m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zwiedzanie Kioto zaczynamy od pieknego kompleksu Kiyomizu-dera .Położony jest on nad miastem, na zalesionych zboczach gór. Niestyty dzień zapowiadał się nie najlepiej. Deszcz wisiał w powietrzu. Kompleks ten odgrywał ważną rolę w historii Japonii przez ostatnie 1000 lat. Budowle zespołu były wielokrotnie niszczone i odbudowywane. Dziś są jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego w Azji. Główny, drewniany pawilon (hondō) pochodzi z 1633 r. Jego malownicze usytuowanie nad krawędzią zapewnia wspaniały widok na okolicę. Pierwszą świątynię w tym miejscu założono około 794 r. Pielgrzymi przychodza tu dla cudownej wody , która wpływa trzema strumieniami do stawu. Piją wodę , w zależności od tego, czy chcą zapewnić sobie zdrowie, długie życie czy wiedzę. Ja napiłabym się z kazdego. Do światyni Japończycy przychodzą jeszcze z innego powodu.Jest tam świątynia poswięcona bóstwu miłosci. Zgodnie z legendą, jeżeli ktoś samotny przejdzie z zamkniętymi oczami od jednego głazu do drugiego, powtarzając imię ukochanej osoby, zapewni sobie szczęście w miłości i powodzenie dla związku.
W światyniach pielgrzymi swoje prośby i zyczenia zapisują na specjalnych tabliczkach wotywnych Ema. Wierni kupują tabliczki w świątyni i wieszają na specjalnych stelażach umieszczanych przy świątyni.
 W ogóle ciekawe jest, że do świątyni przychodzi się głównie po to, aby o coś prosić, a nie po to, by się modlić. Tak jak pisałam w poprzedniej galerii , Japończycy uwielbiają wszystko i wszystkich przy kazdej okazji uwieczniać na zdjęciach. Nie tylko Japonki w Kioto ubierają odświetne Kimona i robia sobie zdjęcia pod sakurą. Czyż nie piekny to widok?
Padajacy deszcz i Japonki ubrane w tradycyjne kimona pod parasolkami to niewątpliwie bardzo japoński klimat. A deszcz nie przestaje padać, wręcz odwrotnie , nasila sie z godziny na godzinę. Czarne ołowiane chmury zasłaniaja widok na Kioto. Wyjezdzając do Japonii ogladałam zdjęcia z zupełnie innego Kioto, przepełnionego słońcem. 
Niestety , wybrałam wiosne i sakurę, latem jest tu moze i słonecznie ale duszno i upalnie. Spacerując po starym Kioto ma sie wrazenie,że czas zatrzymał się setki lat temu. Kioto miało duzo szczęścia.W czasie bombardowań podczas II wojny światowej zostało oszczędzone, dzięki czemu jest jednym z najlepiej zachowanych miast w Japonii.
Pomału wychodzimy z kompleksu Kiyomizu aby udać się do największej atrakcji Kioto. Bardzo ważnym i chyba najpiekniejszym zabytkiem Kioto jest pałac, w własciwie Złota światynia-Kinkaku-Ji. Świątynia Złotego Pawilonu /Kinkaku-ji/ jest repliką budowli z XVw., najsłynniejszej w Japonii ,położonej w pięknym parku. Lśniąc złotym blaskiem odbija się w wodach uroczego stawu.  Pałac był kilkukrotnie odbudowywany po pożarach; ostatni raz po 1950 roku, kiedy to został podpalony przez psychicznie chorego, młodego mnicha, który następnie próbował popełnić samobójstwo. Obecna budowla pochodzi z 1955 r., ściany zewnętrzne pokryto płatkami złota w 1987. Otoczenie Złotego pawilonu to cudowne japońskie ogrody. Japoński ogród wywodzi się od ogrodu chińskiego, , ale sztuka ta w Japonii miała szczególny charakter wiedzy tajemnej. Wydana w 1446 r. ksiązka o projektowaniu ogrodów zawiera przykazanie dla wszystkich uczacych sie sztuki ogrodnictwa. Uczy się tam adeptów aby nigdy i nikomu nie pokazywali podręcznika i zachowywali swoją wiedzę w tajemnicy.
Źródłem sztuki projektowania ogrodów wschodnich jest związana z buddyjską religią skłonność do kontemplacji natury i umiejętność czerpania z niej specyficznej wiedzy o porządku świata. Cechą charakterystyczną kultury japońskiej jest wyjątkowy szacunek dla natury. Japończycy, w przeciwieństwie do Europejczyków, nie czują się panami przyrody, a jedynie jej częścią Do największych świątyń shintoistycznych zalicza się: Heian-jingū - wzniesione w 1894 r. dla upamiętnienia 1100. rocznicy założenia Kioto. Pomarańczowe, zielone i białe budynki Heian Jingu są replikami starego Pałacu cesarskego w Kioto, który  w 1227 został zniszczony.
Takie detale przykuwały moją uwagę co krok. Zamek Nijo-jo z XVII w ,  będący oficjalną siedzibą szogunów Tokugawa, przypomina, że miasto było kiedyś polityczną stolicą.  Zamek słynie z niespotykanej podłogi nazwanej słowiczą. A dlaczego sie tak nazywa? Ten specjalny rodzaj podłogi montowany między innymi w siedzibach władców wydawał charakterystyczny dźwięk pod wpływem nacisku. Dźwięki te miały przypominać śpiew japońskiego słowika i alarmować o zbliżającym się nieprzyjacielu - swoisty system alarmowy. Zamek NIjo-Jo otoczony jest wspaniałymi ogrodami. Szkoda tylko, ze urody tego miejsca nie mogłam podziwiać podczas lepszej pogody. Ogrody japońskie sa dla Japończyków czymś szczególnym. Japonia od dawna jest przeludnionym, górzystym krajem o bardzo surowej przyrodzie (obecnie przy wielkości porównywalnej z Polską ma 130 milionów mieszkańców). Takie warunki sprzyjają traktowaniu natury jako szczególnego daru niebios, którego urodę należy docenić i pielęgnować.
Japońskie ogrody, z reguły małe i skromne, posługują się skomplikowaną symboliką, dzięki czemu bardzo oszczędnymi środkami (kamień, mech, woda i drzewa) są w stanie na niewielkiej powierzchni przedstawić cały kosmos. Pogoda pod koniec dnia pomału sie poprawiała. Został nam do zobaczenia jeszcze Pałac Cesarski i jego piekny park. Pałac Cesarki - Kyoto Gosho znajduje się w samym sercu Kyoto Gyoen - Parku cesarskiego. Otaczają go potężne mury Pałac Cesarski Kyoto został wzniesiony ok. X-XII w.. Po pożarze został zrekonstruowany w 1885 r., według oryginalnej konstrukcji. Wokół niego znajduja sie piekne ogrody. Japońska rodzina cesarska przebywała w pałacu w Kyoto od 1331 r., aż do 1868 r, kiedy to przeniosła sie do Tokio. Pogoda na tyle się poprawiła, że park wokół pałacu zaczął się zapełniać Japończykami świetujacymi sakurę.
Spacer po parkach w Japonii to raj dla oczu . Zmeczona całodniowym bieganiem w deszczu dałam sie ponieść atmosferze jaka tam panuje. Atmosferze spokoju i harmonii. Co krok to inne kolory , inne kwiaty. Niezwykły to widok. Żegnam się powoli z deszczowym Kioto. Nawet deszcz nie był w stanie odebrać temu miejscu wyjatkowego klimatu. 
Tu przekonałam się że kraj ten nie ma jednego oblicza i że tradycja miesza sie tu ze współczesnością. Własnie w Kioto mogłam zobaczyć siedziby Szogunów, buddyjskie światynie harmonijnie wkomponowane w przyrodę.  Tu mogłam zachwycic się wyrafinowana sztuka ogrodową. Miałam to szczęście wszystko ogladać w czasie, gdzie Japonia zmienia się w cudowny biało-rózowy ogród, w czasie kwitnienia wisni. Żałuje tylko, ze choć byłam w miescie gejsz , to jedyną jaką udało mi sie zobaczyc, zobaczyłam na wystawie sklepu z pamiatkami. Dobre i to:))
Mam nadzieję, że deszczowa opowieśc nie uspiła Was zanadto:)))) Dziekuję :)))

najbliższe galerie:

 
Arashiyama, góra gdzie rządzą małpy
1pix użytkownik kier odległość 39 km 1pix
Japonia cz. 13 - Kioto; Kinkaku-ji i Nijo-jo.
1pix użytkownik wmp57 odległość 41 km 1pix
Kyoto wiosenną nocą w zamku Nijo
1pix użytkownik kier odległość 44 km 1pix
Kyoto - Japonia
1pix użytkownik plan_podrozy odległość 44 km 1pix
JAPONIA- PROLOG
1pix użytkownik martyna odległość 46 km 1pix
MOJA JAPONIA
1pix użytkownik madeleine odległość 46 km 1pix

komentarze do galerii (86):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.02.2017 11:27

Ja też jakoś specjalnie nie marzę, ale chciałbym.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 01.02.2017 09:23

O Japonii nigdy nie marzyłam tak jak np o Madagaskarze. POjechałam pod namowa znajomego pilota, który prowadzi tam wyciczki Nie załuję , byłam zachwycona:)
Miło , ze wpadłes:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 30.01.2017 16:33

nie wątpię, że jest ciekawa

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 15.01.2017 09:46

Japonię w czasie kwietnienia wisni bardzo polecam, dzieki:))

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 14.01.2017 17:35

Japonia, nieźle

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 02.09.2014 15:02

cała przyjemnosc po mojej stronie;))

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 02.09.2014 14:47

Mimo deszczu, bardzo przyjemnie się wedrowało. Pozdrawiam. :)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 06.10.2013 21:13

Ładne kadry, w 95% podoba mi się Twoje kadrowanie, może i ja się kiedyś tak nauczę :)
Ale widzę, że nikt nie jest doskonały, kiedy tak przyglądam się zdjęciu nr 1, 2, 6, 33, 34, 38, 40, 41 itd. Ostrość też nie na każdym zdjęciu dobrze uchwycona.
Nad oceną zastanowię się jeszcze.
Serdecznie pozdrawiam :)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 27.08.2013 15:47

Japonia nie leży mi jakoś ale przegląda ją w różnych galeriach.U Ciebie się nie zawiodłem ,ciekawy opis w chłoną się w fotografię i bardzo przyjemnie się przeglądało Twoją galerię.Muszę się przyznać,podobało mi się.Czy już się przekonałem do Japonii ?,nie odpowiem.Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 27.08.2013 15:32

Choć deszczowe to bardzo piękne jest Kioto:)
Japonia od zawsze mi się kojarzyło z kwitnącymi wiśniami i gejszami w kimonach:) tak jak Ty właśnie to pokazałaś w swojej galerii, naprawdę super oddałaś klimat tego miejsca:) 11 rzeczywiście super, w ogóle piękne mają te kimona:)
Mimo, że bez wiśni i kimona w roli głównej to dla mnie naj jest zdjęcie 16 - trochę ponure, ale tajemnicze i z klimatem -> wygląda jak obraz:)
pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 24.08.2013 22:24

Marcowa, miło Cię było gościc:)
Przemyslawie dzieki i pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 24.08.2013 15:49

Szkoda, że miałaś kiepską pogodę, bo zawsze lepiej chodzić bez parasola, niż z parasolem, jak ludzie na wielu zdjęciach. Jednak nie widzę, by aura w negatywny sposób wpłynęła na Twój "urobek", a wręcz odwrotnie. Wiele zdjęć dzięki temu zyskało i myślę, że gdyby były robione w innym świetle, wcale nie byłyby już takie ładne jak te, które pokazujesz. Podobało się. Bardzo!

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 24.08.2013 11:50

Serdeczne gratulacje ! Fantastyczna galria !
Moc pozdrowien przesyłam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 23.08.2013 11:06

Dziekuję deszczu, dziekuję zibid:)
Dziekuje Norli:)

norli użytkownik norli(wpisów:46) dodano 23.08.2013 00:29

Nie szkodzi, że deszcz ! Zdjęcia piękne i oddają klimat :) a do wiosny jeszcze cała jesień i zima....;)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 22.08.2013 22:41

Gratki Ula ...
.....faktycznie kraj kwitnącymi kwiatami zasłany

Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 22.08.2013 15:34

...GRATULUJE !!! ... jak to dobrze, ze deszcz nie przeszkodził także w zdobyciu tytułu GALERII TYGODNIA ...pozdrawiam serdecznie.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 22.08.2013 15:00

Mgfoto, pieknie to ujelas, za mgielka deszczu. Dziekuje :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.08.2013 23:40

Gratuluję! Piękny nastrój stworzyłaś w swojej galerii za mgiełką deszczu ;) Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 21.08.2013 23:22

Wyłaź z nich. :)))

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 21.08.2013 23:10

Witaj Ula :) Jestem cały czas ... tylko w krzakach cicho siedzę ;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 21.08.2013 23:04

Witaj Marku, dawno Cie nie było.
Jak miło, ze zajrzałes:)))
Pozdrawiam Cie serdecznie:)))

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 21.08.2013 22:55

Gratulacje Ula :)
Piękna podróż, moc wrażeń, niesamowita egzotyka, nowe doznania, oryginalne stroje, niepowtarzalny urok i klimat ...
Skąd wiem ? :)
Przecież widzę ... :))))
Pozdrawiam serdecznie :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 21.08.2013 12:31

Dzieki Doracz:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 21.08.2013 12:30

Andred, doskonale to ująłeś. Rzeczywiście jest tak , ze Japonki w okresie kwitnienia wiśni przybieraja barwy drzew.
Dokładnie mi to wyjasniła Grace. Pieknie się komponuja wtedy z otoczeniem. Miło,że wpadłes, podrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 21.08.2013 12:27

Zgadzam sie Carmelku z Toba, tylko w czasie kwitnienia, było cudnie, choc pogoda nie rozpieszczała nas. dzieki , ze wpadłas:))

doracz użytkownik doracz(wpisów:1309) dodano 21.08.2013 10:42

Piękna kwitnąca galeria. Pozdrawiam serdecznie :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 21.08.2013 10:36

Gratuluję wyróżnienia. Piękna i bardzo ciekawa galeria. Trochę się zmartwiłem jak już pod pierwszym zdjęciem napisałaś, że "Deszcz wisiał" ale później widziałem Jego komentarz i się uspokoiłem ;-)
Na fot 11 to książkowy przykład mimetyzmu :)))))
Pozdrawiam,
andred

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 20.08.2013 21:41

Jeśli miałabym zobaczyć Japonię , to bardzo chciałabym w porze kwitnienia wiśni.Piękna galeria, pozdrawiam :)))))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 20.08.2013 10:25

Wróciłem.
Gdybym nie był wyjechany, to już dawno doceniłbym urodę Twoich fotografii.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 20.08.2013 09:58

Witaj disparze. Fajnie , ze wpadles do mnie:)
Wrociles z kolejnej podrozy , czy sie myle?
Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 20.08.2013 06:57

Kwiatowe szaleństwo.
Niesamowite.
Bardzo podobająca galeria.
Gratuluję i pozdrawiam serdecznie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 19.08.2013 22:03

Surykatko dzieki wielkie:)
Zuzka , pozdrawiam Cie;))

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 19.08.2013 21:00

Gratulacje :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 19.08.2013 20:30

I oczywiście gratuluję wyróżnienia :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 19.08.2013 20:28

Galeria pełna harmonii i subtelnego piękna. Taka Japonia zachwyca. Te wszystkie cudnej urody ogrody, lampiony, zatopione w zieleni świątynie i pałace. Jestem pewna ,że deszcz nie tylko nie przeszkodził Ci w odkrywaniu uroków Kioto, ale dodatkowo wzmógł zapach kwitnących wiśni :-). Pięknie to wszystko pokazałaś. Pozdrawiam serdecznie :-)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 19.08.2013 15:10

GRACE, MARTAFRYKO, dziekuje;))))

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 19.08.2013 14:08

piękne kolory
piękne drzewa
piękni ludzie
piękne stroje
piękna architektura
piękne refleksje
pięknie przeżycie

...serdecznie gratuluję :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 19.08.2013 10:08

Gratulacje Ula:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 19.08.2013 10:01

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM BARDZO:)))))

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 19.08.2013 09:41

Gratuluję :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 19.08.2013 08:24

Gratki:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 19.08.2013 08:18

GRATKI

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 19.08.2013 06:53

Gratuluję Ula:-) Cieszę się, że Japonia przez tydzień będzie nam towarzyszyć:-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 19.08.2013 00:21

Gratuluję Kordulo, niby deszczowa galeria, ale jaka piękna:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 18.08.2013 20:19

Pozdrawiam deszczu:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 18.08.2013 20:19

Barakudo, mysle, ze bez tych kwiatow duzo traca. Dzieki:))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 16.08.2013 00:43

... deszcz wiśniowych kwiatów ... pozdrawiam serdecznie.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 15.08.2013 21:35

Fajnie,ze pokazujesz ten kraj bo chyba ze wzgledu na pogode tam szybko nie dotre,poza tym tez pragnelabym byc w tym okresie.Ciekawa jestem jak wygladaja te miejsca bez kwiatow...?Moje ulubione fotki:10 i 20 Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 15.08.2013 12:14

dzieki Grace , obejrze, jak wróce za pare dni, jestem teraz w gorach, kiepski mam zasieg. Poadrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 15.08.2013 02:44

http://kyotogardens.org/category/kyoto-gardens/
Ula:) powyzej specjalny link, jak klikniesz na nazwe ogrodu po prawej stronie, mozesz spacerowac do woli, w kazdym kierunku po wybranym ogrodzie. Milej zabawy:)
Pozdrowki:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 18:23

Dzieki Anek, miło , ze Ci sie podobało.
Wisnie w Japonii nie moga sie ni podobać, one sa tak bujne w swym kwitnieniu, u nas niespotykane. Ale my za to mamy potem pyszne owoce a oni nie:)) jeszcze raz dzieki:))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 14.08.2013 15:27

Jak mogłaby uśpić tak piękna sceneria, dla mnie bajkowe widoki: kwitnące wiśnie, złoty pałac, świątynia mieszanka barw i ciekawie opowiedziane. Na dokładkę te bajeczne kimona...pastelowo ale nie mdląco;) Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 13:36

Dzieki wielkie Magdaleno:)
Mialam dylemat, wiosna czy jesien, wybralam wiosne i wisnie. Chyba slusznie.
Ta zimna wiosna , bo taka tam byla odbila sie na moim zdrowiu wrocilam z paskudna angina. Ale co tam .
Wazne to ze sie bylo, ze poznalo sie cos nowego.
A 7 rzeczywiscie wyglada jakby dwa zdjecia polaczone, moze gdyby bylo w poziomie....
Bardzo dziekuje, pozdrawiam rowniez:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 13:33

Rozmusiaki, dziekuje bardzo;))

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 14.08.2013 13:23

Wg mnie wybrałaś bardzo dobry okres na wizytę w Japonii. Kwitnące wiśnie dodają takiego uroku, że nawet ten deszcz można przeboleć.
Pięknie pokazałaś Kioto i opowiedziałaś o nim.
Jak zobaczyłam 7, to zgłupiałam w pierwszej chwili i pomyślałam: Ula w zdjęciowe kolaże zaczęła się bawić?!
Pozdrawiam ciepło:-)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 13:04

Grace, tak tez czulam, ze kolory kimon sa nieprzypadkowe. Dzieki za informacje.
Balam sie tej galerii, umeczyla mnie badzo. Pamiec jest zawodna , tak wiele juz zapomnialam. Galerie trzeba robic od razu po przyjezdzie, Poltora roku to dlugi czas , zwlaszcza , ze w miedzy czasie odbylam inne podroze.
Mam jeszcze wiele zdjec z innych miejsc, w Kioto. Mialam problem z wyborem. Ale moze w innej galerii jeszcze wroce do Kioto.Wiem , ze w Tym miescie trzeba byc dluzej, ja tylko bylam 3 dni. Jeden dzien byl koszmarny, wlasnie ten najwazniejszy, dwa pozostale byle sloneczne. Ale juz nie bylo czasu, zeby jeszcze raz wrocic, w te najwazniejsze miejsca.Ale i tak jestem zachwycona.
Dzieki Grace za odwiedziny, za cenne informacje, pisz smailo , jak cos jest nie tak. Pozdrawiam serdecznie.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 12:53

Wielkopolanko, bardzo, bardzo , bardzo dziekuje, bardzo sie tez ciesze, ze podobalo Ci sie u mnie. Pozdrawiam serdecznie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 12:51

Agra, wiem wiem , ze byles w tym interesujacym kraju, czekam na Twoje Kioto. Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 12:50

Gimper dzieki wielkie, milo mi.
Czy ja doczekam sie Twojej galerii , chocby jednej z Indii, masz takie piekne zdjecia?
Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 12:48

Ladku milo bylo Cie goscic u mnie, pozdrawiam:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 14.08.2013 12:47

Wiesku, nie ukrywam, mnie troche przeszkadzal. Ale sam wiesz jak to jest, jak leci sie taki kawal drogi , a tu albo leje , a ma nie lac, albo wschodu nie ma bo wybuchl wulkan , albo warany sie pochowaly itd.
Z ta dziewczyna w aparacie to sobie pomyslalam, ze zaraz mi ktos napisze, ze przeciez w modzie sa krzywe zeby, ale jak widac, nie kazda Japonka idzie slepo za moda.
Mysle, ze Japonia to zupelnie inna bajka, na pierwszy rzut oka , to moze tak wyglada.
Japonia mi sie bardzo podobala, namowil mnie na nia znajomy pilot wycieczek, i mial racje, nie zaluje ani troche. Bylo ciekawie, inaczej niz w calej Azji.
Ale tam trzeba byc , zeby sie o tym przekonac.Dzieki za wizyte.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2364) dodano 14.08.2013 12:02

Ciekawy spacer, miłe oku obrazy, ciekawa narracja.
Deszcz mi wcale nie przeszkadzał :-), chociaż wyobrażam sobie Twoją złość ( czasem mam przecież podobne odczucia ).
Kwitnące wiśnie rzeczywiście piękne.
Dziewczyna z 14 jakby nie podąża za modą krzywych zębów.
Architektura podobna do chińskiej.
Kiedyś czytałem, ze Japończycy wzorowali się na kulturze Chińczyków i jakoś do Japonii mnie nie ciągnie. ( po 2 wypadach do Chin )
Myślisz, że to błędne rozumowanie?
Pozdrawiam ciepło.

ladek53 użytkownik ladek53(wpisów:225) dodano 14.08.2013 11:09

Wiosna Kioto nabralo zupelnie innego wymiaru. W galerii widac subtelnosc kobiecego spojrzenia.
Pozdrawiam:)

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 14.08.2013 09:41

Bardzo dobra galeria , ładnie i egzotycznie tam choć do Japonii mnie nie ciągnie

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 14.08.2013 09:31

Moja relacja z Kioto dojść długo czeka na swoją kolejkę -przyjemnie się konfrontuje nasze spstrzeżenia tego pieknego miejsca. Kwitnące wiśnie naprawdę nadają sporo uroku.Pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 14.08.2013 09:13

Ale się rozmarzyłam...
Pozdrawiam :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 14.08.2013 07:59

Urocza galeria! przez chwilę poczułam się jakbym tam była i upajała się zapachem kwitnących kwiatów! wspaniale oddałaś klimat panujący w Kioto !bardzo bardzo podobało się! pozdrawiam:)))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 14.08.2013 03:24

Ula:) Bylam w Kioto kilka razy i niestety… ale deszcz leje tam nawet latem.
Kraj wyspiarski, totez scieraja sie nad nim fronty atmosferyczne, przynoszac ulewy wlasciwie o kazdej porze roku.
No, moze oprocz zimy.
Spotakalam gejsze wieczorem w Gion, gdy pod czujnym okiem opiekunki podazaly do pobliskiej restauracji. Niestety opiekunka wyraznie zabronila robienia zdjec. Dlatego takim "wyroznieniem" bylo zdjecie ktore zrobilam dwom gejszom w Asakusa w Tokio
Co to koloru kimono, o ktore spytala Gabi. Tak kimono, tak jak i wiele innych przedmiotow codziennego uzytku maja zawsze motywy konkretnej pory roku. Te sezonowosc, mozna zauwazyc i na zastawie stolowej i w witrynach sklepowych i wystroju mieszkan. Szczegolnie w tokotomie, obraz bedzie mial motyw konkretnej pory roku, kwiaty w ikebanie beda zgodne z sezonem.
Wielka radosc mi zrobilas swoim deszczowym Kioto, dla mnie to najpiekniejsze miasto na swiecie i zarazem kwintesencja Japonii:) Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 13.08.2013 22:44

Czuję ...
Dotykam ...
Cudowne miejsce musi to być ...

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 21:00

dzieki Zuzka:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 21:00

Gabi , nie wiem , czy pod kolor, ale rzeczywiscie takie w kolorach wisni mi sie trafiały.
Japonia jest piekna, a w okresie kwitnienia jeszcze bardziej pieknieje. Wiem , ze jesienia jak drzewa zmieniaja kolor tez jest pieknie.
Myslę o nastepnej galerii , układam w głowie. Zobaczymy... nie chciałabym zameczyc Was tą Japonią
Dzieki za wizytę i pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 20:55

Magdus, dzieki:)))Lało, jak diabli, nie byłam przygotowana na taką pogode. Tam trzeba było gumiaki zabrać, a nie lekkie buty. JUz teraz wiem , ze w Japonii jak leje to konkretnie, jak wieje , to tajfun. Na pólnocy to snieg i mróz mielismy.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 20:51

Pipol , Ty po tej Tajlandii wszędzie juz widzisz facetów.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 13.08.2013 20:46

Na foto 10 to facet ?

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 13.08.2013 20:11

Piękna galeria mimo deszczowej aury :))
Pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 13.08.2013 19:56

Aż pachnie kwiatami i świeżością. Kordula, czy one się tak pod kolor drzew ubierają czy też Twoje oko to wypatrzyło? Zdjęcie 11 jest tak piękne, że aż nierealne. Mam nadzieję, ze czeka nas jeszcze wiele galerii z Japonii.
pozdr.
Gabi

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 13.08.2013 19:39

Piękna ta Japońska architektura, a ten ogród na 25 wooow też bym chciał taki mieć i jeszcze te śliczne Japoneczki. Naprawdę przyjemnie się oglądało. Pozdrawiam

magdus użytkownik magdus(wpisów:208) dodano 13.08.2013 19:33

Piękna galeria, kwiaty wiśni są cudowne. Deszczy tylko dodał uroku Twoim zdjęciom.
Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 19:29

Pawle masz racje, Japonki pieknie wygladaja w kimonach. Mnie one tez zauroczyly.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 19:27

Milo mi bardzo pawellerze, ze podoba Ci sie moje Kioto, pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 13.08.2013 19:25

Izka, ja nie czulam , ale sam widok mi wystarczal.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 13.08.2013 19:21

Lubię Twoje japońskie galerie. Mają tyle wdzięku, a poza tym fajnie opowiadasz, dlatego z przyjemnością się ogląda.
Pozdrawiam serdecznie.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 13.08.2013 19:14

Te Japoneczki w kimonach wyglądają cudownie, a pałac prezentuje się pięknie.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 13.08.2013 18:52

Izka - pachnie nawet, jak się ogląda tą galerię, nie czujesz tego?:)))
Kordulo - rewelacyjne fotki; piękne jest to Twoje Kioto, nawet deszczowe:)
Pozdrawiam serdecznie:)

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 13.08.2013 18:39

Drzewa wiśni zdominowały galerię :-) dzięki temu nawet deszczowe zdjęcia wyglądają przyjemniej. Kordula - a pachnie, jak się przechodzi obok takiego wiśniowego drzewka ? Czy tylko cieszy oczy? Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!