m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Klimat zwrotnikowy obejmuje południową część kraju. Rejony leżące na terenie stanów: Rio Grande do Sul, Santa Catarina i region miasta São Paulo. Pomimo, iż São Paulo uznawane jest za kamienna pustynię, nie do końca się z tym zgadzam. Szata roślinna jest bardzo bujna i bogata, Na każdej ulicy widzimy roślinność, bogato ukwiecone trawniki. Niestety, nie byłam w dolinie i w ujściu Amazonki, ale i tak mogłam nacieszyć oczy zielenią. Kwiaty i drzewa rosną wszędzie.
Miasto stanowi stolicę stanu o tej samej nazwie. W Săo Paulo działa polski konsulat generalny. Miejscowość powstała w 1554 r. jako misja św. Pawła. Pomiędzy drzewami plączą się liany, a gdzieniegdzie występują epifity. Epifity są to specyficzne rośliny, które rosną na innych roślinach, ale nie pasożytują na nich. Po prostu wykorzystują je jako swoje podłoże. Mogą wyrastać z gałęzi lub pędu. 

Zróżnicowanie flory zachwyci każdego, szczególnie że większą część miasta pokrywają pięknie kwitnące i pachnące drzewa i krzewy..
Okres pomiędzy XVI i XVII w. to złoty czas handlu kamieniami szlachetnymi oraz niewolnikami. W 1712 r. przyznano mu prawa miejskie. XIX w. to rozkwit miasta jako światowego ośrodka handlu kawą. Jednym z atutów Brazylii jest jej wspaniała przyroda. Roślinność w znacznej mierze jest charakterystyczna dla wilgotnego klimatu tropikalnego.
W mieście znajduje się mnóstwo parków. Nowoczesne budownictwo, liczne drapacze chmur, szerokie ulice i wszechobecna roślinność. Wśród najważniejszych gatunków drzew możemy wymienić: kauczukowiec brazylijski, cedrzyk wonny i mahoniowiec właściwy.
Typową roślinnością wschodniej części centralnej Sao Paulo są kolczaste krzewy i sukulenty, a na zachodzie krzewy i drzewa o skórzastych liściach. Nadbrzeżne niziny są pełne palm oraz paproci. Typową roślinnością Sao Paulo są kolczaste krzewy i sukulenty.
Plantacje i ziemie uprawne są zlokalizowane głównie na południu oraz wschodzie kraju. Brazylia zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem produkcji kawy. Na plantacjach znajdziemy również: banany, pomarańcze, ananasy, soję i winorośl. Centrum miasta ma charakter przemysłowo-handlowy, z biurowcami i bankami (tzw. Triangolo). 4 uniwersytety, najstarszy założony w 1934. Ośrodek emigracji polskiej.
Sao Paulo jest głównym ośrodkiem przemysłu przetwórczego. W gałęziach przemysłu brazylijskiego możemy wyróżnić: przemysł spożywczy, włókienniczy, metalowy, hutnictwo, przemysł elektrotechniczny, środków transportu, chemiczny, rafineryjny i papierniczy. To największe miasto nie tylko Brazylii, ale całej Ameryki Południowej leży w południowo-wschodniej części państwa w pobliżu wybrzeża Atlantyku. Dziękuję:))

najbliższe galerie:

 
Brazylia- Sao Paulo Vila Madalena- Beco do Batman
1pix użytkownik martyna odległość 44 km 1pix
BRAZYLIA - Sã o Paulo (1)
1pix użytkownik afrodyta odległość 45 km 1pix
BRAZYLIA NA CZASIE : )  Szybki spacer po Sã o Paulo
1pix użytkownik afrodyta odległość 45 km 1pix
Sao Paulo
1pix użytkownik jotwu odległość 45 km 1pix
BRAZYLIA.Sao Paulo
1pix użytkownik irolek odległość 47 km 1pix
BRAZYLIA.Rejs na Ilha Grande.
1pix użytkownik irolek odległość 198 km 1pix