m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (32):

 
 Puente Romano, czyli 16 łukowy most na rzece Gwadalkiwir. Pod mostem beztrosko pluskały się kaczki :) Przez długi okres czasu w mieście współistniały trzy różne cywilizacje: islam, chrześcijaństwo oraz judaizm. Wszędzie widoczna jest mieszanina kultur.
W architekturze wyraźnie widać wpływy arabskie. San Rafael - patron Cordoby.
Wielki Meczet, zwany po hiszpańsku La Mezquita, pochodzi z VIII w. Był wielokrotnie przebudowywany i służy obecnie za katedrę rzymskokatolicką. Zanim powstał meczet, w jego miejscu znajdowała się świątynia Wizygotów. We wnętrzu meczetu znajdziemy przeróżne elementy zdobnicze.
Po dokładnym przyjrzeniu można dostrzec... iż Chrystus ma wyrzeźbione zęby.  Mszał Rzymski  najważniejsza księga liturgiczna w Kościele katolickim obrządku rzymskiego, zawierająca teksty stałych i zmiennych części Mszy. Mszał zawiera wskazówki potrzebne do sprawowania tej Najświętszej Ofiary oraz dotyczące szczególnych celebracji związanych z poszczególnymi obchodami i okresami roku liturgicznego. Mezquita od zewnątrz. Spacerując uliczkami Dzielnicy Żydowskiej - Juderii wszędzie natykam się na niebieskie doniczki, urocze :)
Dzwonnica minaretu. Synagoga pełni funkcję skromnego muzeum: puste wnętrze ozdobione jest tylko rzeźbionymi w stiuku hebrajskimi wersetami i geometrycznymi dekoracjami przypominającymi nieco mauretańskie arabeski. Synagogę zbudowano w 1316 roku. Jest jedną z trzech zachowanych bożnic w Hiszpanii.
Manolete - jeden z najbardziej znanych matadorów. Właściciel byka Islero, który go zabił najpierw zastrzelił matkę byka, a potem popełnił samobójstwo. Ostatnie spojrzenie na Cordobę, widok na Katedrę i Most Rzymski.

najbliższe galerie:

 
Hiszpania - Cordoba - film
1pix użytkownik filmdil odległość 1 km 1pix
Hiszpania-Kordoba-Mezquita
1pix użytkownik tereza odległość 2 km 1pix
Andaluzja 2016 - Kordoba (4)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 3 km 1pix
Andaluzja 2016 - Kordoba (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 3 km 1pix
Kordowa
1pix użytkownik figielek odległość 3 km 1pix
Hiszpania.  Kordoba,  cz. I.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 3 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!