m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Gyeongju - Miasto we wschodniej części Korei Południowej, w prowincji Północna Gyeongsang, nad Morzem Japońskim. Dawna starożytna stolica królestwa Silla. Niby Korea, a wszechobecne frytki i fast-foody się tu znajdują. Egzotykę jedzenia można poznać jedynie po tych dwóch krewetkach leżących na brzegu talerza i ryżu z jakimś kolorowym sosem ;) Teraz przedstawię Wam kilka widoków z naszego kurortu, gdzie mieszkaliśmy podczas pobytu w Gyeongju. Nasz kurort posiadał kilkanaście pól golfowych... ...z balkonu widać było już morze. Nasze luksusowe apartamenty ;)
i nasze balkony ;p Bardzo polecam to miejsce jeśli ktoś się wybiera w tamte strony :) Nocą też mieliśmy świetne widoki. Kurort był tak oświetlony, że nocne spacery sprawiały nam wielką przyjemność :) Na festiwal w Ulsan przybyli ludzie reprezentujący różne kultury. Np na zdjęciu widocznym obok znajduje się Tajka. To nasza scena przed rozpoczęciem rozkładania ;). Znajdująca się przy stadionie w Ulsan.
I jak przystało na festiwal właśnie tutaj reprezentowaliśmy nasz polski folklor w blasku scenicznych.świateł :) Zakupy w Ulsan... :)
Niełatwo się zgubić, gdy całe miasto tętni od świateł. Właściwie każdy budynek migotał różnokolorowymi światłami. Możnaby dostać oczopląsu ;) Światowe Kulturalne Dziedzictwo - Świątynia Bulguksa i Grota Seokguram. Na wschodniej i zachodniej stronie świętej góry Tohamsan, która rozciąga się aż do Morza Wschodniego lezy Świątynia Bulguksa i grota Seokguram,które w 1995 roku zostały uznane przez UNESCO za kulturalne dziedzictwo światowe. Góra Tohamsan pokazuje starożytna historię wielowiekowego królestwa Silla. Świątynia została zbudowana w 528 w królestwie Silla za rządów króla Bopheung. Bulguksa uznaje się za dzieło sztuki wycenia się jako 'Złoty Buddysta sztuki religijnej'  Naywa Bulguksa oznacza Sprawy z Budda Temple. Po upadku królestwa Silla miasto stopniowo traciło swoją pozycję. Obecnie jest to typowe koreańskie miasto średniej wielkości, jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Korei Południowej.
Mieści się tu wiele symbolicznych miejsc: Kompleks Grobów Królewskich - Tumuli Park, Obserwatorium Astronomiczne Cheomseongdae - najstarsze ocalałe obserwatorium na świecie, Anapji Pond - harmonijny ogród królewski, Las Gyerim. Bulguksa - dzieło złotego wieku królestwa Silla, stanowi siedzibę siedmiu skarbów Południowej Korei,m.in.: Dabotap, Seokgatap - kamienne pagody, Most Niebieskiej Chmury, dwa posągi Buddy z brązu. Seokguram - granitowa grota, z zaokrąglonym hallem głównym w środku, gdzie znajdują się posągi Bonjon, Bodhi-Sattava i jego uczniów. Grotę utworzono w celu ochrony tych posągów. Świątynia uważana jest za arcydzieło kwiatu buddyzmu w królestwie Silla. Pagoda Dabotap. Kamień Pagoda Dabotap, znany również jako Pagoda wielu skarbów, znajduje się w świątyni Bulguksa. A my jak to turyści nie mogliśmy się oprzeć...
W Bulguksa znajduje się Buddyjska świątyni w Gyeongju, Korei Południowej, byłej stolicyKrólestwia Silla.  W tej świątyni znajduje się obecnie siedem krajowych skarbów Korei Południowej, w tym z pagody Dabotap i Seokgatap, w Cheongun-gyo (Blue Bridge Cloud) i dwa brązowe posągi Buddy skąpane w złocie. Niektóre miejsca w Gyeongju związane są z patronatem Buddyzmu, znajdują się tam: Grota Seokguram i świątynia Bulguksa, dwa pierwsze koreańskie miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa, w 1995 roku. Wnętrze, a w nim pozłacany budda z brązu. Ruiny największej koreańskiej świątyni zachowane są na stokach Góry Toham. W górach na terenie całego miasta odnaleźć można rzeźby i wykucia w skałach z czasów królestwa Silla.
W Gyeongju mieści się również Muzeum Narodowe. Duże powierzchnie miasta należą do Narodowego Parku Gyeongju. Gyeongju zachowało rozległe, znaczące i fascynujące dziedzictwo historyczne, stąd nazywane jest Muzeum Bez Ścian. Zachwyciło mnie to wspaniałe 'młyńskie' koło w 'Muzeum bez Ścian' dlatego poświęcam mu kilka kolejnych ujęć z różnej perspektywy  ;)
A pod tą śmieszną 'fontanną' jest zwykły chodnik dla pieszych... ;)
Gyeongju jest to obszar niskich gór, z których najwyższe są Góry Taebaek (rozciągające się wzdłuż zachodniej granicy miasta). Przez miasto przepływa rzeka Hyeongsan, nad którą leży też stare centrum miasta. Zachodzące słońce... ...i ten urok azjatyckiego miasteczka :) A tu przybłąkał się jakiś koreański owad :) ... ... I nawet dał się sfotografować :) A tu już zachód w 'Muzeum bez ścian'
Niedaleko Bulguksy znajdowało się jeziorko. I podziwialiśmy tam wspaniały zachód słońca. Uroczy i wyciszający zachód... I żegnamy się z Koreą...

najbliższe galerie:

 
Ulsan - fabryka Hyundai.
1pix użytkownik krushyna odległość 18 km 1pix
Prawie jak Pekin.
1pix użytkownik krushyna odległość 18 km 1pix
Morze Japońskie.
1pix użytkownik krushyna odległość 26 km 1pix
Korea: Seul, Gyeongju, Pusan
1pix użytkownik q15 odległość 174 km 1pix
Ocenarium
1pix użytkownik polyanna odległość 255 km 1pix
   KOREA POŁUDNIOWA - SEUL  HISTORYCZNIE
1pix użytkownik kordula157 odległość 276 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
magg użytkownik magg(wpisów:423) dodano 22.12.2008 23:07

Przydałaby się większa selekcja zdjęć,ale nie jest źle .

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!