m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
PODRÓŻUJĄC PO ŚWIECIE , CHCĄC LUB NIE DOSTRZEGAMY LOKALNE PROBLEMY. NAJCZĘŚCIEJ LOKALNI PRZEWODNICY NIE POWIEDZĄ WAM O KRWAWEJ RZEZNI TUZ OBOK ZA WASZYMI PLECAMI...TA GALERIA MA PRZYBLIŻYĆ GINĄCY ŚWIAT SŁONI AFRYKI WSCHODNIEJ. W NASZYCH MEDIACH NIE ZNAJDZIEMY INFORMACJI O TEJ TRAGEDII . NASZE POKOLENIE JEST ŚWIATKIEM UPADKU AFRYKAŃSKICH KOLOSÓW SPIESZMY SIE JE ZOBACZYĆ A MOŻE I URATOWAĆ. PIERWSZA INFORMACJA Z GALERII W 2012 ROKU KAZDEGO DNIA W SAMEJ TANZNAII GINIE ŚREDNIO 30 SŁONI DZIENNIE . MAŁO ? W SKALI ROKU JEST TO JUZ ....10 000 SŁONI ZABITYCH DLA KŁÓW , CIOSÓW. NIC JUŻ NIE BEDZIE JAK DAWNIEJ . SŁONIE PORÓWNYWANE SA Z LUDZMI BO MYŚLA CZUJĄ JAK LUDZIE, POTRAFIĄ PLANOWAĆ , PRZEWIDYWAĆ, KOMUNIKOWAĆ SIĘ , ROZPOZNAWAĆ LUDZKIE JĘZYKI ETC. ŻYCIE W GRUPIE POZWALA IM PRZETRWAĆ. PROF. DICK BYRNE Z UNIWERSYTETU ST ANDREWS, TWIERDZI, ŻE ODKRYŁ U SŁONI ZDOLNOŚCI , KTÓRE WYSTĘPUJĄ TYLKO U NACZELNYCH I LUDZI. MAJĄ ŚWIADOMOŚĆ ŚMIERCI, ROZPOZNAJA LUDZI PO ZAPACHU I UBRANIU (KOLOR UBRAŃ) JESZCZE 100 LAT TEMU SZACOWANO ICH LICZEBNOŚĆ NA 5 DO 10 MILIONÓW OSOBNIKÓW , ILE ICH DZISIAJ POZOSTAŁO , NIEKTÓRZY BADACZE TWIERDZĄ ,ŻE 470 000, TO DUŻO CZY MAŁO? CZAS NA KOLEJNE LICZBY GABON -PARK NARODOWY MINKEBE- W CIAGU OSTATNICH 8 LAT KŁUSOWNICY ZABILI PONAD 11 000 SŁONI . TYM SAMYM POPULACJA LEŚNYCH SŁONI ZOSTAŁA ZREDUKOWANA O 77% A SŁONIE WCIĄŻ GINĄ W  DR KONGO ŻYJE DO ...... 10 000 SŁONI LEŚNYCH ,CO STANOWI ZALEDWIE 10% POPULACJI SPRZED 20 LAT!
W REPUBLICE ŚRODKOWOAFRYKAŃSKIEJ ŻYŁO W UB WIEKU -LATA 80 OK 80 000 SŁONI. DO DZISIAJ PRZETRWAŁO KILKA TYSIĘCY
 W UB ROKU DOKONANO EKSTERMINACJI 2500 SŁONI TANAZNIA . ROK W ROK TRACI  10 000 SŁONI , RÓWNIEŻ Z PARKÓW SERENGETI , NGORONGORO, TARANGIRE, LAKE MANYARA. W PARKU SELOUS ZABIJA SIE MIESIĘCZNIE 50 SŁONI ! KENIA . NAUKOWCY BIJĄ NA ALARM W CIAGU OSTATNICH TRZECH LAT 6 TYS. POPULACJA SŁONI  TYLKO W SAMBURU STRACIŁA PONAD 1000 SŁONI ,Z TEGO PONAD 57% TO NAJBARDZIEJ DOJRZAŁE , WARTOŚCIOWE OSOBNIKI. DO TEGO TRZEBA DODAĆ KŁUSOWNICTWO W TSAVO, MERU, AMBOSELI.... NIEWIELKIE STADO SŁONI , KTÓRE PRZEŻYŁO WOJNĘ DOMOWĄ W MOZAMBIKU ( KILKASET SZTUK) AKTUALNIE JEST LIKWIDOWNE P KŁUSOWNIKÓW MINAMI PODKŁADANYMI W MIEJSCU ICH WĘDRÓWEK. W SAMYM REJONIE ISIOLO ( KENIA) KŁUSOWNICY WYBILI W ROKU: 2010-63 SŁONIE , ROK PÓŹNIEJ JUZ 110 SŁONI A ROKU 2012 134 SŁONIE. DOKĄD WĘDRUJE KOŚĆ SŁONIOWA PYTAJA KENIJCZYCY ? DO CHIN-WIEKSZOŚĆ ZATRZYMANYCH PRZEMYTNIKÓW TO WŁAŚNIE CHIŃCZYCY. SAMI CHIŃCZYCY TWIERDZĄ ,
ŻE CIOSY SŁONIOM ODROSNĄ (!) WIĘC.... NIE WIDZĄ W TYM PROBLEMU. KŁUSOWNICTWO NA ZLECENIE AZJATYCKICH INWESTORÓW ( W TYM TAJLANDII) DOTYCZY TAKŻE LWÓW( W UB ROKU ZABITO W KENII 100 SZT Z POPULACJI 2000 SZT. ŁATWO POLICZYĆ ,ŻE W TYM TEMPIE ZA 10 LAT LWY POZOSTANĄTYLKO W ZOO
NA CELOWNIKU KŁUSOWNIKÓW  W KENII POJAWIŁY SIĘ LAMPARTY I .... ZEBRY GREVY Z 2400 SZT POZSTAŁO 1870 SZT. ORAZ PONOWNIE NOSOROŻCE W UB ROKU AFRYKA STRACIŁA 24 SZT. KŁUSOWNICY NIE OSZCZĘDZAJĄ LUDZI . W UB ROKU ZOSTAŁO ZABITYCH 6 STRAZNIKÓW KWS w KENII W TYM JEDNA KOBIETA- STRZAŁEM Z BLISKIEJ ODLEGŁOSCI W TWARZ. W CZADZIE KŁUSOWNICY ZAATAKOWALI OBÓŻ RANGERSÓW I ZAMORDOWALI WSZYSTKICH 14. KŁUSOWNICY SA DOSKONAŁYMI TROPICIELAMI ZWIERZĄT , ZABIJAJA NAJSTARSZE ZWIERZĘTA. SŁONIE OPŁAKUJĄ SWOICH BLISKICH I WRACAJĄ W MIEJCE MASAKRY. KŁUSOWNICY WIEDZA O TYM ZWYCZAJU I CZEKAJĄ ... MORDUJĄ DO KOŃCA CAŁE STADO. 30 SŁONI W TRAKCIE JEDNEGO POLOWANIA TO JAKBY KŁUSOWNICZA NORMA ! w AFRYCE ŚRODKOWEJ DO POLOWAŃ GANGI UŻYWAJĄ GRANATNIKÓW W KAMERUNIE SYTUACJA JEST JUZ NA TYTLE ZŁA ,ŻE RZĄD WYSŁAŁ WOJSKO DO WALKI Z GANGAMI PO EGEZKUCJI 650 SŁONI ZE STADA LICZACEGO 1000 SZT. OGRANICZENIE POPYTU NA KOŚC SŁONIOWA JEST KLUCZEM DO ZAKOŃCZENIA RZEZI SŁONI . WYMAGA TO BEZWZGLĘDNEGO PODEJSCIA DO HANDLU KOSCIA SŁONIOWĄ I EGEZKWOWANIA ISTNIEJACEGO MIEDZYNARODOWGO PRAWA ZAKAZUJACEGO HANDLU KOSCIĄ SŁONIOWĄ W CHINACH I PAŃSTWACH TRANZYTOWYCH. POTRZEBNA JEST AKCJA PROPAGANDOWA W CHINACH USWIADAMIJĄCA WPŁYW HANDLU NA SŁONIE AFRYKAŃSKIE.
WŁADZE W PEKINIE WCIĄZ TWIERDZĄ ,ŻE ICH TO NIE DOTYCZY, TYMCZASEM HANDEL KOSCIA SŁONIOWĄ ZOSTAŁ ZAKAZNY ( CITES)W 1989 ROKU PO BEZPRECEDENSOWEJ RZEZI SŁONI AFRYKAŃSKICH W LATACH 1970 I 1980 SA PRZESŁANKI ŁACZĄCE NIELEGALNY HANDEL KOSCIĄ SŁONIOWĄ Z HANDLEM NARKOTYKAMI I BRONIĄ . CIOSY SŁONI SPRZEDAWANE NA CZARNYM RYNKU FINANSUJĄ WOJNĘ W SUDANIE -TAM POZOSTAŁO PRZY ŻYCIU OK 5000 SŁONI Z POPULACJI 130 000 SŁONI DANE POCHODZA ZE STRON SAVE THE ELEPHANTS, WWW.AFRYKA.ORG ORAZ INF. WŁASNYCH FOTOGRAFIE SĄ Z NASZYCH ZBIORÓW Z PODRÓŻY AFRYKAŃSKICH W LATACH 2005-2012
foto 1-3 Samburu (Kenia),
foto4- Tarangire NP (Tanzania)
foto 5- Serengeti (Tanzania)
foto 6 - lake Manyara (Tanzania); foto: 7,.8,9 -Amboseli (Kenia); foto: 10-szarża słonia w górach Grottberg(Namibia);foto 15 - Meru, foto: pozostałe z Masai Mara i Samburu

ŚPIESZMY SIE ZOBACZYĆ WOLNE I DZIKIE AFRYKAŃSKIE SŁONIE

http://www.youtube.com/watch?v=uEANzj7yDL0

najbliższe galerie:

 
Ptaki Afryki
1pix użytkownik taddd odległość 71 km 1pix
Jezioro Bogoria
1pix użytkownik muztaghata odległość 74 km 1pix
Park Narodowy Jeziora Nakuru.
1pix użytkownik jotwu odległość 77 km 1pix
Kenia - Lake Nakuru.
1pix użytkownik wmp57 odległość 78 km 1pix
Jezioro Baringo.
1pix użytkownik jotwu odległość 101 km 1pix
Kenia
1pix użytkownik pulinka odległość 105 km 1pix

komentarze do galerii (52):

 
toman użytkownik toman(wpisów:188) dodano 04.05.2016 22:21

Ludzka chciwość i wyścig za posiadaniem więcej i więcej są przerażające!!! To może przywrócić zasadę Oko za oko, ząb za ząb. Tym co zabijają słonie oraz pośrednikom w handlu łapska ucinać. Na zasadzie sądów 24 godzinnych.
Albo za okrucieństwo, nacinać w paru miejscach i porzucać w zasięgu wzroku i węchu lwów.

A młodych ludzi uczyć wrażliwości, pomagać im rozwijać pasje.
Pozdrawiam Tomku - Tomek

elise użytkownik elise(wpisów:983) dodano 14.03.2013 13:45

Bardzo martwi mnie ten problem. Z zainteresowaniem obejrzałam tą galerie. Dużo wiem na ten temat, bo oglądam TV na platformie CYFRY+. Pozdrawiam

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 14.03.2013 13:44

cześć Dispar...

jestem zasmucona i w sumie rozczarowana Twoim komentarzem...

napisałeś: "Marto z Afryki, Twoja galeria zachwalająca chęć posiadania tzw. pamiątek z podróży, była niestety złym pomysłem.
Nie wiemy nigdy do końca jakie skutki w przyrodzie powoduje produkcja takich niewinnych pamiątek.
A sama chęć ich posiadania jest dla mnie niezbadana."

Wiesz...żadne z "pamiątek", które są na fotkach i które się wyrabia na tym markecie nie zostały wykonane z kości słoniowych, ani nie zabijano zwierząt aby je wykonać...nie prezentowałam tej galerii dla "zachwalania chęci posiadania" (o zgrozo!!! i dziwię się dlaczego tak to powierzchownie zrozumiałeś), ale aby przedstawić piękno rękodzieła i pracę utalentowanych, prostych artystów, zasmuciło mnie to co przeczytałam, że tak niewrażliwie i pochopnie "zmieszałeś" ot prostą galerię o lokalnym rękodzielnictwie z galerią o ginących słoniach :((( ...smutne to i pozostawia to taki niesmak, jak nadgryzienie zgiłego jabłka :(

jakoś tak mi teraz głupio wiesz..., bo w Twojej opinii "pamiątkowa" galeria zachęca do wybijania słoni??? To ciut nietakt aby to razem zmieszać.
Dispar!!!??? Please!

rękodzieła na fotkach wykonane są z drewna, drutu, rzemyków, koralików, rogu krowiego (a krowę, zjedli biedni...bo mają rodziny i byli głodni, a rogi użyli do wyrobów, bo za to dostaną parę groszy na jedzenie dla swoich rodzin...) z kory, nasionek, kamyków itd...
w Namibii, która aktywnie walczy z kłósownictwem i jako pierwszy kraj na świecie wpisała ochronę środowiska w swoją konstytucję byłoby to TOTALNYM SZOKIEM aby na lokalnym markecie, otwarcie sprzedawano kość słoniową! Wywołało by to ogólno-narodową panikę!

Disparze, "wywołałeś" mnie imiennie, także chciałam napisać moje wyjaśnienie do Twojej konkluzji.
Proszę, przeczytaj co Anikim napisała poniżej dla zbalansowania swojej opinii.

serdecznie Cię pozdrawiam
martaanikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 14.03.2013 10:32

Prawda jest przerażająca.
Jednak niewielu z nas wie że sami codziennie nieświadomie przyczyniamy się do napędzania machiny śmierci.
Możemy nie kupować produktów wytwarzanych z ciosów słoni, ale możemy zwrócić uwagę na to co jemy i jakich kosmetyków używamy.
Chodzi tu mianowicie o powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym i kosmetycznym olej palmowy.
Sposób jego pozyskiwania to prawdziwa katastrofa ekologiczna, wycinane są tysiące kilometrów lasów deszczowych, by pozyskać tereny pod plantacje, w pobliżu plantacji zabijane są słonie i orangutany, które dla plantatorów są szkodnikami, zostaje naruszony cały ekosystem.
Dla tych którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na ten temat podaję linki do informacji:
http://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/smierc-sloni-karlowatych-na-borneo/
http://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/olej-palmowy-zagrozeniem-dla-dzikiej-przyrody-na-borneo/
http://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/nieetyczny-olej-palmowy/
oraz strona w języku angielskim, gdzie możemy dowiedzieć się jakie produkty zawierają olej palmowy, oraz spis nazw oleju palmowego, jaki możemy znaleźć w składzie produktów.
http://www.saynotopalmoil.com/palm-oil.php
Także musimy uświadomić sobie jak wiele zależy od nas samych, od tego czy będziemy napędzali podaż na ten niosący śmierć olej.
Czytajmy spis składników produktów, wybierajmy świadomie!
Naprawdę wiele zależy od nas!

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 12.03.2013 14:04

jeszcze raz dziękuje za wejścia do galerii i wpisy, są dla mnie cenne bo świadczą o wrażliwości na problem . Czasami wypatrzymy ten problem pierwsi zanim politycy wpadną na pomysł zrobienia na tym swojego kapitału politycznego. To nas rożni od reszty społeczeństwa nastawionego na konsumpcje.
ps
Nie bardzo wiem co mają do rzezi słoni punkty w galerii ? Galeria ta nie powstała dla punktów !

Życie słoni i innych stworzeń warte jest 1 czy 5 pkt ? To mało czy dużo ?

może jednak zejdźmy na ziemię :)

pozdrawiam
T

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 11.03.2013 22:57

Bardzo poruszająca galeria, strasznie smutna... Dobrze ,że została galerią tygodnia, dzięki temu więcej osób ją obejrzy...w tym i ja ...
Dziękuję i pozdrawiam.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 11.03.2013 19:51

Bardzo smutna galeria... niedawno ogladałam reportaż o rosnącej popularności krwawych safari, organizatorzy imprez życie słonia wyceniają na 100 tys. dolarów... czasami głupota ludzka nie zna granic... gratuluję w pełni zasłużonego wyróżnienia i pozdrawiam serdecznie :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 11.03.2013 17:02

W książce "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" też ten temat jest poruszony. Wprawdzie to tylko jeden z rozdziałów, ale i tak warto poczytać. Trudno pojąć, że dla grzebieni czy biżuterii zabija się zwierzęta. Pozdrawiam.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 11.03.2013 16:34

A moze ogolne akcje uswiadamiace, trzeba wzmocnic jeszcze bardziej drastycznymi karami finansowymi na granicach. Jakos trzeba studzic zapedy watpliwych kolekcjonerow.
Do Australii np. nikt nie zaryzykuje wwiezienia wyrobow pochodzenia zwierzecego.

(Dispar, muli to u mnie internet, ogladac galerii nie moge, ale chociaz moge pisac komentarze)

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 11.03.2013 16:17

Połknęło mi "P".

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 11.03.2013 16:16

Smuto się robi człowiekowi po obejrzeniu tej galerii. W zasadzie wszystko już tu napisano, co sam chciałbym napisać. "Człowiek brzmi dumnie"? Po obejrzeniu tych zdjęć i podpisów pod nimi twierdzę, że nie.
ozdrawiam.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 11.03.2013 15:47

Watcher jak mogłeś nie dać tu 10 ?!?!?!?!?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 11.03.2013 15:46

Mulimy? Ja tak napisałem?
Może i tak.
Niby się pomyliłem, ale chyba nie do końca.
Dużo słów, ogólna zgoda, ale jak się tak lepiej przyjrzeć, to wychodzi oportunizm.
Ważniejsza jest satysfakcja z posiadania bibelotu, niż życie słoni, nosorożców czy innych zwierząt.
Sam niedawno w Marakeszu widziałem na targowisku wiele chronionych zwierząt.
Wszystkie do kupienia.
Nie stać nas na całe zwierzę, można kupić kawałek.

To takie refleksje przy okazji popełnienia błędu.

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 11.03.2013 15:37

Podróżnicy słyną z tego, że byli, są i będą zawsze obywatelami świata. W przypadku zwierząt poruszanych tu w galerii piszę ,że je TRACIMY, my wszyscy .
Rozłupywanie naskalnych rysunków z przed tysięcy lat jest tym samym, co przywożenie wyrobów z kości słoniowych, żywych zwierząt, a nawet chronionych roślin. O tym wszystkim jest Konwencja Waszyngtońska i czerwona ksiega . Mam nadzieję , że temat ten jest przynajmniej znany w minimalnej części podróżnikom bo zwykli zjadacze chleba - turyści mogą o tym nie wiedzieć.
Tymczasem pozdrawiam i zapraszam do propagowania świadomości bycia obywatelem świata , nawet gdy nasza podróż kończy się tuż przed granicą PL :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 11.03.2013 15:35

Gratuluje:) Ciesze sie - wlasnie ze wzgledu na wazna tematyke - ze ta galeria zostala wyrozniona w tym tygodniu:)

Tamo, popieram Twoja wypowiedz. Wielu z nas zbulwersowal wpis o branzoletce z kosci sloniowej.
Ci co mysla i czuja - wiedza, ze kupowanie takich "pamiatek" jest absolutnie naganne.
a komus, kto tego nie rozumie i juz nabyl taka watpliwa pamiatke i tak nie wytlumaczymy:(
Pozdrawiam wszystkich uczestnikow dyskusji:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 11.03.2013 14:32

Dispar, ja doskonale pamiętam to "chwalenie się" i na pewno wielu z nas odebrało to z niesmakiem.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 11.03.2013 14:19

batsheba(wpisów:160) 20.02.2013 22:04 Usuń

"A ja mam afrykańskie maski, zwierzątka i piękną bransoletę z kości słoniowej, przywiezioną z Afryki. To wszystko dostałam w prezencie... Maski ( męska i żeńska, z motywem słonia) nawet polubiłam( są duże i bardzo ciężkie) , wiszą na ścianie, dają klimat afrykański i podróżniczy. A bransoletka jest bezcenna i niesamowicie piękna.
Bardzo kolorowo u Ciebie; wszystko jest rzeczą gustu i myślę, że fajnie jest zrobić coś innego. A takie rękodzieła to dla wielu słodycz życia.
Miłych chwil."

Taki wpis niedawno pojawił się na naszym portalu.
Tylko jedna koleżanka (Annuus) wykazała się wrażliwością i zwróciła uwagę na niestosowność chwalenia się posiadaniem wyrobów z kości słoniowej.

Bardzo to smutno wyszło.

Znowu mulimy przyczynę ze skutkiem?

Trzeba walić nas w łeb, żebyśmy cokolwiek zrozumieli?
Marto z Afryki, Twoja galeria zachwalająca chęć posiadania tzw. pamiątek z podróży, była niestety złym pomysłem.
Nie wiemy nigdy do końca jakie skutki w przyrodzie powoduje produkcja takich niewinnych pamiątek.
A sama chęć ich posiadania jest dla mnie niezbadana.

Pewnie, że wszystkiemu winni są Chińczycy i Tusk rzecz jasna.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 11.03.2013 14:04

i grzyby !

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 11.03.2013 13:55

Drodzy podróżnicy:) . podróżujemy po całym świecie i przywozimy wspaniałe wspomnienia i fotki , chciałbym ,żeby czasami spojrzeć na druga stronę medalu i dostrzec to co inni pomijają ( np znani celebryci - podróżnicy) . My zawsze zobaczymy więcej i gdy widzimy ,że możemy coś zrobić w danej sprawie - zróbmy to! Czasami poszerzenie świadomości innych to już jest krok milowy :)
Niestety i Polacy dokładają cegiełkę do zabijania zwierząt z czerwonej księgi zagrożonych wyginięciem , chociażby w ostatnim ŁOWCU POLSKIM fotki polskich myśliwych z okazałymi trupami zwierząt wśród nich nr 1` na liście ZAGROZONYCH SAKÓW: NOSOROŻEC . obok na fotkach ginące gepardy, sa i oczywiscie lwy ( za 10 lat znikną z terenów poza rezerwatami w całej AFRYCE)
Nich mi ktoś powie ,że łowiectwo to nie jest hobby, sport, przyjemność polegająca na zabijaniu zwierząt.
W nasze galerii OBIEŻYŚWIATA znajdziemy fotki innych myśliwych mających w swym domu trupiarnie wypchanych zwierząt z czerwonej księgi ICUN . Dokąd ludzkość zmierza ? To my możemy to zmienić, by podróżować i fotografować nie tylko zabytki, krajobrazy ale i wolne dzikie zwierzęta.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.03.2013 12:49

Ludziska. Tomek założył tę galerię w konkretnym celu. Aby unaocznić wszystkim skalę bestialstwa ludzi. Jeżeli dyskusja potoczy się dalej w tym kierunku, to nikt nie zwróci uwagi na słonie. Wyluzujcie.

emst użytkownik emst(wpisów:83) dodano 11.03.2013 12:39

romana, żenada to jest wystawianie dychy galerii o grzybach na portalu o podróżach jednocześnie pomijając galerię choćby jak ta. pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 11.03.2013 11:27

Emst, gdyby nie było tylu niedzielnych "dychowiczów" ( zobacz ile ocen jest wystawionych przez zupełnie nieznane osoby bez galerii, które tylko wpadają w niedzielę by podciągnąć punktowo galerie sąsiada, cioci, konkubenta itp.) nie trzeba by było robić takich rzeczy. Pozdrawiam.
Gratulacje dla autora galerii.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 11.03.2013 11:18

Żenada, żeby posuwać się do takich manipulacji z powodu tak wielkiego i ważnego wyróżnienia jak galeria tygodnia.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.03.2013 08:51

Właściwa galeria na właściwym miejscu. Gratulacje.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 11.03.2013 08:39

Tomek, gratuluję :)
Emst, Ty manipulatorze ;)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 11.03.2013 08:34

Gratuluję wyróżnienia:-)
Emst, gdyby grzyby zostały galerią tygodnia portalu podróżniczego, to chyba bym się z niego wypisała, mimo iż prezentację obejrzałam z prawdziwą przyjemnością. Pławikonikowi mogłeś jednak odpuścić. To nie było fair:-(
Pozdrawiam autora i jeszcze raz gratuluję pięknych zdjęć i poruszenia ważnego tematu:-)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 11.03.2013 08:13

tak się cieszę, że Twoja galeria jest galerią tygodnia:)

dziękuję za poruszenie tematu

emst użytkownik emst(wpisów:83) dodano 11.03.2013 04:56

Super galeria, poruszająca ważny temat. Podoba mi się ona do tego stopnia, że specjalnie zaniżyłem noty 2 innym galerią, bo zapowiadało się, że wygrają grzyby ;) pozdrawiam i gratuluję

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 11.03.2013 01:52

Gratuluję. Dobrze, że właśnie ta galeria została wyróżniona. Pozdrawiam :)

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 11.03.2013 01:52

gratuluję i pozdrawiam

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 08.03.2013 01:06

dzieki Tama - porąbańcy do odstrzału zamiast słoni

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 07.03.2013 22:34

Słonie są dostojne, piękne i mądre. Nie ogarniam takiej żądzy, barbarzyństwa. O ironio, robią z tego słoniki :( Trzeba być porąbanym.

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 07.03.2013 15:01

dodaję jeszcze jeden link do obejrzenia z moich ulubionych stron Afryki - SAMBURU
http://www.youtube.com/watch?v=lBzCk21bEyk

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 07.03.2013 13:43

dziekuje też za wpisy i linki :martafryka, :) marcowadziewczyna, :)paweller75, popekpawel:) nola 76:) dispar:), migot,:) izka :) grace:) muzelea i nie wymienionym , którzy zaglądają tutaj i współczują afrykańskim kolosom

te strony mówią prawdę o Afryce
http://www.lionconservation.org/

http://www.savetheelephants.org/home.html

w ub roku podróżowałem po Kenii szukając wielkich kotów, których liczebność gwałtownie spadła w całej Afryce ( będzie o tym osobna galeria) a natrafiłem na kłusownictwo na ogromna skalę, której celem są słonie :(

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 07.03.2013 12:03

link do międzynarodowej fundacji walczącej z kłósownictwem...jeśli ktoś potrzebuje http://www.iapf.org/en/


ślę słonko

ps. a może my Obieżyświaty z całego świata też możemy coś zrobić? chętnie oddam kępki włosów... (jeśli są chętni, proszę dajcie mi znać tutaj lub na priv, skontaktuję się z rodney w RPA i coś razem zrobimy dla naszej planety :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 07.03.2013 11:59

Kojotener, każdy może coś zrobić :)

pewien człowiek w Kapsztadzie z grupką przyjacół zrobił coś absolutie szalonego , aby protestować przeciwko wybijaniu nosorożców w RPA!
Otóż: keratyna, która jest głównym składnikiem rogu nosorożca, a którą to właśnie używa się do "celów medycznych i innych", jest także składnikiem naszych ludzkich włosów i paznokci... ten rozgrzany człowiek, najpierw wrzucił filmiki propagujące co będzie robił i że protestuje przeciwko kłósownictwu i bezsensownemu zabjaniu zwierząt, a co zrobił? Zaczął zbierać ludzkie włosy (w kępkach i kosmykach) i ludzkie paznokcie dookoła całego RPA, pakować je w koperty i wraz z przyjaciółmi rozsyłać je do Ambasad i Konsulatów Azji i innych krajów podejrzanych o kłóswnictwo afrykańskich zwierząt. Szkoły, universytety, firmy, przechodnie, organizacje (fryzjerzy szczególnie!) zaczęli "dotować " swoje włosy i paznokcie (obcięte końce, oczywiście)! Wyobraź sobie reakcje i miny otwierających koperty!!!
Akcja tego człowieka roznosi się jak ogień-w-buszu po całym świecie :)

na youtubie poszukaj "rodneytherhino"

także można coś zrobić! (nawet można zebrać włosy/paznokcie i przesłać do niego)
szalone trochę, ale nie tak okrutne jak nagminne wybijanie

pozdrawiam

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 07.03.2013 11:09

Zmusza do zastanowienia się i chwilę refleksji . To przykre ,że przez chciwość ,pazerność człowieka tak fantastyczne zwierzęta narażone są na wyginięcie :(
Galeria bardzo mi się podoba i dziękuję Ci za nią
Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 07.03.2013 00:37

Wstrząsające to wszystko, przerażające są te liczby, masakra. Ciekawe, czy ludzie zdążą się kiedyś opamiętać, zanim będzie za późno.
Pozdrawiam.

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 07.03.2013 00:30

to bardzo smutne o czym piszesz, żal tych pięknych zwierząt. pozdrawiam

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 06.03.2013 19:20

Zorganizowana przestępczość pojawia się wszędzie tam, gdzie istnieje popyt na nielegalne dobra. Niestety cierpi na tym także natura. Strasznie szkoda tych wielkich, ale jakże sympatycznych zwierzaków. Przejmująca galeria

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 06.03.2013 18:58

Fotki piękne a opowieść wstrząsająca. Migot. KK zbudował swą potęgę na pieniądzu i nigdy nim nie pogardzi.

kojotener użytkownik kojotener(wpisów:256) dodano 06.03.2013 16:26

Wstrząsające. Najgorsze to, że niewiele można zrobić. Bezsilność jest przygnębiająca. Grace- oglądałem galerię Dispara - jestem równie zasmucony.

tomekzl użytkownik tomekzl(wpisów:71) dodano 06.03.2013 13:55

w Bangkoku, własnie niedawno premier Tajlandii zakazała handlu kością słoniową na teranie całego kraju w trakcie konferencji Konwencji Waszyngtońskiej . Dziwna cisza panuje tylko w mediach o największym handlarzu kością słoniową :Chinach ( tu rząd oficjalnie pośredniczy w handlu w większości nielegalna kością słoniową pochodząca z Afryki ) .

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 06.03.2013 13:47

jest iskierka pocieszenia i nadzieji!

liczba słoni w Parku Narodowym Chobe w Botswanie rośnie - dzisiaj żyje ich tam ok. 35,000!!!
tak samo dzieje się też i w Namibii, gdzie słonie żyją w Parku Narodowym Etosha, (centralna Namibia), w północno-wschodnich rejonach graniczących z Chobe i...
jedyne na świecie "słonie pustynne", które zaadaptowały się do suchych, trudnych i wymagających warunków Pustyni Namib.

ślę słonko :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6846) dodano 06.03.2013 12:54

Piękne są te słonie, ale jak się słyszy/czyta ile tych zwierząt ginie rocznie, a wszystko dla kasy, to naprawdę ogarnia człowieka smutek, bezsilność i zwątpienie. Nawet jak jedni kłusownicy giną od kul, na ich miejsce pojawiąją się nowi, żądża pieniądza jest tak silna, że nic dla nich się nie liczy...
Tajlandia ma zakazać w najbliższym czasie handlu kością słoniową.
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10152659982710565&set=a.140339215564.233603.134582395564&type=1&theater
pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 06.03.2013 12:50

Smutne.
A słonie takie piękne swoją dostojnością i zaufaniem. Bo cóż może grozić tym olbrzymom.
My ludzie,to jednak potrafimy. Nawet przyśpieszyć proces ewolucji.
Sprawdziłem Grace Twój link. Toż to moja galeria.
Jest ona tak smutna, że nie chce mi się jej oglądać.
Wystarczą mi te słonie.
Dobra robota. Dzięki.

tomekzlasu użytkownik tomekzlasu(wpisów:2) dodano 06.03.2013 12:12

dziękuje za zainteresowanie tematem, już nigdy nie będzie jak dawniej. Robiliśmy fotki słoniom z odległości 1m wytyczona p słonie granica tolerancji dla człowieka praktycznie nie istniała. Od kilku lat w Samburu filmujemy te słonie z nadzwyczajną ostrożnością , słonie są nerwowe i agresywne - już znamy przyczynę. pozdrawiam

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 06.03.2013 11:47

to bardzo smutne... czasem wstyd być człowiekiem..

migot użytkownik migot(wpisów:305) dodano 06.03.2013 11:06

Nie tak dawno był o tym obszerny artykuł w National Geographic Magazine (październik 2012): tutaj są zdjęcia z niego: http://www.national-geographic.pl/foto/fotografia/kosc-sloniowa-480020 - po nim zdałam sobie sprawę z tego, jak wielki to problem... Fakt, Chiny i Azja to najwięksi importerzy, ze względu na tradycyjną medycynę - tym bardziej zszokowało mnie, że Filipiny są również istotnym rynkiem, ze względu na dewocjonalia [!], a Watykan [!] nie podpisał konwencji waszyngtońskiej (CITES) i zakaz handlem kością słoniową go nie obwiązuje!!!! Co tu mówić o zmianach w wielowiekowej tradycji chińskiej, jak "na własnym podwórku", w środku Europy można kupować krzyżyki z kości słoniowej...

muzelea użytkownik muzelea(wpisów:167) dodano 06.03.2013 10:49

piękne te słonie.... a człowiek to bez wątpienia najbardziej bezmyślny drapieżnik jaki tylko chodził po ziemi, bo żeby jeszcze chodziło o przetrwanie, jak to jest w przypadku innych zwierząt, a tu co - nic tylko chciwość i beznadziejna litania do pieniądza. w ogóle nie dbamy o matkę naturę, zabijamy zwierzęta bez sensu, wybijamy całe gatunki i trujemy wszystko, co się tylko da. i pomimo ciągłego gadania o konieczności edukacji (i samej edukacji), o konieczności zmian, nic się tak naprawdę nie zmienia. i co? jak tak dalej pójdzie, to moje dzieci będą znały słonie (i jeszcze wiele innych gatunków) albo z filmów przyrodniczych, albo z ogrodów zoologicznych. katastrofa.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 06.03.2013 05:54

Tomku z Lasu - Przytoczone przez Ciebie liczby sa wstrzasajace i mowia same za siebie.
Chinczycy uwazaja, ze sproszkowany rog nosorozca jest afrodyzjakiem.
Na Oceanie Poludniowym Japonczycy wylapuja wieloryby, tlumaczac to wielowiekowa tradycja… itd. itd.
W kazdym zakatku Ziemi dzieje sie wiele niedobrego. Slepa chciwosc wydaje sie byc jedynym motywem dzialan ludzkich:(

Czlowiek, to dziwna istota, zabija innych mieszkancow Ziemii, sam podcinajac galaz na ktorej siedzi.
Czemu ludzie nie pojmuja oczywistej prawdy, ze zachwianie ekosystemem odbije sie w koncu na nich samych.

Edukacja to jedyna droga, by zapobiec dalszej zbrodni. Swiadomosc ekologiczna jest wciaz na bardzo niskim poziomie.

Polecam Ci inna, bardzo wazna galerie dotyczaca tego tematu.
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=14757

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 06.03.2013 02:15

cześć Tomku,

dziękuję za galerię, to co poruszyłeś jest b.przykre i smutne :(

Afryka łączy się przeciwko kłósownictwu, w wielu krajach są energiczne protesty, demostracje i petycje do rządów,
powstają i istnieją organizacje, i zrzeszają się prywatne osoby, które aktywnie walczą z wszelkimi formami kłósownictwa - co często uwieńczone jest sukcesem!

np. w RPA wojsko, policja i siły lotnictwa patrolowały najbardziej "narażone" tereny, aresztując przestępców,
...kość słoniowa to jedno, a ostatnio i róg nosorożca stał się popularny na czarnym rynku...w RPA 668 sztuk zostało wybitych w 2012!)
wczoraj czytałam bloga człowieka z Cape Town, który postanowił protestować przeciwko kłósownictwu...nago!
dla ciekawostki, podaję pomocny link o akcji ochrony nosorożców w Namibii http://www.facebook.com/pages/Save-the-Rhino-Trust-Namibia/279427215430254

chciwość, pogoń za pieniądzem i wzbogaceniem się za wszelką cenę i ludzka bezmyślność nie mają granic :(

pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!