m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Pan Kopernik witał nas osobiście. Drzwi do miasta stały przed nami otworem. Zwiedzać Toruń z towarzystwa portalowego przybyli: Anusia_osia, Madeleine, Martyna, Mgfoto, Deszcz, Doracz, Markopol, Mieczysław, Wmp57 i ja niżej podpisany. Spotkanie zaczęliśmy od spaceru po mieście w towarzystwie przewodnika. Dla mnie było to bardzo duże przeżycie, bo chyba ostatni raz byłem tak oprowadzany jeszcze w czasach szkolnych. Na początek pomodliliśmy się w Kościele Mariackim Poznaliśmy najciekawsze budowle miejskie. Niestety do tego budynku kolejka oczekujących jest dłuższa aniżeli do kardiologa. Nie dane nam było wejść do środka. Toruń to miasto mocno zabytkowe.
Obeszliśmy Stare Miasto, patrząc trochę inaczej na znane miejsca. To entuzjazm i wyraźne umiłowanie miasta prezentowane przez pana przewodnika sprawiło, że było tak ciekawie. Miał opowiadać nam o Toruniu przez dwie godziny, ale najwyraźniej miał o wiele więcej do powiedzenia. Dlatego urwaliśmy się z wycieczki. Na szczęście zwiedzających było więcej. Mam nadzieję, że pan przewodnik nie zauważył naszego zniknięcia. Pewnie byłoby mu przykro, że tak słynni podróżnicy opuścili jego towarzystwo. Niestety obowiązki wzywały. Mieliśmy zarezerwowany stolik w pierogarni. Jedzonko było znakomite. Trzeba uważać z zamówieniem, bo pierogi są słusznych rozmiarów. Potem powędrowaliśmy do Anusi na rozmowę przy kawie i innych napitkach. To znaczy do jej biura.Takie ma widoki z balkonu. Zastanawialiśmy się jak by poprawić działanie portalu i czy ktoś się tym naszym zastanawianiem przejmie.
No i oczywiście chwaliliśmy się naszymi wspólnymi osiągnięciami na niwie obieżyświatowej. Był też czas na wymianę bardziej praktycznych wskazówek dotyczących organizacji wypraw.
Nasze pomysły ma przedstawić Deszcz na październikowym spotkaniu na najwyższym szczeblu w Poznaniu. Ale dopiero, kiedy wyszliśmy wieczorem na miasto, zaczęło się dziać. Nijak nie spodziewałem się, że nasi gospodarze, czyli Anusia i Doracz, przygotują coś takiego. Iluminacje świetlne robiły niesamowite wrażenie. Zdjęcia nie oddają całego uroku tego spektaklu, bo niestety są nieruchome. A tu wszystko żyło. Na kościele św. Ducha można było obejrzeć dzieło naszych bratanków z Węgier. Fasada kościoła była miejscem gdzie w ciągu pięciu minut zaistniała historia całej ludzkości a nawet jej przyszłość. Tutaj kościół zamieniał się w rakietę. Były obawy, że naprawdę odleci. Co prawda, te cuda zostały przygotowane na nasze przyjęcie, ale najwyraźniej nie wszyscy o tym wiedzieli. Zdarzały się wypadki, że ktoś się wpychał przed nas. Na szczęście służby porządkowe szybko reagowały. Na budynku Collegium Maximum nasi południowi sąsiedzi z Czech z tak porządnego budynku
Zrobili taka ruinę. Całą akcję można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=umu0uyeHNeU Nieopodal, w parku, pomiędzy drzewami, polscy artyści uporządkowali chaotyczną przyrodę. Czyż nie jest o wiele porządniej niż w gąszczu gałęzi i liści? Kolorowe fontanny, które cieszą oko i ucho na co dzień, wpisały się tego wieczoru w powszechne święto światła i dźwięku. Pałac Dąmbskich okazał się całkiem żywym budynkiem. Mrugał do nas wszystkimi oknami, wdzięczył różnymi kolorami i czarował uwerturami z różnych oper.
Robił piękne wrażenie aż do momentu kiedy..... okazał się nawiedzonym przez duchy. Niestety nie wszyscy chyba lubią takie atrakcje. Dzieci zaczęły płakać. Tak było sugestywnie. Ulica Ciasna tego wieczoru stała się jeszcze ciaśniejsza. Z trawnika, który jakimś cudem wyrósł na ulicznym bruku, wyłoniły się świetliste rurki połączone chyba z wnętrzem Ziemi. Przekazywały na powierzchnie światło skryte w jej wnętrzu. Okolice zamku krzyżackiego też były miejscem świetlnego spektaklu. Światło ukryte było w takich lampionach wykonanych przez toruńskie dzieci i młodzież. Niestety wieczorem mój aparat pozbawiony statywu nie dał rady uwiecznić tego zjawiska. Ostatnią instalację jaką przygotowali nasi gospodarze aby uatrakcyjnić nam wieczór, była prawdziwa katedra.
Architekta sprowadzili aż z Estonii. Na ruinach kościoła św. Mikołaja wybudował on w rekordowo krótkim czasie świetlistą katedrę. No proszę, jakie cuda można wyczarować ze starych okien.
Dzięki muzyce i zapachowi palących się świec, nastrój stawał się jeszcze bardziej podniosły i niesamowity. Potem już zaczęła się część mniej oficjalna. Trafiliśmy do piwnicznej izby gdzie serwowano miejscowe, piernikowe piwo. Zresztą bardziej normalne też były. Jeden zestaw zawierał aż cztery rodzaje piwa. Tutaj nasi gospodarze też się sprawdzili. Najwyraźniej mocno im zależało na tym abyśmy jak najdłużej bawili się rozmową.  Mieli jakiś układ z kelnerkami, które obsługiwały nas wyjątkowo wolno. Dzięki temu dłużej gawędziliśmy. A wyobraźcie sobie jak musiał smakować pierwszy łyk długo wyczekiwanego napoju.
Było bardzo sympatycznie. Mamy naprawdę wyborne towarzystwo na portalu. Czasem może wydaje się, że jest inaczej. Wydaje się. Zaprawdę powiadam Wam, jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Rano wybraliśmy się, bo byłem z moją Połowicą, na dalsze zwiedzanie miasta.
Dzięki panu, który oprowadzał nas dnia poprzedniego wiem, ze ten bumerang na lewo od okna, to odkrywka fragmentu gotyckiego muru. Na ulicy Ciasnej trwało zwijanie trawnika i zrywanie połączenia z wnętrzem Ziemi. Okienna katedra nie prezentowała się już tak magicznie ja k w nocy. Na toruńskim rynku pełno zaklętych księżniczek, czy też może książąt. Widocznie gołębie czytają te same bajki co my, bo kandydatów na odczarowanie było sporo.
I jaka duża konkurencja. Może i trochę mało w tej galerii o samym Toruniu, ale mamy przecież już tyle galerii z tego pięknego miasta. Nawet ja jedną popełniłem gdzie opisałem go dokładniej. Na dodatek, po poważnej rozmowie z Darkiem-Doraczem, który jest mieszkańcem Torunia i ma nieprzebrane zasoby fotograficzne z tego miasta i który nie poskładał jeszcze żadnej galerii toruńskiej, możemy spodziewać się wysypu obrazów z miasta Kopernika na naszym portalu.
Uff...ależ rozbudowałem to zdanie. Nie żebym naciskał. Jednak jestem pewien, że najciekawiej ogląda się i czyta produkcje wykonane przez autorów związanych uczuciowo z jakimś miejscem. Chyba wszyscy wyjeżdżaliśmy z Torunia z przeświadczeniem, że warto spotykać się nie tylko w świecie wirtualnym. Przekonanie się, że istniejemy naprawdę jest bezcenne. Anusia, będąca duchem sprawczym tego spotkania, proponowała jakiś czas temu taką imprezę. Niestety odzew był żaden. Z tym, ze to uparta dziewczyna. Wysłała zaproszenia bardziej osobiste.
Okazało się, że trzeba ciągnąć nas trochę za uszy.
Jeszcze raz dziękuję naszym przemiłym gospodarzom za iście staropolską gościnność. A już ten świetlno-dźwiękowy spektakl pod tytułem Bella Skyway, to był prawdziwy majstersztyk. Zgadzam się z Darkiem, który zaproponował żeby to była nowa świecka tradycja naszego portalu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Obieżyświatów.

najbliższe galerie:

 
Toruń pieszo
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Spacer po toruńskim Starym Mieście.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 0 km 1pix
Toruń - 2019
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Toruń - gotyk na dotyk (8)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Toruń - gotyk na dotyk (10)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
TORUŃ NA WEEKEND 2019 (1)
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (56):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 12.07.2014 08:12

fajna galeria....pozdrawiam serdecznie...

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 12.07.2014 08:11

i nocą może być na świecie fajnie i kolorowo....jak widać....

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 30.09.2013 18:43

Martafryka dziękuję za zaproszenie. Nie mówię NIE. Tyle fajnych rzeczy słyszałam, że kusi taka wyprawa.
Czas pokaże a gwiazdy wyznaczą drogę. Może przewodnik też się znajdzie.
Serdeczności

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 30.09.2013 18:39

Małgosiu właśnie tak widzę, że bez większej sali to się nie obędzie. Całe szczęście, że wybór lokali jest ogromny. No może wcześniej kelnerki sprawdzę ;-)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 30.09.2013 18:38

Carmel gdybyś przyjechała to impreza urodzinowa gotowa razem z gośćmi. Za jednym razem dwie pieczenie. ;-)
Pozdrawiam

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 30.09.2013 18:36

Kordula musimy zgrać plan wyjazdów na następny rok ;-) Ciężko dograć terminy, przy tylu podróżnikach. Dziękuję za chęci, w przyszłym roku się uda ;-)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 28.09.2013 21:54

Anusiu! do Namibii SERDECZNIE zapraszam Ciebie i obieżyświatów! zabiorę na pustynię pod namioty, ok? tam to DOPIERO (spektakle świetlne) GWIAZDY można oglądać!
a propos, jak Darek-Doracz przyjechał, to takie mini-spotkanko było! nawet dwa razy! przed i po wyjeździe na wyprawę :)

byłoby mi baaaaaaaaaaaaaaaardzo miło :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 28.09.2013 12:35

Dispar : Z niektórymi Gołębiami można się dogadać bez gruchania ;)))))))))
Aniu : Umieszczę :) A jakby co to następnym razem pomyślimy o wpisowym na wynajęcie większej salki... Bo ja się oczywiście piszę na kolejne spotkanie :)
Darku : Niedowiarek z Ciebie :) Ja też poproszę o subiektywny przewodnik po Toruniu bo to co rzuca się w oczy to już znam. A przy okazji... Fort macie świetny choć ten ciemny tunel mocno "przemówił" do mojej wyobraźni ;)
Pozdrawiam wszystkich Obieżyświatów i zachęcam do spotkań, nie tylko w Toruniu ale w każdym innym miejscu. Naprawdę warto!


carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 28.09.2013 08:07

żałuję , że mnie z Wami nie było , ale świętowałam swoje urodziny :) musiało być pięknie , pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 27.09.2013 21:04

Bardzo zaluje, ze mnie nie bylo.
Termin zupelnie mi nie pasowal.
Moze w nastepnym roku:)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKOW:)) A najbardziej organizatorke:)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 27.09.2013 09:21

Dispar koniecznie musisz nas oprowadzić po swoim lesie, w te zakamarki, które tak cudnie wychodzą na zdjęciach.
Hmmm to może z końcem roku ustalimy harmonogram spotkań i miejsc. I niech się wszyscy chętni wpisują.
Podtrzymuję maj i wrzesień w Toruniu. Maj dlatego, że Toruń ożywa i po zimie warto się zregenerować a może i jakieś wspólne plany powstaną. A wrzesień niech pozostanie tradycją wpisaną na stałe. Dopasuje się tylko do jakiś ciekawych wydarzeń kulturalnych.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 27.09.2013 09:16

Popekpaweł nie wpuścili nas do aresztu, a kto siedzi trudno powiedzieć - zapewne sami niewinni.
Madeleine jesteś niesamowicie radosną dziewczyną. Uśmiech od ucha do ucha. Dziękuję, że mimo tak dalekiej drogi z przesiadkami dotarłaś. Cenię to sobie bardzo. Następnym razem skrzyknij się z pozostałymi z rejonu. Pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 26.09.2013 22:56

Dzięki Madeleie, niespotykanie radosna dziewczyno.
Czy Wy wiecie, że Magda nie wie nawet jak wygląda smutna mina.
Próbowała nam taką zaprezentować w swoim wykonaniu.
Zresztą na moją prośbę.
Nic jej z tego nie wyszło. Nie potrafi się nie uśmiechać.

Myślę, że to spotkanie to dobry przykład na zasadność bliższych kontaktów.
Jak widać wszyscy uczestnicy są zadowoleni.

Organizacja zawsze wymaga sporo wysiłku.
Zwykłe zaparkowanie samochodu w centrum to już wyzwanie logistyczne.
Doracz bronił miejsca parkingowego własnym ciałem, kiedy ja przestawiałem samochód z innej ulicy.

Trudno jednak wymagać od całkiem spontanicznego i prywatnego przedsięwzięcia, formuły open.
Jak Anusia miałaby to opanować?
Poza tym organizator zwykle dopłaca.
Ja sam zapomniałem rozliczyć się za przewodnika.

Poczułem się mocno wyróżniony zaproszeniem.
Ale moja nieznośna empatia podpowiada mi odczucia niezaproszonych.
Trzeba jednak pamiętać o dwukrotnym zaproszeniu Anusi na forum ogólnym, które było bez odzewu.
Przy sporej frekwencji (część osób, w tym ja, przyjechało w towarzystwie) trudno wymagać od gospodarzy jeszcze większego starania.
Podobało się tak bardzo, że sam zastanawiam się nad zaproszeniem Was w moje strony.
A do Torunia w przyszłym roku chętnie zawitam.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie:)
madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 26.09.2013 22:25

Genialni organizatorzy, fantastyczna ekipa, przepiękne miasto i jeszcze na dodatek Skyway Festiwal – było CUDOWNIE. Anusia, Doracz – DZIĘKI ZA WSZYSTKO !!! Pozostałym Obieżyświatom również PIĘKNIE DZIĘKUJĘ, było mi niezmiernie miło, bardzo się cieszę, że miałam okazję Was poznać :)))

Dispar, wspaniała prezentacja, Toruń to wyjątkowe miasto, w przyszłym roku przyjadę na dłużej ;)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 26.09.2013 22:21

No tak, ja mam zablokowaną skrzynkę na wszystkie wiadomości z dopiskiem "Top secret" w obawie przed nachalnymi fanami to i ominęły mnie cuda na patyku:) Pozdrawiam

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 26.09.2013 21:21

Tajemnicze spotkania. To ci dopiero:) A kogo chcieliście odwiedzić na fot. 5? Czyżby któryś z obieżyświatów tam rezydował?:)))

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 20:57

Anek nie przegapiłaś. Zrobiłam próbne lokalne spotkanie do 15 osób, tyle ile byłam w stanie pomieścić u siebie i jakoś to ogarnąć. Wysłałam zapytanie do ponad 20 osób. Statystycznie 50% było na tak, reszcie nie pasował termin bądź mieli inne powody. Pozdrawiam

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 20:51

Zibid gratuluję!!! Narodziny to rewolucja, ale radosna ;-)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 26.09.2013 20:31

Ania - dzięki za pozdrowienia i również pozdrawiam Ciebie i wszystkich uczestników
Gratulacje za organizację.
Jak mi syn podrośnie - za rok nie omieszkam ....

Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 26.09.2013 16:16

O to widzę że nie tylko Ja przegapiłam takie wydarzenie, Gabi również

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 15:26

Skuza to zapisuj termin wrześniowy i przypomnij się wcześniej ;-) Jak OS będzie jeszcze istniał to się umówimy wszyscy. Toruń z pewnością będzie jeszcze piękniejszy, bo trwają kolejne inwestycje.
Baracudo faktycznie raj dla nocnych zdjęć. Jednak tłum był tak ogromny i natarczywy, że szok. Chodzenie i przepychanki mało przyjemne.
Bartak Toruń tętni życiem od maja do października. Potem studenci dopełniają lokale w zimie. Warto wpaść na dłużej w sezonie, bo jeden dzień to za mało.
Pipol umieszczaj, 2 i 3 ci nie dam. A co cię nie zabije to cię wzmocni.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 26.09.2013 12:56

Widziałem podobną iluminację na parlamencie w Ottawie, ale staliśmy znacznie dalej od obiektu , że fotki nie nadają się do publikacji, bo dostałbym same 2 albo 3 , a to mogłoby mnie zabić ! pozdrawiam

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 26.09.2013 12:36

Toruń jeszcze piękniejszy w takim świetle, dobrze,że nie wpuścili Was do miejsca z 5 bo różny mógłby być koniec. I ja pozdrawiam uczestników spotkania !

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 26.09.2013 12:19

Nie było aż tak słodko.
Tu nawet statyw nie pomagał, bo obraz był mocno dynamiczny.
Robiłem fotki na bardzo wysokiej czułości. Niestety wynikiem jest wtedy spory szum.
Nie tylko informacyjny.
Pozdrawiam serdecznie:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 26.09.2013 12:15

Najbardziej podobaja mi sie iluminacje swietlne ,szczegolnie 19 i 20 to idealny raj dla nocnej fotografii oraz slodkie42:)Pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 26.09.2013 09:57

Pisz sobie Anusiu do woli.
Cieszę się, że czujesz się tu jak u siebie.
Pozdrawiam ciepło:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 26.09.2013 09:54

Wspaniała relacja,podziwiam nie tylko świetne fotki i komentarz Dispara,ale również organizatorski talent Anusi,spotkanie przygotowałaś perfekcyjnie.Z takim doborowym towarzystwem,tez chciałabym kiedyś spotkać,zaczynam trochę żałować,ze mieszkam tak daleko.
A tak na marginesie,w 2014 r. we wrześniu,jestem prawdopodobnie w Polsce,wiec może się uda wpaść do Torunia:)))
Pozdrawiam serdecznie;)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 09:34

Dispar sorki, że się tak wypisuję pod Twoja galerią, ale poczułam się prawie jak "gospodyni" galerii ;-)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 09:32

Doracz przecież wiesz, że jak coś robię to na 100% się uda ;-) Tylko co my zrobimy za rok jak przyjedzie jeszcze raz tyle osób ;-)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 09:31

Gabi odpisałam Ci na priv. Pozdrawiam i do zobaczenie w przyszłym roku

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 26.09.2013 09:31

Zdjęcia robiłem jak zwykle, w międzyczasie.
Jak dogadywałem się z gołębiami?
Podobnie jak z innymi zwierzętami.
Kiedy w dzieciństwie przeczytałem książki o Doktorze Dolittle, postanowiłem, podobnie jak on, nauczyć się języka zwierząt.
To bardzo pomaga w podróżach, bo wszystkie psy na świecie mówią tym samym językiem, nie to co my.
Nie wpadły nigdy na pomysł budowania Wieży Babel.
Dziękuję za dobre słowo i pozdrawiam serdecznie.
Hau, hau. (to do psów czytających).

doracz użytkownik doracz(wpisów:1288) dodano 26.09.2013 09:19

Kiedy Ania napisała do mnie, że chce zorganizować spotkanie w Toruniu nie wierzyłem, że pomysł wypali. A tu proszę, mogłem doświadczyć wspaniałego wrażenia przebywania w gronie zacnych obieżyświatów. Dziękuję wszystkim za to, że mogliśmy się spotkać. Bardzo chciałbym aby toruński zlot stał się coroczną regułą. Co o tym myślicie? Zawsze się tutaj coś dzieje. Skyway Festival to tylko jedno z wielu wydarzeń w roku w moim mieście.
Dispar, świetna galeria. Zastanawiam się tylko kiedy zdążyłeś zrobić te wszystkie ujęcia. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 26.09.2013 09:10

Witajcie, bardzo się cieszę, ze tak się udało spotkanie, szkoda, ze na nie nie dotarłam, gdzie można się było o nim dowiedzieć?
pozdr.
Gabi

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 08:53

Grace mam nadzieję, że uprzedzisz nas szybciej o swoim przylocie. Nie masz wyjścia. Już poczyniliśmy pewne ustalenia ;-)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 26.09.2013 08:35

Pipol , Raul obyście dotarli w przyszłym roku. Relacja "na sucho" to nie to samo co na "żywca". Pozdrawiam Was.
Mietku, Małgosi bardzo się cieszę, że dojechaliście. Wszystkie informacje bardzo cenne, Małgosi dzięki za prezentacje. Może na OS umieścisz?
Nola może kolejny termin będzie bardziej pasujący. Październik zostawimy tylko dla Poznania.
Paweller, nie samą Barceloną człowiek żyje, w Toruniu po dachach też można pobiegać. Rezerwuj termin

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 26.09.2013 02:27

Przepraszam, "nadarzy sie okazja" mialo byc;)
Jak widac korepetycje z polskiego sie przydadza;)
Pozdrawiam raz jeszcze:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 26.09.2013 00:00

Tylko duchem moglam byc z Wami.
Dispar, relacja bardzo sympatyczna i pelna ciepla, ktore pewnie towarzyszylo Wam Wszystkim podczas tego spotkania:)
Moze nadazy sie okazja, by spotkac sie nie tylko wirtualnie - za rok:)
Pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6834) dodano 25.09.2013 22:58

Fajowa relacja:) Trochę zazdroszczę spotkania, towarzystwa i tych wszystkich atrkacji, które gospodarze przygotowali dla Was... zwłaszcza tych piergów i piwa piernikowego chętnie bym spróbowała:) Ale jestem pewna, że w Poznaniu będzie równie pięknie, a nawet jeszcze lepiej:)
42 świetne:)
pozdrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 25.09.2013 22:15

Świetna relacja! Przez chwilę znowu poczułam się jak w Toruniu :)
Przyjechałam na spotkanie pewna, że warto. Wyjechałam pełna podziwu dla Ani i Darka, którzy wspaniale zorganizowali nasz pobyt sprawiając, że długo będziemy wspominali ciepły, przyjacielski nastrój spotkania i oczarowana przesympatycznym towarzystwem.
Pięknie dziękuję za spędzone z Wami chwile :)

Ps. Dispar, to chyba nowa bajka... O księżniczce, która nie dała się odczarować gołąbkom... Może ktoś będzie wiedział dlaczego? ;) Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 25.09.2013 21:50

Dzięki za pozdrowienia i ja również pozdrawiam wszystkich uczestników tegoż spotkania:)))

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 25.09.2013 21:19

Wróciłem do domu z pełnym workiem wrażeń. Ania i Darek jako organizatorzy spotkania spisali się fantastycznie.Wielkie dzięki. Dziękuję także wszystkim uczestnikom spotkania ,za wspaniale spędzony z Wami czas. Dispar galeria jest super. Miło wrócić jeszcze raz wspomnieniami do tak uroczego miasta,jakim jest Toruń.Zdradź w jaki sposób dogadałeś się z gołębiami,że tak Ci pozowały? Kadry z nimi wyśmienite.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2355) dodano 25.09.2013 20:38

Pipol, pomyliła pociągi, zamiast do Poznania pojechała do Torunia.
Chyba nie żałowała :-)))
Raul, się zaczerwiniłem ;-)))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 25.09.2013 20:11

na foto 50 wszystkich rozpoznałem !
CO TAM ROBI MOJA ŻONA ?????????

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 25.09.2013 18:40

Świetna relacja, mnóstwo atrakcji, kapitalni ludzie, humor, doborowy nastrój z pewnością ... pozostaje tylko pogratulować Wam spotkania i odwzajemnić pozdrowienie - co niniejszym czynię z największą przyjemnością ;)
P.S.
Nie po uszach Wmp ... nie po uszach ... tylko wszem i wobec wiadomo, że ustawić się między pięknymi kobietami - to Twoja specjalność ;) :))))

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 25.09.2013 18:37

Elise co roku organizują festiwal, to może w przyszłym zawitasz do Torunia? Spontan jest fajny. Pozdrawiam
Elu wracaj do formy co do majowego się wykaraskasz. Kolejne bez Ciebie się nie odbędzie.
Marku kelnerka pewnie dochodzi do siebie. No czekanie było obłędnie długie. Miło było Cię poznać. Następnym razem pociąg późniejszy niż 2 w nocy.
Martafryka jeszcze trochę i będzie gromadka OS w Namibii. Jak się zbierzemy to masz rodaków u siebie. Pozdrawiam
Martyna do następnego! Oj będzie się działo.
WMP w zasięgu ręki jesteśmy. Zatęsknisz za Toruniem to dzwoń ;-)
Deszczu, mam dar przekonywania? Pewnie się spotkamy w Poznaniu, bo jak mogłabym Ci odmówić ;-) Dziękuję jeszcze raz. Toruń poruszył świat - niech się kręci.
Margo żabki tak ciągle obcałowywane są przez te gołąbki. Co tam się dzieje latem, zawrót głowy.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 25.09.2013 18:23

Dispar wywołałeś u mnie palpitację serca, siódme poty, zawrót głowy i ogólne zaczerwienienie twarzy. Zimne okłady pomogły, lekarza nie wzywałam.
A na poważnie BARDZO, ale to BARDZO DZIĘKUJE Wszystkim za świetną zabawę, doborowe towarzystwo i chęci do przyjazdu. Gdyby nie Wy organizowanie takiego mini-spotkania nie miałoby sensu. Wszystkim, którzy nie mogli dojechać ślę serdeczności i mam nadzieję, że się jeszcze zobaczymy i poznamy.
Zwykle jest tak, że jak coś nie idzie po mojej myśli to biorę sprawy w swoje ręce. O Poznaniu była cisza, więc przyszedł do głowy pomysł spotkania się. Miałam obawy, czy to wypali, czy będą chętni, czy mi coś nie wypadnie i czy ludzie, wyjadą zadowoleni......
Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spotkali się w maju, wrześniu. Jeśli będą chętni (a wiem, że są) to robimy kolejne. Bardziej zorganizowane bądź mniej, małe kameralne czy trochę większe. Toruń postara się sprostać oczekiwaniom. Chyba, że będą chętni na promocję innych rejonów Polski.
Dispar dziękuję za miłą prezentację. Przez Ciebie można popaść w kompleksy sprzętowe ;-)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 25.09.2013 18:17

Widzę, że się działo w tym Toruniu. Dobrze, że będę w Poznaniu to co nieco Deszczu chyba opowie.
Żabki i gołębie pięknie ci zapozowały. Pozdrawiam.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.09.2013 15:26

...potwierdzam, że spotkanie było bardzo sympatyczne. Uwagi do ADMINA spisane. Pogaduchy były o wszystkich aktywnych uczestnikach portalu. Jeszcze raz dziękuję Ani i Darkowi, także sobie, że się dałem namówić...pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia 19 października w Poznaniu.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2355) dodano 25.09.2013 15:19

Czwarty od lewej na 50 to jakby ja, poznaję po odstających uszach.
Jeszcze raz podziękowanie Anusi Osi i Doraczowi za organizację spotkania.
Disparowi gratuluję kolejnej ciekawej galerii.
Wszystkich uczestników pozdrawiam serdecznie.

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 25.09.2013 13:08

No tak, Anusi i Doraczowi serdecznie dziękujemy, przecudnie było, Dispar dzięki Tobie zaś zyskałam obiektyw szerokokątny ;) wielkie dzięki wszystkim i za wszystko, przemiło było Was spotkać i do następnego ....

PS. 19.10 będę w Namibii, ale na każde następne się piszę ;)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 25.09.2013 12:51

no i teraz się "cholipka" wirtualnie zarumieniłam ;)))))
a wszystko to Doracza wina, bo go goniło do Afryki ;)


cieszę się :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 25.09.2013 12:39

Trochę Marto z nami byłaś, dzięki bardzo ciepłym słowom Doracza o Twojej pomocy w zorganizowaniu podróży po Namibii.

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 25.09.2013 12:34

ale super!!!

fajny obieżyświatowy wypad :)
och, pochodził by sobie człowiek tak i pogadał ;)
słoneczne pozdrowionka :)


markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 25.09.2013 11:31

Potwierdzam,Anusia spisała się na medal :):):) a miasto Doracza piękne.
Pierogi diabelskie diabelsko dobre :) a piwo pewnie by lepiej smakowało gdyby nam je szybciej podawano:) .Te zwolnienie tępa z tym piwem miało duży plus:):), i wcale humoru nam nie zepsuło.:):):)
Było mi bardzo miło poznać Was w realnym świecie.Wasza radość z podróżowania jest bezcenna ,dusza mi się radowała widząc z jaką radością opowiadacie swoje historie z podróży.Takie spotkania potwierdzają,że tworzymy portal ludzi pozytywnie zakręconych,bo portal to przede wszystkim ludzie a potem podróże i fotografie.To nic,że czasem odwagi zabraknie,ważne by poznawać się na wzajem bo to przeżycie niezapomniane.

Anusia dziękuję, Doracz i Tobie też:).

Serdecznie Was pozdrawiam a pozostałych Obieżyświatów zachęcam do wspólnych spotkań i również pozdrawiam.

PS
19.10 nie dam rady ale każde inne spotkanie będę starał się być.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 25.09.2013 11:31

No Ania z Darkiem się spisali na medal. Piękny pokaz Wam zgotowali, zresztą reszta atrakcji też niczego sobie, zwłaszcza ta z 5 ciekawa, szkoda ,że nie skorzystaliście z piosenki "i tak mi Ciebie brak w tym więźniu" , może byłoby bez kolejki.
Żabio-gołębia miłość Ci się udała. Dziwnie się czasem ludziska dobierają :D
Pozdrówki serdeczne dla wszystkich uczestników spotkania:-)

elise użytkownik elise(wpisów:983) dodano 25.09.2013 10:14

Zazdroszczę wam tego spotkania. Brakuje mi tutaj gdzie jestem staropolskiej spontanicznej gościnności. Podobna luminacje dźwiękowo świetlną widziałam w Strasburgu. Serdecznie pozdrawiam Obieżyświatowców.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!