m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Kiedy wysiądziemy na dworcu Santa Lucia (najwygodniejszy sposób dotarcia do Wenecji) naszym oczom ukazuje się Canal Grande. Wędrując nadbrzeżem można się nacieszyć widokiem pałaców, których w Wenecji jest ponad 200. Mniej monumentalna, aczkolwiek piękna jest zabudowa kanału Rio Marin Niestety, zabudowa bocznych kanałów zdecydowanie domaga się renowacji Trafiają się również przyjemne, zadbane, kolorowe zakątki Na Campo San Giacomo da l'Orio przyjemy cień rzuca grupa platanów
i można usiąść pod jednym z nich mając za plecami dzwonnicę kościoła San Giacomo (IX w.) jednego z najstarszych kosciołów Wenecji Przechodząc przez kojeny zaułek pod oknem ozdobionym flagami dochodzi się do mostu Rialto. Ta jedna z najbardziej znanych budowli Wenecji jest nieustannie zatłoczona turystami i przekupniami. O wiele przyjemniej jest przysiąść w jednej z licznych kawiarni lub restauracji i zjeść jednego, a może dwa z tych apetycznych homarów
Przy braku wystaczających środków finansowych, można popatrzeć na pływające vaporetto lub odbić się w lustrze weneckim Co może kryć się za tymi drzwiami na Campo San Bartolomeo ? Tak samo malowniczo łuszczy się farba na okiennicach jednego z okolicznych domów. Zatłoczone nadbrzeże w okolicy
Placu Świętego Marka Na placu Świętego Marka też tłoczno
ale są miejsca gdzie nie ma ludzi i można wymoczyć nogi spoglądając na Bazylikę Świętego Marka i fronton Pałacu Dożów. Wizyta na Placu Świętego Marka kończy się szczęśliwie
bo oczekująca panna młoda odnajduje męża, a my życzymy młodej parze wszystkiego najlepszego Po opuszczeniu Placu Świętego Marka
można przemierzyć boczne uliczki trafiajac na placyk przed słynnym teatrem La Fenice. Był on zniszczony przez pożar w r 1996 i po siedmiu latach został odbudowany W pobliżu teatru oczekuje na gości urocza kawiarenka. Godną podziwu jest fasada kościoła San Moise. Zbudowano go w XIII w z drewna, a następnie przebudowano  w kamieniu. Niszczony pożarami był kilkakrotnie odbudowywany, a fasadę ukończono w roku 1668. Plac Campo Santo Stefano jest jednym z największych placów Wenecji. Stojący na nim pomnik nie przedstawia, jak można by sądzić, Świętego Stefana lecz weneckiego dożę i admirała Francesco Marosini'ego. Pod wezwaniem Świetego Stefana jest natomiast kościół zamykający plac od strony północnej Niektóre zakątki stanowią inspirację dla malarzy. Nic dodać nic ująć.
Widok na Canal Grande z mostu Ponte dell'accademia w kierunku wschodnim jest imponujący. Nie mniej imponujący jest widok na Canal Grande z mostu Ponte dell'accademia w kierunku zachodnim Na nabrzeżu Fondamenta Zattere ai Gasnati znajduje się kościół Santa Maria Vizitacione.
Po przeciwnej stronie szerokiego, żeglownego kanału wzrok przyciąga  sielska panorama wyspy Isola della Giudecca. Przez kanał przepływają statki, w tym potężne statki wycieczkowe. Panoramę wyspy szpeci  monumentalna budowla -hotelu Hilton Molino Stucky, mogącego wchłonąć cały statek wycieczkowy wraz z załogą, pasażerami i kadłubem.
 Dzielnicą pozbawioną blichtru, komercji i większości turystów jest Dorsaduro, gdzie życie toczy się w sposób naturalny. Tutaj mieszczą się małe stocznie i warsztaty naprawy łodzi a w kanałach nie widać gondoli. W centrum Dorsaduro  wznosi się kościół Chiesa di San Trovaso, stojący nad kanałem   o tej samej nazwie . Zmierzając, na północ w kierunku dzielnicy San Paolo mija sie wąskie, nie zatłoczone łodziami, kanały.
Zmierzając, na północ w kierunku dzielnicy San Paolo mija sie wąskie, nie zatłoczone łodziami, kanały.  W dzielnicy San Polo przechodzi się obok kościoła Santa Maria Gloriosa Dei Frari. Zbudowany w XIV w imponuje swoimi rozmiarami i dziełem Tycjana Anuta z 1516 r. Jego historia związana jest z mnichami - następcami Świetego Franciszka z Asyżu Uwagę zwraca znajdująca się w pobliżu Akademia Sztuki - Scuolo Grande di San Giovanni Evangelista, której budowę rozpoczęto w 1261 r., a w roku 1369 Philip de Meziers - kanclerz Królestwa Jerozolimy i Cypru podarował miejscowej konfraterni kawałek Krzyża Świętego, która to relikwia jest przechowywana do chwili obecnej. W erze napoleońskiej zespół budowli przeszedł na własność państwa i obecnie mieszczą się tu muzeum i galerie. Po przejściu Campiello del Cristo i przekroczeniu Rio Marin do dworca Santa Lucija już niedaleko. Arrivederci Venezia

najbliższe galerie:

 
Italia - Wenecja od morza
1pix użytkownik marucha odległość 1 km 1pix
Wakacyjna trój-ziemia part 3
1pix użytkownik patryk odległość 1 km 1pix
Włochy: B&W VENICE / 2 /
1pix użytkownik dreptak odległość 1 km 1pix
WŁOCHY - WENECJA
1pix użytkownik madeleine odległość 1 km 1pix
Wenecja kranawał
1pix użytkownik qwertaxy1 odległość 1 km 1pix
Wenecja w słońcu
1pix użytkownik warika odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (32):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 28.02.2014 15:42

fajnie tam...romantycznie i tłoczno...i pozdrawiam serdecznie...

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 12.12.2012 21:50

paniwu, podziwiam pszczółkę na nosie twojej ryby (avatar), ale nie doszukalem się jeszcze Twojej galerii, mam nadzieję, że ją wkrótce zobaczę

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 12.12.2012 21:47

Olazim, pozdrawiam i życzę kilkudniowego pobytu w Wenecji i jak zwykle u Ciebie wielu udanych zdjęć

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:709) dodano 11.12.2012 22:42

Wenecję również przeszłam w jeden dzień. Na Twoich zdjęciach jest ona taka pełna życia i bardzo słoneczna. Podczas mojego pobytu padał deszcz i bylo mi bardzo smutno.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 10.12.2012 20:00

Widzę że zwiedzałeś Wenecję ciut dłużej niż ja ale kilka zdjęć mamy podobnych- moje 2-3 godz. to mało aby dużo zobaczyć.
Chciałabym zostać tam cały dzień-może innym razem-baleria bardzo udana-pozdrawiam.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 03.12.2012 20:27

Izka, pozdrawiam, dziekuję za odwiedzenie mojej galerii

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 03.12.2012 12:27

MUSZĘ tam kiedyś pojechać. Twoja galeria tym bardziej mnie zachęca. zdj.4 - taka wizytówka tego miejsca..

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 02.12.2012 14:28

Paweler75, pozdrawiam i życzę kolejnej wizyty w tym pięknym miescie.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 02.12.2012 14:26

Bartak, dziękuję za odwiedziny i komentarz. Myslę, że kiedyś Wenecje odwiedzisz. Odradzam wizytę w sezonie - tłok wiekszy niż na Krupówkach w Zakopanym, trudno nawet zrobić dobre zdjęcie. Plecam wizytę po sezonie - maj, czerwiec, wrzesień. Pozdrawiam.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 21:20

Skuza, pozdrawiam i dziękuję za wizytę w mojej galerii.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 21:18

Dispar, witam i pozdrawiam. Wenecję odwiedziłem już kilkakrotnie i odczucia miałem różne. Na przykład, będąc w niej wkrótce po powodzi we Wrocławiu odczuwałem wodowstręt. Innym razem okradziono jedną z uczestniczek wycieczki i noc spędziliśmy na dworcu czekając na pociąg do Rzymu, aby mogła w ambasadzie otrzymac duplikat paszportu. Tym razem było wszystko OK. , po sezonie nie było tłoku, a wyżowa pogoda sprzyjała robieniu zdjęć.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 21:08

Wielkopolanko - sąsiadko (bo ja mieszkam we Wrocławiu) miło się z Tobą spacerowało po Wenecji i po Asyżu. Pozdrawiam

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 20:55

Surykatko jestes jak błyskawica. Dziękuje za radę, okazała się skuteczna, to takie proste, a ja niepotrzebnie kombinowałem.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7345) dodano 01.12.2012 20:41

To się tyczy wszystkich zdjęć pionowych. Zobacz u innych. Każdy tak ma :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7345) dodano 01.12.2012 20:39

Mam wrażenie,że źle odebrałeś mój komentarz. Mnie się Twoja galeria podoba. Tyle,że Twoje fotki ładniej by się prezentowały bez tego szarego tła. Mnie ten problem przy wgrywaniu zdjęć nigdy się nie pojawił. Być może chodzi Ci o to,że na miniaturce zdjęcie pionowe wygląda jak ucięte, ale jak je otworzysz w galerii, to już wszystko jest ok i proporcje są właściwe. Spróbuj.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 20:29

Halszko, pozdrawiam i dziękuję za komentarz. Cieszę się, że miałem przyjemność pospacerować po Twoich galeriach zachęcających do odwiedzenia różnych ciekawych miejsc, zwłaszcza w Polsce. Na przykład nigdy nie byłem w Białymstoku.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 20:23

Surykatko, ułomnośc mojej galerii to przede wszystkim brak zdjęć imponujacych dzieł sztuki znajdujących sie w muzeach i kościołach. Niestety w świetle obowiązującego prawa nie moge ich prezentować na ogólnodostępnych galeriach. Co się tyczy pionowych ujęć to niestety są one dewastowane przy wczytywaniu do galerii w wyniku przekadrowania z proporcji 2:3 do proporcji 3:2 (nienaturalnie rozciągnięte, lub wycięty fragment), stąd maskowanie tłem. Może wiesz jak sobie z tym poradzić ?

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 19:58

Afrodyto, pozdrawiam i dziękuję za komentarz, a najpiękniejsze miejsca to te które nam się najbardziej podobają.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 19:54

Chipsik, pozdrawiam i myślę, że kiedyś narobisz w Wenecji dużo pięknych zdjęc conajmniej takich jak te które ogladam z przyjenością odkrywając nie znane mi zakatki Polski

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 01.12.2012 19:51

Ciekawe spojrzenie na Wenecję,dużo ciekawych kadrów ,jest w czym wybierać:)Pozdrawiam:)

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 19:47

Gimper, pozdrawiam i życzę udanych odwiedzin Wenecji, najlepiej po sezonie gdy turysci nie włażą w obiektyw

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 01.12.2012 19:29

O Wenecji słyszałem ale nigdy tam nie byłem, zdjęcia zachęcają do odwiedzin choć sam trochę inaczej bym kadrował

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 01.12.2012 19:09

Grace, dziękuję za odwiedziny i ciepłe słowa. Z przyjemnoscią odwiedziłem Twoje galerie, zwłaszcza te z miejsc, które są dla mnie egzotyczne. Gratuluję pieknych zdjęć i pozdrawiam.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 01.12.2012 15:37

Wiele uroczych zakamarkow odkryles w Wenecji. Zaulki i kanaly - naj:) Pozdrawiam:)

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 01.12.2012 14:51

Wenecja to jedno z miejsc które muszę kiedyś zobaczyć na własne oczyska... Pozdrawiam :) PS Dodatkowe tła do fotek darowłabym sobie... ale to Twoja galeria !

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 01.12.2012 14:38

Jest wiele pięknych miejsc na naszej planecie. Dla mnie Wenecja, jest, była i będzie numerem 1. Dlaczego??? ...bo tak jest!
Pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7345) dodano 01.12.2012 14:12

Bardzo ciekawa prezentacja Wenecji. Jednak każda wnosi coś nowego.Te wąskie kanały najbardziej fotogeniczne chyba .
Szkoda ,że pokazujesz pionowe ujęcia na szarym tle, trochę dla mnie psuje to odbiór. Czy to cel zamierzony, czy jakiś problem natury technicznej?
Pozdrawiam :-)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 01.12.2012 11:33

Świetna galeria,wiele pięknych zdjęć.Dziękuję za wspaniały spacer po Wenecji:)) Pozdrawiam!

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1967) dodano 01.12.2012 10:41

Uroczy ten jeden dzień! dla mnie uroczy spacer po Wenecji! dla mnie też dużo ujęć obcych ! bardzo bardzo podobało się! pozdrawiam:)))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 01.12.2012 08:19

Ciekawie się z Tobą spacerowało.
Ja byłem trochę dłużej a niektóre widoki z Twoich fotek, były dla mnie nowością.
Pozdrawiam.

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 01.12.2012 00:53

Jacku, Wenecję znam z fotograficznych przekazów /31 jest bardzo znajome bo kiedyś układałam kilkutysięczne puzzle z takim widokiem o zachodzie / , są miejsca , które trzeba odwiedzić w tym mieście ale wiem gdzie czułabym się najlepiej to dzielnica Dorsaduro, dobry przekaz, pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7585) dodano 30.11.2012 23:35

Wenecja w bardzo ciekawym wydaniu, widzę, że już lekkie podtopienia występowały. W tym roku miałem okazję podziwiać uroki tego miasta i szczerze powiem, że jestem zachwycony. Fajnie byłoby spędzić tam więcej czasu niż tylko parę godzin, ale jeszcze się przecież tam wybiorę:)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!