m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Na wstępie zwiedzania obiekty z Lubelszczyzny. 
Dzięki badaniom oraz pomocy doświadczonego młynarza uruchomiono „zygmuntowskiego holendra” - wiatrak z Zygmuntowa koło Pilaszkowic. Warto go zobaczyć, bowiem młyny wietrzne wieżowe tzw. holenderskie (tj. o budynku posadowionym stabilnie na fundamentach i z obrotową czapą dachu ze skrzydłami) nie były na Lubelszczyźnie liczne.

Zagroda z Żukowa Kapliczka Chrystusa Frasobliwego Stodoła z Lubelszczyzny Stodoła kryta strzechą Chata z Niemiec koło Lublina
Chałupa z Żabna Chałupa z Tarnogóry Ta chałupa to jeden z najstarszych obiektów Obok niej rozkoszny konik XVII-wieczny kościół z Matczyna Plebania z Żeszczynki
Figurka w ogrodzie koło plebanii Za kościołem ustawiono stare nagrobki. Brama cmentarna Przydrożna kapliczka Krzyż wrośnięty w pień drzewa.
Teraz zapraszam na spacer przez lubelskie Powiśle. Przechodzimy przez most. Na pastwisku za stodołą pasą się owce. W takim sklepie robiono kiedyś zakupy.
Jeszcze rzut okiem na Powiśle.. ..i przez kładkę ..lub mostek ...przechodzimy na Podlasie i Polesie. Kapliczka Prawosławna kapliczka. Budynek gospodarczy
po drodze mijamy krzyż... ..i kotka, który chyba poluje na myszy. W oddali widać zagrodę z Wyżyny Lubelskiej. Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - cerkiew greckokatolicka pochodząca ze wsi Tarnoszyn koło Tomaszowa Lubelskiego. Została ona wybudowana w 1789 roku, w 1994 została nabyta przez parafię greckokatolicką w Lublinie. Jest obecnie cerkwią parafialną. Mały cmentarzyk koło cerkwi. Dwór z Żyrzyna z ok. poł. XVIII w. W historii polskiej architektury jest obiektem unikalnym zarówno pod względem oryginalnego układu przestrzennego jak i wyjątkowych walorów artystycznych. Jest to obiekt drewniany, konstrukcji węgłowej, dwunastownętrzny, od wewnątrz i z zewnątrz tynkowany, z dachem mansardowym krytym gontem. Trzy spośród czterech elewacji posiadają ganki kolumnowe. Wnętrze kształtują 4 apartamenty złożone z izby i alkierza, dostępne z 3 sieni usytuowanych na osiach budynku. (http://www.skansen.lublin.pl/84-as-zespol_dworski.html).
Zwiedzimy teraz Roztocze. Chałupy kryte strzechą. Wiejska uliczka. Ze stajni wygląda koń Budynek gospodarczy I znowu rząd pięknych chat krytych strzechą.
Można posilić się w starej karczmie. Święty Jan Nepomucen Może wyślemy jakąś przesyłkę albo złożymy oszczędności? Wóz pocztowy
Dwór z Huty Dzierążyńskiej - dworek-rządcówka. Wybudowany w 2 poł. XIX w. w folwarku Huta Dzierążyńska, stanowił siedzibę zarządcy dóbr Dzierążnia. Jest to budynek drewniany szerokofrontowy, o konstrukcji węgłowej, z gankiem kolumnowym, tynkowany od wewnątrz i z zewnątrz, z dachem krytym gontem. W dworku umieszczona jest wystawa poświęcona działalności Poczty Polskiej w miasteczkach II Rzeczypospolitej. Czworak z Brusa Starego (pow. włodawski - Polesie), ustawiony w pobliżu dworku z Huty Dzierążyńskiej. Jest to budynek drewniany, konstrukcji węgłowej, kryty gontem. Wybudowany został dla najemnych pracowników dworskich w 2 poł. XIX w.

najbliższe galerie:

 
Folkowy Lublin.
1pix użytkownik krushyna odległość 1 km 1pix
Ogrodowo. [I]
1pix użytkownik krushyna odległość 1 km 1pix
Folki`08 [II] Lublin.
1pix użytkownik krushyna odległość 1 km 1pix
Kulturalny Lublin. [III]
1pix użytkownik krushyna odległość 1 km 1pix
Lublin
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Jarmark Jagielloński w Lublinie
1pix użytkownik glockerka odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
zellchen użytkownik zellchen(wpisów:1) dodano 12.06.2014 16:28

W ostatni weekend wreszcie udało mi się odwiedzić to miejsce. Pięknie zaaranżowany teren, naprawdę miałam wrażenie, że przeniosłam się w czasie. Do tego pozytywne zaskoczenie, aktualnie powstaje nowa część Miasteczko Prowincjonalne, ciekawy projekt.

ak użytkownik ak(wpisów:6067) dodano 17.11.2013 12:55

świetna sesja, zdjęcia super i temat dla mnie ciekawy.

jo_ta użytkownik jo_ta(wpisów:397) dodano 18.11.2012 21:01

Pięknie pokazany skansen. Dzięki Tobie na pewno go odwiedzę.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3571) dodano 02.11.2012 21:34

To właśnie miejsce do którego nie zdążyłem dotrzeć. Z zazdrości powinienem dać Ci 1:)))

walizka użytkownik walizka(wpisów:612) dodano 02.11.2012 20:52

Przywołałeś miłe wspomnienia, pamiętam, że nas jakaś koza goniła ;)

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1506) dodano 02.11.2012 18:44

jak będę w L.-zajrzę na pewno-zachęciła mnie ta galeria:)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 02.11.2012 18:04

jakoś wymiękam w takich miejscach :)))

tak się swojsko po-ludzku robi w sercu...
podobało mi się bardzo!

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 02.11.2012 17:03

Witaj, dzisiaj widziałem ( chyba po raz 4...) "na żywo" :):):):) Zatrzymałem się dla rozprostowania kości :) Pozdrawiam.

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 02.11.2012 15:58

Bardzo fajny skansen. Po raz pierwszy widzę nagrobki w skansenie fot. 14,15

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!