m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Takie są widoki na północnym wybrzeżu wyspy. Zdecydowanie mniej cywilizowanie i bardziej dziko niż na południu Pogoda na północy też zdecydowanie bardziej pochmurna i deszczowa choć to zdjęcie wcale tej teorii nie potwierdza To właśnie kolejny wyjątek wcześniej przytoczonej reguły, ponieważ jest to właśnie zdjęcie południowej części wyspy, konkretnie Funchal - stolica W Funchal wszystkie chodniki wyłożone są taką kostką w najrozmaitsze wzory. Inne wzory musicie sobie wyobrazić gdyż miejsca w galerii pozostało mi tylko na jeden :-)) Są też w Funchal winnice produkujące słynne wino Madera Dużo można by o tym winie pisać, choć lepiej smakować niż pisać.
Powiem tylko krótko. Jest to wino białe, choć koloru brązowego. Białe, ponieważ z białych winogron a kolor brązowy zawdzięcza mocnemu alkoholowi który jest do tego wina dodawany i przez to jest to bardzo mocne wino. Z ciekawostek, to jeszcze powiem, że leżakuje w cieple a nie jak pozostałe wina w chłodnych piwnicach. Funchal, czyli stolica Madery ale to zdjęcie nie pokazuje faktycznie wspaniałego położenia miasta na południowym wybrzeżu wyspy ŁAjba jak łajba a w środku kawiarnia. Dlaczego ją pokazuję? A dletego, że jej właścicielami byli kiedyś nie kto inny jak sami Beatlesi Będąc na Maderze nie sposób zapomnieć i  nie wspomnieć o tym że przebywał tam przez kilka miesięcy sam Marszałek Józef Piłsudski. Pomnik w centrum Funchal ale mieszkańcy Madery nie za dobrze się orientują .....kto to i dlaczego? Znależliśmy w Funchal bardzo sympatyczną, pełną rastauracji uliczkę Nie tylko restauracje nadawały jej klimat ale także liczne galerie w bramach, podwórkach..
...i wprost na ulicy Wszyscy ciągle mówią, że najlepsze światło do robienia zdjęć jest o świcie Poztanowiłem to sprawdzić i wszedłem na najwyższy taras w hotelu, prawie na dach I stąd poprzednie dwa zdjęcia oraz powyższe są zrobione o świcie. Wiem, że zaraz ktoś skomentuje, że swiatło to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze obiekt, kompozycja, ustawienia i postprodukcja Tu już o świcie można zapomnieć. W dalszym ciągu to dzikie północne wybrzeże, które nie wiem jak Wam, ale mnie się zdecydowanie bardziej podoba Szczególnie jak się jedzie wąską, krętą i górzystą drogą wzdłuż wybrzeża z licznymi.....
..miradouros czyli punktami widokowymi Tymczasem dotarliśmy do miejscowości Santana z charakterystycznymi tradycyjnymi domkami Te domki, to oczywiście taki skansen. Odrestaurowane nigdy, nawet w czasach swojej świetności nie były tak ładne jak na tych zdjęciach A teraz zmieniamy miejsce i zrobimy krótki spacer lewadami Po szczegóły, co to są lewady to osłyłam do......Pana Google ale w skrócie powiem, że to są takie kanały wodne które zaopatrywały wyspę w wodę która spływała z gór. Wzdłuż tych kanałów świetne ścieżki spacerowe które kiedyś służyły do transporu na wyspie
Dla ułatwienia podaję dwa przykładowe linki o lewadach: http://www.madera.org.pl/lewady.html   i    http://betelgeze-wirtualnie.blogspot.com/2011/04/levadas-madera-lewady-wodne-kanay.html Po drodze atrakcja o nazwie 25 źródeł (25 Fontes), czyli malownicze oczko wodne wśród wysokich pionowo opadających ścian skalnych do których wpada 25 małych  wodospadów Udało mi się zrobić ujęcie bez ludzi ale nie było to łatwe, gdyż jak robiłem to zdjęcie to kręciło się tam oprócz nas jeszcze z 50 osób Porto Moniz - miejscowość na pólnocnym zachodzie wyspy. Najciekawsze i akurat pokazane na zdjęciu baseny z morską wodą Przy większej fali woda z oceanu wlewa się do basenów i jak my korzystaliśmy z kąpieli tak akurat było. Całkiem niezła zabawa jak morska fala rzucała nami na kilka metrów a przy tym bezpiecznie Przeniesiemy się na chwilę na południe wyspy aby podziwiać jeden z najwyższych klifów w Europie - Cabo Girao 580 m wysokości. Podobno 4.(czwarty) w Europie po klifach w Norwegii. Niestety punkt widokowy w budowie ale.....
Dla nas jak widać to żadna przeszkoda gdyż z wysokością i ekspozycją jesteśmy zaprzyjaźnieni. Chyba tu będzie szklana podłoga z super widokiem My te widoki podziwialiśmy bez tej szklanej podłogi.... ...i może dzięki temu były one jeszcze ładniejsze Dziwi mnie tylko, że nikt nas z tamtąd nie przegonił ale wiadomo, że robiliśmy to na własną odpowiedzialność Teraz szybka zmiana tematu na kulturalno-kulinarny W miescowości Ponta Delgada w której mieliśmy zakwaterowanie w hotelu, odbywał się właśnie dwudniowy festyn. Coś w rodzaju święta wina, jakieś święto kościelne, dożynki itd.
W każdym razie można było się zabawić, najeść i napić. Mega wielkie szaszłyki serwowali przez dwa dni i dwie noce bez przerwy Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje. Było coś dla ciała i dla duszy Chociaż mieszkańcy Madery, czyli Portugalczycy są narodem wierzącym, to na tym festynie chyba jednak była przewaga uciech cielesnych nad duchowymi Na Maderze urodził się i wychował Cristiano Ronaldo. Znają go chyba nawet przeciwnicy piłki nożnej. Maderyjczycy, jak widać są z niego bardzo dumni Dzisiejsza galeria to faktycznie niezły MIXT. Teraz dwa zdjęcia z Doliny Zakonnic (Curral das Freiras) Słynnej m.in.  z nalewki kasztanowej. Góry po których Was oprowadzałem w poprzednich galeriach są właśnie wokól tej doliny
Câmara de Lobos. Miejscowośc na południu wyspy z bardzo malowniczą zatoczką znaną m.in. z tego, iż dużo wolnego czasu spędzał tam Sir Winston Churchill zainspirowany pięknymi widokami malował obrazy Ja tak malować jak Churchill nie potrafię, to spróbuję namalować fotoaparatem Miasteczko naprawdę malownicze ale tempo zwiedzania mieliśmy ponaddźwiękowe Zdążyliśmy odwiedzić jeszcze plażę (dla tekstylnych, bo tylko taka była), wykąpać się w oceanie i.....nasz pobyt na Maderze powoli zaczyna dobiegać końca Zobaczymy jeszcze tylko jak wygląda pas startowy lotniska od spodu Naprawdę imponująca budowla
Zobaczymy jeszcze jakie są zwyczaje chowania ludzi i...... ..żegnamy Maderę. Ostatni rzut oka na półwysep Św. Wawrzyńca. Dziękuję, andred

najbliższe galerie:

 
PORTUGALIA-Madera,  wyspa kwiatów i pięknych widoków
1pix użytkownik klavertjevier odległość 1 km 1pix
Drzwi w Funchal
1pix użytkownik dispar odległość 1 km 1pix
Maderyjczycy
1pix użytkownik dispar odległość 1 km 1pix
Madera cz. V
1pix użytkownik aiarenowe-opowiesci odległość 2 km 1pix
 Madeira - a pérola do Atlântico (5)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 2 km 1pix
 Madeira - a pérola do Atlântico (6)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (65):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 11.04.2017 17:06

Dla mnie najlepsza jest 1ynka.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.10.2013 20:56

Lukaszimilena, dzięki i tak ja Wy też uważam, że dzika północna część wyspy jest fajniejsza.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.10.2013 20:51

Tesa31.....trochę z opóźnieniem dziękuję za komentarz pod moją galerią ale zgadzam się w 100% z tym co napisałaś. Czy to usprawiedliwia moje opóźnienie? ;-)

lukaszimilena użytkownik lukaszimilena(wpisów:148) dodano 11.10.2013 17:26

Piękne ujęcia, północna część wyspy super! Pozdrawiam:)

tesa31 użytkownik tesa31(wpisów:123) dodano 14.05.2013 18:25

Z ogromną przyjemnością odwiedziłam Twoją galerię i kolejny raz wspominam swój pobyt na tej fantastycznie zielono-górzystej wyspie o każdej porze roku....ja byłam w grudniu.Zwiedziłam całą wyspę ale najbardziej podobały mi się wędrówki lewadami.... lewada Rabacal to piękne miejsce w górach,gdzie przebiegają dwie lewady:Risco i 25 Fontes{ ok. 13 km} ...nawet ujęcia mam podobne.Żałuję,że jeszcze innych nie zdążyłam zaliczyć.W 2010 zaczynał się remont na Cabo Girao i też na własną odpowiedzialność tam weszliśmy....dopiero zaczynali prace ziemne i do tej pory jak widzę nie zdążyli skończyć.Też uważam,że północna część wyspy jest bardziej urokliwa.Pozdrawiam:))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 18.03.2013 23:59

Mekmek, dzięki za odwiedziny mojej już chyba zapomnianej galerii.
Maderę polecam a hotel jak na moje nie wygórowane wymagania był OK.
Wstaw jakąś galerię z Madery jak wrócisz.
Pozdrawiam,
andred

mekmek użytkownik mekmek(wpisów:2) dodano 18.03.2013 18:10

OOOOOOOOOO a ja właśnie wybieram siedo tego hotelu na północnej stronie Madery... Piękne zdęcia

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 03.11.2012 19:41

Dispar, ufff.....już wystraszyłem się, że po tych kulinarnych fotach nie wytrzymałeś i poszedłeś nie do lodówki, tylko w inne, bardziej ustronne miejsce :-))
Cieszę się, że moja galeria była pomocna w trenowaniu cierpliwości :-)))
Pozdrawiam,
andred

dispar użytkownik dispar(wpisów:5297) dodano 03.11.2012 16:38

Niestety, cierpliwości mi nie starczyło. Przy szaszłykach musiałem udać się do lodówki i coś przekąsić, ale potem wróciłem.
Podobało się.
Pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 02.11.2012 20:17

Anikm, 27 cali to słuszny rozmiar :-)
Ja mam...tzn. oglądam na 50 calach ;-) to jest dopiero przyjemność :-))
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 02.11.2012 20:14

Skuza, oj tak, tempo mieliśmy jak już gdzieś w komentarzu napisałem, ponaddźwiękowe ale wszystko zwiedzaliśmy ze zrozumieniem. Nie mniej jednak,na wszelki wypadek wszystko rejestruję aparatem foto i kamerą, żeby tak jakby coś umknęło mieć w pamięci zewnętrznej :-))
Niestety tych szaszłyków ze zdjęcia nie skosztowaliśmy ale jedliśmy inne smakowite :-))
Każda przygoda tak jak najdłuższy urlop kiedyś się kończy, ale będą mam nadzieję....następne :-))
Dzięki za wizytę,
Pozdrawiam,
andred

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 02.11.2012 00:00

Tempo mieliście niesamowite,skoro zdążyliście zobaczyć tak dużo i jeszcze po górach połazić,ze o świętowaniu nie wspomnę,nam zajęło to 3 tygodnie:)))Jedliście szaszłyki z 37,czy te patyki były z drzewa laurowego,jeżeli tak ,to wiem ze smakowały wyśmienicie:)))Bardzo fajna mieszanka,szkoda ze już koniec tej przygody z Madera:)))Pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 01.11.2012 23:20

Andred, skoro tak twierdzisz, to jutro pooglądam jeszcze na ekranie 27 cali;)
Pozdrawiam raz jeszcze:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.11.2012 22:31

Nola76, wielkie dzięki, że zajrzałaś do mojej galerii choć ostatnio strasznie dużo przytruwałem tą Maderą ;-)
Cieszę się, że nikogo nie zniechęciłem do odwiedzenia tej wyspy, może nawet wręcz przeciwnie a Ty wyciągnęłaś prawidłowe wnioski po obejrzeniu moich galerii :-))
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.11.2012 22:26

Anikm, bardzo się cieszę, ze mogłaś w spokoju i w całości obejrzeć moje zdjęcia z Madery choć zdecydowanie lepszy efekt jest, jak ogląda się je na pełnym ekranie. Niestety OS nie daje takich możliwości.
Dzięki za wizytę i polecam się na przyszłość,
andred :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.11.2012 22:23

Olazim, zrobiłem 4 słownie: cztery galerie z Madery i tematu nie wyczerpałem, także powiedziane zostało, czy też pokazane prawie .....nie wszystko ;-)
Ale cieszę się, ze się chyba trochę podobało :-))
Pozdrawiam,
andred

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 01.11.2012 22:15

Bardzo fajna, kolorowa, przekrojowa galeria:) Madera to piękna wyspa, zwłaszcza jej część północna. Ta wyspa ma wszystko, góry, ocean, mega wysokie klify, serpentynki na drogach, małe klimatyczne miasteczka, aby było się czym zachwycać tam przebywając:) Mam nadzieję, że i mi się uda to wszystko kiedyś zobaczyć:)
pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 31.10.2012 22:19

No to wróciłam i pooglądałam sobie w pełnym rozmiarze zdjęcia:)
Teraz to mogę napisać że mi się podobało.
Interesująca jest ta Madera i myślę sobie że jest taka jak Twoja galeria. Istny mixt, jak to nazwałeś. Każdy tam znajdzie to czego mu potrzeba, jest morze, są piękne góry i niesamowite widoki. Można znaleźć przyjemne zakątki i bajecznie kolorowe miasteczka. Krótkimi słowy wspaniałe miejsce na spędzenie tam urlopu.
Pozdrawiam serdecznie:)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2223) dodano 31.10.2012 21:47

Wszystko /lub prawie/wszystko zostało napisane,opowiedziane....itd.więc-pozdrawiam gorąco/super galeria/

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.10.2012 16:26

Magdar, rzecz gustu, każdy ma prawo wyboru ale na Maderze piłem Maderę ;-)
Dzięki za odwiedziny,
Pozdrawiam,
andred

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 31.10.2012 15:11

Wolę wino Porto od Madery ;) Pozdrawiam :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 12:16

:))))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.10.2012 12:10

Martafryka, kto wie? Może kiedyś zawitam do Namibii? Teraz już wiem kogo pytać o drogę jak będę się tam wybierał :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.10.2012 12:07

Izka, że młoda i ładna to ponad wszelką wątpliwość......... ale, że nie byłaś jeszcze na Maderze pracując w branży turystycznej, to duże niedopatrzenie. Musisz szybko nadrabiać zaległości. Mam nadzieję, że moje maderyjskie galerie pomogą Ci lepiej poznać te wyspę. ;-)
Pozdrawiam,
andred

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 31.10.2012 10:47

młoda i ładna to ja, ale nie tym razem :-) nie byłam jeszcze na Maderze, ale dążę tam ;-) zgadłam hotel, bo pracuję w turystyce i zdjęcia wydały mi się znajome - skrzywienie zawodowe :-)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 10:27

andred, a do Namibii zapraszam!

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.10.2012 09:08

Grace, bardzo mi miło, że choć jesteś tak daleko to znalazłaś czas aby odwiedzić moją galerię:-)))
Z tym co piszesz, że mi czasem diabeł podpowiada co mam robić i gdzie iść to jest trochę prawdy ;-)
Pozdrawiam,
andred
P.S. Okna nie da się otworzyć ale można jeszcze spróbować z drzwiami, iście szatański pomysł :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.10.2012 08:35

Martafryka, nie całowałem się z Maderejczyczkami, ponieważ byłem z żoną ale jakbym był sam.....to kto wie, dwa policzki mogłyby nie wystarczyć ;-)
Ta Twoja Namibia mnie inspiruje. Tyle ciekawych galerii jast z Namibii na OS. Może kiedyś i mnie się uda stworzyć galerię o Namibii??
Cieszę się, że tak często bywasz w moich galeriach :-)
Pozdrawiam, andred

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 31.10.2012 04:33

A mowia, gdzie diabel nie moze, tam... wiadomo - Andreda posle, nawet na platforme widokowa bez podlogi;)
Calkiem sympatyczny i powiedzialabym, taki bardziej wszechstronny mix Ci wyszedl.
Widoki mieliscie zacne, a domki przeurocze :)
Pozdrawiam:)
Ps zupelnienie rozumiem, czemu oni nie myja szyb w samolotach, mialam ten sam problem, i wiesz co ? - okno tez nie dalo sie otworzyc;)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 01:26

a propos...

jeśli nie witałeś się z prawdziwymi maderejczykami dwoma pocałunkami,
to musiałeś być na Maderze ciut "za krótko" ;))))
bo już po paru chwilkach...chcesz czy nie...MUSISZ iść na dwa policzki ;))))

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 01:07

*z maderejczykami... (powinno być)
....ale niestety, bez Cristiano Ronaldo ;))))

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 00:51

...mam tych życiowych opowieści więcej, setki więcej andred...bo "prawie na codzień", 95% na "codzień", żyję z madrejczykami...w odległej Namibii, w Afryce :)))

są taaaak daleko od swojej ukochanej wyspy, a wciąż taaaak bardzo jej blisko przez swoje obyczaje, tradycje i nawet podwójne pocałunki na codzień ;))))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 31.10.2012 00:26

Martafryka, ciasto o którym wspominasz jest tam chyba bardzo popularne i takie właśnie raz kupiliśmy i skosztowaliśmy. Spatadę też próbowaliśmy, podali ją na kolację w hotelu i faktycznie były to takie szaszłyki na metalowym szpikulcu. Oczywiście jedliśmy też Espadę czyli Pałasza, rybę głębinową. Z nikim natomiast na powitanie się nie całowałem, nawet w policzki ;-) ale pewnie nie traktowali mnie jak przyjaciela :-(
Ciekawe masz informacje o Maderze,
Pozdrawiam, andred

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 00:15

ulubione ciasto maderyjczyków = bolo de mel (ciasto z miodu...) ciut jak piernik
na sobotnie wieczory uwielbiają "spatada" = przyprawione kawałki mięsa pieczone nad ogniem na metalowym patyku
witają się przyjaznym uściskiem, i słowami "Bon noite" albo "Bom dia" i pocałunkiem (koniecznie) w obydwa policzki...najpierw lewy potem prawy :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 31.10.2012 00:07

Funchal znaczy "po naszemu" koperek...znana przyprawa ziołowa :)

ludzie Funchal znają to dobrze, ale nie mieszkancy Camara de Lobos...ci wprost tylko uwielbiaja rybki i owoce morza... :))) na każde ich party są ośmiornice, mauże, ostrygi, kraby i inne...musi się człowiek po prostu "przestawić" że tak powiem...

moi znajomi, których imion z powodu następujących faktów nie wymieniam, jak byli mali i uciekali, na bosaka, ze szkoły, w drodze do domu, przy słynnych maderyjskich akweduktach górskich, kradli banany z plantacjii sąsiadów.... ;) ...albo trzcinę cukrową! to były ich landrynki :)

niesamowici ludzie...

od nich uczę się portugalskiego....z maderyjskim akcentem ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 23:49

Martafryka, aż tak dobrze nie poznałem kultury i zwyczajów Maderyjczyków "gdyż ponieważ albowiem" nie mam tam znajomych i przyjaciół ale jak na tygodniowy pobyt to i tak dużo udało mi się zobaczyć. Cenne i ciekawe sa Twoje informacje. Napisz coś jeszcze ciekawego. Wiedzy nigdy za wiele a ja chętnie się jeszcze czegoś ciekawego dowiem. Szczególnie cenne są takie informacje od miejscowych, a niekoniecznie z przewodników .Camera de Lobos leży nad oceanem ale w sumie Funchal tez leży nad oceanem i te dwie miejscowości nie są tak daleko od siebie a jednak zwyczaje żywieniowe już są różne. Faktycznie ciekawe :-)
Pozdrawiam,
andred

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 30.10.2012 23:28

ludzie, którzy wychowali się w Camara de Logos (nad oceanem) jedzą prawie wyłącznie rybki (do dzisiejszego dnia) a Ci z np. Funchal jedza także warzywa...ciekawe, co?

ha ha moi wszyscy maderyjski znajomi maja nie tylko reczniki, ale i koszuki i flagi, i majtki z podobizna najsłynnejszego w historii Madery, maderyjczyka C.R!!!

*Cristiano Ronaldo :)))))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 23:07

Pipol, oczywiście że nie kupiłem. Ja, samiec alfa i takie dodatkowe ciacho w domu? To nieważne, że na ręczniku ale zawsze obcy facet w domu.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 30.10.2012 23:00

Andred, jutro napiszę jak bardzo mi się podobało, jak coś więcej zobaczę;)
Mimo to miło że już teraz dziękujesz;)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7086) dodano 30.10.2012 22:58

Nie jestem wegetarianką,ale w sklepie mięsnym to bym nie mogła pracować,że o rzeźni nie wspomnę !
Doczytałam w komentarzach,że będziesz Kretę prezentował. Też fajnie. Pewnie ,że chętnie zajrzę do Ciebie.
I miłe to co mówisz. :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 22:45

Anikm, u mnie już śmiga ale jakąś godzinę temu mulił.
Dzięki za odwiedziny i że się podobało :-))
Pozdrawiam,
andred

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 30.10.2012 22:42

Kopiłeś sobie ręcznik z C. Ronaldo ?

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 22:42

Surykatka, zdaję sobie sprawę, że fotki mięsne to taki sobie widok ale tam było tego dużo, dużo więcej.
Na tyle dużo, że można byłoby zrobić z tego osobną galerię :-))) ale oszcządzę Wam tych widoków ;-)
A niektórzy musieli tym się zajadać!!
Kadr z samoloty też mi się podoba ale kiepski technicznie. Brudna szyba w samolocie a nie udało mi się jej otworzyć ;-)
Pozdrawiam i zawsze bardzo się cieszę jak odwiedzasz moje galerie,
andred

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 30.10.2012 22:39

Nie wiem czy tylko mi tak zaczął OŚ zamulać, że zdjęć nie można otworzyć?
Mimo to obejrzałam galerię w miniaturkach i przeczytałam, bo nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności;)
Jutro wrócę by raz jeszcze dokładniej obejrzeć.
Mam nadzieję że do tego czasu da się zdjęcia otwierać.
Pozdrawiam serdecznie:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 22:32

Wrowal, nie każdy lubi różnorodność ale ja lubię. Cieszę się, że Ci się podobało i że odwiedziłeś moją galerię.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 22:29

Chipsik, dzięki za wizytę i uwierz mi, że widok z góry plus trochę adrenaliny daje podwójny efekt :-)
Pozdrawiam, andred

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7086) dodano 30.10.2012 21:58

fotka z samolotu...

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7086) dodano 30.10.2012 21:58

Zmiksowałeś rzeczywiście fotki różnej maści i treści. Jedne motywy podobały mi się bardziej np. fotka samolotu i ścieżka spacerowa na 24, a inne mniej. To mięcho z 36 paskudne, fuj!
Ale ogólnie żałuję,że to już koniec galerii z Madery, takich górołażących. Mam nadzieję,że masz tam jakieś inne górskie fotki w zanadrzu :-)
Pozdrówki :-)

wrowal użytkownik wrowal(wpisów:115) - Użytkownik usunięty. dodano 30.10.2012 19:50

Moim zdaniem, ten mix dodał galerii uroku :-)

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 30.10.2012 19:47

Witaj, widoki "z góry" bezcenne :) Pozdrawiam !

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 19:19

Annuus80, trzymam kciuki żeby udało Ci się popływać w tym basenie ale najlepiej jak na oceanie są większe fale. Naprawdę fajnie, gdyż jest bezpiecznie a widoki i wrażenia fajne. Dzięki za wizytę,
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 19:14

Popekpawel, koniec definitywny z Maderą. Niedługo będę Was zanudzał Kretą :-))
Dzięki za wizytę,
Pozdrawiam,
andred

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 30.10.2012 19:04

Faktycznie niezły mix. Oczko z wodospadami bardzo fajne. Basen z morskimi falami ciekawy. Chętnie bym w nim popływała.
Pozdrawiam serdecznie:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3534) dodano 30.10.2012 18:43

O koniec z piękną Maderą, a szkoda, bo było czym się zachwycać.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 18:31

Carmel, lubimy ryzykowne zachowania choć inni często nazywają je nierozsądnymi. Ale wtedy czujemy, że żyjemy ;-)
Dzięki za odwiedziny,
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 18:27

Izka, masz rację z tymi kwiatami ale ja o kwiatach często zapominam.......nawet jak nad ranem wracam od kolegów do domu a wtedy szczególnie by sie przydały ;-)
Faktycznie mieszkałem w Monte Mar Palace. A może Ty też byłaś w tym czasie w tym hotelu? Pamiętam, że była tam taka młoda, ładna dziewczyna ;-)
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 18:23

Walizka, mnie się bardzo podobało, że Tobie się podobało i że odwiedziłaś moją galerię :-)
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 18:22

Romana, gołosłowny to ja nie jestem a wyraża się to w mojej dewizie, że jak mówię, ze czegoś nie zrobię...to nie zrobię ale jak coś obiecam, że zrobię...to obiecam.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2012 18:19

Paweller75, fajosko, że zajrzałeś do mojej galerii i jeszcze Ci się podobało :-))
Pozdrawiam,
andred

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 30.10.2012 18:17

Andred...miło mi się oglądało...zwłaszcza , że to co pokazałeś widziałam w większości :) a galerii z Madery dalej nie zrobiłam ;( Na najwyższym klifie latem ubiegłego roku nic jeszcze nie robili...była tylko informacja , że planują szklany taras. Widzę , że wzięli się do pracy.Macie mocne nerwy , że tam weszliście ;) Pozdrawiam

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 30.10.2012 18:13

i czyżbyś mieszkał w hotelu Monte Mar Palace ? ;-)

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 30.10.2012 18:12

piękne widoki, brakuje mi w tej galerii tylko kwiatów - Madera przecież z nich słynie :-) cudnie się prezentuje Camara de Lobos - nigdy o tym miasteczku nie słyszałam, a chyba warto tam trafić. Pozdrawiam

walizka użytkownik walizka(wpisów:612) dodano 30.10.2012 17:37

Mnie też się bardzo podoba, a najfajniejszy ten basen na brzegu z prawdziwymi falami:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.10.2012 17:30

Andred - mam nadzieję, że nie jesteś gołosłowny i policzyłeś skrupulatnie te źródła, tudzież wodospady - i faktycznie jest ich 25 sztuk ;)
Pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7217) dodano 30.10.2012 17:29

Powiem tylko tyle: Twoja Madera zachwyciła, warto było to zobaczyć.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!