m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Klimat zwrotnikowy obejmuje południową część kraju. Rejony leżące na terenie stanów: Rio Grande do Sul, Santa Catarina i region miasta São Paulo. Pomimo, iż São Paulo uznawane jest za kamienna pustynię, nie do końca się z tym zgadzam. Szata roślinna jest bardzo bujna i bogata, Na każdej ulicy widzimy roślinność, bogato ukwiecone trawniki. Niestety, nie byłam w dolinie i w ujściu Amazonki, ale i tak mogłam nacieszyć oczy zielenią. Kwiaty i drzewa rosną wszędzie.
Miasto stanowi stolicę stanu o tej samej nazwie. W Săo Paulo działa polski konsulat generalny. Miejscowość powstała w 1554 r. jako misja św. Pawła. Pomiędzy drzewami plączą się liany, a gdzieniegdzie występują epifity. Epifity są to specyficzne rośliny, które rosną na innych roślinach, ale nie pasożytują na nich. Po prostu wykorzystują je jako swoje podłoże. Mogą wyrastać z gałęzi lub pędu. 

Zróżnicowanie flory zachwyci każdego, szczególnie że większą część miasta pokrywają pięknie kwitnące i pachnące drzewa i krzewy..
Okres pomiędzy XVI i XVII w. to złoty czas handlu kamieniami szlachetnymi oraz niewolnikami. W 1712 r. przyznano mu prawa miejskie. XIX w. to rozkwit miasta jako światowego ośrodka handlu kawą. Jednym z atutów Brazylii jest jej wspaniała przyroda. Roślinność w znacznej mierze jest charakterystyczna dla wilgotnego klimatu tropikalnego.
W mieście znajduje się mnóstwo parków. Nowoczesne budownictwo, liczne drapacze chmur, szerokie ulice i wszechobecna roślinność. Wśród najważniejszych gatunków drzew możemy wymienić: kauczukowiec brazylijski, cedrzyk wonny i mahoniowiec właściwy.
Typową roślinnością wschodniej części centralnej Sao Paulo są kolczaste krzewy i sukulenty, a na zachodzie krzewy i drzewa o skórzastych liściach. Nadbrzeżne niziny są pełne palm oraz paproci. Typową roślinnością Sao Paulo są kolczaste krzewy i sukulenty.
Plantacje i ziemie uprawne są zlokalizowane głównie na południu oraz wschodzie kraju. Brazylia zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem produkcji kawy. Na plantacjach znajdziemy również: banany, pomarańcze, ananasy, soję i winorośl. Centrum miasta ma charakter przemysłowo-handlowy, z biurowcami i bankami (tzw. Triangolo). 4 uniwersytety, najstarszy założony w 1934. Ośrodek emigracji polskiej.
Sao Paulo jest głównym ośrodkiem przemysłu przetwórczego. W gałęziach przemysłu brazylijskiego możemy wyróżnić: przemysł spożywczy, włókienniczy, metalowy, hutnictwo, przemysł elektrotechniczny, środków transportu, chemiczny, rafineryjny i papierniczy. To największe miasto nie tylko Brazylii, ale całej Ameryki Południowej leży w południowo-wschodniej części państwa w pobliżu wybrzeża Atlantyku. Dziękuję:))

najbliższe galerie:

 
Brazylia- Sao Paulo Vila Madalena- Beco do Batman
1pix użytkownik martyna odległość 44 km 1pix
BRAZYLIA - Sã o Paulo (1)
1pix użytkownik afrodyta odległość 45 km 1pix
BRAZYLIA NA CZASIE : )  Szybki spacer po Sã o Paulo
1pix użytkownik afrodyta odległość 45 km 1pix
Sao Paulo
1pix użytkownik jotwu odległość 45 km 1pix
BRAZYLIA.Sao Paulo
1pix użytkownik irolek odległość 47 km 1pix
VeloT2017/18 Ameryka Płd:cz3 Brazylia : Costa Verde- Paraty
1pix użytkownik artcze odległość 160 km 1pix