m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Nasze bieganie po pięknych europejskich miastach zaczynamy od Paryża i bazyliki Sacre Coeur. Wzgórze Montmartre w moim przekonaniu jest obowiązkowym punktem zwiedzania tego miasta:) Bazylika robi niesamowite wrażenie, ale trzeba iść dalej. Warto zobaczyć Moulin Rouge - Czerwony Młyn. Budynek, w którym mieści się jeden z najsłynniejszych kabaretów na świecie, znany jest również z imitacji czerwonego młyna postawionego na jego dachu.  Paryż dla mnie to takie wdzięczne miasto, zawsze można sobie gdzieś wejść i popatrzeć z góry. Z Łuku Triumfalnego wspaniale widać 12 alei rozchodzących się we wszystkich kierunkach. Za chwilę wejdziemy na jego taras:) Najbardziej popularnym obiektem w dzielnicy La Defense jest Grande Arche. Na jego taras też można się dostać, ale tam nie wjechałem, teraz sam nie wiem, czemu:) Za to wejścia na jedną z wież katedry Notre-Dame bym sobie nie odmówił. Sama katedra jest przepiękna, a oświetlona w nocy wygląda bajecznie. Aby wejść na 75 metrową wieżę Notre Dame, trzeba pokonać ponad 380 schodów, ale warto.
Widok z Notre-Dame - w tle dzielnica La Defense. Jeśli chodzi o Łuk Triumfalny, to po pokonaniu 284 schodów, możemy podziwiać takie widoki. Ja wchodziłem tu ze trzy razy. W oddali widoczna Bazylika Sacre-Coeur. Z tarasu rozpościera się w każdą stronę wspaniała panorama Paryża. Widok na najsławniejszą aleję, czyli Pola Elizejskie i dzielnicę La Defense... ... i na Wieżę Eiffla. Wieża została zbudowana i oddana do użytku na paryską Wystawę Światową w 1889 r. Zakładano, że będzie stać przez 20 lat, a potem zostanie rozebrana. Miała swoich przeciwników, jednak dziś, jak na ironię, jest największą atrakcją Paryża. Z wieży panoramę miasta można podziwiać z trzech tarasów widokowych, oczywiście najfajniej jest na tym trzecim, na 273 m.:) Kończąc temat Paryża powiem tylko to, co myślę: tutaj trzeba przyjechać, nie raz, nie dwa:) Jedną z najpiękniejszych stolic Europy jest Budapeszt. To chyba nie podlega żadnym dyskusjom:)
Świadczy o tym nie tylko piękne położenie miasta, ale i wiele zabytków znajdujących się po obu stronach Dunaju. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Przede wszystkim należy udać się na Wzgórze Zamkowe, na którym znajduje się przepiękny kościół Macieja... ... oraz Baszta Rybacka, z której ... ... roztacza się piękny widok na Parlament i cały Peszt. Dla takich widoków warto posiedzieć tu trochę dłużej:) Następnie warto udać się w stronę Mostu Łańcuchowego, z którego fantastycznie widać oba brzegi Dunaju. Most łańcuchowy jest najstarszym mostem w Budapeszcie. Idąc dalej wzdłuż Dunaju można wejść na Górę Gellerta, ale niestety tam nie dotarłem, więc mam powód, żeby tam wrócić:)
Spod Mostu Łańcuchowego na wzgórze budańskie można wjechać sobie takimi wagonikami zabytkowej kolejki zębatej:) Z góry roztacza się fajny widok na Parlament, Most Łańcuchowy i Bazylikę Św. Stefana:) W Budapeszcie jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Ja całego miasta nie zwiedziłem, więc na pewno kiedyś tam wrócę. I tu kończę temat Budapesztu, ale jeszcze jedno spojrzenie na Parlament nie zaszkodzi; dla takiego widoku warto tu przyjechać:) Zmieniamy stolicę i udajemy się Pragi. Większość atrakcji Pragi można zobaczyć bez korzystania z jakiejkolwiek komunikacji. Dużym plusem jest to, że miasto można podziwiać również z wielu dostępnych wież:) Spacer warto rozpocząć od Rynku Staromiejskiego, a potem kierować się w stronę Mostu Karola i dalej na Hradczany. A więc jesteśmy już na Moście Karola. W tej chwili jest tu w miarę pusto, specjalnie wcześnie wstałem, żeby mieć most dla siebie ... ... bo w późniejszych godzinach jest już tu dość tłoczno. Od 1950 r. most dostępny jest tylko dla ruchu pieszego. Ponad pół kilometrowy Most Karola przemierzają każdego dnia tysiące turystów:)
Warto wejść na Staromiejską Wieżę Mostową, widoki są rewelacyjne, kamienice i kościoły robią niesamowite wrażenie:). A tu już jesteśmy na drugiej stronie mostu. Gdyby ktoś był bardziej zainteresowany takimi widokami, to zapraszam do mojej Pragi 2, tam jest więcej takich widoków:) Warto również wejść na dzwonnicę kościoła Św. Mikołaja na Malej Stranie. W oddali widać zachodnią wieżę mostową, a za nią Most Karola. Najfajniejsze jednak widoki są z Wieży Ratuszowej:) Można tam wejść lub wjechać windą. Rynek Staromiejski z góry prezentuje się fantastycznie:) Kościół Tyński też lepiej się prezentuje z góry niż z dołu. I niech mi ktoś powie, że nie warto korzystać z takich atrakcji:) Dobra, żeby ktoś nie powiedziam mi, że przesadzam, z dołu te wszystkie atrakcje też fajnie się prezentują:) Pogoda w Pradze mi trochę nie dopisała, ale mimo wszystko miasto mnie zachwyciło:)
Zmieniamy klimat i udajemy się na chwilę do Aten. Główną atrakcją miasta jest Akropol. Z tej strony wygląda całkiem fajnie:) Największą i najsłynniejszą atrakcją Akropolu jest Partenon, niestety pokryty w dużej części rusztowaniami. W pobliżu Partenonu zobaczymy Erechtejon... ... a także Teatr Dionizosa. Na zobaczenie tego wszystkiego dużo czasu nie potrzeba, ale ... chyba warto chociaż raz tu przyjechać:) Piszę chyba, bo dla mnie jakieś wielkie halo to nie było, no ale komuś może się to bardziej spodobać:) Natomiast widok z Akropolu na górę Likavitos to mi się podobał. Warto zobaczyć zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Ateny choć ładne, to chyba nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, jak kolejne miasto, Stambuł:)
Do Stambułu wybrałem się z wycieczką będąc na wczasach w Bułgarii. Wycieczka była jednodniowa, czasu za dużo na zwiedzanie więc nie miałem, ale naprawdę warto było tu przyjechać:) Wiadomo, jak nie macie czasu na zwiedzanie całego miasta, to trudno, ale Błękitny Meczet i Hagię Sophię musicie zobaczyć:) Tu już można poczuć trochę tego orientu:) Błękitny meczet ze swoimi 6 minaretami robi ogromne wrażenie. Dla mnie jest to wspaniała budowla:) Kolejną wizytówką Stambułu jest Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej. Po zdobyciu miasta przez Turków w XV w. Hagia Sophia została przekształcona w meczet. Dostawiono jej wówczas 4 minarety. Dziś pełni funkcję muzeum. Co jeszcze warto zobaczyć w Stambule. Na pewno warto udać się do Grand Bazaar - jednego z największych i najstarszych bazarów na świecie. Warto także udać się na rejs po Bosforze, ale to już w zależności, ile ma się czasu:) W każdym razie na zwiedzanie tego miasta przydałoby się trochę więcej czasu, mnie się tam bardzo podobało:) A jakie klimaty do mnie najbardziej przemawiają? No właśnie takie; zapraszam do Sieny:)
Miasto nie jest duże, można je obejść spokojnie w kilka godzin, ale takie perełki łyka się bez popijania czegokolwiek:) Widoczna na wzgórzu sienieńska katedra jest jedną z najpiękniejszych we Włoszech. Gdy się wchodzi na Piazza del Campo - ogromny średniowieczny plac znajdujący się w samym centrum miasta, to się ma wrażenie, że czas się chyba cofnął:) Głównym moim celem było wejście na wysoką na 102 m. dzwonnicę Torre del Mangia i jakoś cudem się udało:) Tutaj widok ratusza od wewnątrz. Dla takich widoków warto pokonać trochę ponad 500 schodów, widoki z góry były rewelka:) Średniowieczna Siena wygląda, jakby zatrzymała się w czasie. I jeszcze jedno spojrzenie z wieży w dół, fajne, co? Do Sieny musicie jechać, na pewno nikt nie będzie rozczarowany:) Mam nadzieję, że zachęciłem do wyjazdu i odwiedzenia którego z tych miast, w każdym razie czekam na Wasze galerie:) Dzięki za wizytę:)

najbliższe galerie:

 
Paryż MP3
1pix użytkownik shell odległość 0 km 1pix
Paryż (cz.  III) - Luwr
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
Paryż - Luwr i Ogrody Tuilerie
1pix użytkownik mgfoto odległość 0 km 1pix
Paryż (cz.  VIII)  - wzdłuż Sekwany
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
La fête nationale - 14 Juillet
1pix użytkownik migot odległość 0 km 1pix
ŚLADAMI  FLÂNEURA...
1pix użytkownik d-b odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (66):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 28.04.2017 13:45

też nie byłem we wszystkich

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 29.03.2015 16:43

Achernar ..., aż trudno w to uwierzyć, myślałem, że byłeś już wszędzie , a przynajmniej ja nie jestem w stanie czymkolwiek Cię zaskoczyć, a tu proszę ..., miasto bardzo mi się podobało, ale chętnie bym zamienił je na jakieś Twoje z Ameryki, np. NY ..., co Ty na to, to chyba dobra zamiana?:)))
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5700) dodano 29.03.2015 11:31

Osiołkowi w żloby dano... Sam nie wiem, które z tych miast bym wybrał. Wszystkle piękne i warte zobaczenia. Chyba jednak zdecydował bym się na Stambuł, bo na razie miałem okazję poznać go tylko ze zdjęć. Pozostałe miasta miałem okazję odwiedzić. Fajna galeria. Pozdrawiam. :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 19.05.2014 19:07

Dzięki Irena ..., również serdecznie pozdrawiam:)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 19.05.2014 14:15

ciekawa galeria....bardzo pomysłowa...moim zdaniem oczywiście i pozdrawiam serdecznie....

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 09.07.2013 23:09

Skuza - zgadzam się z Tobą; wybór nie jest łatwy. W samej Europie jest tyle pięknych miejsc wartych zobaczenia, że nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba jeździć, a w każdym miejscu zawsze się coś znajdzie dla siebie :))) O Lizbonie pamiętam, kiedyś tam dotrę:)
Pozdrawiam.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 09.07.2013 19:54

Każde miasto ma coś w sobie specjalnego,uroczego czy niepowtarzalnego,dlatego wybór jest trudny.Wszystko jest również zależne od zainteresowań odwiedzającego.W moim przypadku lubię się szwedac po zakamarkach,zaułkach i wąskich uliczkach lub np: w Atenach mój małżonek poleciały najpierw na Akropol,ja wolałabym jakiś typowy grecki bazar ,nie żeby coś kupić,tam obserwowałabym mieszkańców i uwieczniłabym ich na fotce:)))Pomysłowa galeria,co do Lizbony zgadzam się z Magda:)))Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 06.07.2013 21:18

Tereza - dzięki za odwiedziny, pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 06.07.2013 21:17

Mgfoto - i ja również:))) Za dwa tygodnie wracam do Barcelony:)
Pozdrawiam:)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3954) dodano 06.07.2013 19:24

Znane mi miasta.Wszystkie piękne i warte odwiedzenia.Pozdrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 06.07.2013 12:33

Wróciłabym do każdego :)))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 06.07.2013 11:53

Mgfoto – tak jak mówisz, każde z tych miast jest piękne i trudno je porównywać ze sobą, każdemu będzie podobać się coś innego:) Mnie Paryż również zachwycił, chętnie bym tam wrócił, choć Sienę też bym chciał ponownie zobaczyć, może pogoda by mi trochę bardziej dopisała:)
Cieszę się, że się podobało:)
Pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 06.07.2013 09:00

Znam cztery : Paryż Budapeszt, Pragę i Sienę. Trudno byłoby mi je ustawić w kolejności od naj... bo wszystkie są niezwykłymi miastami. Gdybyś zapytał znienacka to pewnie powiedziałabym Paryż i może miałabym rację. Jak do niego jechałam wydawało się, że jest tak opatrzony i nic mnie tam nie zaskoczy a jednak zachwyciłam się. Czy można to wrażenie porównać do zachwytu Pragą czy Sieną albo niedosytem w Budapeszcie? Nie wiem... To tak różne miejsca, że trudno je porównywać ale zawsze warto do nich wrócić, choćby na fotkach. Fajny miałeś pomysł i realizacja bez zarzutu :) Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 05.07.2013 16:25

Dzięki Pablo87; pozdrawiam:)

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 05.07.2013 13:55

fajny mix podobało się. Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 04.07.2013 23:43

Madeleine - dzięki, już się nie mogę doczekać:) Relacja na pewno ukaże się przed Twoim wyjazdem do Barcy:)
Pozdrawiam:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 04.07.2013 20:41

Lizbona spodobała mi się głównie dlatego, że trochę przypomina Barcelonę ;)
Do Barcy w tym roku też zawitam, niestety dopiero w listopadzie. Tymczasem udanej podróży życzę i czekam na kolejną piękną relację ;)))
Pozdrawiam serdecznie.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 23:15

Halszka - trochę tych pięknych miast pozwiedzałem, ale jeszcze dużo mi zostało:) Paryż dla mnie bez wątpienia jest number one, chciałbym tam kiedyś znowu pojechać i trochę pozwiedzać:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 23:06

Madeleine - a jeśli chodzi o pierwszą część, to faktycznie, Barcelona zachwyca i ... czeka na mnie, już niebawem tam będę:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 22:55

Dzięki Madeleine:) Te toskańskie miasta i miasteczka przyprawiają o zawrót głowy, małe czy duże, wszystkie piękne:) O Lizbonie na pewno nie zapomnę:)
Pozdrawiam.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 03.07.2013 22:49

Ależ kusisz tymi pięknymi miastami!:) Trudny wybór,ale stawiam na Paryż,Pragę i Stambuł:) Pozdrawiam:)
Lubię takie ciekawe i przekrojowe galerie.Jest w czym wybierać i można wracać do wspomnień:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 03.07.2013 22:41

Obie galerie świetne, zdjęcia piękne !!! Z tego zestawu wybieram Sienę, z poprzedniego - wiadomo ;) Podobnie jak Mereks, BARDZO polecam Lizbonę, pozdrawiam serdecznie :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 22:28

Ela - chyba trafnie to określiłaś, bieganie po tych wszystkich miastach i wieżach to dla mnie niezła frajda:) Sienę polecam, oczywiście jak już tam będziesz, to dzwonnicę Torre del Mangia musisz koniecznie zaliczyć, na pewno Ci się tam spodoba:)
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 21:54

Romana – zawsze można jechać tu i tu:) Oczywiście jeśli wybierzesz Sienę to i Florencję od razu zaliczysz:)
Dzięki za wizytę, pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 21:53

Afrodyto – miło, że zajrzałaś i cieszę się, że to moje spojrzenie na Europę spodobało Ci się:)
Pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7357) dodano 03.07.2013 21:42

Paweł, ależ Ty jesteś miastolub! :-) Nie pierwszy raz nas nęcisz tymi miastami, wieżami, zabytkami... Z tych co nie widziałam, a chciałabym zobaczyć, to Siena zdecydowanie... :-)
Pozdrówki :-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 16:57

Dzięki Grace:) – przyznam, że Praga mnie również urzekła, szczególnie, jak oglądałem ją z góry:) Trochę ta pogoda mnie denerwowała, ale na szczęście nie padało:) Na pewno jeszcze tam wrócę, jeszcze parę wież muszę zaliczyć:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 16:54

Nola – numero uno to Paris:) Siena też jest piękna, można fajnie spędzić tam czas i na pewno by Ci się spodobała. Gdybyś chciała tam jechać, to jeden dzień wystarczy, żeby ją dokładnie zwiedzić:) A jeśli chodzi o widoki z góry, to wiadomo, bez nich nie byłoby tak pięknie:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 16:48

Bartak – no takie ujęcia jak na 45 to my przecież lubimy:) Jak pojedziesz do Sieny, to w jeden dzień spokojnie ją zwiedzisz, polecam Ci to miasto, natomiast Paryż wiadomo, będziesz tydzień i będzie mało:)
Pozdrawiam.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 03.07.2013 15:08

Jest z czego wybierać. Ja bym się zastanawiała pomiędzy Sieną a Budapesztem :)
Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4243) dodano 03.07.2013 14:04

No i doczekałam się II części, gdzie gościłam z Tobą we wszystkich miastach- stolicach europejskich. Dla mnie nie ma wyboru, ale Paryż, Ateny i Praga na I miejscu. Reszta ex æquo na I miejscu. Bardzo się podobało :)
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 09:36

Dzięki Zuzka:) – zapodałem taką galerię, aby zachęcić do wyjazdu:) Teraz wszystko przed Tobą, trzeba obrać kierunek i jechać:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 08:42

Satan – jeszcze dużo do tego zestawu mi brakuje, ale przyjdzie czas, że się to nadrobi:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 08:19

Kapsell - dzięki, że wpadłeś, pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 08:15

Patryk80 - thanks:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 08:14

Tama - of course, że wiadomo:) Wielkiej Synagogi nie zwiedzałem, ale już wiem, że następnym razem trzeba będzie tam zajrzeć:) Taka mroczna Siena też mi się podobała:)
Pozdrawiam serdecznie:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.07.2013 07:57

Mereks - w Portugalii nigdy nie byłem, ale masz rację, Lizbona na tej liście również dobrze by wyglądała. Trzeba będzie kiedyś tam zajrzeć:)
Dzięki za wizytę:)
Pozdrawiam.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 03.07.2013 06:36

Moja kolejnosc: Praga,
potem dlugo, dlugo nic,
Paryz i Sienna - te miasta znam i chetnie bym tam wrocila:)
Swietny pomysl na letnia galerie:)
Pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6835) dodano 03.07.2013 00:39

Paweł Ty i te Twoje wieże;) No widoki piękne są z góry, ale i ja o tym wiem, i teraz to wszędzie zapierdzielam na punkty widokowe, jakieś wieże czy górki;) W Paryżu byłam ze 3 razy, a oprócz wieży Eiffela to nigdzie nie wchodziłam, no ale 15 lat temu to człowiek miał inne priorytety na wakacjach;) Budapeszt wiadomo numero uno:) choć nie byłam w Sienie, a bardzo mi się podoba, przynajmniej na tych zdjęciach:) Fajne 13, 45 i 48:)
pozdrawiam:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 03.07.2013 00:01

Praga i Ateny znane /przewaga Pragi/ z pozostałych chyba w pierwszej kolejności chciałabym znaleźć się w Sienie a potem w Paryżu.
Druga część równie udana, widoczki super, 45 przykuło moją uwagę, pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 23:57

Batsheba - dla mnie widoki z góry to największe halo, bez nich nie byłoby tak pięknie:) Sienę i Budapeszt powinnaś zobaczyć, naprawdę warto:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 22:03

Rozmusiaki - zajefajnie Cię gościć z mojej galerii, to taka oczywista oczywistość:)
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 21:58

Coolka - galeria jest już zrobiona, zapraszam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 21:57

Pipol - dzięki, alleluja:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 21:57

Margo - tak właśnie myślałem, że o Sienie nie zapomnisz:) A do Budapesztu musisz koniecznie się wybrać:)
Pozdrawiam.

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 02.07.2013 21:23

Piękna galeria !!!:) i mocno zazdroszczę ;), że tyle miejsc miałeś okazję zobaczyć !!! oj widzę dużo przede mną :):)
Pozdrawiam.

satan użytkownik satan(wpisów:3306) dodano 02.07.2013 20:40

Kurcze...aleś nazbierał ;-) Masz bogatszy zestaw europejski, niż ja kościołów na Żuławach...a to już wyczyn ;-)


Pozdrawiam.

kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 02.07.2013 20:38

Fajne. Kawałek świata w kilkanaście minut:-)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 02.07.2013 20:18

ładny zestaw zaprezentowałeś

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 02.07.2013 20:14

Wiadomo gdzie mnie się podoba ;)
Siena też fajna ale ona chyba potrzebuje dużo słońca, przez ten monokolor sprawia wrażenie mrocznej.
Ale tam gdzie gulasz podają jest najfajniej, polecam w tym mieście Wielką Synagogę, warto.
Pozdrawiam :)

mereks użytkownik mereks(wpisów:81) dodano 02.07.2013 20:01

Byłem we wszystlich tych miastach. W niektórych kilkakrotnie. Większość z nich należy do moich ulubionych. Ale dopisał bym zdecydoweanie Lizbonę, naj, naj .\polecam.

batsheba użytkownik batsheba(wpisów:492) dodano 02.07.2013 19:07

Siena i Budapeszt dla mnie nieznane, ale wszystkie miasta są piękne i warte, by je jeszcze raz odwiedzić.
Widoki z wysokości fajne.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4886) dodano 02.07.2013 19:05

Oczywista oczywistość,że zajefajna ta galeria :)
Pozdrawiam.

coolka użytkownik coolka(wpisów:362) dodano 02.07.2013 19:00

Siena wymiata dla mnie, mógłbyś jej poświęcic cala galerie..

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 02.07.2013 18:58

podoba się, alleluja

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 02.07.2013 18:54

Ja chcę do Budapesztu, niby blisko a ciągle mi nie po drodze.
Pomijam oczywiście Sienę bo to moje ulubione włoskie miasto i tam mogę wracać zawsze.
Fajna galeria. Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 16:46

Dzięki Paweł; fajnie, że się podobało:)
Pozdrawiam.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 02.07.2013 16:36

Świetna galeria. Fotki z Paryża i Budapesztu podobały się najbardziej.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 16:09

Gabi - :))) Tak to już jest, robimy to wszystko, bo mamy wspaniałą pasję i ... chyba trzeba się tylko cieszyć:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.07.2013 15:56

o kasie to ja juz nie wspominam, szczególnie, ze tylko ja wiem jak nader często wplatam zajęcia na OS w swoja pracę zawodową. Potem muszę nadrabiać w czas teoretycznie wolny. I to właśnie przez takie galerie jak Twoja :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 15:51

Gabi - no dokładnie jest tak jak mówisz, jest tyle pięknych miejsc ... tylko czasu i kasy brakuje, żeby wszystko zobaczyć:) Cieszę się, że się podobało:)
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 15:42

Dziękuję Kordula, cieszę się, że fotki z górnej półki najbardziej Ci się podobają, dla mnie to największe halo:) Siena jest mega piękna; chciałbym kiedyś zobaczyć jeszcze Palio:)
Pozdrawiam.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.07.2013 15:42

Tutaj biura podroży zapłacily za tzw.agitację kompleksową, od razu z marszu ruszamy do kilku krajów. Świetna, ciekawa, przekrojowa galeria!
dla mnie the best nr 19. Kolejne kraje na liscie do zobaczenia. Mi trzy życia nie starczą na to co bym jeszcze chciala zobaczyc.
pozdrawiam
Gabi

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 02.07.2013 15:37

Piekne kadry , wypieszczone, nieprzypadkowe:))
Te z lotu ptaka urzekly mnie najbardziej:))
Ja wybieram Siene, to moje klimaty.46, 47 pyszne.
Jak dla mnie bomba:))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 02.07.2013 15:32

Wielkie dzięki, pozdrawiam:)

ciasteczkowypotwor użytkownik ciasteczkowypotwor(wpisów:201) dodano 02.07.2013 15:15

Piękne zdjęcia ; ) Pozdrawiam .

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!