m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Ruszamy. Mapa w kieszeni, trasa do nieba zatopiona w myślach … Pierwsze spojrzenie i pierwszy zachwyt. Drzewa otulone popołudniowym ciepłem i ozłocone jesienią. Nieprzerwanie trwa październikowy spektakl. Tylko dnie coraz krótsze i cienie coraz głębiej wcinają się w doliny. Początki zawsze są trudne. Brak tchu i mięśnie nieprzywykłe do takiego wysiłku. A tu jeszcze ten statyw. Lekkie, a właściwie ciężkie przegięcie. Nie zdążymy wykonać zaplanowanej trasy - pętli po Dolinie Rohackiej, czas pędzi tak nieubłaganie... Sesja przy Rohackim Wodospadzie jest jednak przyjemnością samą w sobie. Miliony orzeźwiających kropelek tak słodko łaskoczą po twarzy … Dzień mija, żal narasta…Musimy wrócić tu w niedzielę.Koniecznie.
Znów poranny rytuał parzenia kawy, pakowania kanapek do plecaka, sznurowania butów, Miśkowe dylematy, które obiektywy zabrać, a które zostawić... Pierwszy na drodze staje nam Predni Salatin.Jeszcze krok, jeszcze dwa i otworzysz oczy ze zdumienia. Dlaczego mnie tu dotąd nie było? Bo …zawsze trzeba zostawić sobie coś na deser… Delektuję się więc pejzażami w słonku jak ciepłą napoleonką, starannie zbieram wszystkie okruszki,.... ach, widoki, że palce lizać!… A tam w dole pod mglistą pierzynką pogrążone we śnie lewituje Orawskie Jezioro. Królowa Beskidów dumnie czeka, że i ją ktoś w końcu zauważy. „Pomyślałam : to dla ciebie ta rewia, rusz się, przecież nie będę tak stała”…
Zachłanność ma przeraża Cię? Że ciągle chcę więcej, …dalej i wyżej? Wchodzimy na Brestovą. Jestem pazerna na nowe wrażenia, nowe szczyty do zdobycia, to prawda. Chłonę całą sobą ten ogrom przestrzeni i wrzucam w mój chłonąco-trawiący wór pamięci… Czy to znaczy, że jestem jamochłonem? Ale dzięki temu ten rysunek grzbietów na zawsze gdzieś we mnie zostanie. Nasze cienie nierozłączne już od tylu lat przemierzają razem górskie szlaki…Wbrew matematyce : radość dzielona na dwa jest podwójną radością...
Na samym krańcu Tatr jest takie miejsce, które nawet w sennych marzeniach mi się nie wyśniło. Misiek, uszczypnij mnie! A wszystkiemu winna ta jesień i… „Nieskalanie czyste niebo…Co było wczoraj odeszło w cień. Niepamięci niech się święci cud…” Ten szczyt to Salatin. Najbardziej wysunięty na zachód Tatr dwutysięcznik. Rozległość widoków niesłychana. Jak okiem sięgnąć - góry. Tatry Wysokie, Zachodnie... ...z miedzianym, majestatycznym Wołowcem, ...Tatry Niskie z błękitnym kleksem Liptowskiej Mary, Góry Choczańskie ...,
...Mała i Wielka Fatra..., ....Beskidy z Babią Górą na czele, a dalej jeszcze Pieniny z Trzema Koronami....i... Procent gór na horyzoncie jest bardzo wysoki. A od nadmiaru procentów wiadomo, że kręci się w głowie. Na lekkim haju stawiam z lubością swoje kroki. Wielkie kroki w siedmiomilowych butach. I każda chwila mnie cieszy. Każdy wdech i wydech. Czuję jak krew wesoło podskakuje mi w skroniach ,
...jak szaleją we mnie ze szczęścia wszystkie wewnątrzustrojowe płyny. Muszę strasznie głupio wyglądać z tym błogostanem przyklejonym do twarzy. Z tą suszarnią zębów od ucha do ucha. 
A wszystkiemu winna ta jesień i ...rudość traw falująca na wietrze… „Widziałam wiatr o siwych włosach,roznosił spokój wśród pól,w ciepłe babie lato kości grzał, a innym razem lasy kosił,
spadał ostrzem z gór,
młody był, bogiem był i gnał wolny tak.”
Nowy dzień to obietnica nieznanej rozkoszy. Oszołomiona jestem tą mnogością barw i ciepłem, które pieści skórę. Przydrożny liść tuli się do słonka. A ja znów od nadmiaru cudowności nie wiem gdzie podziać zmysły. Pierwsze jeziorko - Tatliakowe Pleso to tylko nieśmiała zapowiedź tego co zaraz nastąpi... Każdy następny krok to kolejny stopień wtajemniczenia na drabinie piękna. To spojrzenie twarzą w twarz w błękitno-zielone oczy gór. To rozpaczliwa chęć zarejestrowania obrazów co się już nie powtórzą.
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się trafi”. Każdy z Rohackich Stawów jest dla mnie niespodzianką. W słodkiej oprawie, z niespotykanym dotąd nadzieniem,... ...które w dodatku zmienia swój smak w zależności od pory dnia i kąta padania promieni słonecznych. Po prostu niebo w gębie! Nie zrozumiesz mnie, jeśli gór nie kochasz. Są takie miejsca jak to, że się zastyga w zachwycie. Czasami chciałabym stać się kamieniem i trwać tak sto lat, może tysiąc? Więc siadam po cichutko na stoku z rozdziawioną paszczą, pożeram linie, kształty, wzory… I ruszyć się stąd nie mogę. Tak dobrze mi, tak kolorowo…Niestety czas nagli, czas jest bezlitosny… „Nie poganiaj mnie , bo tracę oddech, nie poganiaj mnie , bo gubię rytm”… …Ale tuż za zakrętem czeka kolejny cud-widok. Chłód i cień, cień i lód. Zaskakuje nagłą zmianą strefy klimatycznej. I rozgrzanym do czerwoności obliczem Wołowca.
Rozglądam się wokół.To sen? Naprawdę tu jestem? Hej, obudzisz mnie, wypowiesz zaklęcie? Nie mogę przecież być kamieniem i tu i tam…jednocześnie...

najbliższe galerie:

 
Z plecakiem spakowanych myśli
1pix użytkownik surykatka odległość 3 km 1pix
Sivy Vrch v Zapadnych Tatrach
1pix użytkownik muztaghata odległość 3 km 1pix
Słowacja-Tatry
1pix użytkownik karola odległość 4 km 1pix
Tatry Zachodnie - Słowacja
1pix użytkownik eddie odległość 6 km 1pix
Tatry Słowackie, czerwiec 2014r
1pix użytkownik satan odległość 7 km 1pix
Słowacja - Tatry Zachodnie,Rohacze
1pix użytkownik knfred odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (124):

 
surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.01.2016 20:53

Małgosiu - rozumiem,że szósty zmysł kazał Ci zajrzeć na OŚ, ale który zmysł kazał Ci zajrzeć do tak starej galerii? :)) No i ile Ty masz zmysłów jeszcze ukrytych ? :))) aż się boję;)
Cieszę się,że Ci podobało. Aż cieplej na sercu, gdy wspominam tamte dni, było pięknie....
Pozdrówki :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 03.01.2016 21:06

Biję się w pierś, ale naprawdę nie wiem jak to się stało, że pierwszy raz oglądam tę galerię. Bajeczne widoki, Wołowiec od tej drugiej strony pięknie wygląda, zresztą pozostałe szczyty też.
Jakiś szósty zmysł kazał mi wejść na OS, częściej muszę się nim kierować. Pozdrawiam autorów:))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 23.02.2014 12:33

Brego - i ja byłam wtedy cała jednym, wielkim, chodzącym zachwytem. To były cudowne chwile...

brego użytkownik brego(wpisów:132) - Użytkownik usunięty. dodano 22.02.2014 21:49

... ciężko wyjść z tej galerii ...ej ciężko .........
... nic nie powiem ...
... trwam ....w zachwycie :))))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 13.11.2013 19:45

Wzsl - dziękuję,że przypomniałeś jak mi wtedy było dobrze. Fajnie,że wysiadłeś na moment z kajaka, by odwiedzić moje ukochane górki.
Odbicia w wodzie były ...ech, to trzeba zobaczyć i poczuć na własnej skórze...
Pozdrawiam :)

wzsl użytkownik wzsl(wpisów:20) dodano 13.11.2013 14:46

Szczególnie zapadł mi w pamięci komentarz po zdjęciem 17. Ktoś powie trochę nie na czasie. Teraz preferuje się znacznie krótsze związki ( choć mi i mojej miłości już mija 25 rok i nadal jestwspaniale). Miło odbyć wędrówkę po górach w Waszym towarzystwie. Podobają mio się odbicia ( szczególnie na 40 i 50 fotce.) Co do dylematu jaki zabrać obiektyw ( a mam jeden) - też chciłabym taki mieć.
Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 01.09.2013 22:10

Basiu - jak mi miło,że znowu tu zajrzałaś :-). Muszę przyznać,że lubię tę galerię, bo przypomina mi bardzo fajne chwile, bardzo ciepłe dla skóry i dla serducha. Życzę Ci niezapomnianych wrażeń na Twoim wyjeździe. Już się szykujesz? Pozdrawiam mocno, buziaki :-)))))

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 01.09.2013 21:47

Elu, znowu tu zaglądnęłam z niewypowiedzianym zachwytem. Taki przedsmak mojej wyprawy w te zapierające dech w piersiach krajobrazy. Uwielbiam Elu Twoje komentarze pod urzekającymi fotografiami Twojego Miśka. Pozdrawiam i mocno, mocno ściskam :-))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.01.2013 23:44

Dzięki Marto ,że zajrzałaś do moich ukochanych górek :-). Ja słonko lubię, ale co za dużo to niezdrowo..... Choć teraz mogłabyś mi go trochę podesłać.... No dobra, ciemno jest, to jutro...:-) Pozdrawiam serdecznie :-)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 04.01.2013 23:28

jejuśku wdycham tutaj świeże kryształowe górskie powietrze :)))


...wiesz wcale nie brakuje go w Afryce, ale czasem jest ciut za duuużo słonka ;)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 31.12.2012 16:32

Dzięki Przemysławie:-). Lubię pisać.
Życzenia nowych szczytów się przydadzą i Tobie w takim razie, skoro kochasz góry, oby się udało jeszcze mimo wszystko gdzieś wleźć:-)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6406) dodano 31.12.2012 16:07

Chyba rozumiem, bo tez kocham góry - mimo, że są w tym wymiarze poza moim zasięgiem. Widoki piękne, zdjęcia też, ale... ładnie piszesz! Chyba warto ten dar pielęgnować.

Co zaś "rzuciło mnie po oczach"? - cytuję: "Jestem pazerna (!!) na nowe wrażenia, nowe szczyty do zdobycia..." A co, nie mówiłem? :))

Pomyślności i wielu nowych szczytów!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 27.12.2012 17:53

D-B - dziękuję Wam za piękny komentarz :-). Cieszę się z moich małych odkryć, nawet jeśli to tylko poznanie nowego gatunku kwiatka albo miejsca , gdzie w mojej okolicy lubi polować zimorodek... Co do odkrywania siebie to macie rację - jest to zadziwiająca lektura... Cieszę się,że zajrzeliście. Pozdrawiam serdecznie :-)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 26.12.2012 10:48

,,Takie moje małe, osobiste odkrycia" :-) - jakież to wspaniałe, kiedy wciąż i wciąż możemy w sobie coś odkrywać, ponieważ w pierwszej kolejności odkrywamy wciąż właśnie siebie :-)
Galeria Wasza przepełniona jest przede wszystkim Uczuciem, dziękujemy, że potraficie i chcecie się dzielić nim z innymi...
Obrazy dla nas znane od lat a wciąż tajemnicze...
Pozdrawiamy, życząc w kolejnym roku następnych ,,odkryć"
D&B

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 14.12.2012 22:34

Markopol dziękuję i również serdecznie pozdrawiam:)
Właścicielkę galerii również pozdrawiam serdeczniaście raz jeszcze przy okazji ponownych odwiedzin :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 14.12.2012 19:34

Watcher - dzięki za odwiedziny w moich górkach, pozdrawiam :-)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 13.12.2012 19:43

Dobre foty ! Strumyk i kaskada na dlugim czasie bardzo fajnie zrobione sadze jednak ze zbyt niska temperatura barwowa zrobila krecia robote.
Generalnie bardzo sie podobalo.

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 13.12.2012 18:42

Anikm-mądrego to aż miło posłuchać,dawno Cię tu nie było :):):).Lubię Twoje komentarze.Pozdrawia serdecznie Anikm :)
Dodam,że galeria z dedykacją i to prosto z serca.Przecież to czuć gdy się czyta i patrzy na fotki.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 12.12.2012 23:03

Aniu - dziękuję! Faktycznie bardzo dobrze mnie rozumiesz :-) Przeca mi właśnie o to chodzi...
Pozdrawiam ciepło:-)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 12.12.2012 23:01

Anikm, jeśli nie wiesz to przeczytaj dokładnie wpisy.

satan użytkownik satan(wpisów:3314) dodano 12.12.2012 22:59

Pipol...to już chyba juhas rozporządza całym kierdlem :-)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 12.12.2012 22:57

Pipol udam że nie wiem co chciałeś przekazać swoją wypowiedzią;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 12.12.2012 22:56

Satan, pod warunkiem,że całuje owce.

satan użytkownik satan(wpisów:3314) dodano 12.12.2012 22:54

Pipol, każdy portal musi mieć swojego juhasa...udźwigniesz ten ciężar? :-)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 12.12.2012 22:52

Anikm, a co powiesz o pierdzeniu owiec i całowaniu w dupę ?! To są dopiero emocje :DDDDD

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 12.12.2012 22:49

Pipol, tylko spokojnie;)
To jest galeria w której zawarte są uczucia, Ela pokazała w niej to co kocha. Tutaj aż kipi od emocji, miłości, radości. Dzieli się nią z nami, więc moim zdaniem kolejne gadki o ocenianiu, o galeriach tygodnia itd. nie są tu na miejscu, bo to emocjonalna galeria, bardzo osobista.
Nie chodzi mi o to jak kto ocenił, tylko o to czy zrozumiał przesłanie zawarte w tej galerii.
Empatia bardzo wskazana przy takich galeriach.
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 12.12.2012 22:43

Anikm, a niby dlaczego mam mieć problem ? Bo nie poszedłem za głosem gawiedzi ? Bo oceniłem tak jak uważałem ? To nie ja mam problem.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 12.12.2012 22:39

Ależ piękna galeria. Widoki cudowne!
Ja Cię rozumiem Elu, wiem co to za radość, radość odczuwalna aż fizycznie, rozpierająca, sprawiająca że człowiek jest naprawdę szczęśliwy, wolny, pełen energii, a ból i wysiłek sprawia że chcemy więcej…
Zaczęłam czytać komentarze pod galerią, ale sobie odpuściłam... Chyba jednak niektórzy Cię nie rozumieją, ale to tylko ich problem i lepiej sobie tym głowy nie zawracać, tylko podziwiać piękno zawarte w Twojej galerii.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Miśka:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 12.12.2012 22:24

Mariolu - cieszę się,że zajrzałaś do mnie mimo ,że w ogóle ostatnio tak rzadko bywasz na OŚ... Brakuje tu takich pozytywnych osób jak Ty...
Fajnie górołazko ,że Ci się podobało :-) Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 12.12.2012 22:22

Elise - dzięki za wizytę, to fajnie ,że łazisz z córką po górach, to prawda,że jest miło mieć z kim dzielić swoje pasje...:-) Pozdrawiam:-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 12.12.2012 22:20

Pipol - przekażę Miśkowi! :-)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 12.12.2012 11:14

Ech ....dla takich galerii warto czasem jeszcze zajrzeć na obieży......
Elu piękne zdjęcia ,aż mnie tu zazdrość skręca ;) Gratuluję takich ujęć i dobrej roboty :)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 10.12.2012 00:38

Babuch - juz spakowalem tobolek i wychodzilem, gdy postanowilem jeszcze cos sprawdzic...okazalo sie, ze moj roczny dochod starczylby mi tam na tydzien...w ladny kanala chcialas mnie wpuscic...a moze chodzilo Ci o to, ze "today australian tourist, tomorrow white bear shit"? no dziekuje za propozycje! czekam na inna.

elise użytkownik elise(wpisów:983) dodano 09.12.2012 18:05

Powtórnie oglądam twoja galerie. Podzielam twoja milo sc do gór. Podziwiałam królową Beskidów i Malą i Dużą Fatrę z Beskidu Żywieckiego. Tez uważam ze trzeba pasje z kimś dzielić. Ja dziele ja z córką. Pozdrawiam

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 09.12.2012 17:29

marek50, to chodzenie do góry nogami bardzo tobie szkodzi...może dobrze zrobiłoby tobie zamieszkanie na Grenlandii.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 09.12.2012 13:34

Pipol - sadze, ze przyspiewka nie zrobila na Misku wrazenia. Co robi wrazenie na Surykatce, to tylko Misiek wie.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 09.12.2012 13:31

Aha, i wracam już kolejny raz do foto. 3 bo jakos mi mocno się podoba. alleluja

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 09.12.2012 13:29

Surykatko, trochę się dziwie, że nie odniosłaś się do wpisu Deszcza, no ale może przyspiewka przypadła Ci do gustu :))))

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 09.12.2012 13:23

Surykatko - czy jestes pewna, ze ten Misiek, to nie jest pluszowy? Na takim faktycznie nic wrazenia nie robi:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.12.2012 12:53

Afrodyto - miło,że zajrzałaś i że coś Ci się tu spodobało. Pozdrowienia ślę :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.12.2012 12:51

Nola - oj, pięknie było zaiste. Każdemu życzę takiej pogody i takich wrażeń. Fajnie,że wpadłaś, pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.12.2012 12:48

Marku - przekażę Miśkowi,że jedna fotka była jednak fajna, bo byłeś nietrzeźwy, aczkolwiek nie sądzę,żeby to zrobiło na nim jakiekolwiek wrażenie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.12.2012 12:47

Dispar - dzięki!

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 09.12.2012 00:07

17 bomba!, 50 cudna :))
Pozdrawiam serdecznie.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6843) dodano 08.12.2012 17:52

Piękna galeria:) zresztą jak mogłaby nie być piękna, kiedy widoki takie cudne dookoła?;) no i do tego pogoda trafiła się Wam idealna:)
pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.12.2012 17:15

Pewnie to i słuszne, żeby korzystać z pełnej skali ocen.
Z tym, że rzetelne ocenianie to ciężka i odpowiedzialna praca, wymagająca wiedzy i umiejętności.
Za leniwy na to jestem.
Trzeba by się mocno przyłożyć.

Może dobrym rozwiązaniem byłoby ocenianie tylko przez wąskie grono specjalistów (np. 10), wybieranych w powszechnym głosowaniu.
O ile byliby chętni.
Tylko kto oceniałby z kolei ich prace?

Też uważam, że ocenianie jest potrzebne.
Więcej, wg mnie przydaliby się moderatorzy, szybko reagujący na przejawy chamstwa a także eliminujący ewidentne gnioty.
Tak czy inaczej wymaga to wiele pracy.
Tymczasem ja nie wyrabiam się z porządkowaniem swoich fotek, których co dzień przybywa.
U nas zaczęła się bardzo fotogeniczna zima.

Pozdrawiam serdecznie:)


pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 08.12.2012 04:22

surykatka, ale to taidiotyczna przyśpiewka wywołała ten temat nie ja. Ja bym siedział cicho. Ale widocznie niektórym przeszkadzało,że oceny nie są takie jak powinny, czyli jedyne słuszne :(

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 08.12.2012 04:08

Surykatko - zanim zaczne pisac cokolwiek innego, to napisze przepraszam!...zaraz wyjasnie za co. Bylo wczoraj w Adelaide piekielnie goraco i duszno. Tak rowniez bylo poprzedniej nocy. Musialem wstac wczesnie i bylem bardzo, bardzo niewyspany. No a pozniej doszlo do tego pare butelek jansego, pelnego niewyspania. W tym stanie nie powinienem byl absolutnie pisac. Bardzo wkurzyl mnie komentarz Deszcza i chyba za bardzo wszystko przyslonil mi wszystko inne.Galerie obejrzalem do troche wiecej , niz polowy i nazbyt pospiesznie "wydalem wyrok". Najlepsze foty po wtornym przejrzeniu okazalo sie, ze sa na koncu.One z pewnoscia zwiekszaja zainteresowanie. Negatywne odczucia , jakie mialem tutaj, to jednak zbytnia monotonnia, oraz nie opanowany balans bieli , bardzo schodzacy w kierunku niebieskim i przez to niedobrze wplywajacym negatywnie na kontrast zdjec. To warto poprawic. Oczywiscie bardzo sympatyczna jest fota 50.

Dispar - mysle, ze najwiekszy wplyw na ocene ma tu Twoja sympatia do Surykatki. W zwiazku z tym mam pytanie - czy czulabys sie Surykatko zle, gdyby Dispar postawil Ci ocene na przyklad 8? Czy uwazalabys, ze nagle przestal Cie lubic? Czy zdajesz sobie sprawe Dispar z tego, ze chcac tak bardzo okazac swoja sympatie autorce poprzez ocene, jednoczesnie w podtekscie bardzo niedoceniasz innych? Disparze - oceny nie sa srodkiem wyrazania czy to sympatii, czy tez wyrazania wlasnych sentymentow, gdyz oceniajac nie oceniamy miejsca ( bo tu od razu moglibysmy postawic tagi na mapie i pozniej wystawiac wszystkim galeriom z tego samego miejsca te same oceny) Oceniamy sposob przedstawienia, bo to jest wlasnie kwintesencja naszej pracy.
Jestes tu jednym z najpopularniejszych userow i wielu innych sie na Tobie wzoruje. Czy moglby to byc wzor bedacy synonimem rzetelnosci i obiektywnosci? Nie widzisz tutaj "stalego punktu gry"? Wybacz, ze u Ciebie Surykatko, ale mysle, ze mozemy to raz wreszcie wyjasnic.
Zauwazcie wszyscy prosze jeden schemat. Otoz przychodzi tu ktos nowy. Chcialby oczywiscie wzbudzic zainteresowanie. Chcialby byc doceniony. Co wiec robi? Rozdaje tony dziesiatek na prawo i lewo. Stara sie oczywiscie celowac w najpopularniejszych userow, ale probuje tez wszystkich innych. Nastepnie ogranicza rozdawanie dyszek do userow najpopularniejszych plus tez tych, ktorzy mu sie ladnie "odwdzieczaja". Niestety przy kazdym nastepnym takim przypadku nastepuje podwyzszenie poziomu rozdawnictwa. Teraz zamiast w jakis sposob nagradzac najlepszych , zachecac ich i nagradzac, mamy tutaj konkurs popularnosci. Czy to naprawde o to chodzi? Czy wielu z Was nie mialo niesmaku po operacji "kot dolnoslaski"?
W minionym tygodniu bylo sporo galerii lepszych, czy tez zdecydowanie lepszych, a jednak szybko odchodza one w niepamiec. Galeria Dreptaczki jest tu chyba najlepszym przykladem. Zdjecia o niebo lepsze, komentarz w zadnym wypadku nie gorszy...no ale popularnosc autorki niezrownanie nizsza. Oczywiscie pomijam tu Irolka, czy Kordule. Teraz zrozumcie nastepna rzecz. Tyle razy apelowalem do Was wszystkich o zwykla uczciwosc i rzetelnosc i tyle razy zostalem napoadany, ze chce Wam narzucic swoj punkt widzenia. To co takiego strasznego usiluje narzucic? Cos, czego z Was powinien sie zawsze trzymac? Wracajac do Ciebie Disparze - Twoje konsekwentne trzymanie sie samych dziesiatek utrwala na tej stronce sytuacje, gdy czy to galeria tygodnia, czy tez najwyzszymi w rankingach sa wylacznie galerie majace srednia 10. Postawienie wiec komus rzetelnej i bardzo wysokiej oceny 9, czy 8 odbierane jest wiec jako kara. Tworcy fot naprawde dobrych czesto przyciagaja tych wymagajacych widzow , dla ktorych wystawienie noty 9 na przyklad jest juz wielkim wyroznieniem. No i oczywiscie w tym momencie zamiast nagrody robi sie z tego kara. Prosze - sprobujcie zrozumiec, ze jesli tego nie zmienicie, to problem bedzie powracal jak przyslowiowy bumerang. Bedzie walkowany co chwila. Rzetelnosc ocen jest podstawa dobrej atmosfery na portalu.
Markopol - ta skala uwazam, ze jest potrzebna. Tez bardzo wiele razy o tym pisalem. Pomijam juz to, ze praktyka wykazuje, ze brak konkurencji prowadzi do wymierania portali. Jest takich kilka, zajmujacych sie podrozami. Poza tym jesli chcesz pogrzebac w archiwum, interesuje Cie jakis kraj, czy miejsce to wiekszosc z nas chcialaby zobaczyc to, co jest przedstawione najladniej, najlepiej. Wybiegnijmy pare lat na przod i powiedzmy, ze galerii na Os jest juz pare milionow. Wybierasz jakies miejsce i ukazuje Ci sie na przyklad 2 tys galerii. No i masz niezly dylemat. Tutaj wlasnie rzetelne ocenianie powinno wejsc w gre.
Surykatko - raz jeszcze przepraszam, za swoj wybryk. Przykro mi ze tak sie stalo. Galeria wcale nie uwazam, ze jest slaba. Po prostu ten rejon ma ogromna konkurencje, a okreslenia typu tego, ze cos jest dobre , czy slabe jest wylacznie okresleniem porownawczym, nie majac zadnej wartosci bezwzglednej. Zgodnie z przyjetym przeze mnie systemem oceniania powinienem zostawic tu 8, gdyz jest tu przynajmniej jedno zapamietywalne zdjecie.
Pozdrawiam wszystkich i bardzo prosze, byscie dla odmiany zamiast na mnie napadac sprobowali raz konstruktywnej dyskusji.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.12.2012 00:53

Surykatko ja byłam w niedzielę w górach więc nie wiem jak było w sobotę, ale w niedzielę rano było mocno mglisto - praktycznie prawie całą trasę samochodem jechaliśmy w gęstej mgle. Gdy wyszliśmy na szlak mgła była tylko na dnie kotliny Żywieckiej . Jednak pełnej przejrzystości powietrza nie było nawet w południe, a gdy wracaliśmy do domu znowu się zamgliło.
Pozdrawiam cieplutko chociaż u mnie teraz mróz już dochodzi do -10 stopni :)))

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 07.12.2012 22:44

I dlatego ja nikogo nie oceniam i lepiej by było gdyby tej skali ocen nie było.Komentarz wystarczy.Galeria to nie zdjęcia,nie opisy,to całość która powinna przemówić do widza.Jeżeli ktoś już ocenia to powinien zwracać uwagę na całość i wyobrazić sobie co ta galeria chce nam pokazać.Każdy z nas ma swoją miłość do podróży pokazuje ją tak jak potrafi.Nie każdy chce mnieć z tego nagrody ale każdy chce się podzielić swoją miłością z innymi inaczej nie tworzyłby żadnej galerii.
Dajcie sobie spokój z ocenami,spróbujcie zrozumieć galerię i osobę która ją tworzy.Wieczne powroty do ocen stają się nudne i niepotrzebnie psują atmosferę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 07.12.2012 21:20

O kurcze, to ja tu jestem głównym winnym?
No cóż czasem tak bywa.
Właściwie mógłbym napisać, że dałem 10, bo tak mi się podobało.

Każdy z nas ma prawo wzruszać się tym czym chce.
Dużo uroku, jak dla mnie, przyniosły same Tatry, w tak sympatycznej aurze.
Bardzo lubię góry, które mam tylko dla siebie, a surykatkowe takie właśnie były.
Podobały mi się te pojedyncze, no góra podwójne postacie na tle tego morza gór.
Sporo fajnych fotek: 3,4,5,9,13,17,22,26,29,30,42 i do końca.
Bardzo podobająca narracja Surykatki. Umiłowanie gór bardzo udzielające się.
Parę dobrych lat już nie byłem w Tatrach, a swego czasu zaliczyłem prawie wszystkie dostępne szlaki ( i kilkanaście niedostępnych).
Żeby mieć góry dla siebie wychodziłem w środku nocy.
Przypomniało mi się to wszystko. Taki sentymentalny jestem.
Może gdybym przeanalizował na chłodno, każdy kadr, to moje odczucia byłyby inne.
Ale ja nie bardzo potrafiłem, przy tym komentarzu, oceniać poszczególne fotki. Ba, nie miałem w ogóle takiej potrzeby.
Entuzjazm Surykatki tak sympatycznie mnie prowadził, że było dla mnie oczywiste, ze należą się słowa podziękowania i taka ocena.
Różne talenty mają ludzie.
Tutaj całkiem fajne fotki spotkały się z bardzo dobrym tekstem.
No i ten duch gór, który krążył nad tymi obrazkami.

Ale tak naprawdę, to ocena wzięła się głównie z tego, że lubię Surykatkę.

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o zwierzenia.

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie:)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 07.12.2012 19:51

marek - to musiałeś mi chyba podpaść :) jakoś tak .... :) - jak byś dał galerie z zachodnich to pewne 8 by było, a tak .... :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 07.12.2012 19:47

surykatko - coś w tym jest jak piszesz - pogoda chyba ładniejsza w październiku i następną razem tak zrobię - odpuszczę wrzesień!
polecam Ci grań Rohaczy - jest adrenalinka -i fajna przygoda.
Pozdrawiam

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 07.12.2012 19:44

ho ho deszczu nie ładnie nie ładnie - piosenka się nie rymuje
a tak o de mnie - nie wkurwiaj mnie chłopie

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 07.12.2012 19:22

miało być : nie zamierzam....

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 07.12.2012 19:22

Marku50 - piszę do Ciebie jedynie dlatego, że uwielbiam bezkarnie mnożyć komentarze :-). Choć nie zauważyłam, żebyś pod moją galerią zwracał się do mnie, to powiem Ci,że przyjmuję do wiadomości ,że fotki są słabe i zamierzam z Tobą na ten temat polemizować, bo się na tym oczywiście nie znam. Przekażę Miśkowi, on zna się bardziej, aczkolwiek nie sądzę ,żeby zrobiło to na nim jakiekolwiek wrażenie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 07.12.2012 19:00

Pipol - naprawdę myślisz,że ja się chlastam z powodu Twoich 8-ek i 7 -ek? (to powinnam faktycznie już dawno nie żyć). I że modliłam się o galerię tygodnia?
Kurcze, każdy ma prawo do swojej oceny lub jej braku. Jeden lubi wieżowce , drugi góry, a trzeci placki ziemniaczane. No i ok. Tylko po co te kpiny?
To fakt, generalnie jestem gadułą, ale zdecydowanie bardziej wolę gadać z ludźmi niż z cyframi.
Dla mnie liczy się to ,że Basi się podobało, bo to jej zadedykowałam tę galerię. I cieszę się,że może parę osób zainspirowałam do ponownego odwiedzenia Tatr. I TO JEST DLA MNIE WAŻNE. Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 07.12.2012 18:50

Deszczu - dzięki za wizytę i opinię o fotce 17. Nie znałam tej góralskiej przyśpiewki, ale to pewnie dlatego,że jak jeżdżę w góry, to raczej mało czasu spędzam w knajpach...
Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 07.12.2012 18:12

Romano :-)))) - no to był ten sam weekend, ale musimy coś ustalić, Ty byłaś w sobotę czy w niedzielę? bo w sobotę była wg mnie lepsza widoczność niż w niedzielę, a na Brestovej i Salatinie byliśmy właśnie w sobotę, w niedzielę na Rohackich Stawach... Tak czy siak miło ,że czułaś moją obecność w górach :-)))) Pozdrówki :-)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 07.12.2012 11:11

Wiesz - po pierwsze moze wreszcie do niektorych dotrze, ze galeria tygodnia wcale nie musi miec sredniej 10. Juz myslalem kiedys, ze chociaz raz tak bedzie, ale gdzie tam! Po drugie promowanie slabych , lub przecietnych galerii "po znajomosci" jest zwyklym chamstwem! gdzie tu do galerii Korduli, czy Irolka? Byc moze tez wielu innych , ktorych nie mialem okazji obejrzec.
Mam takie pytanie do Dispara ( i Dispar wiesz, ze naprawde cie lubie, wiec na pewno nie ma w tym zlosliwosci). Disparze - napisz prosze w czym zawiera sie ten "popis"...kurcze chciaz raz chcialbym zobaczyc cos twoimi oczami. Probowalem jakies rozowe okulary kupic, ale skala rozu sie skonczyla i ciagle daleko mi bylo do Twoich widzen. ...a moze masz namiar na jakiegos fajnego dealera, to i ja z przyjemnoscia jaies wrazenia psychodeliczne w Polsce bym przezyl przy najblizszej bytnosci :) Dispar - kurcze za dobry jestes w te klocki, zeby takie bzdety pisac. Toz, ze surykatki sie radowalyw gorkach bedac - to swietnie i szczerze zazdroszce, ale zeby galeria byla popisowa? bez zartow!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 07.12.2012 11:02

No to teraz się zacznie ;))))

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 07.12.2012 10:58

Pipol! Ani slowa! ...bo ta owca to miala byc czarna...taka , jak ja :)
Galeria natomiast ...no coz dla mnie piekne rejony i slabe foty. Przepraszam, ale rozdawanie ocen w zaleznosci od nicka uwazam za haniebne. Glarii tatrzanskich bylo znaczie wiecej, ze znacznie lepszymi fotami i byly znacznie gorzej ocenione.
Zibid nie jestes fair. Tez mialem galerie tatrzanska i zdjecia byly zupelnie z innej planetyy, a dostalem od ciebie wtedy 6...to jak to jest?

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 07.12.2012 10:53

No co Ty Pipol nie wiesz? Mikolaj byl wczoraj...a on to czasem jakas single malt potrafi przyniesc :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 07.12.2012 10:51

Czy ten tekst dla mnie i Zibida to dlatego, że śmieliśmy mieć inne zdanie niż większość ?.
Odpowiem więc, że nie dałem dychy bo wg. mnie galeria zasługuje na 8, dlaczego ? A bo na przykład jest za dużo podobnych kadrów. Nie wydaje mi się by w 10 stopniowej skali 8 było krzywdzącą oceną. Tygodniowo nie daję więcej niż 1 dyszkę dla galerii, która wg. mnie na to zasługuje. Gdyby wszyscy tak robili a nie "z automatu" przyznawali oceny portal byłby bardziej wiarygodny. amen
Wypada się teraz tylko modlić by nikt nie dał trzeciej oceny poniżej 10 bo wszystko szlag trafi :))))))
Surykatka, pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 07.12.2012 10:44

?

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 07.12.2012 01:56

..." sto lat "... usłyszany " U Wnuka " w Zakopanem... " pierdzi owca pierdzi z dupy jej się kurzy...HEJ!...pierdzi owca, pierdzi z dupy jej się kurzy...HEJ!...oby Zibid i Pipol, żyli jak najdłużej...HEJ!...pocałujcie nos w dupe...HEJ!...17., wyjątkowej urody...kwintesencja obrazu i tekstu...pozdrawiam serdecznie i gratuluję.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 22:33

Yetino - Kobieto Gór! :-) Tęsknota za Tatrami pod wpływem tej galerii , to najmilszy komentarz jaki można usłyszeć... Dziękuję i pozdrawiam ciepło :-)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 06.12.2012 22:31

A więc to był TEN dzień gdy czułam Twoją obecność w górach, tylko nie rozpoznałam, po których konkretnie szczytach się szwendaliście :)))
Ja pogodę też miałam super tylko, że na taką widoczność jak Wy się nie załapałam. Ja Tatry widziałam tylko ledwo, ledwo... trochę przez lekkie mgiełki a trochę dlatego, że nas Babia Góra rozdzieliła i dlatego nie dojrzałam Ciebie na Brestovej :)))))
Zresztą widać te mgiełki na fot 26 na przykład - pomiędzy Babią a Pilskiem.
Pozdrawiam ;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 22:30

Gimper, Zibid i Wielkopolanko - cieszę się z Waszych odwiedzin i pozdrowienia ślę serdeczne :-)
Zibid - na Rohaczach nie byłam,mam nadzieję jeszcze to kiedyś nadrobić. A pogoda we wrześniu bywa zimowa, po to, by w październiku zadziwić takim ciepłem:-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 22:06

Małgoś - już drugi raz tu słyszę o dawaniu czadu :-), wiesz, czadu to dały góry, ta jesień i pogoda , no tak jak napisałam, było piękniej niż mogłam to sobie wymarzyć...
Uśmiecham się na widok takich komentarzy, bo wiem ,że trafiła nam się rzadko spotykana okazja i cieszę się ,że ją wykorzystaliśmy...
A o tym dźwiganiu statywu to już napisałam Andredowi,że Misiek go zabrał tylko pierwszego dnia dla sesji wodnej :-),a potem zwyczajnie wymiękł i następnego dnia już uszczuplił sprzęt, który trzeba było nosić od rana do wieczora na garbie... Przez to wymiękniecie i to że zbyt wiele czasu "straciliśmy" przez tą sesję nad wodospadami, dzień się nam zaczął kończyć , słonce jesienią tak szybko chowa się za góry... i przez to nie zrobiliśmy zaplanowanej trasy. Przez to z kolei w niedzielę wracaliśmy na ten szlak z drugiej strony, zamiast być jeszcze gdzie indziej...ale nie żałuję ,że wróciliśmy, bo Rohackie Stawy mnie poraziły :-)
Się rozgadałam, sorki,
pozdrawiam mocno i dzięki :-)

yetina użytkownik yetina(wpisów:230) dodano 06.12.2012 21:56

Ech Tatry... pięknie to opowiedziałas... wzbudziłas dziką tęsknotę...
Pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 21:49

Marioli - muszę Cię uprzedzić,że jeśli łaziłaś w zimie powyżej Tatliakowej Chaty , to robiłaś to całkowicie nielegalnie :-), bo na słowackie szlaki jest zakaz wstępu od 1 listopada. Październik to ostatni gwizdek by nacieszyć się słowackimi Tatrami. Ale te zimowe widoki mogę sobie tylko wyobrazić, pewnie też były tam mega fajne :-)
To miłe ,że moja galeria motywuje kogoś do wędrówki po górach. Pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 21:38

Basiu - bardzo się cieszę,że tą galerią mogłam sprawić Ci przyjemność i że tak dobrze się rozumiemy.Dziękuję Ci za Twoją spontaniczną reakcję jeszcze raz (wiesz za co :-)). To dla mnie największa nagroda za tę galerię. Chciałam się podzielić swoimi wrażeniami z pobytu w Tatrach, bo czułam,że nie mogę tego samolubnie zachować tylko dla siebie, choć i tak nie da rady opisać, co się czuje w takich momentach. Żadna fotka nie odda tego co zarejestrowały oczy, to niemożliwe. Nic nie zastąpi bycia tam realnie, nie tylko wirtualnie. Ale czasem oglądanie zdjęć czy filmów jednak trochę pomaga w tęsknocie :-). Dzięki za wiersz, pisz częściej i do zobaczenia na szlaku! Ściskam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 21:09

Bratku - miłe to co mówisz,... miłość do gór do grobowej deski - no myślę,że to się nigdy nie zmieni, chciałabym w wieku emerytalnym mieć jeszcze tyle siły, energii i możliwości ,żeby łazić po górach (choć kto powiedział,że będę żyła tak długo?)...wiesz, normalnie wzruszają mnie takie skumplowane starsze panie koło 70-tki , które powoli i z namaszczeniem wędrują szlakami , opowiadając sobie przy tym najróżniejsze historie typu : " a pamiętasz jak wchodziłyśmy tu... była taka mgła..." Też bym tak chciała w ich wieku...
Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:58

Madeleine i Popkupawle - dziękuję Wam za Waszą obecność i fajne komentarze:-)))))))). Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:51

Romano - no przecież miałaś też taką samą piękną pogodę w ten słynny październikowy weekend ! A przejrzystość powietrza -fakt, była niezła. W lecie raczej takiej nie uświadczysz. Zimą w wyżową pogodę pewnie byłoby super, ale tam od 1 listopada szlaki zamknięte...
Fajnie,że Ci się podobało,pozdrówki serdeczne :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:41

Bartak - miło mi niezmiernie i pozdrowienia ślę :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:39

Kordulo - Twoje komplementy są dla mnie zaszczytem :-) Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:37

Caprio, Piotrze, Izka - dzięki i pozdrawiam serdecznie:-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:31

Czupur - dziękuję za zrozumienie i za wizytę :-), pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 06.12.2012 20:29

Anusiu - masz rację , góry to mój raj, w końcu jest się bliżej nieba :-). W takich chwilach naprawdę nie chce się nic więcej.Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam serdecznie :-)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 06.12.2012 08:47

Piękne widoki i wspaniałe opisy! uroczo chodziło się z Wami! pozdrawiam serdecznie:)))

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 05.12.2012 22:38

zachodnie - moje ulubione - na rohacze nie poszłaś ?
ładną pogodę miałaś - ja niestety nie - ze 4 razy (przeważnie wrzesień ) ostre opady śniegu były - zawsze pierwszy dziewiczy, wszystko zasypane. szlaki nie widoczne

Pozdrawiam

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 05.12.2012 22:35

Jak ja lubię góry ale prawie zawsze nie są mi po drodze. Bardzo ładne widoczki, zazdroszczę takiej wyprawy.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 05.12.2012 22:25

Elu, z miłości do gór (i nie tylko ;) oboje daliście czadu tym razem. Góry przepyszne! Nawet pogoda nie odważyła się zakłócić tej sielanki.
Warto było dźwigać statyw. Strugi wody nie dość, że szumią to jeszcze się rozmyły ;)
Wspaniale jest cieszyć się chwilą, która tak pięknie trwa i jeszcze móc dzielić się nią mnożąc radość.
Pozdrowionka dla Was :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 05.12.2012 22:18

Pierwsze zdjęcie - dolina jakby znajoma, ale pewności nie miałam. Dopiero jak przeczytałam opis - Dolina Rohacka - przypomniałam sobie, że tam kiedyś byłam, ale w trochę innej scenerii - bo w środku śnieżnej zimy. Wypuściłam się nawet trochę w głąb doliny, ale śnieg za kolana i tabliczki informujące o zagrożeniu lawinowym, skutecznie mnie zniechęciły.
Przez kilka ostatnich lat odwiedzam góry jedynie zimą, a to nie jest dobra pora, aby wypuszczać się na górskie szlaki. Twoja galeria sprawiła, że zatęskniłam za górami, ale takimi wczesnojesiennymi.
Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:37

Skuzo - bardzo się cieszę,że Ci smakowało. Czasem warto jest zakąszać :-))))), coby się nie upić od nadmiaru wysokoprocentowych widoków :-). Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:35

Tamo - nie każdy kapelusz oznacza,że ja tam jestem :-). Zauważ,że w galerii tej występuje jeszcze kapelusz męski z mniejszym rondem :-))).
No właśnie - dzielić radość, pasje, wspólne wrażenia, to tak jak napisałam- niezgodność w myśl matematycznych reguł - bo tu wynik dzielenia jest taki jak dla mnożenia i rozprzestrzenia się tym bardziej, im więcej ludzi udaje się tym zarazić :-).
Fajnie,że Ci się podobało, pozdrawiam :-))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:26

tyle czasu!
rety... jak ja wszystko pożeram! słowa zwłaszcza!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:25

Magdo - gdzieś Ty się czasu ukrywała, co? :-) Miło mi bardzo,że zajrzałaś do mnie.Czekam na Twoje galerie z Gruzji!
A co do napoleonek, to też je uwielbiam, ale jak takie kupuję w cukierni (bo sama nie piekłam), to cieplutkie, no przynajmniej letnie,takie świeżo upieczone są najlepsze,... rety berety - jak mogłaś takich nie próbować? :-))) Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:14

Andred - to zależy za co chcesz chwalić ;-) Fotki są w zdecydowanej większości autorstwa Miśka, ja je za to w większości obrabiałam. Komentarz oczywiście mój.
No za dźwiganie sprzętu to pochwały również należą się Miśkowi. Z tym ,że statyw to nosił tylko w pierwszy dzień, chodziło o rozmycie wody właśnie. A obiektywów też nie ma sensu wszystkich targać , jak się ich nie używa. Jego plecak ważył wg mnie tragicznie. Dzięki,że wpadłeś i pozdrówki ślę :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:06

Markopol - cieszę się,że i Ty mnie rozumiesz. To prawda, mam duże szczęście z tym cieniem, a w górach naprawdę czuję,że żyję...
Pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 21:02

Kurcze - z wrażenia się jąkam... Cieszę się,że Ci się podobało. Ale kiedy zdasz jakąś relację ze swoich kolejnych górskich eskapad?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 20:50

Emst - to fajnie,że zajrzałeś do mnie, bo jakoś mało Cię tu na portalu. Cieszę się,że Ci podobało. Ale kiedy zdasz jakąś relacji ze swoich kolejnych górskich eskapad? Twoje wyprawy są naprawdę ekscytujące, podziel się proszę swoimi wrażeniami! Będę czekać. Pozdrawiam :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 20:47

Dziękuję, nie spodziewałam się aż takich reakcji i tak miłego przyjęcia :-)

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 05.12.2012 20:06

Elu, doprawdy nie wiem co mam napisać...sprawiłaś mi niesamowitą niespodziankę. Już pierwsze, przeczytane zdanie tak celnie trafia również w moje uczucia i doznania odnośnie GÓR. Z wielkim namaszczeniem oglądałam zdjęcie po zdjęciu delektując się każdym krajobrazem podanym na tacy TATR. Znowu tam byłam prawie w realu.
Od pierwszej wizyty Tatry wyzwoliły we mnie nieznane mi dotąd pokłady energii, nowych odczuć i uczuć, które zaczęłam również przelewać na papier w formie poezji. Wiersze dołączam do moich albumów z fotografiami Tatr... Ujawnię jeden z nich po raz pierwszy.

"Tatry moje -
- zaklęci w góry przyjaciele.
Za życie wśród nich
i nimi
oddałabym wiele.
Oddałabym wszystkie
wszystkie wspaniałości świata,
by zostać jedną z tych GÓR.
W niziny już nie wracać...

Elu, serdecznie dziękuję za zadedykowanie tej GALERII dla mnie. Jest mi niesamowicie miło.
Pozdrawiam - Basia

bratek użytkownik bratek(wpisów:538) dodano 05.12.2012 19:17

Bardzo ładna galeria. Pogoda i grzbiety górskie genialne! Ładnie wykadrowane.
A miłość do gór to widzę, że raczej do grobowej deski u Ciebie (u Was ) ;-)
Aż się serce i nogi wyrywają, żeby naocznie przemierzyć ;-)
Pozdrawiam serdecznie!

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 05.12.2012 19:13

No Surykatko. Dałaś czadu, futrzaku:))))

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 05.12.2012 19:08

Genialna galeria !!! Niesamowita pasja, ogromna radość i prawdziwa miłość... gratuluję i pozdrawiam serdecznie :)))

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 05.12.2012 18:23

Jak tu pięknie !!! Gdzie się zamawia taką pogodę i przejrzystość powietrza ?
Pozdrawiam :)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 05.12.2012 17:28

Pięknie pokazane i opowiedziane. Pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 05.12.2012 17:19

Piękny kawałek gór nam pokazałaś , :))
Z miłości do gór takie galerie powstaja:))
Gratuluję:)))Podobało mi sie bardzo:)))

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 05.12.2012 13:08

przepięknie!... dużo pięknych ujęć!! gratuluję!

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 05.12.2012 10:00

Tali widoki to lubię. Jest pięknie.

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 05.12.2012 09:40

Śliczne widoczki.
Pozdrawiam serdecznie :)

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 05.12.2012 09:36

Surykatko,ja też rozumiem. Łaziłem po Tatrach wzdłuż i w poprzek ale to już "trochę" czasu temu więc pozostało tylko skanowanie.
Piękne wspomnienia.Pozdrawiam :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 05.12.2012 09:36

Elu, fantastyczne krajobrazy. Opis mówi sam za siebie, jaką miłością darzysz góry. Tylko pozazdrościć. Każdy ma swój raj tam gdzie chce. Ty byłaś w swoim i jeszcze z swoim Miśkiem. Czego więcej chcieć?

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 05.12.2012 09:09

Smakowało wyśmienicie,danie główne ,deser i poranna kawa,,nawet nie zauważyłam ,ze jem napoleonkę na ciepło...chyba z zachłanności:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 05.12.2012 08:45

Bardzo dobre światło. Jest kapelusz, jest Surykatka ;) Taka radość we dwoje nie ma chyba podziału, ona się rozciąga na nasze całe wspólne życie (tak mi się wydaje) a dzielić pasje, planować, marzyć i spełniać te marzenia razem to jest właśnie ten wygrany los na loterii :) Piękne miejsce pokazałaś, aż po horyzont dech zapiera. Ja Ciebie rozumiem. Pozdrawiam :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 05.12.2012 08:25

Pięknie pokazane i pięknie opowiedziane! Brawa dla obojga:-) Jedno tylko mnie zadziwiło;-) Napoleonka to moje ulubione ciastko, ale na ciepło?! Pozdrawiam serdecznie:-)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 05.12.2012 01:10

Surykatka, nie wiem kogo mam chwalić. Ciebie czy Miśka? Sukces zawsze ma wielu Ojców i Matek.
Statyw, choć pewnie nie lekki warto było zabrać chociażby dla zdjęcia nr 3 a z obiektywami nie ma co się zastanawiać.....tylko brać wszystkie ;-)
Piękne zdjęcia i tyle.
Pozdrawiam,
andred

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 05.12.2012 00:55

Bardzo Cię rozumie,nawet nie wiesz jak bardzo.Zdobywasz góry które kochasz całym sercem i jeszcze ten cień jest zawsze z Tobą.Coż można więcej chcieć od życia.
pozdrawiam.

emst użytkownik emst(wpisów:83) dodano 05.12.2012 00:49

Przyłączam się do rozumiejących :) Bardzo fajnie się oglądało. Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.12.2012 00:05

Annuus - bardzo mi miło ,że nie tylko fotki przypadły Ci do gustu, ale i moje wynurzenia również :-). No właśnie tak pomyślałam,że tu Seszele i Wyspy Zielonego Przylądka, generalnie duża egzotyka ,a ja tu wyjeżdżam ze zwykłymi Taterkami:-).I tak myślalam,czy to kogoś w ogóle zainteresuje, ale to prawda - góry to mój raj :-). Każde góry.
Dziękuję za ciepłe słowa i pozdrawiam serdecznie :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.12.2012 23:59

Grace - dziękuję :-))))) i pozdrawiam Cię mocno :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.12.2012 23:57

Satan - no właśnie już napisałam,że pogoda dopisała nadzwyczaj :-) Grzechem byłoby nie skorzystać. Myślę ,że w ten słynny weekend w każdych górach było cudnie i każdy był zachwycony... Co do doboru szlaków - tak mnie jakoś natchnęło, bo tam nie byłam wcześniej - w tym zakątku Tatr. A już dawno sobie obiecywałam odwiedziny tych miejsc.Zwłąscza jak stałam na Wołowcu i patrzyłam na stawy w Dolinie Rohackiej. Sama dolina jest dość mocno uczęszczana przez Słowaków - w weekendy, natomiast na szlaku na Brestovej i Salatinie raczej tłoku nie było.Chciałabym zrobić kiedyś pętelkę przez Skrzyniarki, ale tym razem dzień jednak był dla nas za krótki, chyba w lecie lepiej, jeśli się chce trochę podelektować widokami i nie lecieć na łeb, na szyję...Pozdrówki i dzięki,że zajrzałeś :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.12.2012 23:49

Pawle - to fajnie ,że mnie rozumiesz :-) Miło mi to słyszeć, że czekałeś na tę galerię. A Ty sobie na deser możesz jeszcze wiele zaserwować, ale jakby co polecam to danie :-))). Dzięki i pozdrawiam serdecznie :-)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 04.12.2012 23:48

Surykatko, wciągnęła mnie Twoja opowieść bez reszty:)
Widać, że kochasz góry i chłoniesz je każdą komórką swojego ciała. I co najważniejsze, zarażasz tym innych.
Dla niektórych raj jest zdecydowanie bliżej niż Seszele;)))
Fajnie dopasowaliście się z Miśkiem. Najważniejsze to mieć z kim dzielić swoje pasje.
Widoki cudne, fotki również.
Pozdrawiam serdecznie:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.12.2012 23:46

Dispar - cieszę się bardzo,że Ci się podobało. Powiem szczerze,że trochę się napracowałam nad tą galeria, ale najwyraźniej trud się opłacił, skoro takie przychylne komentarze czytam tu od razu. Ale materiał wyjściowy był niezły, bo i pogoda dopisała nadzwyczaj. Nie pamiętam osobiście , bym kiedyś przez 3 dni z rzędu miała taką widoczność w Tatrach i to przez cały dzień. Fajnie,że i Ciebie ta radość dopadła :-)
Statyw był mordęgą i cały plecak sprzętu - dla Miśka, bo ja miałam raczej lekko. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :-)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 04.12.2012 23:35

Tak tu pieknie, ze z tego wszystkiego zapomnialam Was pozdrowic:):):)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 04.12.2012 23:26

Rewelacja:):):)

satan użytkownik satan(wpisów:3314) dodano 04.12.2012 23:24

Fajne tereny, w sumie nieczęsto odwiedzane, bo w Tatry ludzie jeżdżą w bardziej uczęszczane szlaki.
Szacuneczek za dobór szlaków, bardzo fajne fotki, bo pogoda jesienna dopisała nadzwyczaj.

Pozdrawiam ;-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 04.12.2012 23:22

Elu, ja rozumiem Cię bardzo dobrze:), czekałem na tą galerię i powiem krótko: jest cudnie. Fotka 23 bomba. A z tym deserem ... bardzo dobre to:)
Pozdrawiam serdecznie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 04.12.2012 23:16

No Surykatko, no Miśku... daliście popis.
Bardzo się podobało. Powiem więcej, bardzo mocno się podobało.
Byłem, widziałem, ale nie w tak pięknych okolicznościach przyrody.
Radość nie jest dzielona przez dwa, a raczej mnożona, bo odbija się w oczach tej/tego drugiego.
W tym wypadku, można pomnożyć ją przez trzy, bo i mnie ona dosięgła.
Chyba najlepsza galeria Waszej produkcji.
A statyw, dla fotek wody, warto było taszczyć.

Pozdrawiam serdecznie:)))

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!