m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
 Wczesnie rano zaczelismy nasze wedrówki po Tokio.Trzy dni na tak wielką aglomeracje to niezbyt długo, więć program był bardzo napiety Nad rozległym Tokio króluje ponad sto 150 m wieżowców, z czego około 20 przekroczyło 200 m. Az trudno uwiezyc , ze to tereny sejsmiczne. Ze względu na swoje położenie na styku czterech płyt tektonicznych,cała Japonia jest zagrozona trzęsieniami ziemi. Tokio jest jednym z obszarów o zwiększonej aktywności sejsmicznej. Od lat 70-tych w Tokio zaczęła się budowa wieżowców.Pierwszą dzielnicą wysokich biurowców stało się zachodnie Shinjuku. Własnie w tej dzielnicy znajdował się nasz hotel. Z okien naszego hotelu  robiłam te trzy piewsze zdjęcia. W 1991r powstała tam ta oto dwuwieżowa siedziba władz miasta o wysokości 243 m. A to widok na Tokio a dokładnie na dzielnicę Shinjuku z jednej z wież. Doskonale widac tu jak zróznicowana jest ta dzielnica. Shinjuku jest dzielnicą kontrastów: w samym środku dzielnicy, zachowała się grupa starych domów , zaadaptowanych na sklepy i gastronomię. Sto pięćdziesiąt metrów od wieżowców rozciąga się Tokio małych jednorodzinnych domów i ciasnych ulic.
 Tokio wraz z okolicznymi miastami tworzy największą metropolię na świecie. W obrębie Tokio wyrosła nieskończona liczba korporacji i mniejszych biur, uczelni, ministerstw oraz obiektów kultury. Stolica Japonii tworzy tzw. „Wielkie Tokio” wraz z Jokohamą, Kawasaki i innymi miastami, skupia w sumie ok. 35 mln mieszkańców.

W samym Tokio ponad 12 milionów osób żyje na zaledwie 2.185 kilometrach kwadratowych. W niektórych dzielnicach na 1 kilometr kwadratowy przypada około 19.000 mieszkańców. 

Z konieczności tokijczycy nauczyli się żyć na małej przestrzeni. Przeciętny nowy dom w Stanach Zjednoczonych ma powierzchnię 223 metrów kwadratowych. W Europie - ponad 93 metrów kwadratowych, w Tokio zaś zaledwie 63.

 Zwiedzaniu Tokio towarzyszyło nam nieustanne poszukiwanie rozkwitłych drzew wisni. Sakura pomału zaczynała wszystkich czarować.Sakura zakwita w mgnieniu oka i równie szybko opada. Jej kwiaty można pochodziwiać tylko przez około dwa tygodnie. Życie kwiatów sakury jest tak krótkie, że Japończycy czasami porównują je do swojego życia. Wszyscy chcą żyć tak jak sakura. Odniosić sukces i być zadowolonym, mimo tego, że trwa ono krótko. Japońskie sakury — w odróżnieniu od wiśni rosnących gdzie indziej na kuli 
ziemskiej — uprawiane są głównie dla kwiatów
Sadzi się je wzdłuż rzek i głównych ulic 
oraz w niezliczonych parkach i gajach — jak kraj kwitnącej wiśni długi i szeroki. W Japonii sezon kwitnienia wiśni trwa od stycznia do późnego maja: rozpoczyna 
się na Okinawie (położonej na południu), a kończy na Hokkaido (na północy) Obyczaj hanami („oglądanie kwiatów”) narodził się w zamierzchłych czasach. ) Arystokracja urządzała biesiady, których 
ozdobą były rozkwitłe sakury. Jest jeszcze jedna wersja , a mianowicie, ,że od zwyczajów chłopskich. Ponoć chłopi decydowali o sadzeniu ryżu w zależności od pory kwitnięcia sakury i patrząc na sposób opadania jej płatków obliczali ilość przyszłorocznych plonów. Zwyczaj ten jest praktykowany do dzisiaj. W okresie kwitnienia wiśni tysiące ludzi zapełniają parki, bawiąc się pod ukwieconymi drzewami. Japończycy czcili sakurę jako święte drzewo, w którym mieszka bóg, podczas hanami składali pod nią jedzenie i sake. Dawniej hanami było świętem religijnym, ale teraz stało się zwykłym festiwalem. Stolica Japonii jest jedynym w swoim rodzaju megamiastem, w którym rozległa sieć przedmieść (a tak naprawdę mniejszych miast) rozchodzi się promieniście od górujących nad centrum drapaczy chmur. W promieniu 45 km od środka miasta mieszka 30 mln ludzi. Współczesne Tokio powstało w efekcie dwóch katastrofalnych wydarzeń z XX wieku: trzęsienia ziemi z 1923 roku i bombardowań w czasie II wojny światowej. Zburzenie miasta w wyniku tych kataklizmów pozwoliło architektom zaprojektować miasto tak, aby stało się beznamiętnie wydajne i dynamiczne
Tak wielkie i skomplikowane miasto jest w stanie funkcjonować jedynie dzięki nadzwyczajnemu systemowi komunikacji publicznej, która każdego dnia transportuje miliony pracowników pomiędzy centrami biznesowymi a przedmieściami. Własnie taką supernowoczesna kolejką bez maszynisty mozna dostac się do na wyspę Odaiba , sztucznie usypana na srodku zatoki morskiej Zwiedzanie dzielnicy zaprojektowanej na miare XXI w robi wrazenie. Poczatkowo ta sztuczna wyspa miała charakter obronny. Potem rozbudowana jako port morski, aby obecnie stać sie terenem mieszkalno- rozrywkowym. To nie Nowy York,to Tokio, tez się zdziwiłam.
Wielu młodych Japończyków korzysta z takich oto atrakcji.Wielu z nas mysli, ze Japończycy są nudnawi w tej swojej poprawności. Nic bardziej mylnego - Japończycy mają w sobie sporą dozę szaleństwa i bardzo dużo fantazji. Potrafią się bawić jak nikt inny. Nowocześni Japończycy fascynują się swoim wyglądem. Młode kobiety i mężczyźni mają supermodne fryzury i oryginalne stroje. Są świetnie wystylizowani. Japończykom warto poświęcić osobną galerię. Podróżowanie po Japoni to wielka przygoda. Dworzec kolejowy Shinjuku - jest ponoć najbardziej ruchliwym dworcem świata, gdzie zatrzymują się pociągi i metro i gdzie codziennie przewijają się prawie 4 mln ludzi. Połapać się w rozkładzie jazdy graniczy z cudem. Chmara ludzi przypomina megamrowisko, w którym każdy dokądś się spieszy. A mimo to Japonia - jest krajem, w którym podróżuje się łatwo i bezpiecznie dzięki dobrej i szczegółowej informacji i świetnemu systemowi komunikacji publicznej. Wrażenie nieustannego tłoku, ruchu i hałasu moze najpierw meczyc ale po jakims czasie czujemy sie tak jak Ci japończycy, którzy każda chwile wykorzystują na drzemkę. Co ciekawe wydawałoby sie , że śpią kamiennym snem , ale zawsze wiedzą na której stacji wysiąść.
Tokio to nie tylko wiezowce i nowoczesność. Mozna takze odetchnąć np w pięknym parku, który prowadzi do najważniejszego w Tokio chramu Meiji położone w Shinjuku -zachodniej dzielnicy stolicy Japonii. Znajdują się tu prochy cesarza Meiji czczone jako relikwie narodowe. .Niestety pogoda była koszmarna, wiatr i deszcz, który okazał sie tajfunem zmiótł nas do hotelu. Innym historycznym miejscem w Tokio jest Pałac Cesarski, który moze stać się wytchnieniem, nie tylko dla Cesarza i jego rodziny. Ze swoimi pięknymi ogrodami jest tłumnie odwiedzany przez spacerowiczów.Większa część terenu pałacowego jest zamknięta dla zwiedzających.. Pałac Cesarski jest ogólnie dostępny tylko dwa dni w roku: w urodziny cesarza (23 grudnia) oraz z okazji Nowego Roku (2 stycznia). Rodzina cesarska ukazuje się wówczas na oszklonym tarasie. Najstarszą dzielnica Tokio jest Asakusa. Już w 628r zbudowano tu pierwszą światynie buddyjską. Miesci sie tam obecnie  kompleks Senso-ji. Sensoji (znana również jako Asakusa Kannon Temple) to nazwa świątyni położonej w Asakusa, środkowej części Starego Miasta.Jest to dla lokalnej społeczności miejsce ważne tak pod względem duchowym, jak i kulturowym. Właśnie to dziwne połączenie nowoczesności z tradycją jest tak intrygujące w Japonii: Przy okazji zdjęć z najstarszej dzielnicy Tokio podam krótka notkę historii tego miasta, otóz , Edo, bo tak brzmiała dawniejsza nazwa Tokio zamieszkiwane było na tych terenach już 2500 lat temu. Była to niewielka osada rybacka. W XV przekształcona została ona w osadę obronną, a w XVI wieku Tokugawa Ieyasu wybudował tu zamek. Od 1603 roku Edo stało się oficjalną stolicą Japonii.
Tokio jest fascynujace w dzień, ale nocą powala na kolana. Przedstawiam zaledwie kilka kadrów z nocych spacerów. Wszystkie zdjęcia robiłam z reki, często przechodząc z jednej na drugą stronę ulicy . Cały czas niestety towarzyszyło nam uczucie ogromnego tempa, żeby zdążyć jak najwięcej zobaczyć.... Bo czasu zawsze jest za mało, a miejsc do odwiedzenia mnóstwo. Nasza podróz po Japoni odbywała się w iście japońskim tempie. Powidziałabym , ze w tempie Shinkansena.
A to dom towarowy Wako w najdrozszej dzielnicy Tokio Ginzie.Znajduje sie tam wiele markowych domów towarowych. Kilka wystaw sklepowych. A to juz słynna dzielnica Shibuya i jej duże skrzyżowanie naprzeciwko stacji Exit Hachiko . Kazde włączenie zielonych swiateł to kapitalny widok. Przez widoczne tu skrzyżowanie w jednym cyklu świateł przechodzi na drugą stronę ulicy kilka tysięcy ludzi. 
Skrzyżowanie jest mocno rozświetlone reklamami, neonami i gigantycznymi ekranami wideo.
Zamieszczone tu zdjęcia pokazały zaledwie maleńka część tego co widziałam i czego sie dowiedziłam o tym fascynujacym miescie. Nastepna galerię zamierzam poswięcić Japończykom, bo to niezwykle interesujacy naród. Zapraszam już teraz i dziekuję wszystkim , którzy chcieli odbyć ze mną ten spacer po Tokio.

najbliższe galerie:

 
Japonia cz. 8 - Nikko; Tosho-gu.
1pix użytkownik wmp57 odległość 41 km 1pix
W Kraju Kwitnacej Wisni- Ślub po Japonsku
1pix użytkownik kordula157 odległość 80 km 1pix
Fukushima
1pix użytkownik walter_sullivan odległość 82 km 1pix
Obrzędy religijne. Japonia
1pix użytkownik plan_podrozy odległość 82 km 1pix
Wielkie wesele w Tokio
1pix użytkownik agra60 odległość 83 km 1pix
W kraju kwitnacej wiśni- Japończycy, wspólcześni samurajowie
1pix użytkownik kordula157 odległość 89 km 1pix

komentarze do galerii (67):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 26.01.2017 12:30

Super, też nie byłem a już miałem rezerwować bilety po 1500 pln jak była promocja w Emirates :(

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 28.09.2013 21:09

Pięknie pokazane to miejsce pełne kontrastów. Dobrze, że czasem wpadają mi w oczy galerie, które ostatnio notorycznie przegapiam z braku czasu. Pozdrawiam serdecznie :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 28.09.2013 20:38

मैं :) बधाई और मैं

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 28.09.2013 16:15

बेशक मुझे पता है :)
सादर ;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 28.09.2013 13:57

Marku, jest tyle do obejrzenia, Japonia, owszem,kraj , który mnie zaskoczył, bardzo zaciekawił, ale mam jeden , jedyny , do którego zawsze wracam. Ty wiesz jaki....

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 28.09.2013 13:24

Ale wyczytałem Ula w jednym z Twoich komentarzy, że już nigdy w Japonii nie będziesz ... dlaczego ?
Widziałaś wszystko co chciałaś zobaczyć, czy Japonia - to nie jest do końca Twój klimat ?

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 27.09.2013 21:44

Mialam Marku, mialam.
Jak kazda kobieta lubie kwiaty.
Dzieki , milo , ze wpadles, pozdrawiam:)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 27.09.2013 16:23

Niech sobie będzie moloch, niech sobie będzie mrowisko i blokowisko ... bo często czytam tego rodzaju opinie o wielkich miejskich aglomeracjach ... to jest właśnie kawałek tego rodzaju Japonii, która mnie fascynuje, zadziwia i pociąga. Nowoczesna, wysoka architektura, perfekcyjne rozwiązania komunikacyjne, przemieszczające się każdego dnia miliony zapracowanych ludzi, feeria barw nocnej iluminacji ... a obok tego wszystkiego - delikatny kwiat sakury :)
Już Ciebie tam widzę Ula, ale miałaś moc wrażeń :)
Gratuluję i pozdrawiam serdecznie ;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 01.08.2013 22:43

Pawellerze, powiem Ci , ze ja tez, szkoda, ze to tak daleko no i ta kasa. Juz tam na pewno nie wrócę. Co innego czeka w kolejce. Dziekuje:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 01.08.2013 22:41

Mieczysławie , miło mi, ze wpadłeś:) pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 01.08.2013 16:18

Wow, pokazałaś piękne miasto i zrobiłaś to rewelacyjnie. Mógłbym tam siedzieć nawet i miesiąc, chodzić z aparatem i cykać fotki, ale ... szybko pewnie tam nie pojadę. Jak na razie, pozwól, że będę zachwycał się Twoimi obrazami:)
Pozdrawiam.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 01.08.2013 09:41

nowoczesna architektura, kwitnące wisienki i charakterystyczna architektura dalekiego wschodu - wszystko ładnie skomponowane w jedną całość.Przyjemnie taki zestaw się ogląda.Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 31.07.2013 23:08

Tokio, Tokio:)))Dzieki, miło, ze wpadłes:)

kier użytkownik kier(wpisów:91) dodano 31.07.2013 18:31

Fajna galeria. To chyba Tokio i Shinjuku i dużo tam tego.
Pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 31.07.2013 18:18

Elle , batsheba , dziekuję:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 31.07.2013 18:17

Dziekuje Anusia, nie jest tak żle z ta wielkomiejskością.

batsheba użytkownik batsheba(wpisów:492) dodano 31.07.2013 16:19

No cóż, świetnie pokazane miejsce.

elle użytkownik elle(wpisów:175) dodano 31.07.2013 14:28

Z A C H W Y C A J Ą C E :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 30.07.2013 22:19

Miasta trochę mnie odstraszają, ale z Twojej relacji wynika, że Tokio nie jest aż takie straszne. Kwiaty dodają mu uroku.
Sama galeria jak zwykle pełna informacji i ciekawych ujęć. Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 30.07.2013 15:47

Dziekuję Izka:))
Staram sie jak mogę:)
Juz zapraszam na następną galerie:)Pozdrawiam:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 30.07.2013 15:45

Grace , bardzo się cieszę, ale wiem , że tam jeszcze zawitasz, bo jak coś w głowie tak mocno siedzi, to nie daje nam spokoju, do momentu aż głowa sie uspokoi.
Faktycznie przecież u Ciebie wieczór, w takim razie udanego wieczoru i dobrej nocy:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 30.07.2013 15:41

barakudo, cieszy mnie, ze przyczyniłam się do poszerzenia Twojej wiedzy o swiecie.
Cale zycie sie człoweik uczy i dziwi, bo jak przestaje się dziwić to źle z nim, dzieki , ze wpadłas:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 30.07.2013 15:40

Romano, tez mam taka nadzieje, zamiary mam ambitne:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 30.07.2013 15:39

Markpolu, moze sie przekonasz, od przybytku głowa nie boli, miło ,ze wpadłes:))

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 30.07.2013 13:34

z Twoich galerii można się wiele dowiedzieć, a opowiadasz w bardzo przystepny sposób. Zdjęcia rewelacyjne, są pięknym dodatkiem do opowieści. Pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 30.07.2013 12:42

Ula - wrocilam tu sobie na koniec wieczoru:)
Posmakowac raz jeszcze Japonii :) Alez rozbudzilas we mnie tesknote.
Niestety nastepna, inna wyprawe juz zalatwilismy, po Langkawi i USA to trzecia i juz ostatnia w tym roku.
Nie mam jak wrocic do Kioto, a tak bym chciala poleciec w listopadzie, gdy klony sie czerwienia:)
Czekam na Twoje kolejne galerie z Nipponu:) Najbardziej z ukochanego Kioto:)
Serdecznosci sle, a Ty skladaj fotki:):):)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 29.07.2013 23:15

Niezwykle ciekawa galeria a plan nr1 czyli"wisnia"genialne!!!Dzieki Tobie jestem bogatsza o wiedze o drzewach i owocach wisni')Pozdrawiam.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 29.07.2013 23:02

Już się cieszę na Twoją japońską serię galerii. Mam nadzieję, że będzie ich sporo.
Nie każ nam czekać długo, bo przynajmniej ja już się niecierpliwię :)))
Pozdrawiam :)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 29.07.2013 22:59

Przyznam się,że Japonia nie należy do moich ulubionych krajów ale zawsze zerkam do takich galerii.Zawsze można coś ciekawego się dowiedzieć a może kiedyś się przekonam do Japonii.
Z przyjemnością obejrzałem Twoją galerie ,pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 22:48

Zuzka, motywujesz mnie bardzo, dzieki wielkie:))

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 29.07.2013 22:36

Kordula uwielbiam oglądać i czytać Twoje galerie bo ukazujesz niezwykłe miejsca i ludzi. Jak zwykle przepiękna odsłona choć przyznam szczerze, że i ja również nie przepadam za dużymi aglomeracjami, ale i tak dziękuję bo nie wiem czy kiedyś będzie mi dane wybrać się do tego fascynującego kraju !!!:)
Pozdrawiam
zuzka

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 22:23

Dzieki Satan, dzieki Afrodyto:)) Pozdrawiam Was:)))

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 29.07.2013 21:42

Piękna galeria, ale tak jak większość nie przepadam za takimi molochami. Kiedy byłam w San Paulo, tez widziałam tylko wieżowce, korporacje, zabieganych ludzi. W Japonii jest podobnie. Tak czy inaczej gratuluje wyprawy.Obejrzałam z przyjemnością.
Pozdrawiam.

satan użytkownik satan(wpisów:3317) dodano 29.07.2013 21:17

Mnie również bardzo się ta prezentacja podobała. Nie jest łatwo fotografować miasta, zwłaszcza takie, szklane, do tego pięknie wpleść kwiaty wiśni, jak i samych autochtonów.
Tobie się to wszystko.
Gratuluję wyjazdu :-)

Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 21:13

Ja dziekuje Rozmusiaki:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 21:12

Kapsel , my nigdy ale to nigdy nia nie bedziemy , nawet w kilku procentach.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 21:11

Popekpawel , powiem Ci , ze tego samego sie obawiałam, bo duze miasta własnie maja to do siebie, ze przytłaczaja. Tokio, uwierz mi takie nie jest. Tam jakby jest wiecej przestrzeni, rozwiazania urbanistyczne sa tak śmiałe, ze na kazdym kroku budza nasze zdziwienie.Przemieszczanie odbywa sie na wielu poziomach, jest to niezwykłe. Nie ma smogu, nie czuc spalin., nie ma parkujacych wszedzie samochodów. Ludzie w duzej mierze przemieszczaja sie metrem , kolejkami, samochody zostawiaja w domach. Zreszta posiadanie samochodu i wszedzie przemieszczanie sie nim , tak jak u nas nie jest w modzie. To zupełni inny swiat. Jest wszedzie sterylnie, nie ma wogóle smieci na ulicach. Mnie to miasto bardzo zaskoczyło.

kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 29.07.2013 21:08

I pomyśleć - jeszcze nie tak dawno mieliśmy być drugą Japonią:-)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 21:05

Pablo, w Tokio kazdy znajdzie cos dla siebie. Miło, ze wpadłes:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 21:04

Surykatko, pewnie tak , moze nie wyłacznie ogrodowa, ale częściowo na pewno. Obecnie płodze galerie o Japończykach.
Dziekuje za wizyte:))

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 29.07.2013 20:44

Nie lubię blokowisk,ale nie ukrywam,że Japonia i jej stolica jest na mojej liście marzeń.
Dziękuję za piękną galerię.:)
Pozdrawiam.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 29.07.2013 19:00

Uwielbiam oglądać architekturę miast, a jednak Tokio mnie przytłoczyło. Kurde. Za dużo tego wszystkiego:) Galeria świetna ale mieszkać bym tam nie chciał:)

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 29.07.2013 18:29

Spacerek całkiem przyjemny, wiśnie i stara część Tokio podobały się najbardziej. Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 29.07.2013 17:49

Twoje galerie są zawsze interesujące, nawet jeśli przedstawiają coś co mnie akurat nie kręci :-). Szklane wieżowce to nie moje klimaty, ale kwitnące wiśnie przeurocze. Dodają miastu niesamowitej lekkości. A czy będzie jakaś galeria ogrodowa?, bo taką na pewno będę mega zachwycona :-). Pozdrawiam :-)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 17:24

Sniezko, na pewno sie dowiesz:)))) Miło że wpadłas:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 17:23

Disparze, niezmiernie mi miło:)))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3478) dodano 29.07.2013 16:37

Nie mogę się doczekac następnej galerii. Mam nadzieję, że opowiesz w niej dlaczego noszą te białe maski.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 29.07.2013 15:54

Już widząc autora, wiedziałem, ze będzie bardzo dobrze.
Tymczasem było znakomicie.
Bardzo podobająca galeria.
Pozdrawiam serdecznie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 15:23

Dziekuje Magdaleno,
Ten tlok to na chwile a poza nim to same atrakcje. Nawet ten tlok i pozorny balagan jest czyms co warto doswiadczyc.
Wszystko tam jak w zegarku, nie ma przypadkowosci. A jesli chodzi o transport to nastepna rzecz o jakiej my w Europie mozemy tylko pomarzyc. Podrozowanie po Japonii, a my podrozowalismy tylkomi wylacznie pociagami, metrami to wielka przygoda.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 15:16

Tamo , bo Japonia jest taka wysmakowana, poczawszy od architektury, poprzez elegancje na ulicach, a skonczywszy na kuchni.
To szczegolny kraj. O jedzeniu , pewnie tez troszke bedzie.
Ja jedzeniem sie tam zachwycalam. Od tego hotelowego, poprzez w malych knajpkach , do tego kupowanego przelotem na stacjach kolejowych. Nawet to ostatnie bylo przesmaczne, sterylnie czyste i skaponowane tak , ze dla samego wygladu slinianki pracowaly.
Stereotypem jest oczywiscie to , ze Japonia to same swieze ryby, zachwycalam sie pysznymi zupami, a i kuchnia z calego swiata podawana jest tak jak jakbys wlasnie siadziala w dobrej restauracji np we Wloszech.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 15:09

Skuzo , ja wielkie miasta omijam szerokim lukiem , stolice to nie moja bajka, no moze Hawana , .... ale Tokio mnie nie przytloczylo, nie zmeczylo wielkomiejskoscia. Nam europejczykom podoba sie tam i juz.
Jedz koniecznie, to kraj jakze odmienny od calej Azji.
A czas sakury jest szczegolny. Polecam.
Jeszcze fajnym okresem na odwiedzenie Japonii jest czas przebarwiania sie klonow, to tzn jesien. Ja wybralam wiosne, bo wiosna to nowe zycie, ludzie jacys tacy weselsi wtedy , z wiekszym entuzjazmem patrza na swiat. Pozdrawiam:)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 29.07.2013 13:43

Bardzo urozmaicona galeria - świetnie się oglądało!
Mam tak jak Nola - wolę dzieła natury, niż oglądanie tego, co stworzył człowiek. Ostatnio miasta coraz mniej chętnie zwiedzam.
Foto 47 super, choć być w tym tłoku bym nie chciała.
Japonia mnie nie kusi, ale z przyjemnościa obejrzę kolejne Twoje relacje z tego kraju.
Pozdrawiam serdecznie:-)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 29.07.2013 13:36

Moją uwagę zwróciła wystawa z 46. Wysmakowany minimalizm formy w kolorze fuksji. Ten kraj odbieram jako "ułożony" i jego mieszkańców w ten sam sposób. No i to wspomnienie najpyszniejszej potrawy jaką kiedykolwiek jadłam, w restauracji japońskiej na św. Tomasza w Krakowie.
Zapowiadasz Kordulo galerię o mieszkańcach Japonii, a spytam nieśmiało: czy będzie coś o japońskiej kuchni?
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 29.07.2013 13:09

Właśnie zorganizowanie samego wyjazdu to jest nic przy późniejszym ogarnaniu zdjęć!:) Zawsze jest ich za dużo i nigdy nie ma czasu;)
Będę oczywiście oglądać następne galerie z ciekawością, bo ja jestem zawsze ciekawa miejsc mi nieznanych, ale co do dużych miast zdania nie zmienię, bo mnie zdecydowanie bardziej kręci natura i piękne krajobrazy niż miasta:)
pozdrawiam:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 29.07.2013 13:05

Galeria rewelacyjna,szczególnie kwitnące wiśnie mnie zauroczyły 11-16,za dużymi miastami nie przepadam,ale Japonię mam w planach i teraz już wiem ,ze koniecznie wiosna.W Japonii jest teraz moja serdeczna przyjaciółka,czekam na jej wrażenia,być może Twoje galerie i jej relacje przyspiesza podjecie decyzji :)))
Gratuluje wyprawy i czekam na ciąg dalszy:)Sle pozdrowienia:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 13:04

Tak Gabi, Japonia to nie tylko wielkie miasta, to ludzie , piekne historyczne miejsca, pyszne jedzenie itd , itd. Zeby mi tylko checi nie braklo do stworzenia nastepnych galerii, bo jakos malo tworcza ostatnio jestem, Hahah:)) jeszcze raz pozdrawam:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 13:01

Grace, mobilizujesz mnie do jak najszybszego porzadkowania zdjec z Japonii.
Mam ich chyba za duzo. A ze czas tak pedzi, zycie nie pozwala na nude, wiec moje galerie leza i czekaja. Ale teraz postanowilam sobie , ze zabieram sie do pracy.
Mam jeszcze do pokazania tyle miejsc, nie wiem jak mam to zrobic, zeby wszystko ogarnac. Jeszcze raz dziekuje:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 12:56

Nola , ja tez wole prowincje, ale jadac tam trudno nie zobaczyc tych wielkich aglomeracji.
A musze Ci powiedziec, ze szokuja , sa odmienne od tych europejskich.
Rozwiazania urbanistyczne XXI np te w Tokio tez moga stanowic niezla atrakcje.
Dobrze miec skale porownawcza, bo choc Japonia to Azja , jest totalnie odmienna od Chin, Wietnamu, Tajlandii, czy Birmy.
Moja decyzja o wyjezdzie tam byla dobra decyzja, a termin , kiedy kwitnie sakura polecam wszystkich .Japonia wtedy jest jeszcze piekniejsza.
Zapraszam do nastepnych galerii z Japonii, mam nadzieje ,ze zmienisz zdanie. Bo Japonia to nie tylko Tokio, Osaka ale takze piekne Kioto, Nara itd.
Dzieki , ze wpadlas.pozdrawiam:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 29.07.2013 12:54

Ula, niby mam blisko, ale lece caly dzien i cala noc - to jednak dluuugo. W tym kilka przesiadek:( Ale to najmniej wazne, polecialabym juz, natychmiast, jeszcze raz:)
Z Tokio, to wlasnie Asakusa wspominam najmilej:) Swoja galeria wprawilas mnie w radosny nastroj. Az mi sie dusza raduje:)
Moje galerie z Japonii, to byly poczatki na tym portalu, wiele z nich usunelam. A i pewnie teraz zrobilabym je juz inaczej.
Kazda nastepna odslona Twojego autorstwa - bedzie dla mnie wielkim swietem:). Czekam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 12:46

Dziekuje Patryku, Japonia naprawde nas europejczykow szokuje.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 29.07.2013 12:46

ja tez nie przepadam za dużymi miastami, ale jestem pewna, ze kolejne galerie ukażą wszystko co tak naprawdę jest w Japonii bardzo egzotyczne. Przyrodę, architekturę, czekam Kordula na c.d. Super kraj zaliczyłaś, taki odległy i egzotyczny.

pozdr.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 12:44

Grace, czas tak szybko leci. Minelo juz 1,5 roku jak tam bylam.
Wiedzialam , ze sprawie Ci przyjemnosc, wiem jak bardzo lubisz tam przebywac. Masz blisko, mozesz wpadac tam tak jak my wpadamy na tydzien np do Wloch.
Ciesze sie , ze sie podobalo, pozdrawiam.
Zaraz wpadne do Ciebie nacieszyc oczy amerykanska przyroda .

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 29.07.2013 12:41

Gabi, dziekuje z calego serducha.
Japonia mnie zaskoczyla swa wyjatkowoscia. Po wielokrotnych podrozach po Azji Wschodniej, zdecydowalam zobaczyc tez Japonie.
To zupelnie inna wschodnia Azja, tak odmienna od np Chin, ze az trudno uwiezyc, dopuki sie tam nie zawita.
Nie zaluje , ze tam pojechalam, a mialam mieszane uczucia, tak do konca nie bylam przekonana.
Japonie to fascynujacy kraj z fantastycznymi ludzmi, uczynnymi, uczciwymi, radosnymi. Jesli moge doradzic, to bardzo polecam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 29.07.2013 12:26

Nie przepadam za dużymi miastami, ale kwitnące wiśnie piękne, zwłaszcza 11 i 12:)
Czekam na następne galerie z mniejszych miejscówek:)
pozdrawiam:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 29.07.2013 11:55

Twoja galeria to przede wszystkim fascynująca odpowiedź o tak odległym nam geograficznie i kulturowo kraju. Spacer fantastyczny

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 29.07.2013 11:51

Ula, wiec jednak:):):) Ogromna przyjemnosc mi zrobilas ta galeria, Ty wiesz najlepiej jak ogromna:):):)
Bardzo sie ciesze, ze plany sie ziscily:) Czekam na wszystkie kolejne galerie z niecierpliwoscia:)
Serdecznosci sle:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 29.07.2013 11:41

Kordula, kolejna Twoja galeria taka jak zawsze: piękne zdjęcia, umiejętność dostrzeżenia tego co inne, przekazania tego w bardzo ciekawy sposób, różnorodność, wielobarwność, świetna narracja, po prostu rewelacja. Miał rację mój kolega fotograf ..... kiedy powiedział o Twoich pracach: szacun wielki!
pozdr.
Gabi

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!