m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Spacer na Wzgórze Montjuic zaczynamy od Palcu d'Espania.
na środku ronda stoi okazała fontanna dzieło ucznia Gaudiego Josepa Marii Jujola. Arena walki byków zwana Las Arenas.. Montjuic Wzgórze Montjuic to z całą pewnością jedno z najbardziej interesujących miejsc w Barcelonie, głównie za sprawą jego, bądź co bądź, dość nietypowego charakteru, który bardzo wyraźnie odróżnia je od reszty miasta Montjuic

Swego rodzaju symbolem Montjuic jest Palau Nacional, wspaniały pałac zbudowany z okazji wystawy światowej z 1929 roku, w którego murach mieści się obecnie Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii. Do samego pałacu prowadzą schody, które - biorąc swój początek przy Avenida de la Reina Maria Cristina i prowadząc do Palau Nacional - łączą najciekawsze zabytki Montjuic idziemy dalej..
Montjuic...Font Magica.

Wieczorem koniecznie należy zatrzymać się przy Font Magica. Za dnia to rozległa, elegancka fontanna, która dopiero po zmroku odkrywa swoje prawdziwe oblicze. To jedno z najciekawszych widowisk w Barcelonie, kiedy po krótkiej uwerturze, przy dźwiękach muzyki fontanna rozbłyska kolorowymi światłami. Tysiące litrów wyrzucanej w górę wody, utwór ”Barcelona” w wykonaniu Freddiego Mercury i Montserrat Caballe oraz orgia świateł - to spektakl, który na długo pozostaje w pamięci. Font Magica. Font Magica. Wzgórze Montjuic to z całą pewnością jedno z najbardziej interesujących miejsc w Barcelonie, głównie za sprawą jego, bądź co bądź, dość nietypowego charakteru, który bardzo wyraźnie odróżnia je od reszty miasta to z całą pewnością jedno z najbardziej interesujących miejsc w Barcelonie, głównie za sprawą jego, bądź co bądź, dość nietypowego charakteru, który bardzo wyraźnie odróżnia je od reszty miasta Widok ze wzgórza..Montjuic.
Okazałym miejscem na Pueblo Español jest Plaza Mayor..plac rynek bez którego trudno wyobrazić sobie typowe hiszpańskie miasto.. 
Pueblo Español został zbudowany w 1929 roku na Międzynarodowej Wystawie do zaprezentowania Hiszpanii. .. miał być zburzony po wystawie, ale było szerokie poparcie społeczne, aby utrzymać go w stanie nienaruszonym, ponieważ był tak czarujący i dobrą atrakcją turystyczną. Na uliczkach rosną drzewa pomarańczowe..piękny to widok:)) Pueblo Español
I sklepy są tu bardzo zabawne, ponieważ posiadają rzemiosła wykonane przez artystów i rzemieślników. Ciekawa architektura.. spacerem po Pueblo Español..
pięknie ozdobione kamienice i balkony.. Widok na Barcelonę.. Punkt widokowy..panorama.. Pueblo Espanol -gdzie na stosunkowo niewielkim obszarze otoczonym wysoki murem zbudowano wierne repliki najciekawszych budowli Hiszpanii w skali 1:1 . Zgromadzono tam 100 replik najsłynniejszych budowli hiszpańskiej architektury, można podziwiając tam miedzy innymi replikę Pałacu Alhambra z Grenady a obok wieże Giralda z Sewilii czy replikę katedry z Korbody , charakterystyczna architekturę z Toledo , Madrytu, zresztą zobaczcie sami, zapraszam na spacer

Pueblo Español to urokliwa wieś na Montjuic, który został zbudowany w 1929 roku i zawiera architekturę, która reprezentuje każda prowincja Hiszpanii. Każdy budynek jest kopią prawdziwego budynku. Nie ma ruchu na terenie wsi, jak to jest naprawdę park rozrywki. I sklepy są tu bardzo zabawne, ponieważ posiadają rzemiosła wykonane przez artystów i rzemieślników. Istnieje wiele restauracji, gdzie można zjeść obiad.
zabawa z konikiem;)) Pueblo Español Pueblo Español został zbudowany w 1929 roku na Międzynarodowej Wystawie do zaprezentowania Hiszpanii. .. miał być zburzony po wystawie, ale było szerokie poparcie społeczne, aby utrzymać go w stanie nienaruszonym, ponieważ był tak czarujący i dobrą atrakcją turystyczną.
Pięknie zdobione kamienice.. ...rzeźby.. Andaluzja.. Wyjątkowo malownicza jest mała uliczka andaluzyjska Karrer de los Arcos Typowa restauracja andaluzyjska..można dobrze zjeść..
chwila relaksu.. coś na ząb.. W Pueblo Español będziecie mogli cieszyć się pokazem zwyczajów z wielu miast Hiszpanii, różnorodnych prac ręcznych oraz sztuki kulinarnej typowej dla różnych zakątków tego słonecznego kraju. Pomniki, bary i restauracje każdego regionu możemy oglądać bez żadnych ograniczeń. Możemy zajrzeć dosłownie w każdy zakamarek, przechadzając się ulicami Sevilli, Granady, Toledo i wielu innych miast. Wejście do Pueblo Espanol ..

najbliższe galerie:

 
Hiszpania-Barcelona
1pix użytkownik tereza odległość 2 km 1pix
Barcelona3
1pix użytkownik reni3 odległość 2 km 1pix
HISZPANIA Barcelona - Montjuїc - w poszukiwaniu Obcych
1pix użytkownik paweller75 odległość 2 km 1pix
Poble Espanyol
1pix użytkownik tom odległość 3 km 1pix
Retrospekcje z Barcelony
1pix użytkownik oles odległość 3 km 1pix
Barcelona - Montjuic
1pix użytkownik sniezka odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 30.12.2012 10:25

Syliwa .dziękuję .kochana... U ciebie tak pięknie pokazujesz ten Beskid..masz już śliczną Galerię z Biecza..więc mnie wiele nie pozostało w nim do pokazania..:)Ale może coś się znajdzie...kto wie???

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 30.12.2012 09:57

Wszystko piękne tam, ale wracaj już do naszego Beskidu Niskiego :)))
Po awatar sądzę, że powinna być galeria z Biecza :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!