m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (10):

 
Poranny widok na Rohacze:po prawej Płaczliwy Rohacz/2125 mnpm/ po lewej Ostry Rohacz/2088 mnpm/. Rohacka Dolina.Po lewej na horyzoncie Przełęcz Zabrat przez którą będę wracał. Przełęcz Smutna/1963 mnpm/ widziana z Doliny Smutnej. Górujące nad doliną dwa Rogacze/Rohacze/ i Wołowiec.Widać również że Dolina Smutna ma odpowiednią nazwę. Stroma północna ściana Płaczliwego Rogacza.W tle widać opadające do Rohackiej Doliny zbocza Rakonia. To był najtrudniejszy moment.Trzeba było się wdrapać bez łańcuchów na tą 4 no może 5 metrową skałe.
Wołowiec/2064 mnpm/ w całej okazałości.
/niestety zbyt mocno wiało,bardzo mocno i nie miałem ochoty czekać aż ludzie znikną z kadru/ Tatliakovo pliesko i Tatliakova chata w Rohackiej Dolinie. Cztery kolory:niebieski - nieba,rudy - situ skuciny,zielony - kosodrzewiny i szary - skał metamorficznych Tatliakove pliesko i widoczny w tle Ostry Rohacz z charakterystycznym siodłem.

najbliższe galerie:

 
Tatry Zachodnie
1pix użytkownik sniezka odległość 3 km 1pix
Tatry Zachodnie:  Grześ - Rakoń
1pix użytkownik arla odległość 3 km 1pix
POLSKA Tatry - Wołowiec (cz. 1)
1pix użytkownik paweller75 odległość 3 km 1pix
Tatry Zachodnie - Rohacze
1pix użytkownik zibid odległość 4 km 1pix
Tatry Zachodnie - Dolina Chochołowska
1pix użytkownik knfred odległość 4 km 1pix
POLSKA Tatry - Wołowiec (cz. 2)
1pix użytkownik paweller75 odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
kryjan użytkownik kryjan(wpisów:416) dodano 19.01.2009 21:28

Cała galeria jest ładna, dla mnie najładniejsze 2,5,7,8,9. Pozdrawiam

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 19.04.2008 10:23

Witam
Tatry Zachodnie są piękne same w sobie mając swój urok i niepowtarzalny klimat. Raczej nie porównywałbym ich do Tatr Wysokich lecz nie zgadzam się z Twoim opisem do galerii. Może nie są to wrażenia porównywalne z Orlą Percią, ale cała zabawa zaczyna się właśnie od Smutnej Przełęczy przez Banikow, Pacholę, Grań Skrzyniarek na Brestowej kończąc. Generalnie ważnym czynnikiem są tu warunki atmosferyczne i pora roku. Ja w Zachodnich jestem co roku we wrześniu i jeżeli są warunki to wrażenia oraz także zdjęcia są niesamowite. Dla przykładu we wrześniu 2007 roku podczas naszego pobytu spadło 70 cm śniegu i takiego trekingu się nie zapomni. Ale takie są góry i to jest piękne. Proponuje żebyś nie przekreślał Zachodnich Tatr tylko odkrył je na nowo. Polecam jako bazę schronisko Zverovka w Rochackiej Dolinie. Dojazd pod samo schronisko samochodem, czyste pokoje z pościelą, tanio, rano jest się już na szlaku. Mam nadzieję że zachęciłem - pozdrawiam.

camel17 użytkownik camel17(wpisów:98) dodano 14.08.2007 21:34

genialna galeria, 5!
Dla mnie zdj. nr 5 jest najlepsze a zaraz za nim 9
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!