m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (37):

 
Kamienice przy ulicy Garbary. Domki budnicze pochodzące z pierwszej połowy XVI wieku. Pręgież w Poznaniu - na głowicy umieszczono kata. Renesansowy Ratusz miejski zaprojektowany przez Giovanni Battiste di Quadro Smocza rynna, która zionie.......wodą. Za jedyne 10zł można przejechać się dorożką........odgłos turkotu kół bezcenne.
Jedna z bocznych uliczek poznańskiej starówki. Architekci renesansowi często inspirowali się starożytną mitologią......Neptun .........fontanna Marsa na tle ratusza........ ......oraz Apollo. Zwienczeniem jednej z kamienic jest orzeł......chodź jego dziób jest nieco pałski. Waga miejska, ratusz i klasycystyczny odwach....czyli  wartownia
Zwienczeniem odwachu jest herb Rzeczypospolitej z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Typowy klasycystyczny budynek. Muzeum Narodowe od tyłu. Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich Pierwszej Jednostki Kawalerii Powstania Wielkopolskiego. Freski 
ukazujące
Poznań 
sprzed 
kilku 
wieków. Mozaika przedstawiająca tarczę zegarową.
Poznańska barokowa fara u wylotu ulicy Świętosławskiej Jeśli się nie myle to Urząd Miejski..... .....i jego dziedziniec. Ołtarz główny wykonany został według projektu Pompeo Ferrariego. Iluzoryczna kopuła namalowana w 1949 przez Stanisława Wróblewskiego.
Wszędzie można zobaczyć różnych rozmiarów rzeźby.
Kościół pw. św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu zwany zazwyczaj Kościołem bernardynów. Widok z ulicy Garbary. Podczas potopu szwedzkiego, w 1657, kościół został podpalony przez Brandenburczyków. Zrabowano wówczas najcenniejsze przedmioty z zakrystii oraz sporo rękopisów i druków z bogatej biblioteki klasztornej. Do dziś znajdują się one w bibliotekach królewskich w Sztokholmie i Uppsali. Warta i most Bolesława Chrobrego. I jesteśmy na drugim brzegu. Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu i ponuje wielkością......
...... i tym żeby nie zniszczenia miałby dzisiaj ponad 1000 lat. Pomnik Ojca św. Jana Pawła II przy placu katedralnym. Sklepienie katedry - charakterystyczne dla gotyku. Koronkowe zdobienia dotyczy zarówno wyposażenia dużego.......... .........jak i najmniejszych elementów. Poliptyk, który jest zarazem ołtarzem.
Ostatnie spojrzenie na budynki, gdzie prawie w niezminionej formie patrzył pierwszy Król Polski Bolesław Chrobry.

najbliższe galerie:

 
Poznań - wojna szarego z kolorem
1pix użytkownik walizka odległość 0 km 1pix
Kamienice na Starym Rynku w Poznaniu cz. 1
1pix użytkownik tomszw odległość 0 km 1pix
   POZNAŃ
1pix użytkownik harmony odległość 0 km 1pix
Poznań - kościół św. Franciszka i Garbary
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Poznań –  Wędrówki przez Stary Rynek
1pix użytkownik mgfoto odległość 0 km 1pix
Festiwal Rzeźby Lodowej.
1pix użytkownik iwonka55 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
maca użytkownik maca(wpisów:287) dodano 14.12.2007 17:17

jotwu: Ze słońcem, oraz punktami 3 i 5 się w 100% zgadzam. Jednak uważam, że kadrowanie nie jest aż tak tragiczne, a zdjęcia w wewnątrz fary lepiej żeby były chociaż takie, niż żadne. Nie zawsze robię kilka zdjęć jednego obiektu, a poźniej gdy chcę je pokazać to nie mam żadnego wyboru. Szkoda, że twój komentarz dopiero teraz się pojawił, ale lepiej późno niż wcale. Dziękuje za te kilka słów i pozdrawiam. A tak na marginesie to szkoda, że nie masz zamiaru już się udzielać, bo przy Twoich opiniach technicznych można się czegoś nauczyć.

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 13.12.2007 22:23

Pożegnałem się z ocenianiem i komentowaniem galerii, ale wywołałeś mnie do tablicy. Oto mój komentarz:
1. 1-21 wykonane w najgorszej porze dnia; słońce w zenicie daje krótkie i głębokie cienie.
2. Większość zdjęć ma niestaranną kompozycję. Autor nie podjął trudu jej poprawienia przez lepsze kadrowanie lub zmianę formatu.
3. Obiekty smukłe (wieże) należałoby umieścić w pionowym kadrze i spróbować wyprostować perspektywę.
4. Zdjęcia wnętrz ( Fara i Katedra) sprawiają wrażenie pstryka w kierunku fotografowanego obiektu, bez jakiegokolwiek pomysłu.
5. Złą ocenę pogłębiają błędy merytoryczne ( Psałteria na zdjęciu 37 powstała ok. 500 lat po Bolesławie Chrobrym) oraz ortograficzne (wyposarzenie).
Na koniec: nie daj się zwieść ocenom tych osób, które nie uznają noty poniżej 7.
Pozdrawiam.

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 31.08.2007 14:22

Znakomicie! tak trzymaj.5
Jeszcze 14 takich galerii i dorównasz pesteczce123
hejka!

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 30.08.2007 20:59

Ciekawa wycieczka przez nieznane mi miejsca.
Ten orzeł z kaczym dziobem na zdj. 11 to jakieś nowe dzieło, czy też artysta miał wizje prorocze? ;-)
Fotka 35 wyjątkowo udana.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!