m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (22):

 
Wycieczkę zaczynamy od akwarium . To Kreteńskie akwarium jest jednym z największych i najnowocześniejszych akwarium w Basenie Morza Śródziemnego .

Wyjątkowo zdjęcia wychodziły tam całkiem dobrze ;-) W kilkudziesięciu akwariach o zróżnicowanej pojemności można oglądać około cztery tysiące różnych gatunków związanych ze środowiskiem podwodnym, a zwłaszcza tych żyjących w Morzu Śródziemnym, ale również gatunków tropikalnych. Jest tam bardzo ciekawie i na prawdę warto tam zajrzeć będąc w pobliżu :) I już kończymy zwiedzanie akwarium ;-)
Dotarliśmy już na płaskowyż Lasithi , w góry Dikti . Przed nami wspinaczka do jaskini Psychro , gdzie podobno narodził się Zeus : ) Według Mitologii Rea uciekła w góry Dikti , od ojca Zeusa Kronosa , ponieważ Kronos panicznie bał się tego , że któreś z jego dzieci pozbawi go tronu . Dlatego Kronos postanowił wykluczyć to zagrożenie zjadając wszystkie swoje dzieci . Rea uciekła od niego i urodziła Zeusa właśnie tam . Kronosowi , który ją odnalazł ,zamiast dziecka do połknięcia dała kamień zawinięty w pieluchy. Gdy Zeus  osiągnął wiek dorosły, postanowił przejąć władzę i zemścić się na swoim ojcu. Podał Kronosowi środek wymiotny dzięki czemu przywrócił do życia swoje rodzeństwo: Hestię, Demeter, Herę, Hadesa i Posejdona . Przepowiednia sprawdziła się i Zeus objął władzę. Podczas wspinaczki mijałam osiołki , wiozące ludzi , którym po prostu nie chciało się iść . Było mi ich strasznie szkoda . Po jakimś czasie można było już ujrzeć ten wspaniały widok ;-) Dla niego warto było się wspinać .. Doszliśmy do jaskini Psychro .
Zdjęcia za bardzo nie wychodziły ;-( Ne było też za bardzo warunków do robienia zdjęć , ponieważ cały czas szło się w wielkiej kolejce i za bardzo nie można było się zatrzymywać . Na całym płaskowyżu pełno jest wiatraków.. Dojechaliśmy do małego skansenu . Za nim znajdowało się mini zoo. Ostatnim punktem wycieczki był punkt widokowy . Tam zdecydowanie najbardziej mi się podobało ;-)
Na skałach znajdowały się ruiny wiatraków . Widok był niesamowity . Tak kończymy naszą wycieczkę . Mam nadzieję że się podobało ;-)

najbliższe galerie:

 
Kreteńska Częstochowa i inne kościoły
1pix użytkownik violkad odległość 4 km 1pix
Migawki z Krety
1pix użytkownik czupur odległość 5 km 1pix
Grecja Kreta Retchymnon wieczorowa pora
1pix użytkownik zbigniew odległość 6 km 1pix
KRETA - Rethimnon (Rethymno)
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 6 km 1pix
Kreta- Rethymno,  Chania i Adelianos Kampos
1pix użytkownik czarnykot odległość 6 km 1pix
Grecja - Rethymnon
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 16.09.2013 12:31

ciekawie

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 15.09.2013 23:26

Fajna wycieczka .Pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2750) dodano 15.09.2013 19:18

Miło się wędrowało mimo tego że po pietach deptali kolejni turyści. Pozdrawiam

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 15.09.2013 17:36

Ciekawie-podobają mi się foty 15 i 22-pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7539) dodano 15.09.2013 12:19

Zdecydowanie na punktach widokowych jest najfajniej:)))
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!