m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zwiedzanie zacząłem od przestudiowania mapy powiatu... ...i od rzeczki pod wdzięczna nazwą Marycha. Początek był tez trochę przygnębiający.. Ożywiły mnie trochę murale na ścianie ośrodka kultury.... ... dawnego Domu Talmudycznego. Mnie się podobały - nie wiem jak Wam... Dalej będzie ciekawiej.
Lubię drewniane domy, ten był szczególnie ciekawy. Wejście do Galerii Domu Pogranicza. Obok - opuszczony budynek przy głównej ulicy. Zaułek... ma swój urok. Malownicza zabudowa na Piłsudskiego. Pomnik w parku.
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny została zbudowana w latach 1610-1619 w stylu późnorenesansowym przez dominikanów, którzy zostali sprowadzeni do Sejn w 1602 z Wilna. Fundatorem sejneńskiego klasztoru był Jerzy Grodziński. Kaplica św. Agaty na placu przed bazyliką, zbudowana została około roku 1789. Na szczycie kaplicy, na dachu stoi figura św. Agaty, wykonana w drewnie lipowym w 1828. I wejście przez bramę bazyliki. Figurka na cmentarzu przykościelnym. Wnętrze świątyni. Chór i organy.
Figura Matki Bożej Sejneńskiej, sprowadzona do Sejn w 1602, a jej koronacja odbyła się 7 września 1975 roku. Ambona Tabliczka przy wejściu do świątyni. Dawny dom parafialny - stara plebania. Uliczka miasteczka. Architektura drewniana...
Poewangelicki Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej z połowy XIX w. Próbowałem wejść na pryzmę węgla, żeby dobrze skadrować klasztor. Klasztor Dominikanów z XVII w. Bazylika - spojrzenie z ulicy Piłsudskiego. Centralny skwer miasteczka Drewniane rzeźby.
Rzeźby dodają uroku.. Kolejny zaułek. I tu tradycja z nowoczesnością. Zajrzałem na podwórze... ...i z drugiej strony. Poszedłem w drugą stronę z dworca autobusowego, w przeciwną od bazyliki.
Ten dom zwrócił moją uwagę - ma klimat.. Chyba opuszczone gospodarstwo niedaleko dworca-stacyjki. Barwne ściany domu kultury. To kolejne sejneńskie murale. Domek przy bocznej uliczce. Z gruszą w ogrodzie.
Namiastka wielkiego świata - dyplomaci i dworzec. Bylem bardzo rozbawiony - nie wiem czy wypada... Skrupulatność? Biała Synagoga. Dom Talmudyczny. Ratusz sejneński. I jeszcze ulica Piłsudskiego z widokiem na bazylikę.
Centralny skwer.. Bardzo mi się podobał ten dom - tu z otoczeniem. Chciałbym tu jeszcze wrócić..

najbliższe galerie:

 
Europa - napisy,  tablice,  informacje,  reklamy
1pix użytkownik wo odległość 0 km 1pix
Sejny
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Suwalszczyzna-Sumowo
1pix użytkownik tereza odległość 5 km 1pix
Biebrza-dzika rzeka 05.2018
1pix użytkownik maripo odległość 6 km 1pix
Sejnenskimi ścieżkami-ciąg dalszy wędrówki pieszo i rowerem
1pix użytkownik yetina odległość 10 km 1pix
Litwa
1pix użytkownik dario5 odległość 11 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 29.10.2012 13:13

Jeśli pojadę znowu na Mazury to na pewno min. do Sejn :) Pozdrawiam :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 27.10.2012 18:22

czysty folklor pokazujesz - ciekawie tam. Pozdrawiam

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 27.10.2012 14:01

Na wypad weekendowy miasteczko w sam raz. Kościół i drewniana zabudowa, oto co rzuciło mi się w oko.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!