m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (18):

 
Niniejsza galeria jest kontynuacją galerii z regionu narciarskiego Vialattea. Dzięki współpracy włosko-francuskiej ośrodki narciarskie zostały połączone. Znajdujący się na wysokości 1860 m n.p.m., dynamicznie rozwijający się ośrodek narciarski we Francuskim regionie Alp Wysokich.  Dzięki współpracy Francusko-Włoskiej powstał tu obszar tras narciarskich o długości prawie 400 km (tzw. Milky Way) tworząc jeden z największych międzynarodowych obszarów dla sportów zimowych. Tu również znajdują się kanapy niezamykane. Jeden wyciąg pozostawia narciarzom wjazd na górę gondolką lub kanapą. Na szczycie obserwujemy niesamowite wydarzenie. Ratrak przyczepiony do góry liną aby się nie zsunął w dół. Obserwujemy i robimy zdjęcia Jesteśmy na szczycie Grand Charvia (2648 mnpm), który stanowi granicę francusko-włoską.
Domek w którym można uzyskać pomoc medyczną, niestety zamknięty. Jest bardzo zimno i wietrznie. W Montgenevre znajduje się tylko jedno schronisko, zatem ceny są bardzo wysokie. Palce marzną, ale trzeba uwiecznić to na fotkach. Z samego szczytu prowadzi długa, zjazdowa trasa w dół otoczona górami. Jedną z charakterystycznych cech tego ośrodka, jest jego urokliwa atmosfera tradycyjnej alpejskiej wioski, która w żaden sposób nie została przytłoczona przez współczesne udogodnienia. Jest to jeden z elementów, który od lat przyciąga miłośników gór i sportów zimowych Dzięki wysokiemu położeniu i dużej liczbie słonecznych dni panują tu wspaniałe warunki do jazdy, wspomagane w razie potrzeby systemem naśnieżania.
W samym ośrodku na przyjezdnych oczekuje 75 km tras rozciągających się na 48 stokach o różnym poziomie trudności, obsługiwanych przez 25 wyciągów Współpraca włosko-francuskiej pozwoliła na połączenie ośrodka z takimi obszarami narciarskimi, jak: Sestrières, Sauze d’Oulx i San Sicario, gdzie odbywały się konkurencje zjazdowe podczas olimpiady w Turynie w 2006 roku. Dzięki temu powstał olbrzymi obszar obejmujący 400 km tras narciarskich obsługiwanych przez 75 wyciągów, który dla ułatwienia objęty został jednym, wspólnym karnetem. W sezonie na całym obszarze występują bardzo dobre warunki zjazdowe. Doświadczeni narciarze, prócz wspaniale przygotowanych stoków odnajdą tu doskonałe warunki do dzikich zjazdów poza głównymi trasami. Mamy wrażenie że szusujemy w chmurach. Pomimo mroźnej, wietrznej pogody, zmarzniętych stóp i rąk wrażenia z jazdy w tak pięknym otoczeniu rekompensują trudy. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nadchodzącego Nowego Roku 2013 wszystkim Obieżyświatom najserdeczniejsze życzenia śle elise.

najbliższe galerie:

 
Vialattea
1pix użytkownik elise odległość 6 km 1pix
Alpy Francuskie
1pix użytkownik thunder odległość 29 km 1pix
Przełęcz Mont Cenis
1pix użytkownik lucpal odległość 39 km 1pix
Annecy-Wenecja Alp
1pix użytkownik jedrek odległość 44 km 1pix
 La Salette
1pix użytkownik mocar odległość 59 km 1pix
La Salette
1pix użytkownik dana odległość 59 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 05.01.2013 02:42

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6692) dodano 26.12.2012 17:54

Piękne górskie zimowe widoczki:)
pozdrawiam i również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku:)

piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 26.12.2012 14:02

To jest zima. Fajna sesja i piękne widoki.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!