Elu piękne miejsca prezentujesz.
Widoczki bajeczne, aż się rozmarzyć można. Nie dziwię się panu z 9-10, nawet gdyby zaczął jodłować na takie widoki;)
Pozdrawiam cieplutko:)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 29.10.2012 18:34

Przyjemnie wędrowało mi się z Wami Ścieżkami Bawarskiego Lasu.
Podoba mi się Twój sposób narracji, zwłaszcza na przyrodniczych szlakach. Jesteś świetną przewodniczką.
Pozdrawiam cieplutko:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:57

Magdar - fajnie, że wpadłaś do mojej bawarskiej galerii. Pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:56

Grace - gdybym tylko mogła, to wędrowałabym w każdy weekend, urlop i w każdy wolny dzień od pracy. Ale życie bywa prozaiczne...
Buziaki :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:53

Doracz- pięknie dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:51

* replay: spodobało

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:51

Tamo - tak tamta wyszczerzona to ta sama co tutaj z tyło-bocznicy :-). Poznałaś mnie po kapeluszu tak jak Małgosia, czyli się jednak nie ukryję choćbym byłam wielkości mrówki... Fajnie,że coś Ci się tutaj spobało. Co do szlaków to na samym szczycie Grosser Arbera było naprawdę sporo luda, no bo kolejką można wjechać, ale po drodze był raczej duży luzik. Pozdrówki :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:47

Swoją drogą musimy się kiedyś umówić na jakieś górołażenie , choćby po Beskidach :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:46

Romano - bardzo się cieszę,że dobrze się poczułaś podczas tej wędrówki ze mną :-) Tak liczyłam po cichutku,że Ci się spodoba :-). Pozdrówki serdeczne :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.10.2012 17:44

Basiu - no to czekam na Twoje fotki, buźka! :-)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 29.10.2012 13:35

Dzięki za wspaniałą wędrówkę :)Pozdrawiam :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 29.10.2012 04:56

Surykatko mila, dzieki za tlumaczenie, to musi byc jakis obcy mi slang;)
Tesknie do gor i do wody w tych gorach. Woda w krajobrazie to towar deficytowy:(
Nie pisze o slonej wodzie, tej ci u mnie dostatek;)
Wedruj jak najczesciej, a ja bede podziwiac plywajace wysepki na jeziorkach. I gory:)
Buziaki:)

doracz użytkownik doracz(wpisów:1309) dodano 29.10.2012 00:26

Pięknie tam...

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 28.10.2012 20:24

A ja Cię rozpoznałam, pamiętam jak się w niedawnej galerii szczerzyłaś na jednej nodze i kapelusz - ten sam :) Widzę, że omijacie typowe szlaki turystyczne, mało ludzi. Ładna ta przyroda bawarska, las i skałki zielone fotogeniczne. Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.10.2012 20:10

Surykatko - dzięki WIELKIE za prezent w postaci tej przepięknej galeryjki. Faktycznie wszelkiego rodzaju góry,górki, stawy, jeziorka, strumienie i przyroda ze swą mnogością różnego zielska to raj dla mnie :) Dlatego i tu poczułam się wyśmienicie wędrując z Tobą przez bawarskie górki.
Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za zabranie mnie ze sobą :)))

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 28.10.2012 19:50

Elu, wiem o Twojej zimie od moich dzieciaczków. U mnie również wczoraj zabieliło się. Dzisiaj już bez śniegu i od rana świeciło słoneczko. Na zimowe wieczory pozostawiam sobie do oglądania Twoje galerie -; najbardziej te tatrzańskie -:))) Ja obecnie opracowuję do albumu moje wrześniowe fotki . Sama przyjemność na te długie wieczory. Pozdrawiam jak najcieplej - Basia

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:30

No to teraz już nie wiem, kiedy Ty mówisz prawdę. Kompletnie się pogubiłam...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 28.10.2012 19:27

Na 36- to jesteś TY???
Nie wiedziałem. Po prostu dziewczyna mi się spodobała.
Jeszcze tylko pięć miesięcy i znowu będzie ciepło.
Pozdrawiam;)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:25

Markopolu - a ja z przyjemnością gościłam Cię w mojej galerii. Oglądanie wakacyjnych obrazków to dobry sposób na wyciszenie, ale jeszcze lepszy to kontakt z przyrodą. Choćby wyjście do lasu. Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:22

Mietku - jeśli poczułeś się uczestnikiem wyprawy, to właściwie najmilszy dla mnie komentarz. Dziękuję,że jak twierdzisz - ciekawie opowiadam... Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:20

Wmp - jak przedstawicielka zwierzaków - odpozdrawiam Cię serdecznie :-) i dziękuję ,że pokontemplowałeś ze mną te krajobrazy :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:18

Andred- to baaaardzo mi miło,że Ci się podobało. Bardzo pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:15

Basiu - ale się cieszę ,że zajrzałaś do mnie i że widoki Cię urzekły. Nie ma nieciekawych gór. Każde warte są poznania. Kolejną górską galerię to zrobię z myślą o Tobie, ale musisz jeszcze trochę poczekać, zanim się fotki obrobią i w ogóle :-). U mnie zimno potwornie, śniegu co niemiara , dzisiaj co prawda trochę stopniał, ale i tak było biało. Przeżywam prawdziwy szok termiczny i nadziwić się nie mogę,że tak szybko z lata zrobiła się zima. Ech, pozostają nam tylko cieplejsze galerie te z lata i z kolorowej jesieni na osłodę długich wieczorów...
Pozdrawiam cieplutko i ściskam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:08

Zibid - a mi jest bardzo przyjemnie czytać taki komentarz od Ciebie. Ty mi zazdrościsz? To coś niespotykanego, to zwykle ja zazdroszczę Tobie :-). Pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:03

Carmelku - bardzo mi miło,że widać moją miłość do gór. Bo takich uczuć się ukryć nie da ;-). Ściskam Ciebie również serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:01

Sniezko - witaj w moich skromnych progach! Jedź, jedź, jak będziesz miała okazję być w okolicy to warto tam zajrzeć. Pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 19:00

Piotrze - dzięki serdeczne - za tą "wspaniałą opowieść" zwłaszcza :-), pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:58

Dispar - cieszę się ,że Ci się podobało na tej wyciecze, jeziorka to i mnie jakoś najbardziej zapadły w serce. Tak patrzę na fotki które wymieniasz. Co do 36 , to kurcze, po czym poznałeś ,że to ja? Też po kapelutku?
Z moją weną bywa różnie, ale śnieg za oknem autentycznie mnie przytłacza. Jeszcze w zeszły weekend było lato, ponad 20 stopni, chodziłam na krótki rękawek, a wczoraj w dzień było u mnie +1 C i spadło tyle śniegu ,że się drzewka młode w parku połamały. Dramat jakiś... ech.
Pozdrawiam Cię serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:50

Wielkopolanko - witaj po przerwie! Fajnie,że zajrzałaś do mnie i że widoczki przypadły Ci do gustu. Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:49

Pawle - miło mi, mam nadzieję,że kawa smakowała bardziej dzięki temu :-), pozdrówki :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:44

Grace - i mnie zauroczyło Kleiner Arbersee. Tęskno Ci do zieloności? Na ostatniej swojej wyprawie miałaś całą tęczę kolorów, widoki trochę inne , to prawda, ale czy piękno do piękna da się porównać?
Co do siary - to nic innego jak: wstyd, obciach, zamieszanie jakieś. No siara to siara :-)))
Pozdrawiam Cię mocno :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:39

Chipsik - miło,że Ci się podobało więcej niż trochę :-), Pozdrówki :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:37

Małgoś - cieszę się,że tyle różności wpadło Ci w oko :-). Jakby co to jeziora były dwa, rozumiem ,że chodzi Ci o to drugie Kleiner Arbersee? Wiem,ze nazwy podobne, ale tam wszystko jest albo małe albo wielkie w nazwie :-). Kapelutek fajny powiadasz? Też mi się podoba :-). Tylko skąd wiedziałaś ,że to ja?
Pozdrówki serdeczne :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:32

Pipol - mówisz,że miłe dla oka? Jak patrzę na Twój najnowszy wytrzeszcz to mam wątpliwości co dla Ciebie jest miłe :D, Pozdrówki :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 28.10.2012 18:31

Paweller - fajnie,że trasa Ci się spodobała. To były w zasadzie dwie traski w dwóch dniach, ale w każdym razie miło mi się tam łaziło. Pozdrawiam serdecznie :-)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 28.10.2012 18:07

Z miłą chęcią powędrowałem po Twojej galerii,chętnie uciekł bym w takie teren by się wyciszyć.W ostatnich dniach z tym wyciszeniem jest jakoś trudno.
Pozdrawiam serdecznie.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 28.10.2012 16:46

Bardzo sympatyczny i relaksujący spacer.Opowiadasz tak ciekawie,że czułem się jak jeden z uczestników tej wyprawy i wcale nie poczułem zmęczenia.Pozdrawiam

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2358) dodano 28.10.2012 12:37

Miło się wędrowało, oglądało, czytało i kontemplowało...
Dobra robota Zwierzaki :-)))
Bez obrazy...pozdrówka w rzeczy samej dla obojga.

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 28.10.2012 12:02

Tak Surykatka, trochę się podobało ;-) nawet trochę bardzo, nawet bardzo a tak naprawdę to bardzo bardzo :-))
Zastanawiałem się, czy 16 nie jest do góry nogami ;-)
Pozdrawiam,
andred

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 28.10.2012 10:48

Kolejna super eskapada. Urzekające widoki...Przy takich galeriach miło spędzę zimowe wieczory. Pozdrawiam cieplutko i słonecznie - dzisiaj u nas lepsza strona jesieni -:)))

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 28.10.2012 10:43

bardzo przyjemnie się oglądało
ciekawie tam - zazdroszczę wypadu
43 i 47 - wybrałbym jedno - podobne kadry
Pozdrawiam

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 28.10.2012 10:32

Piękna galeria i widać w niej Twoją miłość do gór. Uściski Surykatko :)))))))))))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3477) dodano 28.10.2012 10:25

Ja też chcę do Bawarskiego Lasu!

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 28.10.2012 09:33

Wspaniała opowieść, piękne kadry.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 28.10.2012 08:55

Bardzo fajna wycieczka.
Najbardziej podobają się zarastające jeziorka.
Podobające jeszcze -9,25,27,36(głównie ze względu na zadumaną modelkę).
Powiadasz, że traciłaś wenę?
Żebyśmy wszyscy taka mieli.
Pozdrawiam serdecznie:)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 28.10.2012 08:52

Oj podobało się i to bardzo bardzo! piękna trasa i widoki superowe! pozdrawiam serdecznie:)))

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 28.10.2012 08:02

Surykatko. Piękności zapodałaś do porannej kawy. Dzięki:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 28.10.2012 00:31

Cudownosci wielkiej to jeziorko Kleiner A...A i cala wyprawa wspaniala, do takich zielonosci w gorach i i tafli wody - mi teskno:)
Surykatko, a na polski to co bedzie z ta "siara"?
Buziaki:)

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 28.10.2012 00:19

Podobało się i to nie tylko trochę !!! Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 28.10.2012 00:06

Oj, widać, że było pięknie... nawet bardzo... I widoczki cudne, i goryczka, i jezioro z zielonymi wysepkami. Kapelutek też masz fajny ;) Pozdrowionka :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 27.10.2012 23:59

Miłe dla oka :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 27.10.2012 23:51

Piękna wyprawa, trasa widokowo bardzo mi się podoba. Fotki 4, 5 i 38 dla mnie the Best.
Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!