m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (44):

 
Unken - to gmina w powiecie Zell am See (region Pinzgau), w kraju związkowym Salzburgerland w Austrii. Gmina liczy niecałe 2 tysiące mieszkańców i położona jest na wysokości od 500 m n.p.m. wzwyż. Kościół St. Jakobus w Unken z przepięknym ołtarzem jest celem dla wszystkich pielgrzymów, którzy podążają alpejskim odcinkiem szlaku św. Jakuba. Cmentarz w Unken z widokiem na góry. Panorama na alpejską dolinę. Wiejska szopa... w tle charakterystyczne szczyty o nazwie Trzej Mali Bracia. Ta sama szopa w otoczeniu alpejskich kwiatów.
Typowe regionalne budownictwo w tej części Alp. Połączenie jak z bajki: to co zbudował człowiek oraz to co stworzyła natura... czyli inaczej mówiąc dom na tle gór. Widoki zapierające dech. Leśna ambona... trochę wyższa niż te w naszych górach. Przekrój pnia z wątkiem edukacyjnym. Nadrzewna kapliczka.
Festung Kniepass. Ta twierdza z XIV wieku zapewne była kiedyś ważnym punktem obrony przeprawy przez przełęcz. Innersbachklamm w Reith. Ścieżka spacerowa wzdłuż wąskiego wąwozu nad strumieniem Innersbach. A oto i sam strumień. Woda, jak to w Alpach, niezwykle czysta.
W tej części Alp jest sporo tego typu atrakcji, ale nasz wąwóz ma tę zaletę, że nie ma tam tłumów i do tego wejście do niego jest bezpłatne. Niewielkie źródełko udekorowane przez jakiegoś artystę amatora :) W sercu Heutal znaleźliśmy taki oto zierzyniec. Były tam kózki, które można było głaskać. Nie zabrakło mniejszych królików. A na łące pasły się kucyki.
Te małe koniki miały do swojej dyspozycji ogromną łąkę... ... ale poza jedzeniem zainteresowane były również ludźmi. Płaskowyż Heutal - niewielki ale wyjątkowo urokliwy płaskowyż pełen górskich hal. Stanowi on również centrum sportów zimowych Unken. Rozciąga sie on na wysokości powyżej tysiąca metrów n.p.m. Na drodze do Winklmoos-Alm (czyli wyżej położonych górskich hal) spotkaliśmy również duże krówki... ... i małe krówki. Cielaczki były rozkoszne.
A jeden z nich to nawet nie chciał się od nas odczepić. Idąc do Fischbachfall nie spodziewaliśmy się, że... ten wodospad jest taki duży. Po drodze mijaliśmy kolejne kaskady potoku Fischbach. Droga prowadziła zboczem wąwozu, aż do... Staubfall, czyli 200 metrowej wysokości wodospadu.
Widok robił wrażenie. Wkrótce okazało się, że leży on dokładnie na granicy austriacko - bawarskiej. By dostać się do Bawarii trzeba było tylko... ... przejść pod wodospadem. Było to ciekawe doświadczenie. Na szczęście przed wodą chronił nas drewniany daszek.
Zaraz za wodospadem zaczynała się Bawaria... ... ale Niemcy to już zupełnie inna historia.

najbliższe galerie:

 
ALPY - UNKEN - Wycieczka do Hochalm
1pix użytkownik seferino odległość 3 km 1pix
ALPY - Saalachtal i Pillerseetal
1pix użytkownik seferino odległość 9 km 1pix
Saalachtaler Naturgewalten
1pix użytkownik places2visit odległość 14 km 1pix
Vorderkaser - skalne cudo
1pix użytkownik gregy odległość 16 km 1pix
SEISENBERG - najładniejsze wąwozy Austrii
1pix użytkownik gregy odległość 17 km 1pix
Wimbachtal
1pix użytkownik doracz odległość 22 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
amorata użytkownik amorata(wpisów:9) dodano 10.11.2012 20:40

piękna wyprawa, piękne widoki!!!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!