m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Pierwsza wzmianka o rynku Boqueria Barcelonie od 1217 roku, . W tej chwili na rynku mają nazw Mercat Bornet lub był (do 1794) znane po prostu jako Mercat de la Palla (Rynek słomy).
Na początku rynek nie był zamknięty i nie ma oficjalnego statutu, było traktowane jako zwykłe przedłużenie rynku Plaça Nova , który następnie przedłużony do Plaça del Pi .
Później władze zdecydowały się zbudować osobny rynek, na La Rambla , mieszkania głównie fishmongers i sklep mięsny. Dopiero 1826 r.,  rynek jest prawnie uznany i konwencja która odbyła się w 1835 roku postanawia budowę w oficjalnym miejscu. Budowa rozpoczęła się 19 marca 1840 pod kierunkiem architekta Mas Vila. Rynek oficjalnie otwarty w tym samym roku, ale plany budowy zostały zmodyfikowane wiele razy. Uroczysta inauguracja budowy został ostatecznie wykonany w 1853 roku. W 1911 r. nowy targ rybny został otwarty, a w 1914 roku, metalowy dach, który istnieje do dziś .
Najlepsze produkty z Katalonii w jednym miejscu: owoce, warzywa, ryby i owoce morza, Fajne dziwaki;)
gęś natręt
Niektóre gatunki skorupiaków gęsich są pelagiczne i najczęściej znaleźć je  można  na wybrzeżach oceanicznych. 
W Portugalii i Hiszpanii, są one powszechnie spożywanym jest to kosztowny przysmak znany jako percebes. Znalezienie się na rynku alei La Rambla jest łatwe i odnalezienie drogi w zatłoczonym labiryncie  straganów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Chociaż można po prostu wędrować po korytarzach hali targowej i stworzyć własną ścieżkę, Na rynku często stoją ludzie przy wejściu rozdają przewodniki po rynku tak będziesz mógł znaleźć to, jakie są stragany, gdzie To fantastyczne miejsce do zwiedzania, robienia zdjęć i - oczywiście - jeść. Śniadanie, obiad, mają popołudniową przekąskę. Rynek otwiera się przed świtem, a większość dostawców zamyka po obiedzie, około 3 lub 4 po południu.
mają sprzęcicho;)) ale okazy.. Szkoda, że nie mieszkam w Barcelonie mogłabym odwiedzać ten rynek codziennie! Jest tak wiele świeżych warzyw i owoców. Wiele pięknych kolorów! Ponadto, można dostać tu owoce morza,wielki wybór..> Od świeżych  ryb, mięs  i strusich jaj! Wspaniałe miejsca do zjedzenia tam i prawdziwa uczta dla smakoszy... Szkoda, że nie ma coś takiego blisko mnie! Jest w czym wybierać...;)
Jedno z najlepszych miejsc do wizyty w Ramblas okolicy. Na pewno warto odwiedzić, szczególnie jeśli szukasz wyboru szynki i sera. niesamowity wybór..owoców.. To już  La Rambla Plaza de Catalunya (Plac Kataloński) jest sercem Barcelony, miejscem gdzie przecinają się główne aleje miasta i wznoszą najznakomitsze budynki.
Plac Kataloński został wytyczony w XIX wieku a swój ostateczny kształt osiągnął w 1927 roku dzięki architektowi Fancescowi Nebot. lac położony w centrum Barcelony, na którym stykają się dzielnice Barri Gòtic, Raval, Ciutat Vella (stare miasto) i Eixample.
Plaza de Catalunya stanowi punkt wyjściowy wielu tras spacerowych po mieście: Las Ramblas, port i Paseo de Gracia. Łączna powierzchnia placu wynosi około 50 tys. metrów kwadratowych. Dochodzi do niego dziewięć uliczek i mimo, że jest on ogromny, to stale zatłoczony. Dookoła tego wybrukowanego obszaru poustawiane są ławki, a w górnej części placu znajdują się dwie duże fontanny, które dzięki współgraniu wody i światła nadają mu wyjątkowy charakter i niepowtarzalny klimat. Casas Rocamora..budynek w stylu neogotyckim z charakterystycznymi kopułami z czerwonej dachówki ..
Casa Batllo..kolejna perła architektury modernizmu dzieło Antonia Gaudiego.. Casa Mila..budynek o kamiennej falującej fasadzie robi wielkie wrażenie ..kolejne dzieło Gaudiego.. Katedra Świętej Eulalii
Fasada zachodnia Zasadniczy skomplikowany układ ulic w dzielnicy oraz większość budynków datuje się na okres średniowiecza, chociaż dzielnica była przebudowana częściowo w XIX i XX wieku. Większość tego obszaru jest obecnie wyłączona z ruchu kołowego, poza taksówkami i komunikacją miejską. Jest to równocześnie teren, na którym zachowała się największa liczba obiektów z okresu rzymskiego osadnictwa na terenie dzisiejszej Barcelony. W obrębie Barri Gòtic znajduje się również dawna dzielnica żydowska El Call. Barri Gòtic (hiszp. Barrio Gótico, pl. Dzielnica Gotycka) - średniowieczna dzielnica w Barcelonie, centrum barcelońskiego Starego Miasta (Ciutat Vella). Rozciąga się pomiędzy wybrzeżem Morza Śródziemnego a rondem Sant Pere oraz między aleją La Rambla i ulicą Via Laietana.
Do Barri Gotic można się przedostać labiryntem uliczek prowadzących od La Rambla, jednak najlepiej, a na pewno najprościej, dotrzeć tam od strony Plaça de Catalunya przez Portal de l'Angel, zapraszam na przyjemny spacerem po dzisiejszej Barri Gotic, podczas którego można się przyjrzeć mieszkańcom, muzykom, malarzom, kawiarniom i sklepom. Ale można również po prostu powędrować bez celu wąskimi uliczkami, chłonąc atmosferę i patrząc na codzienne życie barcelończyków.
Carrer del Bisbe- typowa uliczka w Barri Gotic
 Barri Gotic. Nie ma lepszego wprowadzenia w złoty wiek Barcelony niż przechadzka labiryntem wąskich uliczek tworzących najstarsza część miasta. Różne style architektoniczne odpowiadają różnym okresom rozwoju Barcelony, od pozostałości z czasów rzymskich po współczesne rozwiązania zauważalne w stylu renowacji i dobudówkach. Gotyk dominuje i jest świadectwem wspaniałości czasów średniowiecza, kiedy Katalonia była u szczytu potęgi
Nocny pokaz Magicznej fontanny

najbliższe galerie:

 
Barcelona.
1pix użytkownik jotwu odległość 2 km 1pix
Barcelona
1pix użytkownik reni3 odległość 3 km 1pix
Barcelona . .
1pix użytkownik ciasteczkowypotwor odległość 3 km 1pix
Barcelona - wystawa starych autobusów
1pix użytkownik thalassa odległość 3 km 1pix
Hiszpania-Barcelona
1pix użytkownik tereza odległość 4 km 1pix
Barcelona3
1pix użytkownik reni3 odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 30.12.2012 10:49

Sylwia wszytko jest pyszne..nie tylko owoce które wymieniłaś..owoce morza są wspaniałe...ja je bardzo lubię i często właśnie nimi się zjadam...fakt że u nas mało dostępne ..ale krewetki czy miks owoców morza u mnie w kuchni najczęściej są używane:)))

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 30.12.2012 10:02

ale pyszności na tym targu :) oczywiście zdjęcie nr 3 i 15

reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 27.12.2012 11:06

paweller75..na falujące fasady Casa Mila zapraszam do Chwili w Barcelonie to była moja pierwsza jako wstęp do Barcelony:)))Dziękuję...:)

bartak....Dziękuję...i wzajemnie pozdrawiam...w Barcelonie można się zakochać....i wracać tam....

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7475) dodano 27.12.2012 01:51

Obejrzałem wszystkie trzy galerie i muszę przyznać, że brakuje mi tu moich ulubionych kominów na Casa Mila. Być może były ogromne kolejki przed kasami i tam nie weszłaś, ale uważam, że warto tam zajrzeć :)
Pozdrawiam.

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 26.12.2012 21:56

Zgadzam się z Tobą- Barcelona, to miasto z dużym potencjałem, którego ma się ciągły "niedosyt", targ przy głównej ulicy La Rambla, Plac Kataloński, domy Gaudiego, katedra św. Eulalii, spektakl światło-dźwięk magicznej fontanny przy Placu Espania / to garść atrakcji z tej galerii/ a także wzgórza Montjuic z piękną panoramą na miasto i pomnikiem uwieczniającym słynny kataloński taniec Sardana, ciągle nieukończona Sagrada Familia oraz Park Guell z najdłuższą ławką zakochanych w Europie to wszystko właśnie tu na nas czeka. Dzięki za wspomnienia, ze świątecznymi pozdrowieniami łączę życzenia najlepszego w Nowym Roku:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!