m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Panorama urokliwego chorwackiego miasteczka Rabac, które jest ośrodkiem turystycznym i portem na południowo-wschodnim wybrzeżu Istrii, położonym w pięknej zatoczce Labin. Panorama miasteczka Rabac w Chorwacji. Rabac - jedna z jego urokliwych zatoczek z kamienistą plażą, otoczoną bujną roślinnością. Rabac - nadmorska atmosfera Zastawka 750L z miasta Pula największego na półwyspie Istria, położone jest na południowym skraju półwyspu nad Morzem Adriatyckim. Pula Amfiteatr - został on zbudowany najprawdopodobniej przez cesarza rzymskiego Wespazjana, mógł pomieścić 23 tys. ludzi, a na jego terenie organizowane były walki Gladiatorów oraz dzikich zwierząt. Obecnie jest on jednym z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów Starożytnego Rzymu: Koloseum i amfiteatr w tunezyjskim El Dżemie.
Pula - amfiteatr z zewnątrz od głównego wejścia. Pula - Amfiteatr Pula - Amfiteatr Pula - Amfiteatr Pula - Amfiteatr - pomieszczenia dla walczących gladiatorów.
Pula - Amfiteatr - panorama, współcześnie arena jest miejscem licznych koncertów, zawodów sportowych i spektakli dla widzów. W chwili robienia zdjęcia Chorwacja przystępowała do Unii Europejskiej :) Pula - Amfiteatr - podziemia i bogaty zbiór glinianych dzbanów na wino. Pula - Amfiteatr - podziemia i bogaty zbiór glinianych dzbanów na wino. Pula - Amfiteatr - podziemia i maszyna do wyciskania soku z winogron do wyrobu wina. Pula - Amfiteatr - podziemia i maszyna do wyciskania soku z winogron do wyrobu wina.
Pula - Amfiteatr - podziemia i leżakownia win :) Pula - Amfiteatr - wóz do transportowania dzbanów z winem. Pula - Amfiteatr - podziemia i dzbany z winem. Pula - Amfiteatr - wyjście z podziemi na miasto ;) Pula - Amfiteatr Pula - Amfiteatr
Pula - Amfiteatr Pula - Amfiteatr - pomieszczenia dla dzikich zwierząt np: lwów. Pula - Amfiteatr Pula - Amfiteatr a za nim Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pula, spacer w kierunku centrum miasta Pula - architektura
Pula - Łuk Sergiusza, także Złota Brama, Budowla została wzniesiona w latach 20-10 p.n.e. przez Salwię Postumę z rodu rzymskich Sergiuszy, by upamiętnić zmarłych członków rodziny: męża Lucjusza Sergiusza - trybuna 29. legionu, teścia o tym samym imieniu oraz wuja męża Cnaeusa Sergiusza. Pula - Łuk Sergiusza mieszkaniec Puli :) Pula pod łukiem Sergiusza - kręcono jakiś program telewizyjny z udziałem młodych gwiazd. Niestety nie załapałem się nawet na krótki wywiad ;) Pula - jedna z bocznych uliczek Pula - uliczka prowadząca od łuku Sergiusza w kierunku morza
Pula - Tunel Zerostrasse - sieć podziemnych tuneli ciągnących się pod miastem ma około dwunastu kilometrów długości i wiąże ze sobą najważniejsze fortyfikacje. Ich budowa została rozpoczęta przez Austriaków, którzy w dziewiętnastym wieku uczynili z Puli największy port wojenny, tunele miały być więc wykorzystywane w wypadku ataku wrogich sił. Tunel Zerostrasse Pula - podziemia miasta - historyczna wystawa historii na starych fotografiach - głównie wydarzenia I wojny światowej. Pula - podziemia miasta - historyczna wystawa historii na starych fotografiach - głównie wydarzenia I wojny światowej. Pula - podziemia miasta - historyczna wystawa historii na starych fotografiach - głównie wydarzenia I wojny światowej. Pula - podziemia miasta - historyczna wystawa historii na starych fotografiach - głównie wydarzenia I wojny światowej.
Pula - podziemia miasta - historyczna wystawa historii na starych fotografiach - głównie wydarzenia I wojny światowej. Rabac - panorama Rabac - panorama Rabac - maleńka latarnia morska. Rabac - nabrzeże Rabac - wspaniały deptak i widok na plażę :) aż chce się pałać słońcem i kąpielą w ciepłym adriatyku :)
Rabac - panorama starówki Rabac - jeden z licznych koncertów dla turystów. Fajnie jest usiąść przy schłodzonym piwku i posłuchać muzyczki :)

najbliższe galerie:

 
Chorwacja - Pula 07.2008
1pix użytkownik magmark odległość 2 km 1pix
Chorwacja - Pula, amfiteatr
1pix użytkownik valt69 odległość 3 km 1pix
Istria
1pix użytkownik kszyniu odległość 3 km 1pix
Punta Verudela (Pula)
1pix użytkownik pipol odległość 3 km 1pix
PULA
1pix użytkownik pablo87 odległość 3 km 1pix
Chorwacja - Pula
1pix użytkownik daisyyy odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 04.08.2013 22:20

Wspaniałe zabytki .Pozdrawiam :)

batsheba użytkownik batsheba(wpisów:492) dodano 04.08.2013 19:02

Pula interesująca.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 04.08.2013 10:10

Ciekawe. Chorwacja, a klimaty niektórych fotek takie włosko - tureckie:)

patryk użytkownik patryk(wpisów:72) dodano 03.08.2013 20:30

to fotki z Chorwacji ;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 03.08.2013 20:01

Jak to latem,Czarnogora cieszy sie poularnoscia:)O amfiteatrze nie wiedzialam,dzieki za nowa wiadomosc;)Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!