m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Budując miasto Wenecjanie przeprowadzili najpierw wielkie roboty ziemne, przystosowując istniejący teren do potrzeb przyszłego miasta. Wykopano sieć kanałów, a ziemia z nich została zużyta do podwyższenia i wzmocnienia terenu. W ten sposób zbudowano Kanał Grande i liczne mniejsze kanały, a powstałe w wyniku tego wysepki umocniono wbiciem wielkiej ilości grubych pali dębowych i jodłowych (sprowadzonych z lasów Dalmacji), na których ustawiano później fundamenty domów i pałaców. Kanał Grande został zbudowany w XV wieku i łączy wenecką lagunę Piazzale Roma z kanałem św. Marka (Canale di San Marco).Wzdłuż jego brzegów powstały liczne, znane budowle z fasadami skierowanymi w stronę wody. Pozostałe kanały są duzo węższe i maja ok.4-6m szerokości. Drogi wodne tworzy 150 kanałów połączonych między sobą. Jedynymi ze sposobów zwiedzenia całej okolicy Wenecji jest zwiedzanie jej pieszo lub poprzez niezbyt tanie,lecz warte swej ceny-gondole, wodne autobusy i taksówki. My skorzystałyśmy z wszystkich opcji:)
Plywajac mozna z bliska zobaczyc zakatki,ktorych na pewno nie mielibysmy  mozliwosci ogladac chodzac. Nawet w waskich kanalach nie czuc nieprzyjemnego zapachu. Małe kanały noszą charakterystyczne dla dialektu weneckiego nazwy: rio lub riello np. Rio San Barnaba.Gondolierzy nieustannie coś do siebie pokrzykują, a niektórzy nawet śpiewają, co dodatkowo tworzy wenecką atmosferę. Plywanie gondola dostarcza wielu wrazen.
W klimatycznych restauracjach nad kanałami,można spokojnie delektować się włoskimi smakami popijając Prosecco. Widok  z Rio dei Greci na San Giorgio dei Greci z pochyłą kampanilą,powstałą z powodu osiadania gruntu.
Plusem jest brak zatloczonych ulic i brak spalin. Jak widać,turyści przybywają do niej z całego świata. Ponte di Rialto opiera się na jednym łuku, który wznosi się 7,5 m nad lustrem wody,ma  ma 28 m długości.Prowadzą przezeń trzybiegowe schody. 

Od 1486 r. rozpoczęto budowę mostów murowanych.
Budynki sa mieszanka gotyku weneckiego, renesansu i baroku. Głównymi ulicami dla kusujacych tramwajow są: Canal Grandę, Canale di Cannaregio i Canale delia Giudecca W tle Kościół San Giorgio Maggiore przynależący do opactwa benedyktyńskiego na wyspie San Giorgio. Budowa kościoła trwała w latach 1597 - 1610, według projektu Andrea Palladio. Kościół wybudowany został w formie bazyliki, zwieńczona jest kopułą. Wewnątrz znajdują się groby dożów weneckich, a także posągi Św. Jerzego i Św. Stefana. Jednym z ważniejszych dzieł malarstwa renesansowego, jakie oglądać możemy wewnątrz kościoła jest Ostatnia Wieczerza pędzla Jacopo Tintoretto.W 1791 roku do kościoła dobudowano dzwonnicę. W 1800 roku w kościele tym odbyło się konklawe oraz koronacja papieża Piusa VII, to wydarzenie znacznie podniosło rangę świątyni. Barokowy kościół Santa Maria della Salute. Od ponad trzystu lat zdobi on wenecką panoramę. Kościół został wzniesiony w podzięce dla Marii Panny za uwolnienie od katastrofalnej epidemii dżumy, która miała miejsce w 1630 r. Zmarła wtedy ⅓ mieszkańców miasta. Nie ma nic piękniejszego jak spacer wzdłuż Riva degli Schiavoni, czyli  głównej przystani gondoli.
Oto kościół Gesuati-typowy przykład XVIIIw.weneckiej architektury.Ma on efektowną fasadę z wyniosłymi korynckimi kolumnami.
Świątynia ta powstała na zamówienie dominikanów w 1739 r.Wnętrza utrzymane są w rokokowym klimacie, znajduje się tu także dzieło Tintoretta. Brzegi kanałów łączy ok. 400 mostów,a funkcję oczyszczania kanałów spełniają częściowo przypływy i odpływy morza. Wenecja to po prostu jedno z najbardziej malowniczych i romantycznych miejsc na świecie. Dopływamy do Pałacu Dożów (Palazzo Ducale) będącego perłą architektury Wenecji. Jest siedzibą dawnego rządu Wenecji. Tu dokonywano koronacji kolejnych władców, ustanawiano prawa, wydawano wyroki podczas procesów sądowych. Potężny gmach wielokrotnie przebudowywanego ośrodka życia politycznego Wenecji osadzony został na ażurowych arkadach co nadało budowli niezwykłej lekkości. Dodatkowo gotycka elegancja i fantastyczne zdobienia w białym i różowym kamieniu decydują o wyjątkowości obiektu.Ażurowa fasada pałacu oraz zdobienia w arkadach sprawiają wrażenie jakby całość była zrobiona z koronki. Most Westchnień (Ponte dei Sospiri)  to jeden z najbardziej znanych mostów w świecie, zaprojektowany został przez Antoniego Contino, jego budowę ukończono w 1614 roku. Most łączy I piętro Pałacu Dożów z sąsiednim więzieniem, zawieszony jest nad Kanałem Pałacowym. Konstrukcja ta miała ułatwić połączenie obradującego w Pałacu Dożów Trybunału Kryminalnego z więzieniem. Dawniej mostem tym prowadzono skazańców, którzy, tak jak piszą poeci, wzdychali za utraconą wolnością i często po raz ostatni spoglądali z tego mostu na „wolny świat”. Można również przepłynąć pod mostem wynajętą gondolą ze śpiewającym operetki operatorem:)
Z zewnątrz Most Westchnień dobrze widoczny jest z Ponte della Paglia. Po obu stronach Canale Grande wyłaniają się gotyckie, renesansowe i barokowe rezydencje. Jedna piękniejsza od drugiej. Główną cechą charakterystyczną domów i pałaców weneckich jest ich lekkość, którą zawdzięczają ażurowym loggiom i oknom wielodzielnym. Barokowe fasady wyrastających wprost z wody kamienic i pałaców wydają się nierzeczywiste jak scenografia. Trudno uwierzyć, że jest jeszcze w Europie miasto bez ulic, samochodów, skuterów, rowerzystów, a także bez drzew... Most Rialto (Ponte di Rialto) jest to najstarszy most wenecki. Przed nim istniał most drewniany, w części środkowej zwodzony, który zawalił się pod ciężarem zgromadzonego tłumu. Dzisiejszy most budowano w latach 1588-1591r. 
Wzdłuż kanału wznoszą się przepiękne pałace wybudowane za czasów świetności Wenecji, kiedy była ona najważniejszym ośrodkiem handlu między Wschodem i Zachodem.
Canal Grande jak zwykle tętni życiem. Ze szczytu roztacza się wspaniały widok na obie strony Kanału.Po jego obu stronach wynurzają się z wody marmurowe, bogato zdobione pałace i rezydencje, które niegdyś były siedzibą bogatych rodów patrycjuszowskich. Najsłynniejsze gondole, dziś, jak przed wiekami, spełniają rolę karoc. Łodzie pozbawione są kila, mają płaskie dno i są asymetryczne. Ich lewa część jest szersza niż prawa, co ułatwia nawigację - niektóre kanały zwane rio są bardzo wąskie. Wiosłuje się w nich na stojąco. Most Rialto jest tez najlepszym miejscem widokowym na przepięknie kolorowy Canal Grande.Znajduje się cała masa straganów i sklepików.Jedynym minusem jest przeokropny tłok. Z mostu Rialto nasze kroki kierowałyśmy w stronę dzielnicy San Polo do pracowni La Bottega dei Mascareri.Moim celem było zakupienie oryginalnej weneckiej maski.Maski te wykonywane są ręcznie, wyłącznie z papieru mache, malowane temperami i olejem, pokrywane płatkami złota lub srebra. Właścicielem pracowni jest sympatyczny,rodowity Wenecjanin -Sergio Boldrinod.Od 24lat wraz z bratem Massimo prowadzą sklep,ale to nie jest zwyczajny sklep ze zwyczajnymi maskami.Mona zakupić wizerunki z komedii dell'arte, w kształcie słońca (Sole) i księżyca (Luna), a także kokieteryjną morettę. Zapewne oglądaliście  film Stanleya Kubricka „Oczy szeroko zamknięte” (Eyes Wide Shut ) z Tomem Cruisem i Nicole Kidman w rolach głównych. Jedną z kluczowych scen tego filmu był bal maskowy i większość tych masek pochodziła z rąk tego artysty.
Na drzwiach i ścianach jest mnóstwo zdjęć z autografami kupujących :Woody Allena, Burta Reynoldsa, Geena Davisa, , Robina Williamsa itp.Cel został osiągnięty ,wychodzę z pracowni z pustym portfelem;) Szczęśliwa upajam się czarującymi widokami wzdłuż kanału Canal Grande,który ma długość około 3,8 km, a jego szerokość waha się w granicach od 30 do 60 metrów, zaś głębokość dochodzi do 4 metrów. Mniej urokliwe są uliczki weneckie,które zazwyczaj są bardzo wąskie, nieraz z trudnością pozwalają minąć się dwóm osobom, ponadto kręte, długie i ciemne, często zasłonięte wystającymi wspornikami górnych pięter domów. Funkcję oczyszczania kanałów spełniają częściowo przypływy i odpływy morza, a co pewien czas przeprowadza się gruntowne oczyszczanie dróg wodnych miasta. Najstarsze zachowane weneckie pałace pochodzą z XIII wieku. Budowle te przetrwały do naszych czasów pomimo tak trudnych warunków wodno-gruntowych panujących w podłożu. Górne warstwy tworzą zazwyczaj nawodnione piaski przykrywające gliny i gliny piaszczyste. Przy zachodzie słońca wyłania się PescariaJ-budowla otwierająca się arkadami na Canale Grande, wspaniale zharmonizowana z sąsiednimi obiektami. Wygląd swój zawdzięcza przebudowie w roku 1907. Niegdyś wznosił się tutaj XIII wieczny pałac rodziny Querinich. Rezydencja została skonfiskowana za udział rodziny w spisku i niemal doszczętnie zniszczona. Pescaria to obecnie targ rybny.
Mam nadzieję,że pokazałam Wam kilka niesamowitych miejsc i zabytków miasta zakochanych. Miejsc, których sceneria przenosi Nas stulecia wstecz,niczym scenografia w teatrze. To miejsce, do którego z pewnością chce się wrócić. Jego potencjał i bogactwo oferty kulturalnej sprawiają, że można znaleźć coś interesującego dla siebie.Podróż do tego wyjątkowego miejsca oczarowała mnie i mam nadzieje,że szybko tam wrócę w karnawale...Dziękuję:)

najbliższe galerie:

 
Włochy: B&W VENICE / 1 /
1pix użytkownik dreptak odległość 0 km 1pix
Wenecja - na lądzie
1pix użytkownik mereks odległość 1 km 1pix
Wenecja
1pix użytkownik elle odległość 1 km 1pix
Wenecja - Urokliwe miejce o zapachu glonów
1pix użytkownik King_Kong odległość 1 km 1pix
Wenecja widok z gondoli
1pix użytkownik dreptak odległość 2 km 1pix
Wenecja
1pix użytkownik ciasteczkowypotwor odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (71):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 27.02.2014 15:00

choć tłoczno...i to bardzo...szkoda...

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 27.02.2014 15:00

super...i cóż...romantycznie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.10.2013 22:20

...cenne słowa !!! ... " kadry sa odzwierciedleniem duszy "... nie każdy podchodzi do fotografowania w czasie podróży z zacięciem fotografa, przede wszystkim chłonie przygodę i cieszy się jak dziecko bo radość jest najważniejsza...dlatego te chwile uwiecznione mają zawsze drugie dno dla autora, zaś dla odbiorcy niekoniecznie i " z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz ", że się kolejnym cytatem poetyckim posłużę...pozdro

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 22:09

Deszczu tak wtedy patrzylam,byc moze kadry sa odzwierciedleniem duszy....i wlasnie takiego spokoju mi brakowalo.....Dziekuje za uwagi,kazda z nich jest dla mnie cenna:)Pozdrawiam jescze raz:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.10.2013 22:03

... " coś się działo " ???... czy Ty nie widzisz, że ..." Tańczą panowie, tańczą panie na moście ", że zacytuje wspaniały tekst Krzysztofa Kamila Baczyńskiego...tam się tyle dzieje, że spokój na dole i ład zrobi z tego zdjęcia coś wspaniałego...pozdro

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 21:34

Deszczu dziekuje za wyjasnienie:)Faktycznie co do 50 to zgadzam sie z Toba,lecz w 31 specjalnie chcialam uchwycic gondoliera,zeby "cos sie dzialo" jak widac punkt widzenia zalezal on punktu siedzenia:))))Stawiaj oceny bo dzieki nim pomimo,ze mozesz mnie "ukatrupic"wyrazasz swoje odczucia:))))To jest naturalne,ze kazdy odbiera inaczej...Pozdrawiam serdecznie

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.10.2013 21:22

...z braku świadomości, że bałaganisz...OK, mamy 31. rozbiorę tę fotografię...jestem w Wenecji, w mieście o dużej ilości kanałów i mostów zaś wszystko co pływa a przede wszystkim gondolierzy w swoich łodziach to główne przymioty tego miasta...zdjęcie ma dobrą konstrukcję opartą na moście i przestrzeni wewnątrz mostu w której mamy ciepło oświetlony horyzont oraz w połowie drogi między mostem a horyzontem płynącą łódź motorową, która zasłonięta jest przez gondoliera na pierwszym planie, który tworzy bałagan w kadrze, psuje jego konstrukcję...gdybyś wyczekała aż gondolier opuści kadr byłoby OK..., że nie wspomnę o 50., gdzie masz ładne światło a na pierwszym planie kilka palików do cumowania łodzi, które TNĄ cały kadr a szkoda bardzo i to by było na tyle...pozdrawiam serdecznie...gdy pisałem pierwszy komentarz to miałaś dwie 9. i dlatego nie dałem Tobie żadnej oceny bo stałbym się Twoim KATEM i tego bym pewnie nie przeżył...gdyby było dodawanie miałabyś więcej punktów bo dorzucilbym swoją ocenę, to tak na marginesie dyskusji kto, kogo i jak ocenił...średnio na JEŻA!!!...

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 17.10.2013 19:54

...i z toastów !!!!!

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 17.10.2013 19:38

Czekam zatem na fotorelację z pocenia :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:37

Ja czulam sie jak w piekle ,bylo wspaniale goraco;)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 17.10.2013 19:33

Baracuda, nie znoszę upałów ;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:31

Witaj Margo dziekuje za odwiedziny oi pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:31

Witaj Paweller i dziekuje:)Coz moge Tobie powiedziec-bylo superowo:)))Gratuluje odgadniecia,ktora to baracuda-chyba po oczach poznales;))))Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:29

Patryku dzieki za wizyte i pozdrawiam serdecznie:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:28

Deszczu milo,ze zajrzales :)W zasadzie nie jestem balaganiara,wiec skad sie wziął balagan w kadrach?;)Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:26

Tamo wnerwie Cie jeszcze bardziej bo bylo ponad 30 stopni:)Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 17.10.2013 19:25

Pipol i tak nie przestane Cie lubic:)Nie zapomnialysmy i wypilysmy za Ciebie nie jeden toast:))))Pozdrawiam

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 13.10.2013 19:23

7, 15 i 22 - to moje ulubione numerki. Byłam tam dwukrotnie, ale podobnie jak Nola i Herika nie pałam miłością do tego miasta. Pozdrawiam.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 13.10.2013 01:24

...jak się spotkamy to pogadamy o " bałaganie " w kadrach, które są ciekawe i dlatego trzeba pogadać ... pozdrawiam serdecznie.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 12.10.2013 14:32

Ale na pewno zjedzą najlepszą na świecie pizzę w N. :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 12.10.2013 14:26

tylko nie objadajcie się szpageti !!!

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 12.10.2013 14:19

Ups to ja baracuda pisalam z Noli tel.Pozdrowienia z lotniska;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 12.10.2013 14:16

Baracuda - i znowu do Italii, i to z Nolą, zazdroszczę:)))
Zajrzałem tu i ... jest pięknie, fajnie pokazałaś to cudne miasto:)
Ponte Rialto z poziomu wody wygląda super.
Czy na fotce 43 po prawej to Ty?
Pozdrawiam.
PS. Miłych chwil w Italii życzę Wam:)))

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 12.10.2013 14:15

Podobało się. Najbardziej 46. Pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 12.10.2013 13:59

Z zawiści nie dam im "10" za galerie z tamtego regionu !!!! Taki jestem !!!!!

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 12.10.2013 13:22

W niedzielę i w poniedziałek będziecie miały słońce i 27 stopni. Jędze :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 12.10.2013 12:40

B77 i N76, pamiętajcie o Nostro Azurro bo w Lidlu nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 12.10.2013 12:24

Ups to ja baracuda pisalam z Noli tel.Pozdrowienia z lotniska;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 12.10.2013 12:22

Witaj Batshebo nie rozumiem o co chodzi z tymi fotkami,ale robilam z nimi to co zawsze i na moich 3 komputerach nic nie widać
,dlatego nie jestem w stanie ich poprawić:/może to wynik zmniejszania przy dodawaniu?Dziekuje zs informacje i pozdrawiam serdecznie:)i

batsheba użytkownik batsheba(wpisów:492) dodano 12.10.2013 09:12

Hej, :-). Przejrzałam ten zestaw obrazków w różnych komputerach (msi, toshiba i pc) i lepiej ich nie odebrałam. We wszystkich jakość obrazków jest kiepska. Jakość zdjęć w innych Twoich galeriach jest przyzwoita, a w tej zdecydowanie nie! Skorzystałam z prawa jakie mi tu przysługuje i napisałam swoją opinię - szczerą, cóż, nie paskudzę sobie charakteru ... . Baracuda, nie mam nic do Ciebie, napisałam to z powodu dyskusji, jaka toczy się na forum :-). Zastanawiam się do kogo ona jest skierowana? :-D.
Miłego.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 11.10.2013 20:34

Dziekuje za komentarz kordulo:)Lubie kolory,dlatego tak bardzo podoba mi sie kolorystyka Deszczowych galerii:)Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 11.10.2013 20:20

D-b dziekuje bardzo i pozdrawiam:)))

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 11.10.2013 20:19

Markopolu mi jest jeszcze milej pozdrawiam:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 11.10.2013 19:59

Zapomniałam dodać, ze moja ocena , nie ma wpływu na Twoja pozycje.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 11.10.2013 19:57

Wracam do Ciebie baracudo, jeśli pozwolisz, napisze bardzo króciutko. Juz wspomniałam, że podoba mi sie kadrowanie, natomiast zdecydowanie mniej obróbka fotek. Sa jak na mój gust przeostrzone, przekontrastowane i przekolorowane. Niebo na niektórych fotkach jest tak ostre, ze oczy trzeba przymykać. Czasem więcej nie znaczy lepiej. Ale skoro wszystkim tak sie podoba ta galeria, to moze ja sie zupełnie nie znam.
Galerie, które wczesniej ogladałam były zupełnie inne. Nie wiem dlaczego?
Mam nadzieje , ze Cię nie uraziłam,pozdrawiam:)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 11.10.2013 19:55

Galeria z wyższej półki...BARDZO nam się podoba Twoja relacja :-)
Piszesz "To miejsce, do którego z pewnością chce się wrócić " Podzielamy zdecydowanie tę opinię :-)
Pozdrawiamy
D&B

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 11.10.2013 16:54

Wenecję to ja będę zawsze miło wspominał bo to moja pierwsza podróż zagraniczna.Dawno to było, byłem wtedy jeszcze piękny i młody.:)
Mimo to ,że wprowadziłaś mnie w niezłe kanały to Twoja galeria mi się podobała.
Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 21:37

Lukaszimilena dziekuje za wizyte i pozdrawiam serdecznie:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 21:37

Dziekuje Magdar i pozdrawiam serdecznie:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 21:36

Alez oczywiscie kordulo jesli to ma byc szczere,z checia wyslucham Twoich kontruktywnych uwag:))) Mam nadzieje,ze i tym razem bedzie to wyrazem Twojej sympatii do mnie:)Pozdrawiam serdecznie

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 10.10.2013 20:38


Obejrzałam te galerie kilka razy. Kadry Ładne, ale............Czy moge być szczera baracudo, czy sie obrazisz?

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 10.10.2013 20:00

Jak zawsze Wenecja zachwyca.Pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 11:19

Dziekuje Gabi i pozdrawiam:)))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 10.10.2013 11:05

Piękna jest Twoja Wenecja,
pozdr.
Gabi

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 10:59

Dziekuje Mocar za mile slowa i pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 10:58

Basthebo dziekuje za wiztyte:)Nie wiem o co kaman z ta jakoscia zdjec,bo na moich dwoch komputerach jest wszystko oki:)Pozdrawiam serdecznie

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 10.10.2013 10:57

Witaj Nola:)Niezla ta porcelanka co?Jak to dobrze,ze ile jest ludzi,to i tyle roznych pogladow,spostrzezen i odzuc...Ja do Wenecji moge wracac- szczegolnie marzy mi sie focenie jej w trakcie karnawalu z ta cala otoczka....Pozdrowionka

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 10.10.2013 10:46

Na moim lapku firmy Asus wszystko jet okej ze zdjęciami;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 10.10.2013 09:26

Oglądanie zdjęć na laptopie zawsze wiąże się z ryzykiem. Ja tam na swoim PC-cie nie widzę by coś było bardzo nie tak ze zdjęciami. Może w kilku jest przesadnie podkolorowane.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2784) dodano 10.10.2013 09:02

Wenecja jest piękna a jeszcze piękniej uchwycona przez Ciebie :)

Pozdrawiam.


batsheba użytkownik batsheba(wpisów:492) dodano 10.10.2013 08:36

Fajne ujęcia miejsca, w którym jeszcze mnie nie było. Fajne ujęcia! ale jakość zdjęć .. kiepska. Kurcze, jestem wyluzowana i bez uprzedzeń! No i nie czepiam się, chcę tylko wiedzieć i zrozumieć. Oglądam raz i drugi, no i wciąż jakoś fotek kiepska. Hm, może to wina mojego laptopa, może jest kiepski :-), mam sony vaio. Spróbuję obejrzeć je na innym komputerze, u znajomego, tak dla porównania.
Tymczasem pozdrawiam i pogody ducha życzę.

kacpi użytkownik kacpi(wpisów:185) dodano 10.10.2013 00:25

To wszystko wyjaśnia :)
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 10.10.2013 00:08

Na 43 super laseczki w przepięknych maskach:) I fajna ta sukienka we wzorki;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 10.10.2013 00:03

Na 16 myślałam, że to lalka porcelanowa;)
Ja byłam w Wenecji 4 razy i jakoś mnie to miasto nie urzekło jeszcze nigdy i chyba raczej nie dam mu 5-tej szansy;) No co tu dużo mówić jest mnóstwo innych, ładniejszych miast na świecie:)
Ale galeria bardzo fajna i zdjęcia piękne, mimo iż samo miasto nie porywa i nie zachwyca:)
pozdrawiam:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 09.10.2013 23:33

Zerknęłam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 23:08

Dziekuje:)Kolorowych snow Rozmusiaki:)))

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 23:08

Tamo dodalam jescze raz ,zerknij prosze:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 09.10.2013 23:07

Dziękuję za przemiły spływ gondolą po weneckich kanałach,teraz mogę iść spać :))
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 09.10.2013 22:48

Ja gondolą płynęłam ale wróciłam do kraju zagłodzona :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 22:43

Tamo wrzuce 31 jeszcze raz i napiszesz mi czy na Twoim komuterze nadal jest tak samo :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 22:35

Heriko faktycznie plyniecie gondola jest troche drogie,my z 20minut negocjowalysmy cene,ale i tak bylo warto:)Pozdrawiam i dziekuje za wizyte;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 22:32

Witaj Kacpi:)Niestety ,az tak dobrze nie mam i Wenecje odwiedzilam wczesniej:)Jestem tutaj od tego marca wiec mam spore zalglosci....Pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 09.10.2013 22:30

50 mi się podoba, barwowo :) O wrażenia z motorówki nie pytam, na pewno były szałowe :)

kacpi użytkownik kacpi(wpisów:185) dodano 09.10.2013 22:29

Wenecja też w tym roku?
Nie za dobrze?
Bardzo fajna galeria!
Mi praktycznie żadne zdjęcia z Wenecji nie pozostały, bo jak tam byłem to miałem jeszcze aparat na klisze i niestety mam jakieś 3 bardzo słabej jakości zdjęcia :(
Pozdrawiam :)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 09.10.2013 22:28

w Wenecji udało mi się być w tym roku, ale mnie tak bardzo nie oczarowało to miasto. może faktycznie dlatego, że nie pływałam gondolą;) dla mnie jednak było zbyt drogo. galeria jednak mi się podoba i oberzałam z przyjemnością. pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 22:24

Witaj Tamo:)Mialysmy rowniez niezle wrazenia plywajac motorowka z rasowym Wlochem hi hi:)O ktorych szumach piszesz?50 specjanie zmiekczylam a 31 troche obrobilam-chyba,ze inne masz na mysli?Pozdrawiam i dziekuje

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 09.10.2013 22:12

Aga, ładne kadry, tylko te szumy...
Ci gondolierzy to tacy rasowi mężczyźni :)
Wyprawa gondolą obowiązkowo, drogo ale z lądu nie ma takich wrażeń :)
Dam 10 mimo, że autorka młodsza ode mnie ;)
Pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 22:05

Dziekuje Kapsell i pozdrawiam:)

kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 09.10.2013 22:03

Odpowiadają mi te kanałowe zakątki, są bardzo malownicze:-)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.10.2013 21:57

Pipol,ale Ty masz bardziej czarujacy usmiech i ladniejszy kapelusz a nie taki jak ja za 1$:))))Pozdrawiam serdecznie

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 09.10.2013 21:52

Bardzo ciekawe foto 2 i 17.
Daje 10 mimo, że autorka ładniejsza niż ja ;)
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!