m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli  Miasteczko Sztuki i Nauki. El Museu de les Ciències Príncipe Felipe (Muzeum Nauki). Eksponowane są tu najnowsze osiągnięcia nauki i techniki. Znajduje się tu gigantyczne wahadło Foucaulta oraz interaktywne wystawy naukowe. Hemisferic - znajduje się tutaj planetarium, kino nadające filmy w formacie IMAX, można tu także obejrzeć spektakl laserowy. Wnętrze dworca zachęca do długich oczekiwań na pociągi ;) Ozdobione jest oczywiście azulejo. Są to  cienkie ceramiczne płytki, najczęściej kwadratowe, pokryte nieprzepuszczalnym i błyszczącym szkliwem. Powierzchnia azulejo jest jedno lub wielokolorowa, gładka lub z fakturą.
Motywy wykonywane z azulejo miały postać scen historycznych, mitologicznych, ikonografii religijnej, oraz całej gamy elementów dekoracyjnych zarówno geometrycznych jak i roślinnych. Płytek azulejo używano jako elementów mozaik składających się z wielu, czasem ponad kilku tysięcy elementów, pokrywających całe ściany, oraz jako oddzielnych kompozycji dekoracyjnych.
Fasada z motywami roślinnymi, pomarańczy i kwiatami pomarańczy, jest inspirowana rolniczym krajobrazem Walencji. Valencia Norte - dworzec kolejowy wybudowano w latach 1906-1917. Plaza de Toros to słynna arena walki byków, która jest usytuowana w samym sercu Walencji. Arena ta jest jedną z największych na terenie Hiszpanii.

El Micalet, ośmioboczna dzwonnica,która jest częścią Katedry. Ma 50 metro wysokości i 207 stopni. Katedra w Walencji, po katalońsku Seu.  Zbudowana w miejsce meczetu, który z kolei stał w miejscu dawnej katedry gockiej.
Budowana w stylu gotyckim z elementami romańskimi, gotyku francuskiego, renesansu, baroku oraz neoklasycyzmu.  Basilica de la Virge dels Desamparats - barokowy kościół usytuowany na tyłach katedry. Fontanna Neptuna przed kościołem na placu de la Virgen. Krówka, wszechobecne stworzenie, które śni mi się do dnia dzisiejszego ;)

najbliższe galerie:

 
Walencja
1pix użytkownik wako odległość 0 km 1pix
Hiszpania.  Walencja.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
KOŚCIOŁY ŚWIATA 1 - KLASZTORY,  MINARETY,  BAZYLIKI. . .
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
Valencia - L'Umbracle
1pix użytkownik alchimistev odległość 2 km 1pix
Hiszpania - Walencja
1pix użytkownik kryjan odległość 2 km 1pix
Valencia - L'Hemisfèric
1pix użytkownik alchimistev odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
magdus użytkownik magdus(wpisów:208) dodano 27.02.2013 19:13

Dziękuję za miłe słowa :) Może i kiczowate, ale za to kolorowe i wesołe. Wole takie dworce :) Co do krów to są one wszędzie i reklamują wszystko. Jeszcze raz odwiedzę Hiszpanię i sobie sprawię taką krówkę do domu ;) Pozdrawiam :)

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 27.02.2013 17:06

magdus, pomimo sprintu udało Ci się zrobić ciekawe zdjęcia. Azulejos są śliczne, aczkolwiek na mój gust trochę kiczowate. Czy krowa na ostatnim zdjęciu to substytut byka który zginął w ostatniej corridzie? Ole!

magdus użytkownik magdus(wpisów:208) dodano 24.02.2013 09:00

Wrócę, wrócę i nic mnie nie powstrzyma ;)

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 24.02.2013 00:30

Faktycznie sprint w Twoim wykonaniu i to na 60 m :)))
Miasto niewątpliwie ciekawe i trzeba tam wrócić na dłużej.
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!