m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Po przyjeździe do Budapesztu udaliśmy się do Bazyliki św. Stefana Wnętrze Bazyliki robi ogromne wrażenie Jako że był dzień 6 grudnia i cały Budapeszt żył już świąteczną atmosferą, w wielu miejscach organizowane są jarmarki świąteczne. Tutaj przed bazyliką, naprawdę można było poczuć święta. Zwłaszcza że były mikołajki :) W drodze do hotelu wysiedliśmy na M2: Batthyány tér aby podziwiać piękną nocną panoramę Parlamentu - wizytówki miasta.
tutaj kościółem równie pięknie oświetlony. NAstępny dzień przywitał nas piękną pogodą, ruszamy więc na Stare miasto. W oddali widać już mościół św. Macieja. Widok ze wzgórza zamkowego robił wrażenie. Skrzypek :) Brama zamkowa.
Widok na most łańcuchowy oraz pałac Gresham Jedna z kopuł zamku znów widok na Parlament ze wzgórza. Zamkowa kolumna i widok na przepiękny most łańcuchowy. W drugiej części dnia udaliśmy się do zamku Vajdahunyad
Placyk zamkowy Kościółek na placu zamkowych Jedna z wielu pięknych fasad zamku Znajduje się tu również pomnik Anonymusa, legenda głosi że kto dotknie jego pióro będzie natchniony artystycznie. Ta pani prawie mnie przekonała do kupna :) Pomnik archanioła Gabriela na placu zwycięzców.
Kolejny dzień rozpoczynamy od wizyty we wnętrzach Parlamentu Wszystkie sale robiły niesamowite wrażenie. Tutaj widok na wzgórze zamkowe od strony Parlamentu. Odwiedziliśmy tez Wielką Synagogę - Jest to największa budowla tego typu w Europie i druga na całym świecie. Następnie kilka godzin relaksu w łaźniach Szechenyi Chórek przed operą narodową
Na koniec dnia udaliśmy się właśnie do opery - polecam, zwłaszcza że najtańszy bilet to koszt 7zł :) Ostatniego dnia udaliśmy się na wzgórze Gellerta. Great Market - Polecam zjeść w środku pysznego tradycyjnego Langosza - mnie przypadł do gustu sour cream with garic and cheese :) Pozdrowienia z Budapesztu!

najbliższe galerie:

 
BUDA & PEST
1pix użytkownik watcher odległość 1 km 1pix
Budapeszt (1)
1pix użytkownik muzelea odległość 1 km 1pix
Budapeszt
1pix użytkownik anek11 odległość 1 km 1pix
Budapeszt 10 - Wzgórze Zamkowe
1pix użytkownik robson odległość 2 km 1pix
Budapeszt pomnikowo
1pix użytkownik maciek odległość 2 km 1pix
2.1. Budapeszt
1pix użytkownik kacpi odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 05.01.2013 03:07

Piękne miasto .Pozdrawiam :)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 02.01.2013 00:20

Dzięki za zimowy spacer po Budapeszcie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!