m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (19):

 
Urokliwe zabudowy Augsburga. To miasto leżące w Bawarii nad rzekami Lech i Wertach. Kościół Św. Ulryka i Św. Afry pochodzi z XV w. Poświęcony jest lokalnym świętym, a we wnętrzu świątyni znajdują się ich groby. Pałac Schaezlera z wykuszami i loggią z XV w. Fontanna Herkulesa w mieście. Pałac Fuggerów z XVI w.został pobudowany na wzór włoski z dwoma arkadowymi dziedzińcami.To jedna z pierwszych renesansowych budowli w Augsburgu. Dom Webera w mieście.
Fontanna Merkurego. Widok na Kościół Św.Piotra i Perlach. Ratusz z 1620r., w którym mieści się Złota Sala. Kościół Św.Piotra i Perlach. Katedra NMP z XI w. należy do kościołów katolickich i jest najstarszym zabytkiem miasta.
Wnętrze katedry. Osiedle Fuggerei zostało pobudowane dla ubogich mieszkańców Augsburga w XVI. Jego fundatorem był zamożny bankier z Augsburga Jakub Fugger. Nie było to miejsce przeznaczone dla rodzin  patologicznych,lecz pokrzywdzonych przez los. Zamieszkać tam mogły wyłącznie osoby urodzone w Augsburgu.Roczny czynsz wynosił 1 guldena reńskiego. Na osiedlu znajdują się domy dla 54 rodzin. Osiedle do dnia dzisiejszego pełni tę samą rolę a czynsz wynosi 1 euro. Jest to miejsce bardzo zadbane i o charakterystycznym klimacie. Można zwiedzać za 4 euro.

najbliższe galerie:

 
Legoland
1pix użytkownik jerrr odległość 45 km 1pix
 Bayern,  Herrsching,  Ammersee
1pix użytkownik zybipol odległość 46 km 1pix
Monachium
1pix użytkownik mereks odległość 53 km 1pix
Monachium cz-2
1pix użytkownik darekpawlowski odległość 54 km 1pix
Monachium-Rimini 2009
1pix użytkownik hermes odległość 55 km 1pix
Monachium - Pinakoteka na wesoło
1pix użytkownik robson odległość 56 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
piotr54 użytkownik piotr54(wpisów:788) dodano 27.12.2012 09:25

Ciekawe i zachęcające do zwiedzenia miasto.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!