m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Dojeżdżamy do Sölden. Zamieszkaliśmy w domu Christian. Mamy szczęście do pięknego widoku z naszego okna. Zresztą, wokół są piękne widoki górskie.  Stacja kolejki linowej Gaislachkoglbahn. Kolejka linowa Gaislachkoglbahn.
Widok z góry na Sölden. Czy słyszycie szum górskiego potoku? Hania na turystycznym szlaku. Droga prowadzi nas na lodowiec. Kapliczka z figurką NMP.
Z dala widzimy karawanę turystów na szlaku. Szczyty gór w słońcu ponad chmurami. Restauracja oraz stacja pośrednia kolejki linowej. Górski kościółek. Wyciąg krzesełkowy Seiterkar daje połączenie z lodowcem Rettenbach. Wyżej wlot do tunelu na lodowiec Rettebach. Podziwiamy piękny krajobraz.
Stacja pośrednia kolejki Tiefenbachbahn (2795 m - 3249 m). Widok na lodowce. Poniżej staw górski. Stacja kolejki Tiefenbachbahn (3249 m). Wypożyczam narty, buty oraz kije i ruszam na lodowiec. Krajobraz alpejski. Na pierwszym planie lodowiec. Jesteśmy na przełęczy Timmelsjoch (2509 m) - na granicy Austrii i Włoch.
Krajobraz górski. Widok na drogę w dolinie. Widok na fragment wysokogórskiej drogi alpejskiej. Spotkanie na przełęczy Timmelsjoch (2509 m). Kopiec kamieni górskich. Nasz Pago wyraźnie poruszony widokiem?
Spotkanie przyrody ożywionej z mechaniczną. Hani wyraźnie spodobał się ten Bentley, ale właściciel nie spuszczał z niego oka. Jeszcze jeden fantastyczny krajobraz górski. Włoskie krajobrazy za zakrętem. Górska wioska Vent (1900 m).  Muzeum archeologiczne - wystawa szczątków „człowieka lodu” - turysty „Oetzi” sprzed ok. 3300 lat p.n.e., znalezionych w 1991 roku na lodowcu na wysokości 3120 m
Przełom rzeki Otztaler Ache. Kościółek w Vent. Pomnik poświęcony Hansowi Normanowi Falknerowi w Obergurgl. Pomnik „Pionierom naszej Ojczyzny”. Chrystus przydrożny. Wodospad Stuibenfall.
Widok na góry. Tu można usiąść na ławce i podziwiać potęgę gór. Krajobraz górski. Schronisko wysokogórskie. Alpejskie krowy pasą się przy drodze. Jezioro górskie.  Kościółek w górach.
Jeszcze jeden kościółek. Tablica informacyjna o systemie elektrowni szczytowo-pompowych grupy Sellrain Silz w Tyrolu. Czas wracać do domu ...

najbliższe galerie:

 
Sölden,  Tyrol.
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix
Okolice Sölden w dolinie Ötztal
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Sölden
1pix użytkownik muztaghata odległość 1 km 1pix
Alpy zimą
1pix użytkownik andred odległość 2 km 1pix
Ötztaler Sagenweg
1pix użytkownik achernar-51 odległość 8 km 1pix
Alpy Oetztalskie i wycieczka przez 3 przełęcze
1pix użytkownik lala odległość 9 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
szustakowskimieczyk użytkownik szustakowskimieczyk(wpisów:260) dodano 12.08.2013 08:48

Jacku, bardzo dziękuję. Miło jest być tam, gdzie byli nasi bliscy znajomi. Coś nas wspólnie kręci ... Pozdrawiam.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 11.08.2013 23:33

Mietku, piękne widoki i fajne komentarze. My też tam kiedyś byliśmy. Dwoje nas z dwóch milionów turystów, to kropla w morzu, no ale dodać waszą trojkę + psa to udział naszego "klanu" już jest większa kroplą. Pozdrawiam.

szustakowskimieczyk użytkownik szustakowskimieczyk(wpisów:260) dodano 11.08.2013 19:07

Popekpawel, dziękuję. Powoli zbliżamy się do końca serii. Pozdrawiam.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 11.08.2013 18:29

Kolejna piękna alpejska odsłona.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!