m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Do Mombasy, z hotelu na wybrzeżu, najlepiej dojechać matatu - bardzo popularnym środkiem transportu w całej Kenii. Załoga tego pojazdu składa się z kierowcy i naganiacza. Naganiacz wypatruje potencjalnych pasażerów wzdłuż drogi i zachęca do wsiadania wykrzykując nazwę docelowej miejscowości. Przystanek końcowy jednego z matatu w okolicy przystani promowej. Ta sama zajezdnia matatu po deszczu. Ci, którzy jadą od strony południowego wybrzeża (Diani) muszą również przeprawić się promem w Likoni. Po mieście i okolicy najlepiej poruszać się tuk-tukiem. Im nie przeszkadza duży ruch na ulicach.
Wszędzie pełno jest pieszych poruszających się zupełnie dowolnie, również po jezdniach. Zatłoczona, jedna z głównych, ulica Mombasy - Digo Road. Ulice zabytkowego, starego miasta też wypełnione są samochodami. W samym centrum. Wśród samochodów i pieszych pełno jest tego typu środków transportu. Przy pomocy wózków ciągniętych lub pchanych przez ludzi (często bosych) przewozi się mnóstwo ciężkich towarów ...
... nawet na spore odległości. Nie wiem jak można iść boso po rozgrzanej ulicy i ciągnąć taki ładunek. Do transportu miejskiego służą też rowery - ich pojemność jest nieograniczona ... Część towarów transportuje się statkami. Oprócz nowoczesnego portu funkcjonuje również stary, położony w pobliżu Old Town. W starym porcie załadunek statków nadal odbywa się w ten sposób ...
Nie widziałam tam dźwigów ... Tymczasem w mieście kwitnie handel: w sklepikach, na straganach, na targowiskach ... ... gdzie ruch jest ogromny
lub wprost na ziemi. Każdy handluje tym co ma - mogą to być np. stare buty. Na ulicy można kupić nie tylko warzywa, owoce czy ubranie ale także leki domowej roboty - te prawdziwe nie dla wszystkich są dostępne z powodu zbyt wysokiej ceny. Zakupy najlepiej nosi się na głowie, bez względu na ich wielkość i rodzaj. Dźwigają je tylko kobiety ... ... mając często na plecach małe dziecko.
Nie ważne czy do domu jest daleko ... ... i czy trzeba iść szybko. Może dlatego nie widziałam tam kobiet zgarbionych ... ... nawet tych starszych. Na ulicy można też uszyć sobie ubranie w zakładzie krawieckim. Jest ich dość dużo.
Gotowanie wprost na ulicy, wręcz na ziemi jest powszechne, szczególnie w najbiedniejszych dzielnicach. Można również posilić się w ulicznej jadłodajni a przy okazji naostrzyć nóż lub nożyczki. Zakłady stolarskie też funkcjonują na ulicy lub tuż przy niej - każdy może tam zajrzeć. Niestety bardzo wiele osób nie ma żadnej pracy i trudni się żebraniem - te kobiety krążyły wokół naszego busa z nadzieją na zarobek.
Na zaczepki żebrzących narażeni są szczególnie biali turyści (mzungu) uważani za bardzo bogatych. Mimo wszystko Mombasa jest bardzo kolorowa i różnorodna.
Szkoda tylko, że moje fotografowanie nie wszystkim się podobało ... ... chociaż starałam się robić to głównie zza szyby busika. 

Dziękuję za wspólną wycieczkę po ulicach Mombasy.

najbliższe galerie:

 
Mombasa-Kenia
1pix użytkownik baracuda77 odległość 1 km 1pix
Mombasa-spacerkiem po starym miescie
1pix użytkownik skuza odległość 2 km 1pix
Mombasa
1pix użytkownik skuza odległość 3 km 1pix
Mombasa. . . na bazarze
1pix użytkownik skuza odległość 3 km 1pix
Spełnione marzenie z dzieciństwa II
1pix użytkownik ulka odległość 4 km 1pix
Kenia 3
1pix użytkownik waldemar odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (32):

 
mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 20.03.2014 16:59

Michal1988 dziękuję za odwiedziny i cieszę się, że choć trochę zachęciłam Cię do podróży do Afryki. Kenia, Tanzania to miejsca gdzie chce się wracać mimo panującej tam biedy. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Pozdrawiam :)

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 19.03.2014 22:28

Bardzo ciekawe fotki :) Staja sie dla mnie pewna inspiracja do obrania Afryki jako kierunku podrozy :) Pozdrawiam :)

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 30.12.2013 16:43

Romano, jak miło, że odnalazłaś moją pierwszą galerię na OŚ i tak sympatycznie o niej napisałaś :) Bardzo dziękuję za wizytę i komentarz. Pozdrawiam serdecznie :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.12.2013 13:03

Jakoś wcześniej mi ta galeria umknęła, a muszę przyznać, że bardzo mi się podoba sposób w jaki pokazałaś ulice Mombasy.
Twoje fotki może nie są super profesjonalne, ale mają w sobie coś o wiele ważniejszego - ukazują Twoją wrażliwość i serce jakie włożyłaś w te fotografie. Dla mnie akurat to jest o wiele bardziej wartościowe niż największy, ale suchy profesjonalizm :)
Ogólnie to bardzo fajny reportaż Ci wyszedł z tej galerii.
Pozdrawiam :)

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 17.12.2013 16:07

Baracuda77, dziękuję za wizytę - nie myślałam, że jeszcze ktoś tu będzie zaglądał :) Cieszę się, że pozytywnie odebrałaś galerię bo to moje pierwsze "dzieło" na OŚ :) Pozdrawiam serdecznie.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.12.2013 10:22

Świetna relacja i super 35;)Dzięki Tobie odświeżyłam wspomnienia:)Pozdrawiam:)

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 23.04.2013 19:00

Olazim, dziękuję za wizytę. Miło mi, że się podobało :)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 23.04.2013 17:55

Witam-trochę mnie nie było i mam zaległości/nawet spore/galeria ciekawa i bardzo prawdziwa,lubię takie.
Udało Ci się dużo zobaczyć nawet jeżeli tego nie chciano pokazać-pozdrawiam .

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 22.02.2013 01:09

Grace, dziękuję za odwiedziny :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 19.02.2013 00:58

Reportaz prawdziwy do bolu.
Witaj na portalu:)
Pozdrawiam:)

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 19.02.2013 00:46

Dziękuję wszystkim za komentarze. Widzę, że muszę się przyłożyć do następnej galerii bo grupa tych co nie chcą jechać do Kenii rośnie ;-)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 18.02.2013 23:51

Galeria z gatunku "tu dzieje się życie". I takich trzeba nam na obieżyświecie, bo są takie autentyczne, reporterskie. Relacja podoba mi się, choć przyznam, że wstępnie zapisuję się do grupy tych, co nie pojadą. No, ale to wstępna deklaracja, daję Ci szansę przekonywania mnie do Kenii ;)
A tak w ogóle to witaj na Portalu

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 18.02.2013 23:12

Z ocenami na OŚ jest tak: pomijane są dwie najlepsze i dwie najgorsze oceny, i dopiero z pozostałych wyliczana jest średnia, która jest wyświetlana. Dlatego wartość oceny wyświetla się dopiero przy uzyskaniu minimum pięciu ocen jednostkowych.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 17.02.2013 15:05

Pięknie pokazalas atmosferę miasta,bardzo mi się podobało,nawet te małe niedociągnięcia,fotografowanie w Mombasie nie należy do łatwych,wiem coś na ten temat:)))Witaj na OS,czekam na dalsze relacje:)))Pozdrawiam serdecznie:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 17.02.2013 14:01

Witam na portalu.
Polecam aktywność na portalu.
Szczególnie przy tworzeniu galerii.
Ze mnie był potworny bałaganiarz, jeżeli chodzi o fotki. Niestety w innych aspektach nie pozbyłem się tej dolegliwości.
Praca nad zdjęciamii i tworzeniem galerii, pozwala w dużym stopniu uporządkować swoje zbiory.
Fotki rodzinne, czyli robione przez kogoś bliskiego, nie są problemem. Byleby była zgoda autora.
Powodzenia Pozdrawiam.

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 17.02.2013 13:29

Dziękuję kolejnym osobom za komentarze. Bardzo mnie to motywuje do pokazania następnych fotek :)
Pipol, avatara dodam tylko potrzebuję trochę czasu bo to moje zalogownie się na OS i dodanie galerii było trochę "na wariata" - od jakiegoś czasu oglądałam sobie Wasze zdjęcia, czytałam podpisy i komentarze, marzyłam o następnych wyjazdach i tak jakoś mnie naszło żeby podzielić się z Wami tym co sama widziałam. Teraz okazuje się, że wielu rzeczy jeszcze nie wiem lub nie umiem a wśród zarchiwizowanych zdjęć mam trochę bałaganu.
Paweller75 fotkę 12 zamieściłam choć jest kiepska bo powaliła mnie na kolana ilość towaru na tak prymitywnym wózku, przemieszczanym jedynie siłą ludzkich mięśni.

A skoro jesteście wszyscy tacy mili i pomocni to znowu mam pytanie. Czy do galerii można dodawać zdjęcia, na których jest się samemu czyli fotkę robił ktoś inny (zwykle robił mąż ale czasem też ktoś przypadkowy)? Nie chodzi mi o zdjęcia typu "u cioci na imieninach" ale o takie, które pasują tematycznie do galerii i ją uzupełniają o jakiś ważny element a niestety nie mam fotki bez własnego wizerunku.
Aha, i jeszcze co oznaczają szczegóły przy liczbie głosów?
Dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 17.02.2013 12:45

Bardzo fajna galeria, taka życiowa. Dzięki takim osobom jak Ty, nie muszę już jechać do czarnej Afryki. Bo mimo, że wiem że tam też jest pięknie, to jakoś mnie nie ciągnie, no może na safari, ale napewno nie do miast, zresztą ja nie lubię zwiedzać dużych miast, jakoś lepiej się czuję będąc bliżej natury:)
Co do zmian w galerii, wystarczy, że wejdziesz w opcję edytuj i tam możesz robić wszystko dowolnie i ile tylko razy zapragniesz: dodawać/usuwać zdjęcia, zmieniać ich kolejność, dodawać/zmieniać opisy, wybrać sobie zdjęcie główne (wizytówkę galerii), jak cofniesz się jeszcze bardziej, możesz zmienić też tytuł galerii i jej opis. Możesz nawet całą galerię usunąć jak będziesz miała taki kaprys;) Witaj na OŚ:)
pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 17.02.2013 12:44

Mabro, może nie wszystkim podobało się Twoje fotografowanie ale tak to w życiu jest. Jak coś się wszystkim podoba to jest to podejrzane ;-)
Mnie się bardzo podobało i zazdroszczę takich plenerów fotograficznych.
Miło witam na portalu i pozdrawiam,
andred

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 17.02.2013 12:37

cienie, nie sienie

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 17.02.2013 12:37

Mabro, tylko daj jakiegoś avatara, bo te sienie kojarzą mi się z .........grzybem :D

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 17.02.2013 12:35

Mabro - zdaję sobie sprawę, że nie było łatwo pstrykać, więc trzeba było robić fotki przez szybę. Np. 7 czy 12 ja bym sobie odpuścił, ale to jest tylko takie moje odczucie. Fotka 31 faktycznie bardzo fajna. Czekam na dalsze Twoje galerie.
Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 17.02.2013 12:31

Mabro, możesz dodawać, usuwać, zmieniać opisy , kolejność zdjęć i zdjęcie główne. Wszystko w edycji galerii.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 17.02.2013 12:29

Mabro, wszystko możesz zrobić ze swoją galerią, poprawiać opisy również, zawsze tylko trzeba zatwierdzić zmiany :)

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 17.02.2013 12:26

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze. Nie spodziewałam się tak szybkiej i licznej reakcji na moją pierwszą galerię :) Żałuję tylko, że zniechęciłam niektórych do wyjazdu do Kenii bo to piękne miejsce i warte poznania. Po pierwszym szoku i lęku przed wyjściem z busa następne wycieczki do Mombasy (samodzielne!) były całkiem fajne. Może kolejne galerie choć trochę przekonają do odwiedzenia tego kraju :)
Mam jeszcze pytanie "techniczne" - czy galerię już oglądaną i ocenianą przez innych można modyfikować tzn. usuwać i/ lub dodawać zdjęcia?
Pozdrawiam.

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 17.02.2013 11:47

Witaj na portalu.
Galeria wyszła Ci całkiem fajna, taka prawdziwa i z przyjemnością ją obejrzałam. Nie dziwię się, że te widoki wywarły na Tobie duże wrażenie. Na mnie obrazy uwiecznione przez Ciebie podziałały podobnie.
A jak dodatkowo masz chęć podszkolić się z fotografii to dobrze trafiłaś. Jest tu sporo osób znających się na tym, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Ja też cały czas się od nich uczę.
Powodzenia w dalszych produkcjach:)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 17.02.2013 11:23

Mabro witaj na OS :)

...pokazałaś prawdziwe oblicze ulicznej, wschodniej Afryki

fajna fotka 31

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 17.02.2013 10:29

Takie egzotyczne obrazki, zawsze ogląda się z duża ciekawością, fajnie, ze się tym podzieliłaś.
Ja się nie nudziłem,

pozdrawiam :-)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 17.02.2013 10:07

Galeria bardzo fajna. Wrażenia jak u pipola.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 17.02.2013 10:03

Witaj, tak to właśnie wygląda - wszystko na naszej (kobiecej) głowie ;) Galeria wyszła Ci dobra, tematyczna, pierwsze koty za płoty, czy jakoś tak. Ciekawa jestem co dalej pokażesz nam. Pozdrawiam i powodzenia na OŚ życzę :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 17.02.2013 09:41

Bardzo dobra relacja " z życia wzięta". Tylko się utwierdziłem, że nie chcę tam jechać . Witam na portalu. Pozdrawiam.

mabro użytkownik mabro(wpisów:178) dodano 17.02.2013 02:52

Dzięki Paweller75 za komentarz. A jakie fotki powinnam usunąć? Co do kadrowania to wiem, że nie jest dobre ale jak napisałam na początku większość zdjęć robiłam przez szybę jadącego busa. W niektórych dzielnicach (tych najbiedniejszych) nie można było otwarcie fotografować czy filmować przez szybę tylko trzeba było kombinować ukradkiem bo miejscowi robili się nieprzyjemni. Niektóre zdjęcia są już poprawiane ale może jeszcze coś da się ulepszyć?

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 17.02.2013 02:26

Witaj Mabro na Obieżyświecie. Jak sama widzisz, galeria jest na portalu, więc się wszystko udało, tak jak chciałaś. Pokazałaś ulicę Mombasy, taką, jaka jest, zrobiłaś do tego opisy i przynajmniej wiemy, co oglądamy. Nie każdy w pierwszej galerii robi opisy, a to jest dość ważne. Parę fotek bym odrzucił, parę lepiej wykadrował i byłoby nawet całkiem dobrze. Widzę, że lekko, łatwo i przyjemnie tam ludzie nie mają, szczególnie kobiety z tymi torbami na głowach. Ale chyba taki już u nich zwyczaj, nic się nie poradzi:)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!