m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (29):

 
Gejzery, bo o nich oczywiście mowa, to gorące źródła, które co pewien czas wybuchają, wyrzucając wrzącą wodę i parę wysoko w powietrze... słowo ,,gejzer pochodzi właśnie od islandzkiej nazwy geysir... w tym miejscu właśnie znajdujemy się... obiektywy wycelowane... każdy wyczekuje tej chwili... cierpliwie czeka... sprawdza ustawienia...
zastyga... nieruchomieje... szuka odpowiedniego miejsca... wykonuje próby... każdy chce uwiecznić ten moment... nieważne jakim sprzętem...
ważne by mieć fotkę... a przed nami... to najczęściej fotografowany gejzer w Islandii... Strokkur czyli ,,bańka :-) co 7- 8 minut wyrzuca wodę na wysokość 20 m... Islandia stanowi jedno z pięciu największych pól gejzerów na świecie...
obok Chile, Nowej Zelandii, Kamczatki i Yellowstone. Kto więc zapragnie doświadczyć podobnych wrażeń, kierunek może obrać z zamkniętymi oczami... :-))) dla D. to jedno z piękniejszych miejsc w Islandii :-) a po chwili woda zostaje zassana...  by po kilku kolejnych minutach... ponownie wybuchnąć...
widokiem zachwycić...i oczarować :-))) wstrzymać oddech... nacieszyć oczy... wrażenia na długo zapadają w pamięć... To takie fascynujące… zobaczyć najbardziej niesamowite cuda natury na ziemi.

najbliższe galerie:

 
Geysir , Gullfoss  -  Południowo-zachodnia Islandia
1pix użytkownik anetapiotr odległość 1 km 1pix
: -) ) )
1pix użytkownik wmp57 odległość 8 km 1pix
Islandia
1pix użytkownik grzegorz1973 odległość 8 km 1pix
Islandia cz.  1 - Złoty Krąg.
1pix użytkownik wmp57 odległość 8 km 1pix
Islandia - kraj ognia i lodow na chmurnej polnocy : )
1pix użytkownik michal1988 odległość 29 km 1pix
ISLANDZKIE ŻYWIOŁY 10
1pix użytkownik d-b odległość 39 km 1pix

komentarze do galerii (32):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 26.01.2013 17:41

Niesamowite rzeczy na tej małej wyspie można zobaczyć:)
pozdrawiam:)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 12.01.2013 15:26

Annuus, Carmel - poczekamy na Wasze wrażenia :-) Islandia nie zawiedzie... chociaż znamy i takie głosy, które są na NIE... ludziska i oczekiwania są różne...

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 11.01.2013 22:38

Piękne widowisko :) Żyjąca Ziemia :) Z każdą oglądaną galerią nabieram coraz więcej ochoty :) Pozdrawiam

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 08.01.2013 21:00

Niesamowite widowisko:)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 07.01.2013 13:01

Spaww, Terezo, dziękujemy i pozdrawiamy cieplutko :-)
D&B

tereza użytkownik tereza(wpisów:3843) dodano 05.01.2013 22:50

Wspaniała wyprawa.Gratuluję i pozdrawiam:)

spaww użytkownik spaww(wpisów:288) dodano 05.01.2013 19:50

Rewelacyjne widowisko. pozdrawiam

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 05.01.2013 18:15

Wielkie dzięki za tak konkretne i cenne informacje , dają dużo do myślenia bo rok 2014 mam jeszcze nie zatwierdzony a po mojej samotnej objazdówce po Rumunii zastanawiam się nad wersja z własnym samochodem , są chętni ?

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 05.01.2013 17:09

Madeleine, Pawle - dziękujemy, chcemy przybliżyć tę wyspę bardziej, rozbijając na poszczególne galerie, mamy możliwość wówczas przemycenia większej ilości informacji, ponieważ niby to kraj w Europie, ale raczej mało Polaków tam dociera, nie biorąc oczywiście pod uwagę Rodaków, udających się tam w celach zarobkowych i przy okazji odwiedzających te miejsca.
Często byliśmy tam brani za Włochów :-) po sprostowaniu, że jesteśmy Polakami, nikt nie ukrywał zaskoczenia, natomiast wynajmując samochód w wypożyczalni usłyszeliśmy, że z Polski jesteśmy tego lata pierwszymi klientami (a w drugiej połowie sierpnia, to raczej następuje koniec sezonu)
Mamy więc cichą nadzieję, że obrazy przez nas przedstawione w większym wymiarze zachecą do podrózowania w tamtym kierunku, ponieważ jest to kraj posiadający niesamowity potencjał, przede wszystkim dla osób kochających przyrodę.
Pozdrawiamy serdecznie,
D&B

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 05.01.2013 16:55

Gimper - ciężko szacować, ponieważ każdemu podoba się coś innego i często przedkłada jedne cele nad inne...
- lot, w zależnosci od terminów zakupu, ceny w różnej rozpiętości, teraz podobno są bezposrednie loty z W-wy, my mieliśmy łączony przez Kopenhagę (od 1500 zł wzwyż od osoby), wielu wybiera tańsze rozwiązania przykładowo z Berlina (bezpośrednio) ok. 800 - 900 zł - od Ciebie to niestety jeszcze dalej... więc trzeba policzyć dojazd, ewentualne zostawienie samochodu, lub jeszcze inne rozwiązanie, przykładowo promem ze swoim autkiem, ale to też spore koszty...
- wynajęcie samochodu na miejscu - mały (Toyota Yaris, VW Polo) to 100 euro na dobę + koszt paliwa, większy z napędem na 4 koła - 200 euro, poza sezonem połowa tych kwot, niestety nie jest to okres sprzyjający takim eskapadom, dlatego w tym miejscu, ponowny znak zapytania, czy może lepiej przerzucić swoje auto (od 2000 zł wzwyż) - kwestia jak długi miałby być pobyt na miejscu, krótki wypad raczej odpada, byłby nieopłacalny...
- noclegi - ogólnie jest kiepsko z taką siecią, owszem sporo jest skupisk domków letniskowych, ale to raczej do pobytu stacjonarnego, Islandia ma to do siebie, że aby ją zwiedzić, trzeba się non stop przemieszczać... ceny bardzo różne, od 20 euro wzwyż (kwestia dogadania), w wielu miejscach poniżej 50 euro od osoby odpada niestety... rozwiązaniem są miejsca (camping, pola namiotowe) często za 5 - 10 euro, które posiadają znakomicie rozwiniętą bazę sanitarną...
- wyżywienie - niestety z przewiezieniem swojego są schody, Islandczycy boją się aby ktoś nie przywiózł im na wyspę jakiegoś paskudztwa, ich - sporo droższe od naszego, są rzeczy, że trzeba mnożyć x 2, x 3, lub więcej... woda ogólnie dostępna, nadaje się do picia z każdego prawie ujęcia (uważana za najczystszą na świecie) piwo ok 12 -15 zł :-))) (Tyskie)
- paliwo - ok. 1 zł droższe niż nasze...
- mnóstwo miejscowych biur podróży organizuje wycieczki (od jednodniowych wzwyż) we wszystkie atrakcyjne miejsca - takie rozwiązania odradzamy stanowczo, ceny są astronomiczne, więcej oglądania jest przez szybę samochodu... (ceny od 60 euro od osoby za kilka godzin - do 150 euro za wypady ok. 12 godzin (w tym przejechanie nawet 700 km) - wystarczy wnioski wyciągnąć więc samemu...
My cały wypad organizowaliśmy na własną rękę, drogi są bardzo dobre, ogromna łatwość poruszania w terenie, wystarczy trochę odwagi :-)
Może coś te dane Tobie rozjaśnią, kwestia czy podróżowałbyś sam, czy w większym gronie? w dwójkę - koszt wynajęcia samochodu większy, ale możliwość noclegów często rozwiązana (mnóstwo turystów z bogatych krajów wybiera taką formę w Islandii) w czwórkę zdecydowanie taniej, ale nocleg należy planować pod innym kątem (domek, namiot)
Pozdrawiamy,
D&B

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 05.01.2013 16:07

Coś pięknego !!! Cala Wasza relacja zachwyca, Islandia jest niesamowita, kiedyś będzie trzeba się tam wybrać :) pozdrawiam serdecznie :)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 05.01.2013 15:54

Niestety jak wrócę z Indii to będę miał przez jakiś czas ścisły post na wyjazdy. Wiem że są tacy co kilka razy w roku latają na bardzo atrakcyjne wyprawy , w moim otoczeniu i tak jestem postrzegany jak dziwak .
Jeśli chodzi o obserwowanie gejzerów to podobne zjawisko miałem okazje obserwować w Rumuni , mam na myśli wulkany błotne i też każdy starał się uchwycić moment kulminacyjny
Po powrocie z Indii następną wyprawę zaplanowałem do około Norwegii samochodem latem 2014 ale zastanawiam się nad tą wyspą. Jakie są przybliżone koszty kilkudniowego wypadu na Islandię (przelot, spanie, jedzenie, transport) ?

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3531) dodano 05.01.2013 13:47

Cudowne widowisko.

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 05.01.2013 13:11

Wow, jakie tłumy się zwaliły aby zobaczyć gejzer :-)

Caprio - swego czasu marzyliśmy o tej krainie i udało się to zrealizować znakomicie, warto więc marzyć i próbować :-)

Pipol - cieszymy się, że pomimo, iż w naszych galeriach nie można uświadczyć ,,dziuni" to i tak zaszczyciłeś nas swoją obecnością :-)

Gimper - wrócisz z gorących Indii, czas pomyśleć o równie kolorowej Islandii :-) a miejsce to raczej do zwiedzania w mniejszym gronie... :-) choć raźniej i taniej w grupie :-)

Walizko - w tym miejscu chyba można spotkać największe skupiska turystów, bardzo łatwy dojazd (blisko stolicy), od parkingu na przysłowiowy rzut kamieniem, wstęp jak wszędzie bezpłatny, i to widowisko... oczekiwanie... wielka frajda :-)

Surykatko - wspaniałe jest jedno i drugie, wyrzut następuje w najmniej oczekiwanym momencie, chwilami bąbel wody unosi się już tak mocno, że wydaje się ta chwila nieuchronną, ale po ułamku sekundy ponownie następuje zassanie i wypłaszczenie powierzchni... natomiast zassanie po wyrzucie, jest równie interesujące, aż chciałoby się wychylić i spojrzeć przez krawędź w głąb otchłani, która połyka wielkie ilości gorącej wody... :-)

Paweller - raz odległość, a dwa to niezliczone ilości wspaniałych, zachwycających zjawisk, może kiedyś uda się zawitać gdzieś w podobne miejsce i porównać :-)

Marto - co tu dodać, zresztą widać zachwyt i chwile wyczekiwania na twarzach innych... o okrzyku podziwu już nawet nie wspomnimy, a wyrywa się chyba z każdych ust :-)

Magdar - dziękujemy :-)

Grace - gdyby kiedyś Tobie nie wystarczyły te 44 stopnie C, to pakuj walizki i wiesz gdzie spotkać miejsca z temperaturą ok. setki a jeśli wspomnimy o wulkanach, to temperatury mnożymy razy kilka :-)

Maju - to nie żadne złudzenie, za ułamki sekundy nastąpił wyrzut wody :-)

Wmp - no cóż, odległość nie zawsze idzie w parze z ceną... owszem Islandia jest szalenie droga, z perspektywy jednak możemy stwierdzić, że zdecydowanie warto, a jak bardzo warto? to najlepszym komentarzem niech będzie fakt, że już marzymy o powrocie i to na dłuższą ciut chwilę :-))) Zresztą można koszty na wiele sposobów wyważyć, aby nie były aż tak odczuwalne przez naszą kieszeń :-)

Dziękujemy i pozdrawiamy Was bardzo serdecznie,
D&B

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2078) dodano 05.01.2013 12:31

Okolice Rotorua na północnej wyspie Nowej Zelandii przymnieliście mi tą galerią a także wcześniejszymi.
Podobne klimaty. Za Islandią przemawia odległość chociaż cenowo chybą wcale nie jest taniej.
Pozdrawiam.

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 05.01.2013 10:10

Fantastyczne................. czy fotka 24 faktycznie pokazuje bąbel wody, czy to tylko moje złudzenie na bazie informacji odnośnie nazwy. Wszystkie Wasze informacje z tej wyprawy oglądam z ciekawością. Pozdrawiam.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 05.01.2013 07:13

Podgrzewac sie chwilowo nie potrzebuje, (wczorajsze +44 stopnie C. bylo zupelnie wystarczajace;) ale Wasze wszystkie galerie narobily mi naprawde wielkiego smaka na Islandie:) Tam jest cudnie:) Pozdrawiam Was oboje bardzo goraco:)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 05.01.2013 03:20

Super !:)Pozdrawiam :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 05.01.2013 01:29

po prostu FANTASTICO :))))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7214) dodano 05.01.2013 00:18

No jest bajer, cudowne widowisko, dla takich chwil warto jechać na Islandię, w sumie najbliżej mamy:)
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7085) dodano 04.01.2013 23:27

Ale bajer-gejzer! :-) Serwujecie coraz to nowsze islandzkie dania, a wszystkie niezwykle smakowite! Nie wiem co jest bardziej fascynujące czy ten wyrzut wodyw górę czy bardziej jej zassanie :-) .Pozdrawiam Was serdecznie :-)

walizka użytkownik walizka(wpisów:612) dodano 04.01.2013 22:18

Przez pół galerii podgrzewacie atmosferę, by potem pokazać takie cuda. To musiało być zachwycające oglądać ten spektakl z bliska :)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 04.01.2013 22:03

Bardzo ciekawa galeria i gorąco zachęca do zwiedzenia może jakąś grupę wypadową da się zorganizować , muszę z Disparem sprawę obgadać

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 04.01.2013 22:01

ładny wytrysk

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 04.01.2013 21:41

Super coś takiego zobaczyć na własne oczy.
Pozdrawiam serdecznie :)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 04.01.2013 21:32

Satan - postaramy się w kolejnych galeriach pokazać, że znajdziesz na tej ziemi i ukochane przez Ciebie pagórki :-) więc warto pomyśleć i o tym kierunku :-)
Pozdrawiamy,
D&B

satan użytkownik satan(wpisów:3067) dodano 04.01.2013 21:22

To na pewno warto obejrzeć na własne oczy, niesamowity kraj.


Pozdrawiam ;-)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 04.01.2013 21:11

Dispar - cała Islandia to jeden wielki CUD!!!
Pakuj plecak i jedź wygrzej kości, w Twoim wieku to konieczność :-)))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5297) dodano 04.01.2013 20:58

Oj, narobiliście smaku na Islandię.
Mają tam tych cudów co niemiara.
Pozdrawiam serdecznie:)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 04.01.2013 20:34

Anulo - wrażeń przeżytych niestety nie odda żadna fotka... możemy jedynie zachęcić do odbycia podobnego wypadu, satysfakcja GWARANTOWANA!!!

Romano - głównie syk wyrzucanej gorącej wody, z wydobywającą się parą... odgłosy zachwytu wydobywają się raczej z ludzkich ust :-))) chociaż delikatne bulgotanie przed wybuchem podobne jest do gotującej się wody...

Pozdrawiamy serdecznie,
D&B

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 04.01.2013 20:22

Niesamowite zjawisko. Czy takiemu wybuchowi gejzeru towarzyszą jakieś dźwięki - huk czy coś podobnego ?

anula85 użytkownik anula85(wpisów:139) dodano 04.01.2013 19:51

Zazdroszczę wrażeń z oglądania na żywo...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!