m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (20):

 
Klasztor i kościół do którego przed 400 laty trafił obraz wzorowany na wizerunku Matki Bożej Śnieżnej z Rzymu. Dziś tak jak przed wiekami znów mogą tu przybywać pątnicy a na terenie klasztoru istnieje dom pielgrzyma. Wirydarz na terenie klasztoru. Dzięki trudowi wiernych i opiekującego się świątynią kapłana kościół odzyskuje dawny blask. Nie ma śladu po zniszczeniach jakich dokonano tu w czasach ZSRR.
Oryginalny obraz od 1945 roku znajduje się w kaplicy sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny w Lublinie. W Latyczowie od 2006 roku znajduje się kopia pobłogosławiona przez Ojca Św. Benedykta XVI. Obecnie świątynią opiekuje się ks. Adam Przywuski wraz z ks. wikariuszem i siostrami Loretankami. Dba o sanktuarium oraz otacza opieką duszpasterską około 500 wiernych z Latyczowa oraz około 11 okolicznych wiosek. Ogrom prac jakim codziennie jest w stanie podołać ten kapłan a z konieczności i nauczyciel, budowlaniec, organizator budzi podziw.
Trudno uwierzyć, że w tych murach znajdowało się więzienie NKWD a w podziemiach pochowano zamordowanych tu ludzi. Zdjęcia pokazują stan zniszczenia, jeszcze sprzed kilku lat. I współczesną odbudowę. Fragment murów obronnych. Część podobnych murów zniszczyli w czasie wojny Niemcy przy budowie drogi. Wymordowali potem zmuszonych do tych prac Żydów. Jedna z baszt dawnych fortyfikacji.
Pomnik Ustyma Karmaliuka żyjącego na przełomie XVIII i XIX weku. Stworzył on międzynarodową bandę (Rusinów, Polaków i Żydów) którzy napadali na bogatych i podobno oddawali biednym. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Międzybóż twierdza nad Bohem
1pix użytkownik kabaczek odległość 16 km 1pix
Krótka wizyta w Barze
1pix użytkownik kabaczek odległość 35 km 1pix
Ukraina - Meżirow
1pix użytkownik daleko_stad odległość 44 km 1pix
Wołyń III.
1pix użytkownik jotwu odległość 93 km 1pix
Ukraina Zachodnia 2011 cz. 2
1pix użytkownik teerose odległość 107 km 1pix
Kamieniec Podolski
1pix użytkownik dreptak odległość 108 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 14.07.2013 12:34

Interesujące miejsce

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4243) dodano 14.07.2013 00:33

Ładnie. Ciekawa historia. Faktycznie, takich galerii jest mało. Dzięki za przypomnienie.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!