m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (22):

 
Rozpoczołem zwiedzanie Budepesztu od mostu Św. Małgorzaty. To widok z tego mostu. W jego środkowej części jest zejście  na parkową wyspę o tej samej nazwie. Mały spacer po wyspie Św.Małgorzaty. A potem wzdłuż wybrzeża Budy i piękne widoki na budynek parlamentu. Wzniesiony w latach 1880 - 1902. Jego monumentalne wymiary  123m szerokości i 96m wysokości,  plasują go w czołówce największych na świecie. Powolna wspinaczka na wzgórze, gdzie znajduje się piękna...
...Baszta Rybacka.Ta nieco pompatyczna budowla wzniesiona w latach 1899 - 1905... ...ma tez wiele uroku, coś z bajkowego zamku. Została zaprojektowana i zbudowana w stylu neoromańskim przez Frigyesa Schulka. Fragment baszty. Fragment baszty. Chyba już klasyczny kadr odbijającej się baszty w elewacji nowoczesnego hotelu.
Baszta jest wspaniałym punktem widokowym. Do jej budowy użyto cegieł z dawnych murów miejskich... ...ktorych podczas wojen tureckich bronił cech rybaków i stąd pochodzi nazwa baszty. Po lewej stronie, fragment górnej stacji kolejki wieżdżającej na Wzgórze Zamkowe. Po drodze na Wzgórze Gellerta... ... rozpościerają się piękne widoki...
...na Dunaj, Peszt i  budynek parlamentu. Chwila na Wzgórzu Gellerta i widok na zamek. Most Łańcuchowy - pierwszy,  najsłynniejszy i najpiękniejszy z siedmiu mostów łączących Bude i Peszt. Od 1849 r.w którym został otwarty, można z niego  podziwiacćwspaniałą panorame na Budepaszet.

najbliższe galerie:

 
Węgry , Budapeszt   Csárda
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
Węgry , Budapeszt  cz. 2 /3
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
 BUDAPESZT - NOCNY SPACER
1pix użytkownik przemyslaw odległość 0 km 1pix
Budapeszt-Parlament, knajpki i kolorowy bazar.
1pix użytkownik olazim odległość 0 km 1pix
Węgry - Budapeszt z różnych poziomów
1pix użytkownik kryjan odległość 0 km 1pix
Budapeszt - Baszta Rybacka i Kościół Macieja
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
ciasteczkowypotwor użytkownik ciasteczkowypotwor(wpisów:201) dodano 21.06.2012 18:55

Śliczne zdjęcia . Budapeszt to śliczne miasto .<3
Pozdrawiam .

morswin użytkownik morswin(wpisów:24) dodano 09.10.2007 19:32

Dla zainteresowanych. Staralem sie poprawic, rzeczywiscie troche slabe komentarze do galerji, mam nadzieje ze na +. Dziekuje za komentarze i punkty. Pozdrawiam.

naffarin użytkownik naffarin(wpisów:95) dodano 05.10.2007 20:14

Naprawdę świetne zdjęcia. To nie jest aż tak znowu częste na Obieżyświacie. Komentarz trochę w stylu Tygryska, choć dużo mniej udany. Prawdę mówiąc chętniej poczytałbym jakieś ciekawostki, wtrącenia historyczne czy osobiste odczucia (ale bardziej rozbudowane). Galerie mogą (i moim zdaniem powinny) w pewnym stopniu uczyć. Bo jaki jest sens równoczesnego oglądania zdjęć z przeglądaniem Wikipedii?

jaros użytkownik jaros(wpisów:76) dodano 05.10.2007 16:36

Galeria ciekawa, ale komentarz mnie ubawił, szczególnie fragment o cieniach, półcieniach i podcieniach. W tym elemencie można się było bardziej wysilić. Wtedy galeria będzie o wiele bardziej atrakcyjna i pouczająca.
Pozdrawiam.

maca użytkownik maca(wpisów:287) dodano 05.10.2007 10:22

Galeria jest OK, ale komentarz nieco niemrawy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!