m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (28):

 
Koguty informują na wsi wszem i wobec, że nowy dzień wstaje. Dobry kogut to wartość sama w sobie. Dlatego można spotkać koguta na uwięzi. Przede wszystkim dlatego, żeby nie poszedł w długą . Mógłby trafić do obcego domu i robić nie tylko za budzik. Rybacy sami wiedzą kiedy wypłynąć po rybę. Raczej przy dźwiękach kogucich piań wracają do domu niż z nich wychodzą. O brzasku robi się widno i można zaobserwować ruch łódek na wodzie. W Chaungtha do zatoki wpływa dość duża rzeka. Czasami wody niosą ze sobą mgły i powstają bajeczne obrazy malowane przez krajobraz, ludzi i wstające słońce. Ten suchar rośnie, a może dogorywa na małym cyplu między wodami zatoki a rzeką. Jak woda odpłynie a słońce wyświetli ów cypelek suchar nie jest ciekawy. To po prostu zwykły badyl, na którego śmierć pewnie czeka wielu, bo to materiał łatwopalny. W tych okolicznościach brakuje tylko na suchych gałęziach ptactwa wszelakiego i mamy kadr jak z filmu o Czarnoksiężniku, którego boją się dzieci. Jest ich, ilości przekraczające ludzkie pojęcie. W takich okolicznościach przyrody można przy odrobinie wyobraźni zobaczyć ludzkie pojęcie. Szczególnie o brzasku. Pojawiają się zjawy, duchy, upiory, chimery, widma. Dlaczego tak dużo?... bo ludzkie pojęcie przybiera różne postaci. Sen mara Bóg wiara . Jak z snu czy halucynacji zaczynają pojawiać się przy sucharze przeróżni fotografowie. To nie omamy. To zbzikowani fascynaci. Pasjonaci poszukiwania tzw. blue hour. Złota godzina a szczególnie niebieska godzina w fotografii to ruletka. Trafi się albo nie. Bo w fotografii, dziedzinie sztuki, dla każdego owa blue hour jest inna. Szczególnie dla krytyków. Całe misterium wokół takiego polowania jest wypełnione różnymi czynnościami. A to trzeba wcześniej zrobić zdjęcia próbne. Zapoznać się z miejscem by ustawić się w odpowiednim momencie i dodatkowo prosić niebiosa o jakiś wyjątkowy smaczek.
Noszenie sprzętu to dla mnie największy problem. Nie lubię. A takie zdjęcia w szczególności o zachodzie muszą być podparte statywem by cieszyć się efektem. Spotkałem w tym miejscu fotografa z Niemiec, który miał trzy obiektywy razem z body. Jego plecak ważył prawie 15 kg. Rybak ma na głowie założoną latarkę!...o tej porze dnia była wyłączona. A gdyby świeciła?... cóż to byłby za efekt?!!! - a miałem statyw. Obok suchara jest przystań . Zorientowałem się po drugiej wizycie, że przypływają tutaj łodzie z pasażerami i zabierają chętnych na drugą stronę rzeki ciągle o tej samej godzinie. Obcokrajowcy w tym miejscu są rzadkością a jak już są to podglądaczy jest sporo. Bo przecież aparat i statyw to mogą być dla nich, sprzęty jak z Kosmosu. http://www.bluehoursite.com - na tym portalu można między innymi dowiedzieć się jaka jest, dla Twojej miejscówki, ta jedyna, poranna godzina na zrobienie wspaniałego zdjęcia. Moje poszukiwania są dodatkowo skomplikowane, bo wybrałem sobie ciasne kadry i graficzne kontrasty. Kiedyś, gdy królowała normalna fotografia czarno-biała robiłem zdjęcia typowo graficzne z ostrą igłą ziarna. Taki miałem styl. Dzisiaj ziarno jest traktowane jako szum , co wiąże się z złą oceną i brakiem umiejętności. Rzadko trafia się opinia, że ziarno jest istotą zdjęcia. Oczywiście wtedy kiedy jego, tego ziarna, obecność jest potrzebna. Zamierzona. Im większe ISO tym więcej ziarna. Pytanie czy ten manewr jest świadomy czy przypadkowy. Czy fotografujący ustawia sobie funkcje w swoim aparacie tak, by uzyskać zamierzony efekt. Oczywiście fotografia dokumentalna, albumowa różni się od tych zdjęć, w których autor szuka wykorzystania światła i okoliczności by uzyskać fascynujacy efekt. Aczkolwiek jak oglądam serial podróżniczy pt . USHUAIA, CZYLI OBLICZA ZIEMI , czyli film na wskroś dokumentalny, widzę zawsze szukanie blue hour i takiego światła by kopara opadała.
Na powrót rybaków czekają zawsze żony, dzieci, psy. Całe rodziny. Bo RODZINA w Birmie jest najważniejsza. W mojej głowie w takiej sytuacji odżywa wierszyk Tuwina... Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji, Bo pan Słowik przed dziewiątą miał być na kolacji, Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma, A już jest po jedenastej -- i Słowika nie ma! ... Niejaki satyryk, Marian Załucki napisal kiedyś pastisz na Tuwimowski wierszyk i tak zaczął ... Denerwuje się pan Słowik… już prawie dwunasta, A tu pani Słowikowa wciąż nie wraca z miasta. On już sprzątnął, pozamiatał i pościerał kurze, Lśni czystością całe gniazdko! (G2 - niezbyt duże). Czas najwyższy, by się wreszcie zabrać do obiadu, A tu pani Słowikowej ciągle ani śladu ... Na to pani Słowikowa... Wszystko stygnie: zupka z muszek na wieczornej rosie, Sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie, Motyl z rożna, przyprawiony gęstym cieniem z lasku, A na deser - tort z wietrzyka w księżycowym blasku ... ... Nagle zjawia się pan Słowik, poświstuje, skacze... Gdzieś ty latał? Gdzieś ty fruwał? Przecież ja tu płaczę! A pan Słowik słodko ćwierka: Wybacz, moje złoto, Ale wieczór taki piękny, że szedłem piechotą! ... Wreszcie wraca Słowikowa: Nie gniewaj się stary, Ale straszna dziś kolejka była po komary. O motylkach szkoda marzyć, a muszki mrożone, Więc komary tylko wzięłam. Proszę - oto one. Weź je oskub i wypatrosz i ugotuj w garnku! Ja nie mogę - mam dziś koncert w Łazienkowskim Parku ... Jadłospis słowiczej pary, jednej i drugiej przypomina trochę skladniki potraw birmańskiej kuchni. Dużo tu różnistych żyjątek i kwitnących warzyw na talerzu. Ja bardzo lubię birmańskie cukierki robione z owoców tamaryndowca. Mają słodko - kwaśny smak. Są pakowane w białe bibułki, a cukierki kształtem przypominają mały, okrągły opłatek, w kolorze bordowo - fioletowym.
W Bagan można je kupić bez specjalnego szukania przed Świątynią Anandy. Zresztą tamaryndowiec znakomicie nadaje się jako dodatek do pieczeni i sosów. W postaci pasty można go kupić także w Polsce. Rejsowa łódka dopłynęła do brzegu i zaczęli wychodzić z niej pasażerowie. A z okolicznych zabudowań powychodzili pasażerowie którzy, udają się na drugą stronę rzeki. Rozlewisko jest doprawdy imponujące. Przez tysiące lat rzeka swym nurtem wyodrębniła u ujścia małą wyspę na której mieszkają ludzie. Uprawiają tam warzywa. Hodują świnie i kury. Mają codziennie świeżą rybę. Tylko po ryż muszą przepłynąć jakieś 300. metrów. Pasażerowie załadowani. Oczywiście musieli wejść do wody by dostać się na łódź. Nie wiem do końca ile kosztuje ten rejs. Rejs to może za dużo powiedziane. To raczej wodny tramwaj za kilka setek, czyli za nie całą złotówkę. Silnik wykrztusił z siebie trochę smrodu spalin i w drogę. Z przystani dla turystów można udać się na wysepkę, z pięknym białym piaskiem. Otoczona jest barierą koralową. Można pooglądać podwodne życie na rafie i wrócić za jedyne siedem złotych. Odległości porównywalne z jedną różnicą. Łódź , która płynęła na białą wyspę miała daszek, siedziska i kamizelki ratunkowe. W Chaungtha nie ma wielkiej floty rybackiej. Nie ma miejsca by bezpośrednio na plaży suszyć maleńkie sardele. Dokładnie tak jak w położonym blisko Ngwe Saung, w którym byli rybacy przybrzegowi. Tutaj być może też są ale w czasie mojego pobytu byli w ukryciu. Rybactwo przybrzegowe jest bardzo pasjonujące i widowiskowe... zob. http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=14915 Gdy pierwszy raz trafiłem tutaj, byłem lekko spóźniony i zastałem słońce już po wschodzie. Odpływ wyrzeźbił piękną strukturę piasku. Gdzieniegdzie woda jeszcze spływała i lśniła w słońcu. Ciężarówka pewnie chwilę wcześniej przejechała po dnie zatoki i zostawiła swój ślad na tej drodze . A ja postanowiłem GO ocalić, od zapomnienia.
Po lewej jest wytwórnia lodu a po prawej przy tymczasowym brzegu cumują kutry. Trzy duże plastikowe kosze w drodze powrotnej są pełne grysu lodowego. Sprawdziłem ile waży jeden kosz z lodem! - 30. kg. Panowie mają na bambusowym źdźble 90. kg i 200 metrów do przejścia po drodze utwardzanej wodą morską...mocarze. Żart typu ... nie chciało się nosić do szkoły teczki to teraz trzeba nosić woreczki ... w Birmie nie śmieszy !!! Powracam do blue hour. W Birmie do istoty tego pojęcia trzeba dodać jeszcze dodatkowe scenograficzne polepszacze. Od świtu w małych miasteczkach i wsiach ludność rozpala ogniska, żeby się ogrzać i jednocześnie zagotować poranną zupę. W Chaungtha bardzo blisko przystani znalazłem zakład produkcyjny. W trzech beczkach produkowano węgiel drzewny ze skorup orzecha palmy kokosowej. Zakład, przy okazji produkował dla mnie, ogromne ilości białego dymu, który w kontakcie z promieniami słonecznymi dawał fascynujące obrazy. Na tym zdjęciu dymy tworzą poranne ogniska, które zaobserwowałem w drodze powrotnej z poszukiwania blue hour nad brzegiem zatoki. Trzeba mieć w podróży czas wolny. Wolną głowę. I duży margines na przypadek . Los. Tę uliczkę nawiedzałem kilka razy z buta. Konkretnie z japonki . Tylko raz, jeden jedyny, zastałem ją w takich okolicznościach przyrody. Przyroda tworzy CUDA. Ludzie tworzą najczęściej KŁOPOTY.

najbliższe galerie:

 
BIRMA - CHAUNGTHA EKUMENICZNA PLAŻA. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 1 km 1pix
Ngwe Saung-zagrożony raj
1pix użytkownik baracuda77 odległość 10 km 1pix
BIRMA...MAGICZNY OGRÓD
1pix użytkownik deszcz odległość 11 km 1pix
Ngwe Saung Birmańsk raj
1pix użytkownik bartek1979 odległość 11 km 1pix
BIRMA...ŚWIT - NGWE SAUNG - RYBACY PRZYBRZEGOWI
1pix użytkownik deszcz odległość 13 km 1pix
BIRMA...CEGIELNIA
1pix użytkownik deszcz odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (71):

 
jarek4441 użytkownik jarek4441(wpisów:182) - Użytkownik usunięty. dodano 15.03.2014 23:23

Rewelacyjna galeria. Światło na zdjęciach - "mistrzostwo świata"

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 28.09.2013 00:27

ŚWIĘTOJANKA - to już bez mała ROK minął...w październiku, 19. mamy spotkanie w Poznaniu - zapraszam...ostatnio nie zamieniliśmy jednego SŁOWA...pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Leonarda...lubię Go, pierwszy raz słuchałem Leonarda w poznańskiej Arenie, na kolanach miałem córkę, która po godzinie zasnęła, było to w 1985 roku w marcu...czas ucieka, mknie bez wytchnienia, chciałbym za Gałczynskim i ten ślad na mojej drodze ocalić od zapomnienia...

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 27.09.2013 22:03

Zamiast komentarza:

And who by fire, who by water,
Who in the sunshine, who in the night time,
Who by high ordeal, who by common trial,
Who in your merry merry month of may,
Who by very slow decay,
And who shall I say is calling?

And who in her lonely slip, who by barbiturate,
Who in these realms of love, who by something blunt,
And who by avalanche, who by powder,
Who for his greed, who for his hunger,
And who shall I say is calling?

And who by brave assent, who by accident,
Who in solitude, who in this mirror,
Who by his lady's command, who by his own hand,
Who in mortal chains, who in power,
And who shall I say is calling?

albo w wersji audio:
http://www.youtube.com/watch?v=EQTRX23EMNk&list=RD02otJY2HvW3Bw


Who in the blue hour?

Pozdrawiam ciepło :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 16.08.2013 01:09

kawa i tak wystygła...nic to...dobrze że ciepłe myśli pozostały...
Twoje galerie cieszą serce :)

pozdrawiam słonecznie

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.08.2013 00:39

MARTYNA ... cała tajemnica tkwi w deszczu ... wczoraj dla przykładu z nieba wieczorowa porą, deszcz spadających gwiazd rozentuzjazmował miliony ..dziękuje i pozdrawiam serdecznie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.08.2013 00:30

DORACZ... dziekuję i pozdrawiam serdecznie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.08.2013 00:29

MARTAFRYKA ...dlaczego tylko 28 ?...żeby oprócz kawy nie wystygły inne przyjemności dnia codziennego...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.08.2013 00:25

PESTEKA123... dziekuję...ciekawe czy Witold w tym roku zorganizuje spotkanie?...pozdrawiam serdecznie.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 12.08.2013 22:10

Przepiekna galeria Deszczu, jak wszystkie Twoje zreszta, ja zaczynam zabawe w "fotografa", zdradzisz sekret koloru fotografii i jej 'zlocistego odcienia'?, jak to pieknie okreslila Martaafryka,

Pozdrawiam,
M.

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 11.08.2013 11:23

...siedzę przy kawie, gratulując Ci serdecznie i do głębi, i ponownie delektując się Twoją galerią! "Złocistym Teatrem Cieni" - tak sobie ją nazwałam w myślach...ach!

bije z niej jakaś niewypowiedziana pasja do tego zakątka Ziemi; ciepło, słońce, przygoda, ciekawość prostego życia i kultur...dla nas egzotyka dla innych codzienność...
uwielbiam odgłos "piejących" na dzień dobry, kogutów, jest coś w tym swojskiego, "domowego", przytulnego...nie często się to zdarza w Afryce...już częściej słychać odgłos wielkiego, rybiego orła, przelatującego w górze, nad pobliską tamę, na śniadanie, albo dźwięk jeżozwierzy szeleszczących w buszu za płotem...

9-ta fascynująca! świetlista postać na łodzi rozmawia z rybakiem...pewnie przekauje mu jakieś nieziemskie instrukcje, sekrety życia...albo zdradza gdzie łapią ryby ;)
24-ta dziękuję za "ocalenie" i uchwycenie - przepiękny moment i cudowny efekt!

...kawa mi wystygła...a za oknem błękitno-lazurowe, bezchmurne niebo, a mi się mieni "na złoto" przed oczami :)

pozdrawiam słonecznie :)


doracz użytkownik doracz(wpisów:1227) dodano 10.08.2013 20:14

Nic dodać, nic ująć. Zdjęcia rewelacja, opowieść poezja. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 10.08.2013 13:45

Deszczu? Dlaczego tylko 28...?

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 10.08.2013 11:24

Deszczu - bywam tu dość często tylko czasu brak na publikacje czy wypowiedzi, a czasem zwyczajnie z wrażenia i podziwu brak słów :)
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 10.08.2013 00:45

WATCHER ... z tymi " różkami " to ja Cię chyba nigdy nie widziałem...gustowne różki są i zdradliwe...w kabarecie TEY jeden Diabeł wymieniał różki Aniołowi za skrzydełka i niestety Anioł stał się nielotem...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 10.08.2013 00:40

OLAZIM ... cóż Ty " bidna ", a może bogata w sprawianiu innym dużo niekłamanej przyjemności...dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 10.08.2013 00:38

PESTECZKA123...pozdrawiam z dużą przyjemnością koleżankę z Krakowa ! ... ach cóś się przytrafiło, że odwiedziłaś OŚ...ciekawe czy Witoldson przygotuje kolejne spotkanie i znów się zobaczymy... miło Cię witać!...miałem " problem " a aparatem, wigoć komplikuje mu życie, a, że stary już jest, czasami " klęka " i dlatego ta wrześniowa data...pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 09.08.2013 14:30

Deszczowy teatr cieni robi olbrzymie wrazenie. Radosc dla oka.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 09.08.2013 14:18

Pięknie,ale cóż ja bidna mogę dodać-pięknie i już-pozdrawiam.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 08.08.2013 22:34

Zerknęłam na datę zdjęcia 26 pod koniec oglądania galerii, potem wróciłam do fotografii 14 i 15.
To, że umiesz czarować, to już wiem od dawna, ale podróże w przyszłości ... :D
Koniecznie muszę posiąść tą tajemnicę :)
22, 24 oraz 26-27 to moi faworyci w tej galerii. Całość pierwsza klasa.
Pozdrawiam bardzo ciepło

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 07.08.2013 15:08

BARACUDA77 ... w roku 2014 pełnia styczniowa kończy się 16., mam nadzieję, że do grudnia ułożę z tego Święta galerię w OŚ...pozdrawiam serdecznie

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 07.08.2013 15:05

ROZMUSIAKI ... dziekuję, pozdrawiam i witam jednocześnie w deszczowych galeriach...

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 07.08.2013 12:58

Dziekuje za cenna wskazowke:)Mamy w planach styczniowy termin,nie znamy dokladnie terminu bo wszystko zalezy od promocji biletow:)Jesli to bedzie mozliwe,zrobimy wszystko by byc na tym swiecie.Mam nadzieje,ze jak zawsze szczescie dopisze i dotrzemy przed pelnia:)Pozdrawiam

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4811) dodano 05.08.2013 22:13

Cóż więcej pozostało mi powiedzieć ?
Mnie też bardzo,bardzo sie podobało !!!
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 05.08.2013 20:38

No tak, nie pogratulowałam, co niniejszym czynię :-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 20:36

WSZYSTKIM ... moim " starym dobrym znajomym " serdecznie dziękuję za spotkanie w wiosce CHAUNGTHA w poszukiwaniu blue hour... dziękuje za oceny, komentarze, gratulacje... oczywiście dziękuję też WSZYSTKIM anonimowym gościom ...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 20:29

ZUSKA82... dziekuję i witam serdecznie ... łączę się z Tobą, Twoim credo " Fotografia to moja pasja podobnie jak podróże "....

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 15:50

ELLE ... dziękuję i witam...zapuściłem żurawia w Twoje progi...lubię skojarzenia i zabawy z detalem przy obecności obiektu w całości...wszelkie poszukiwania by wyrazić swoje spojrzenie na rzeczywistość są godne pochwały...wiele pokoleń szło tą drogą mimo, że wielu mówiło " nie idź tą drogą "... warto być WOLNYM w poszukiwaniu identyfikacji dla siebie...marka to nie tylko stara dobra niemiecka waluta to także wartość budowana latami !!! ... powodzenia i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 15:49

BARACUDA77... dziękuję... wyczytałem pod galerią z Bagan, że masz zamiar odwiedzić Birmę... do Bagan dobrze jest pojechać kiedy jest obchodzone Święto Anandy...właśnie w styczniu, kilka dni przed pełnią Księżyca...jak masz pytania to pisz...może CÓŚ pomogę...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 15:43

ANEK11... dziękuję i witam ... miło, nawet bardzo ... pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 15:36

KORDULA157 ... jak miło Cię widzieć ... myślałem, że nie masz czasu, że już Cię nie bawi ta szamotanina... a jednak w przekonaniu, że " wiele dni, wiele lat, czas nas uczy pogody, zaplącze drogi, pomyli prawdy, nim zboże oddzieli od trawy "... bo to, że podróżujesz to ani przez chwilę nie wątpiłem i proszę - Malta, Japonia - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.


deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 15:19

GABI ... z przyjemnością witam nowych uczestników OŚ. zabawy, która pozwala poznawać ŚWIAT bez wielkich nakładów... czasu jednak trzeba mieć sporo by każdej galerii poświęcić choć trochę czasu... dziękuję za wizytę, ocenę i komentarz...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 05.08.2013 15:10

ELLE ... dziękuję i witam...zapuściłem żurawia w Twoje progi...lubię skojarzenia i zabawy z detalem przy obecności obiektu w całości...wszelkie poszukiwania by wyrazić swoje spojrzenie na rzeczywistość są godne pochwały...wiele pokoleń szło tą drogą mimo, że wielu mówiło " nie idź tą drogą "... warto być WOLNYM w poszukiwaniu identyfikacji dla siebie...marka to nie tylko stara dobra niemiecka waluta to także wartość budowana latami !!! ... powodzenia i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa...pozdrawiam serdecznie.

kojotener użytkownik kojotener(wpisów:256) dodano 05.08.2013 13:57

a po "deszczu" wyszło słońce, które namalowało niesamowite widoki a Ty je tak pięknie uchwyciłeś i nam zaprezentowałeś.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 05.08.2013 13:07

Deszcz Czaruś. Z ludem za Pan Brat, a z Ołowianymi Żołnierzykami miałeś do czynienia?
Końcówka w znanym ale jakże kojącym nastroju.
Pozdrawiam słonecznie.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 05.08.2013 09:22

Deszczu gratulacje. Zainspirowałeś mnie do wczesnego wstania w weekend ;-)
Dzięki

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 05.08.2013 08:38

Dobrze powiedziane Ula:):):) Byla taka piosenka Maanam - "Zlote tango - Zloty Deszcz"
Tanga tu nie mamy, ale Zlotego Deszcza- tak:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6139) dodano 05.08.2013 08:34

Zloto dla zlotego deszcza, gratuluje i pozdrawiam:))

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 05.08.2013 07:08

Gratuluję:-)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 05.08.2013 06:35

Gratulacje:)

pablo87 użytkownik pablo87(wpisów:561) dodano 05.08.2013 06:28

Pięknie tutaj, podobało się i gratuluję :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 05.08.2013 04:41

Gratuluje:)
http://www.youtube.com/watch?v=yd6vHOgmK8o

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 05.08.2013 00:21

Gratuluję :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 04.08.2013 10:08

deszcz - wszystko cacy, i te ochy i te achy .....ale te zdjęcia już były, już je pokazywałeś !
Musisz się zmobilizować i ruszyć w nowe rejony - czas na urlop .... i wtedy mam nadzieję za pooglądamy :)
Pozdr

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 04.08.2013 07:38

Widzę, że złoty kolor stał się Twoim ulubionym:-)))
8 szczególnie mnie ujęło.
Pozdrawiam:-)

ladek53 użytkownik ladek53(wpisów:225) dodano 04.08.2013 04:04

Poczulem w powietrzu zapach Deszczu...
milo ze wrociles
Galeria o duzych walorach edukacyjnych dla podroznikow - fotografikow.
Pozdrawiam serdecznie:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 04.08.2013 01:13

... DZIĘKUJĘ !!! ... jestem pracownikiem sezonowo - weekendowym i z przyjemnością odpowiem i podziękuję za oceny i komentarze lada moment...pozdrawiam serdecznie!

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 03.08.2013 14:30

Galeria z "Wysokiej Półki" Tak się zapatrzyłam w piękne zdjęcia, że nawet nie zauważyłam końca, więc zaczęłam od początku. Szkoda, że tak mało :)
Pozdrawiam serdecznie.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 03.08.2013 02:16

Wszyscy spia - a ja moge sobie spacerowac o zachodzie z Deszczem po plazy:)
Jeszcze raz i jeszcze raz...:)
Wyjete z kontekstu zabrzmi to jak paradoks, ale: Na Deszczowej Plazy Nie Nudzi Sie Nigdy:):):)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 03.08.2013 00:11

Na Twoich zdjęciach kontury ludzi są niesamowite. Ci statyści wyglądają jakby specjalnie dla Ciebie przemieszczali się raz w jedną raz w drugą stronę.Kolejny raz chwalić Cię nie będę-przecież dobrze wiesz.Miło spędziłem tu czas.Pozdrawiam

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 02.08.2013 23:18

Zabrakło mi słów aby określić to co zobaczyłam :):) Twoje zdjęcia są jak namalowane po prostu piękne :):) !!!
Pozdrawiam
zuzka

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 02.08.2013 23:07

Zobaczyć Birmańskie Obrazy Deszcza - Bezcenne:)))
Pozdrawiam.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.08.2013 22:18

Nie znałam galerii Deszczowych i oniemiałam, ciepłe złotem malowane kadry i słowo wyważone jako komentarz bez uproszczeń, bez ocen pełne życzliwości. Kłaniam się z szacunkiem i pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 02.08.2013 22:16

Dobrze, że wróciłeś:) PIĘKNA GALERIA:)
A zdjęcia 8, 18, 25 i 27 niesamowite, mega piękne:)
pozdrawiam:)

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 02.08.2013 22:12

Trzynastka :))))))
A ostatnie w stylu Ogrodowym :)
Śliczna galeria !!

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 02.08.2013 21:48

Urzekające piękno przeplatane mądrością i okraszone poezją:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 02.08.2013 21:36

Z ogromną przyjemnością przeniosłam się do birmańskiego świata, zdjęcia wyjątkowe ale to , co w komentarzu również mnie urzekło, birmańska codzienność , praktyczne porady i do tego Tuwim...... :)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 02.08.2013 20:33

Witaj :) Nie spodziewałam się takiej niespodzianki zaglądając dziś na OŚ :) Dobrze znowu pomyśleć delektując się Twoją galerią. Złota godzina w fotografii się zdarza ale w życiu... różnie to bywa.
Dwa ostanie zdjęcia faktycznie jakby nie z tego świata ale nic dziwnego bo one chyba są z Twojego Magicznego Ogrodu... ;) Zatrzymałam się przy 16 i 17. Na pierwszy rzut oka takie podobne a takie różne emocje niosą gdy ogląda się je osobno. Fajne 6, 9, 12, 22, 24 ale ja zatrzymałam się przy 13. Nazwałabym je OCZEKIWANIE. Prosty kadr ale przemawia do wyobraźni. Dobrze, że my się doczekaliśmy... ;) Pozdrawiam serdecznie :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 02.08.2013 20:12

Nareszcie. Bardzo długo kazałeś nam czekać na nowa galerię, ale warto było. Pięknie. Brakuje mi słów aby opisać ostatnie zdjęcie. Pozdrawiam.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 02.08.2013 19:28

Zdjęcia wszystkie tak piękne, ze aż nierealne. Mi się wyjątkowo podoba zdj.8 i 18. A dwa ostatnie to tak jakby nie z tego świata.
pozdr.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 02.08.2013 19:18

Pięknie Deszczu. Witaj:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 02.08.2013 19:17

Fotki wymiatają jak zwykle. Jak dobrze,że wróciłeś :-)))))
Pozdrówki serdeczne :-)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 02.08.2013 17:26

Wsoaniale zdjecia z dusza 15,24 i 27 ;)Z radoscia ogladam Twoje galerie,tym bardziej,ze Birma to moja kolejna podroz:)Pozdrawiam

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 02.08.2013 17:08

Wypada tylko się powtarzać ,magia według Deszcza trwa.
Masz rację,natura tworzy cuda a człowiek...,cudownie to niszczy.(człowiek to zło niestety )
Pozdrawiam serdecznie.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 02.08.2013 16:35

Taki ciepły dzień, a tu deszcz zawitał. I jak przyjemnie się zrobiło.
a jak artysta
b jak Birma
c jak czułość
d jak deszcz
e jak emocje
f jak.......... itd. Twoich galerii się nie zapomina. Dobrze, że Dispar maczał palce w Twoim powrocie. ;-) pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 02.08.2013 16:25

Lekko zahaczyłem o Birmę będąc w Tajlandii. Biedni ale przesympatyczni ludzie. Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6139) dodano 02.08.2013 16:12

Złote opowieści deszcza:)
Witaj:))

elle użytkownik elle(wpisów:175) dodano 02.08.2013 16:04

Twoje zdjęcia są niesamowite.. bardzo artystyczne, jak obrazy :) piękne ujęcia, kompozycja, światło.. super!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 02.08.2013 15:31

Cieszę się, że wywołałem Cię do tablicy.
Pięknie lekcje odrobiłeś.
Podobało się bardzo mocno.
Cieszę się:)))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 02.08.2013 15:18

Deszczu - dla mnie dzis r a d o s c i Swieto.
Bo zawital Deszcz:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 02.08.2013 15:17

Deszczu, te Twoje galerie są jak odciski palców....jedne, jedyne i mogą należeć tylko do Ciebie.
Dobre, bardzo dobre, świetne, wyśmienite......nie ma skali.
Pozdrawiam,
andred

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 02.08.2013 14:52

DISPAR - mówisz...masz!...pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!