m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (17):

 
Na Skrzyczne można wjechać wyciągiem krzesełkowym. Zastanawiam sie czy te drzewa to specjalnie tak wycięte (powalone) czy to efekt sil natury. Widok na Szczyrk skąd można wyjechać na szczyt. Należy bardzo uważać przy planowaniu wjazdu na Skrzyczne na ostatnią chwilę. W kasie na dole sprzedadzą nam bilety, ale gdy na Jaworzynie znajdziemy się po 17.15 możemy liczyć już tylko na własne nogi. Żeby dojechać na samą górę należy rozpocząć wjazd najpóźniej o 16.50.
Kolejka jest dwustopniowa, pierwsza jej część kończy sie na Jaworzynie a następnie przechodzi sie na druga stacje i stamtąd dalej jedzie sie na Skrzyczne (cena biletu w jedna stronę dla obydwu odcinkach wynosi 9 zł) Nie znam sie ale z tego co można było zaobserwować to... ...miejsce jest to tez bardzo często odwiedzane przez paralotniarzy.
często na niebie można zaobserwować o wiele więcej ludzi uprawiających ten sport. Na szczycie znajduje się wieża - Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Wisła/Skrzyczne firmy EmiTel z grupy TP SA. Na zboczach góry znajdują się trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (m. in. trasa FIS) i łącznej długości 14 km. Widoki na okolice. W tle jezioro żywieckie.
Teren na samym szczycie jest raczej płaski. Jest tez tu schronisko PTTK, ścianka wspinaczkowa, strzelnica (łuk, wiatrówka) i boisko.

najbliższe galerie:

 
Szczyrk - ze Skrzycznego
1pix użytkownik seerene odległość 0 km 1pix
SZCZYRK / SKRZYCZNE
1pix użytkownik dreptak odległość 1 km 1pix
Beskid Śląski,  październik 2015r
1pix użytkownik satan odległość 1 km 1pix
Moje Beskidy 2011- Skrzyczne
1pix użytkownik metuzalech odległość 1 km 1pix
Szczyrk
1pix użytkownik szwagir odległość 2 km 1pix
Skrzyczne
1pix użytkownik kobel odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:915) dodano 07.03.2017 11:08

byłem tam raz w 1975 r. w kwietniu - na Skrzyczne wchodziłem jeszcze po śladach w śniegu od strony Lipowej a schodziłem torem pod wyciągiem (zdj.4) a na dole do Szczyrku to już zjeżdżałem nie tylko na butach po oszronionej trawie - było to dawno ale wspomnienia zostały a i Szczyrk wyglądał inaczej http://www.turystykapolska.entro.pl/szczyrk-432-p.html - pozdrawiam

labcio użytkownik labcio(wpisów:222) dodano 09.11.2007 12:07

dla mnie galeria super bylem tam wiele razy ale najfajniesze widoki ze Skrzycznego widziałem właśnie tu..

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 06.11.2007 08:48

Te drzewa powaliły się pod wspólnymi ciosami,
natury i cywilizacji/kwaśne deszcze/
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!