m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (29):

 
W takiej okolicy noc po pierwszym dniu przyjazdu sprzyja zadumie i wycisza. Miasteczko jest wystarczająco daleko aby nie przeszkadzało. Po Grecji na zawsze już będę czuł słabość do światełek wokół czerni nocnej wody... Droga dojazdowa do miejscowości Baśka pnie się przez skaliste wzgórza. Widoki napełniają płuca wolnością. Jedna z mikro plaż, kamienista ale bardzo urokliwa. Kolejna kameralna plaża. Nic cudowniejszego dla kogoś szukającego nieco prywatności. W oddali widać duże pasma górskie. Zatrzymywane chmury kłębią się nad nimi przerastając je często trzykrotnie. Dość ciekawy widok. Jak widać wielkość jest rzeczą względną... Takie kamienie to chleb powszedni wybrzeży Chorwacji.
Jeśli w tym miejscu spotkacie kiedyś gościa w plażowych klapkach z płetwami w dłoniach możecie śmiało pozdrawiać po Polsku. To na pewno będę ja... Tuż przy pięknych plażach można zmierzyć się z górami. Jak dla mnie to ideał! Wieczorem plaże pustoszeją. Wraz z cieniem pochłaniającym powoli kamieniste zatoczki znikają turyści. Jest to idealny czas na romantyczny samotny spacer. Motylek jak wszędzie. Ten wyraźnie ustawiał się do zdjęcia :) W pierwszej chwili myślałem, że to koliber. Ale w Chorwacji? Niemożliwe. Niewielka istotka bardzo szybko zatrzymywała się w powietrzu wisząc nad kolejnymi pąkami kwiatów. Machając skrzydłami kilkadziesiąt razy na sekundę, wyglądem i kolorystyką przypominała kolibra. Godzinę zajęło mi przygotowanie się do tego zdjęcia. I oto proszę: motyl jakiego wcześniej nie widziałem. Nie ma to jak nad morzem...
Przyjacielski uścisk niewielkiej ośmiornicy. Mi, mimo usilnych starań, nie udało się takiej nawet zobaczyć. Czy tylko mi się wydaje, że takie miejsca są piękne? Słoneczne, surowe, optymistyczne, dzikie... Dinozaur jak żywy. To nic, że z patyków... Trochę inwencji artystycznej. Nie ma to jak nudzić się leżąc na plaży :) Tuż za plecami plażowiczów niemalże szkocki krajobraz, choć trochę za mało trawiasty. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na ucieczkę od cywilizacji niż taka wyspa. Dużo słońca i ultra-krystaliczna woda. Jeśli z góry widzisz kamień na dnie, nie ulegaj złudzeniu. Dzieli cię od niego 5 albo i więcej metrów.
Jest ciepło - są i rośliny pułpustynne. Jeśli wędrujesz po chorwackich górach i otrzesz się o jakąś roślinę to masz 99% szans, że Cię ona podrapie. Urocze... Być może to jabłka, ale nie ryzykowałem (użytkownik Seler uświadomił mnie, że są to figi, teraz już rozumiem dlaczego panie na plażach wyglądają tak skąpo - zmieścić koronkowe figi w takim małym opakowaniu...) Formy tych wszystkich skał i skałek nie pozwalają krajobrazowi nudzić turysty. Miasto Krk i jego średniowieczna zabudowa. Miasto Krk i jego średniowieczna zabudowa.
Mewa. Taki błękit zawsze przynosi mi spokój i ukojenie. Kiedy zachodzi słońce woda staje się srebrem. Bardzo lubię ten moment. Dzień chyli się ku końcowi. Dzień chyli się ku końcowi.

najbliższe galerie:

 
interior wyspy Krk
1pix użytkownik michal odległość 2 km 1pix
CHORWACJA - KRK z Baśką : )
1pix użytkownik mayanna9 odległość 6 km 1pix
Baśka-Croatia
1pix użytkownik materatz odległość 7 km 1pix
Baska, Wyspa Krk.
1pix użytkownik szarykot odległość 7 km 1pix
kilka dni z życia Baśki
1pix użytkownik michal odległość 8 km 1pix
Wyspa KRK
1pix użytkownik alexaa odległość 9 km 1pix

komentarze do galerii (14):

 
tuptusia użytkownik tuptusia(wpisów:54) dodano 09.08.2009 11:15

Z największą przyjemnością:)

Szkoda byłaby wielka, Raptorku, któż powrzucałby na Obieżyświata Twoje zdjęcia z malowniczych dalekowschodnich ostępów ? ;)
Nie wiem, czy podołam klasyfikacji mongolskich żyjątek, ale z przyjemnością obejrzę kolejna porcje Twoich barwnych zdjęć:)

raptorek użytkownik raptorek(wpisów:355) dodano 22.01.2009 03:57

Ja od dziś będę fotografował wszystko co się rusza a tuptusia będzie klasyfikować. Jeśli jednak w nazwach zaczną się pojawiać słowa baatar albo mongoliensis to duża szansa, że autor zdjęć już nie wróci z kolejnej wyprawy...

tuptusia użytkownik tuptusia(wpisów:54) dodano 07.01.2009 01:16

Przepiękne zdjęcia:)
"Tuż przy pięknych plażach można zmierzyć się z górami. Jak dla mnie to ideał! " - mamy podobne ideały:)))

A motylek - niby koliber ze zdjęcia nr 11 to fruczak gołąbek- / Macroglossum stellatarum/ .
Motyle te są w naszym klimacie jedynie gośćmi, wola cieplejsze tereny. Fruwają przez cały dzień odwiedzając kwiaty, nad którymi jak kolibry zawisają w locie (machając przy tym skrzydełkami jak szalone, a skrzydełka wydaja charakterystyczny "furkot" ) i za pomocą bardzo długiej ssawki spijają nektar:)
Tak, Krushynko, to na pewno jego widziałaś, jest nie do pomylenia z żadnym innym:)

krushyna użytkownik krushyna(wpisów:396) dodano 03.09.2008 16:17

Ten motylek z 11 jest mi znany [chyba, ze inny, ale podobny] takie same [nie wiem skąd] przylatują na mój balkon do kwiatów. I sama też myślałam, ze to koliber, ale przecież to niemożliwe, mimo to pierwszy raz widziałam taki okaz i przyglądałam mu się z niekłamaną ciekawością.

krisos02 użytkownik krisos02(wpisów:20) dodano 24.06.2007 00:45

piekne nieturystyczne zdjecia. 4.

raptorek użytkownik raptorek(wpisów:355) dodano 14.12.2006 08:26

Ok. Czyli już wiadomo: jak wodospad to nie wyspa Krk.
A przy okazji - wszystkie plaże ze zdjęć doskonale widać z dużego bliska po przełączeniu mapy w tryb satelity. Akurat ten kawałek wyspy jest precyzyjnie pofotografowany. Polecam.

beatah użytkownik beatah(wpisów:9) dodano 13.12.2006 16:15

Wodospady można zobaczyć w Parku Narodowym Krka, byłam tam jakieś 4 lata temu, ale wtedy nie posiadałam jeszcze mojego canona:)

przemo użytkownik przemo(wpisów:33) dodano 02.12.2006 20:44

Ja wiem:) Wodospady na rzece Krka nie znajdują się wcale na wyspie Krk, lecz w okolicach Szybeniku. Postaram się wkrótce wrzucić galerię z poszukiwanymi wodospadami.

raptorek użytkownik raptorek(wpisów:355) dodano 01.12.2006 23:58

Kebus zastrzeliłeś mnie! Nigdy nie słyszałem o wodospadach na Krk! Jak będę tam trzeci raz to poszukam... Wie ktoś coś na ten temat?

kebus użytkownik kebus(wpisów:4) dodano 01.12.2006 22:58

A gdzie są te sławne wodospady w Krku ?

basiarka użytkownik basiarka(wpisów:42) dodano 23.11.2006 21:43

Dinozaur jak się patrzy:) Szkoda tylko, że taki malutki i wychudzony, hihihih..... Śliczne krajobrazy i piękne zdjęcia - ma się to oko Raptorek?

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 22.11.2006 21:39

Bardzo piękne okolice, a i fotki są świetnie wypatrzone i zrobione. Po prostu bajka. Zdjęcie numer 27 jest po prostu urokliwe.

seler użytkownik seler(wpisów:67) dodano 22.11.2006 00:18

Na zdjęciu 21 są figi, więc jakbyś nawet zaryzykował, to pewnie nic by Ci się nie stało :) Chociaż na początku sierpnia mogą być nieco niedojrzałe :)

przemo użytkownik przemo(wpisów:33) dodano 21.11.2006 23:52

Z jednej strony krajobraz charakterystyczny dla Chorwacji - skaliste góry nad samym morzem, porośnięte niewielkimi kępkami roślinności. Z drugiej strony świetne zbliżenia makro pokazujące bogactwo przyrody - bujnej mimo trudnych warunków.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!