m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (33):

 
Miejscowość Schwangau w Bawarii. Jezioro Alpsee w Schwangau. W tle zamek Neuschwanstein widziany ze Schwangau. Zamek Hohenschwangau został pobudowany przez króla Maksymilian II Bawarskiego - ojca Ludwika Bawarskiego na ruinach XII-wiecznej twierdzy.
Zamek został pobudowany w stylu neogotyckim, a jego budowę ukończono w 1837 r. Na dziedzińcu zamkowym znajdują się urokliwe fontanny. W zamku tym król Ludwik II spotykał się z kompozytorem R.Wagnerem, którego twórczość niezwykle cenił. Widok z dziedzińca zamkowego na miejscowość. W tym zamku Ludwik Bawarski spędził lata młodzieńcze i z niego obserwował jak postępuje budowa dzieła jego życia- zamku Neuschwanstein.
Z zamku Hohenschwangau można dostrzec wielkie dzieło Ludwika II Bawarskiego- zamek Neuschwanstein. Od 1912 r. zamek pełni funkcję muzeum. Otoczenie zamku jest niezwykle malownicze. Z zamku roztacza się piękny widok na jezioro i okolicę.
Widok z tarasu widokowego. Zamek Neuschwanstein położony jest w otoczeniu gór. Widok na zamek z punktu widokowego. Kładka widokowa, z której roztacza się najpiękniejszy widok na zamek znajduje się naprawdę wysoko nad ziemią. Punkt programu dla odważnych:) Budowę zamku rozpoczęto w 1869 r. Uwagę zwiedzających przykuwa Sala Tronowa z mozaiką na podłodze i złoconymi ścianami. Wnętrz nie można fotografować, ale urzekają swym pięknem i starannością wykonania. Królewska sypialnia jest w stylu neogotyckim.
W zamku znajduje się również Sala Śpiewaków z freskami ukazującymi życie legendarnego Parsifala. Odbywały się w niej koncerty muzyki wagnerowskiej. Kuchnia w zamku z oryginalnym wyposażeniem To jedyne pomieszczenie, które można było sfotografować. Widok z zamku na okolicę i zamek Hohenschwangau.
Widok na zamek z kładki widokowej, pod którą przepływa rwący potok.

najbliższe galerie:

 
Niemcy,  Bajkowy Zamek Neuschwanstein
1pix użytkownik sona_dora odległość 0 km 1pix
Niemcy - Schwangau
1pix użytkownik marioli odległość 1 km 1pix
Zamki Ludwika Bawarskiego
1pix użytkownik bartak odległość 2 km 1pix
Niemcy - Neuschwanstein
1pix użytkownik marioli odległość 2 km 1pix
Niemcy,  Zamek Hohenschwangau
1pix użytkownik sona_dora odległość 2 km 1pix
Hohenschwangau
1pix użytkownik zybipol odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7377) dodano 09.12.2012 12:13

Zamek naprawdę zachwyca, widok na niego z góry jest the best. Fajnie ma koleś, który lata sobie na paralotni (fotka 31) i podziwia go w całej okazałości:)
Pozdrawiam.

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 09.12.2012 09:56

Jak w bajce... .

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 08.12.2012 23:58

Zamek z 14, zauroczył mnie w Disneyladzie. Ciekawa galeria.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!