m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Dzisiejsze zwiedzanie zaczynamy od Ronda ONZ, na którym widać budowę II Linii Metra. Budynek po prawej stronie przy ulicy Prostej jest przeznaczony do rozbiórki. Ilmet stojący przy Rondzie ONZ na  Jana Pawła II 15 i ulicy  Pańskiej 53, przeznaczony jest również do rozbiórki.Wieżowiec Ilmet został oddany do użytku w 1997 r.Licząc do dachu, ma zaledwie 83 m. Wraz z kręcącym się na szczycie logo Mercedesa osiąga 103 m. Ulica Świętokrzyska.Wieżowiec Warszawskiego Centrum Finansowego i InterContinental na Emilii Plater. Pojawiła się cała linia zabudowy przy al. Jana Pawła II, niebawem powstanie stacja drugiej linii metra. Na dodatek, choć biurowiec Ilmetu ma zaledwie 14 lat, to pod względem wiedzy na temat rozwiązań stosowanych w wieżowcach pochodzi z innej epoki niż choćby Rondo 1 15 lat temu rondo ONZ było obrzeżami nowoczesnego centrum Warszawy. Teraz ta granica się przesunęła na ul. Towarową. Rondo ONZ położone jest u zbiegu ulic: od północy: aleja Jana Pawła II; od wschodu: ulica Świętokrzyska; od południa: aleja Jana Pawła II; od zachodu: ulica Prosta. W budowie widoczne Atrium One Atrium South B Jana Pawła II 17 .
Centrum Bankowo Biurowe Kaskada przy Jana Pawła II. W głębi InterContinental i najnowszy wieżowiec Warszawy Złota 44. W latach 1991-2007 wyburzono biurowiec City Center (Bogusz Center),pod budowę Żagla Libeskinda Ulica Śliska. To mała ulica, równoległa do ulicy Siennej,odchodząca od Jana Pawła II. Ulica Sienna w Warszawie - jedna z ulic Warszawy zlokalizowana w dzielnicach: Śródmieście i Wola. Jest położona pomiędzy ulicami Miedzianą a Sosnową.W 1952 część ulicy znalazła się na terenie Pałacu Kultury i Nauki (od ulicy Marszałkowskiej do E. Plater). Po 1962 przy ulicy powstały osiedla: Złota i Miedziana, na których wybudowano dziesięciopiętrowe budynki mieszkalne. Zachowało się zaledwie kilka budynków powstałych na początku XX wieku Szpital został wzniesiony w latach 1876-1878. Działkę pod jego budowę zakupiły w 1873 r. dwa małżeństwa: Majer i Chaja Bersohn oraz Salomon i Paulina Bauman. Gmach projektu Artura Goebla zbudowano na terenie położonym między dwoma równoległymi ulicami: Sienną i Śliską (stąd podwójny adres: ul. Śliska 51/Sienna 60). Początkowo był to niewielki, piętrowy budynek, mieszczący zaledwie 20 łóżek dla chorych i pokoje dla lekarzy.W 1906 r. pracę w szpitalu podjął doktor Henryk Goldszmit znany jako Janusz Korczak. Pracował tam przez siedem lat, lecząc zarówno dzieci jak i dorosłych. Wojewódzki Zakaźny Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy, dawny Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów (nr 60). Obecnie Mazowieckie Centrum Ala Alergologii, Laryngologii, Audiologii.
W listopadzie 1940 Sienna na odcinku pomiędzy ulicami Wielką i Żelazną została włączona do warszawskiego getta. W październiku 1941 południowa granica dzielnicy zamkniętej została przesunięta na środek Siennej[2]. Ulica została włączona do aryjskiej części miasta wraz z całym tzw. małym gettem w sierpniu 1942 po wywiezieniu i wymordowaniu większości jego mieszkańców w obozie zagłady w Treblince. Fragment muru getta znajdujący się między posesjami Sienna 53 i 55, w który wmurowano tablice z napisem: W okresie 15.XI.1940 r.-20.XI.1941 r. mur ten był granicą getta oraz Kopię tego muru, wzniesionego przez nazistów przy tworzeniu getta w Warszawie, przewieziono wraz z dwoma cegłami do United States Holocaust Museum w Waszyngtonie, gdzie wzbogacają stałą ekspozycję tego Muzeum. Obok starego szpitala wybudowano coś nowego, co nijak nie komponuje się z otoczeniem... Podwórka przy ulicy Siennej 63 Podwórka przy ulicy Siennej 63 Przez maleńką bramę wychodzimy na ulicę Złotą. Na Śliskiej, Siennej i Złotej czas się zatrzymał.
CXIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie przy ul. Złotej 58. W latach 80- tych stacjonowało tam Technikum Kolejowe. Współcześnie ulica rozpoczyna swój bieg na skrzyżowaniu z Jasną, Zgodą oraz ulicą Przeskok, po czym kieruje się na zachód i przecina Pasaż Wiecheckiego by dojść do Marszałkowskiej, pod którą możliwy jest przejazd tunelem. Następnie ulica zanika na obszarze placu Defilad i Pałacu Kultury i Nauki, by pojawić się ponownie na skrzyżowaniu z Emilii Plater. Potem biegnie dalej na zachód przecinając aleję Jana Pawła II i kończąc się u zbiegu z Twardą i Żelazną. Czy pamiętacie film Brunet wieczorową porą, kiedy tą trasą  zjeżdżał na butach Krzysztof Kowalewski, trzymając się zderzaka z numerem rejestracyjnym 0407-TI...i tekst patrz pan jakie pijane jeżdżą :)))) Złote Tarasy od strony Jana Pawła II.Kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok dworca Warszawa Centralna i Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy aleją Jana Pawła II, ulicami Złotą i Emilii Plater. Część handlowa obiektu otwarta została 7 lutego 2007 roku. Inwestorem kompleksu jest ING Real Estate, głównym wykonawcą zaś Skanska. Całość została zaprojektowana przez kalifornijską pracownię Jerde Partnership, a także przez polski oddział firmy Ove Arup (konstrukcje) i Tebodin (instalacje). Szklany dach przykrywający galerię handlową.Nazwa Złote Tarasy pochodzi od ulicy Złotej, przy której zlokalizowane jest wejście do kompleksu, oraz od tarasów wewnątrz budynku.
W skład kompleksu wchodzi kilka połączonych ze sobą budynków. Od strony alei Jana Pawła II znajduje się kinowy multipleks Multikino Złote Tarasy, wzdłuż ulicy Złotej dwa wygięte w łuk budynki biurowe, a od strony ulicy Emilii Plater wieżowiec o wysokości około 105 metrów, który także pełni funkcję biurowca. Centralna część Złotych Tarasów przykryta jest wielkim szklanym dachem, pod którym znajdują się galerie handlowe i restauracje rozłożone na różnych wysokościach. Złota 44 -Żagiel Libeskinda wieżowiec mieszkalny w Warszawie przy ul. Złotej 44 w dzielnicy Śródmieście, którego budowa rozpoczęła się w 2008 roku, a zakończono w 2013 roku. Warszawa Centralna - od strony Jana Pawła II - najważniejszy dworzec i stacja kolejowa w Warszawie. Dworzec stanowi centralny punkt warszawskiej linii średnicowej. Połączony jest przejściami podziemnymi z dwiema stacjami o znaczeniu lokalnym: dworcem Warszawa Śródmieście obsługującym pociągi podmiejskie i miejskie spółek Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska oraz dworcem Warszawa Śródmieście WKD, stanowiącym końcowy przystanek Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dworzec od strony Alej Jerozolimskich.W 1972 podjęto decyzję o budowie nowoczesnego dworca dalekobieżnego. Ukończono go 5 grudnia 1975 i wkrótce potem przejął on obsługę większości pociągów dalekobieżnych w Warszawskim Węźle Kolejowym Według spółki Dworzec Polski, zarządzającej dworcem, obecna renowacja jest prawdopodobnie rozwiązaniem tymczasowym. Po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej PKP planuje w 2014 roku zburzyć i wybudować nowy dworzec w miejscu obecnego wzorem miast Europy zachodniej. Dworzec widziany z Pałacu Kultury.Obok Złote Tarasy i Hotel Marriott. Po drugiej stronie al. Jana Pawła II, naprzeciwko wieżowca Ilmet,  niespełna dekadę później stanął wieżowiec Rondo 1 ...który do dachu ma 160 m, a licząc wraz z anteną - 192 metry.Rok zbudowania: 2006
Bryłę budynku tworzą dwie części: niższa 10-piętrowa, pełniąca funkcję galerii handlowo-usługowej, której budowa została zakończona na początku 2005 (budynek A), oraz wyższa 40-piętrowa (budynek B). Całość 40-piętrowej wieży jest przeszklona, a w nocy także oświetlona. Prace budowlane rozpoczęto na wiosnę 2003, 7 sierpnia 2004 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, której gościem była m.in. Jolanta Kwaśniewska, a 7 marca 2006 odbyło się uroczyste otwarcie całego obiektu. Budynek kosztował 200 mln euro. Aleja Jana Pawła II widziana z Ronda ONZ. W głębi wieżowce: ORCO Tower Warszawa Jerozolimskie 81, Chałubińskiego 11( po prawej) i Intraco II, a obecnie Oxford Tower Na pierwszym planie Intraco II, a obecnie Oxford Tower.W głębi budowa hotelu przy ulicy Wspólnej w Warszawie. Trzygwiazdkowy Hampton by Hilton zostanie oddany do użytku na początku 2014 roku. Będzie największym w Europie i jednym z największych na świecie hoteli tej marki. Warsaw Towers :Sienna 39. Wok od Jana Pawła II. W tym miejscu cofamy się ze Śródmieścia w stronę ulicy Stawki.Ulica Stawki  w dzielnicach Wola i Śródmieście, na terenie osiedla Muranów. Ulica zaczyna się przy ul. Okopowej i biegnie z południowego zachodu na północny wschód kończąc się skrzyżowaniem z ul. gen. Władysława Andersa. Przy ulicy, między obecnymi (wytyczonych po 1945) ulicami Karmelicką i ul. Stanisława Dubois, znajdował się Umschlagplatz. Przedłużeniem ulicy w kierunku wschodnim jest ul. Muranowska.
Umschlagplatz. Od XIX wieku wśród mieszkańców przeważała ludność żydowska. W listopadzie 1940 zachodnia część ulicy znalazła się w granicach warszawskiego getta. W styczniu/lutym 1941 do getta włączono również Umschlagplatz oraz nieparzystą (południową) stronę Stawek. W centralnej części ściany umieszczono cztery kamienne tablice z napisami w językach: polskim, jidysz, angielskim i hebrajskim o treści:Tą drogą cierpienia i śmierci w latach 1942-1943 z utworzonego w Warszawie getta przeszło do hitlerowskich obozów zagłady ponad 300 tys. Żydów. Pomnik Umschlagplatz (pełna nazwa Mur - Pomnik Umschlagplatz) - pomnik znajdujący się w Warszawie przy ulicy Stawki, w pobliżu nieistniejącego kompleksu bocznic warszawskiej kolei obwodowej, skąd w latach 1942-1943 Niemcy wywieźli do obozu zagłady w Treblince i obozów w dystrykcie lubelskim ponad 300 tysięcy Żydów z warszawskiego getta. Apartamenty Murano Warszawa Pokorna 2 [Andersa Pokorna Stawki, zakończenie budowy 2015 - wrzesień ] Trio Apartamenty Warszawa Stawki 2A W sercu Warszawy, u zbiegu ulic Stawki i Pokornej, znajduje się niezwykły kompleks apartamentowy dla wybrańców losu i fortuny. Komfortowy, elegancki, elitarny, inspirowany najlepszymi światowymi standardami
North Gate Warszawa Bonifraterska 17. Belvedere Centrum W 1939 ulica Stawki nie zmieniała kierunku przy ulicy Pokornej (obecnie lekki skręt w prawo) i biegła prosto, kończąc się przy ulicy Bonifraterskiej. Intraco I przy ul. Stawki 2  oraz Belvedere Centrum Hotel Ibis Warszawa Stare Miasto Warszawa Muranowska 2. Hotel Ibis Warszawa Stare Miasto leży u bram malowniczej Warszawskiej Starówki, w odległości 3 km od Dworca Centralnego Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie - monumentalny pomnik autorstwa Maksymiliana Biskupskiego odsłonięty 17 września 1995 roku. Znajduje się u zbiegu ulic Muranowskiej i gen. Władysława Andersa w Warszawie. Pomnik przedstawia ładunek krzyży na kolejowej platformie, która ustawiona jest na torach, a na każdym podkładzie widnieje nazwa miejscowości znanej z kaźni narodu polskiego w ZSRR. Został wybudowany ku czci Polaków poległych i pomordowanych na Wschodzie, a w szczególności wywiezionych do łagrów na Syberii oraz ofiar zbrodni katyńskiej. Pomnikiem opiekują się członkowie Federacji Rodzin Katyńskich i organizacji kombatanckich
W 1999 modlił się tu Jan Paweł II podczas VII pielgrzymki do Polski. Obok pomnika w 2006 podczas pielgrzymki do Polski swoim papamobile przejeżdżał też Benedykt XVI. Niezwykły w formie pomnik, autorstwa plastyka Maksymiliana Biskupskiego, to kompozycja  rzeźbiarsko-architektoniczna znajdująca się na szerokiej wysepce pomiędzy jezdniami ulicy Muranowskiej. Ulicy biegnącej równolegle do torów linii Kolei Obwodowej, która tragicznie odcisnęła swe piętno na losach mieszkańców Muranowa w czasie całej II wojny światowej. (Patrz Mur Umschlagplatzu).Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
ZWIEDZAMY WARSZAWĘ 2
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Muzeum Techniki w Warszawie
1pix użytkownik jefrey88 odległość 0 km 1pix
Warszawa, te trochę wyższe domki ; -)
1pix użytkownik romana odległość 0 km 1pix
Warszawa 13 - Śródmieście Północ
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Pomniki warszawskie cz. 2
1pix użytkownik foto-jaro odległość 0 km 1pix
Warszawa z góry,  widoki z tarasu PKiN
1pix użytkownik voyager747 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (14):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 24.08.2013 16:15

deszcz- Ja w Poznaniu byłam jakieś dwadzieścia lat temu i mało pamietam, a przypuszczam, że zmieniło się wiele jak w Warszawie. Dzięki za wizytę :))
Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.08.2013 14:06

... a ja swojego Poznania jeszcze nie zwiedziłem z aparatem w ręku ... no niejest dobrze ze mną ... pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 22.08.2013 22:42

paweller75 - Bardzo dużo się zmieniło i zmienia się nadal. Ja czasami za tym wszystkim nie nadążam :)) Wieżowiec Złota 44 to najmłodsze dziecko wśród wieżowców i prezentuje się wyjątkowo ładnie i jest najbardziej widoczny kolorystycznie. Mnie też się podoba.
Dziękuję za wizytę i pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7479) dodano 22.08.2013 22:27

Wieżowiec mieszkalny w kształcie żagla wygląda całkiem fajnie; oj dawno już tam nie byłem, trochę się pozmieniało w tej Warszawie:)
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 22.08.2013 20:47

Paweł, mnie w ogóle nie interesują prezydenci Warszawy. Robią więcej zamieszania wokół swojej osoby niż wokół miasta. Ja nie mam do Ciebie broń Boże pretensji, tylko nie wiedziałam co Ci napisać, bo mnie zaskoczyłeś bufetową :)))

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 22.08.2013 20:45

agra60 - Pokazuję Warszawę taką, jaka naprawdę jest. W wielu miejscach nic się nie zmieniło, wiele się buduje, jest Warszawa "stara" i bardzo nowoczesna. To wszystko się dzieje wielokrotnie w jednej dzielnicy, gdzie rosną szklane domy, a kilka ulic dalej stoją kamienice, które się sypią. Taka jest rzeczywista Warszawa i właśnie taką pokazuję.W którejś z poprzednich galerii napisałam, że Warszawa, to nie tylko Śródmieście (Centrum) i Starówka. Warszawa ma 18 dzielnic : Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. W każdej z nich dzieje się coś nowego i może nie z każdej z nich zamieszczę zdjęcia, ale postaram się pokazać większość tego, co w Warszawie jest naprawdę interesujące.
Pozdrawiam serdecznie.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 22.08.2013 20:44

Asia. Przecież ja sobie jaja robiłem:) Nie interesuje mnie w ogóle czy Hanka zostanie czy ty też nie:)))

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 22.08.2013 20:35

popekpawel- Paweł, zupełnie nie rozumiem Twojego komentarza i nawet nie wiem jak się do niego odnieść. To, że Warszawa się buduje, nie zawdzięczamy HGW. A co powiesz o zdjęciach 8-19 ??? ...o starych zaniedbanych domach w samym centrum miasta, to też agitka ???, że co, że pani HGW dba o dwie główne ulice Warszawy, a reszta jej nie obchodzi. Naprawdę nie rozumiem. Nie wypowiadam się na temat polityki, bo to nie ten portal. Nie interesują mnie osiągnięcia prezydentów, wojewodów i burmistrzów. Mnie interesuje moje miasto i fotografia. :)))
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 22.08.2013 20:12

grace - Dziękuję bardzo. Jeśli jesteś w jakiś sposób związana z miejscem ze zdjęcia 18, to bardzo proszę. Nie kradnij, po prostu sobie weź :))) Nie mam nic przeciwko temu.
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 22.08.2013 20:10

mlochowskijacek - Dziękuję Jacku. Cieszę się, że mogę pokazać moje miasto w miarę rzeczywiście jak wygląda na chwilę obecną.
Pozdrawiam serdecznie.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1373) dodano 22.08.2013 09:47

Ciekawe zderzenie - pokazujesz Warszawę gdzie nic się nie zmieniło, tą w budowie oraz Warszawę nową.Jest to możliwe tylko w takiej pracy jaka tu robisz, W jednej galerii nie sposób to pomieścić.Pozdrawiam

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 22.08.2013 08:41

Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że pierwsze 6 fotek to agitka za HGW aby jej nie odwoływać, bo Wawka w budowie:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 22.08.2013 06:46

Afrodyto, obejrzalam trzy czesci. Robisz swietna, systematyczna robote.
Zdjecie 18 - jest moje. Kradne, zabieram, przywlaszczam - bez wzgledu na kary i prawa autorskie:)
Pozdrawiam:)

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 22.08.2013 00:05

Afrodyto, miło i ciekawie zwiedza się z Tobą Warszawę. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!