m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (40):

 
Przypłynęliśmy na wyspę promem, wsiedliśmy do autokaru i zaczynamy zwiedzanie. Mijamy pierwsze rondo ozdobione dwoma kolorami zgranulowanej lawy. czerwona służy tylko jako ozdoba a o wykorzystaniu czarnej napiszę pod zdjęciami winnic Zgodnie z zarządzeniem miejscowych władz kolor domu może być dowolny pod warunkiem, że będzie biały. Widziałem wyjątki od tej reguły ale były to przypadki szczególne, uzasadnione i dotyczyły zabudowy historycznej Winnice.....trochę nietypowe i nieco inne niż nasze dotychczasowe wyobrażenie o uprawie winorośli. Niektóre krzaki sadzone są w specjalnych zagłębieniach a wszystko to ma na celu zatrzymanie wilgoci. Czarny wulkaniczny materiał którym jest przykryta gleba warstwą kilkunastu cm zatrzymuje wilgoć która skrapla się w chłodniejsze noce i spływa do gleby Czerwony wulkaniczny granulat jaki widać na zdjęciu pierwszym nie ma takich właściwości i służy tylko w celach ozdobnych Wino produkowane na Lanzarote nazywa się Malvasia. Może być słodkie i wytrawne. Swego czasu dużo Malwazji wypijałem w Chorwacji ale nie wiem czy ma jakiś związek z Wyspami Kanaryjskimi.
Przed wejściem do muzeum, restauracji i jeszcze tam jakiś atrakcji a wszystko to w tunelu wytworzonym przez płynącą lawę Wiele tych atrakcji zaprojektowane przez miejscowego artystę Cesara Manrique Restauracja w tunelu który wytworzył się w czasie wybuchu wulkanów. Zewnętrzna część lawy spływającej z wulkanu do morza szybciej stygła a ta wewnętrzna część jeszcze płynęła i tak podobno wytworzyły się tunele ktòrych jest tam sporo a niektóre wykorzystano do celów komercyjnych Woda jest tu podobno naturalna morska. Kąpać się w tym oczku wodnym nie wolno pod groźbą wysokich mandatów. Od wymierzenia kary odstępują podobno jak się ktoś wykompie na golasa.......chętnych do potwierdzenia tego nie było Ja ewentualnie mógłbym to zrobić ale ponieważ nie rozstaję się z aparatem fotograficznym mogliby uznać, że pływałem ubrany w aparat foto na szyi i nie byłem tak całkiem nagi. Odstąpiłem od tego pomysłu.....chyba ku uciesze wielu osób ;-)
To oczko wodne też jest w tunelu po wybuchu wulkanu Na Wyspach Kanaryjskich to nie tylko słońce, złocista plaża i błękitnozielony ocean. Są też góry, górki i pagórki różnego pochodzenia, nie zawsze wulkanicznego ale często spowite mgłą lub chmurami Teraz trochę charakterystycznej zabudowy na Lanzarote choć to może nie jest najlepszy przykład ale..... .....taką można spotkać raczej tylko w interiorze gdyż w miejscowościach nad oceanem to raczej same hotele
Kilka innych przykładów miejscowej zabudowy Tych kilka zdjęć zrobiłem wykorzystując chwilę w czasie przerwy obiadowej tzn. inni jedli obiad a ja latałem i robiłem zdjęcia......obiad zdążyłem zjeść szybciej niż inni Za chwilę pojedziemy zwiedzać Timanfaye czyli tamtejszy Park Narodowy który powstał dzięki wybuchom wulkanów To już na terenie Parku Narodowego i jedno z wejść do piekła. Nie wiem czy główne czy boczne ale...... ...piekielnie tam gorąco. Wystarczy wrzucić jakiegoś suchego krzaka lub słomy i po 30 sekundach staje w płomieniach
To też wejście do piekła....chyba to będzie głównym ale niestety zakratowane.....pewnie za dużo chętnych tam się pchało. Coś w tym musi być...może tam jest fajnie?? Widok z restauracji El Diablo zaprojektowanej przez Cesara Manrique (tego samego co projektował te atrakcje w tunelach po płynącej lawie). Prawdziwego diabła nie spotkałem, przynajmniej takiego z naszego wyobrażenia ale...... ....kto wie...może przybrał taką postać i nas obserwuje? O kuszeniu  raczej nie było tu mowy. Znacznie więcej kusząco-diabelskich propozycji widziałem na plażach ;-) Tak czy inaczej miejsce to może być wrotami do piekieł Teraz właśnie jeżdzimy autokarem wokół wulkanów drogą tak wąską, krętą i czasami przepaścistą że rowerem mógłbym mieć problem żeby wyrobić na zakręcie a kierowca autokaru dał sobie radę....wielki szacun dla tego kierowcy Wszystko to właśnie Park Narodowy Timanfaya. Miejsce niesamowite ale zdjęć mam mało ponieważ usiadłem w autokarze po niewłaściwej stronie. Odbicia światła w szybie autokaru były takie, że na zdjęciach były głównie moje odbicia.... a to się nie nadaje do galerii :-)
A poznajecie to miejsce? Albo to Jeżeli nie to może ta fotka Wam ułatwi rozwiązanie zagadki? Nie wiecie? To Wam powiem. To też jest na Lanzarote tylko wymagało niewielkiej przeróbki. Otóż to jest wąwóz spokoju (odpowiednik Morza Spokoju na księżycu). Tu właśnie Amerykanie kręcili jak to w 1969 roku niby wylądowali na księżycu. Rdzennym mieszkańcom Wysp Kanaryjskich zabronili o tym mówić a za milczenie zapłacili 4 mln dolarów. Za te pieniądze Kanaryjczycy utworzyli Park Narodowy Timanfaya Wiem, że nie każdy wierzy w tę historię. Ja wierzę, tylko myślałem, że te sceny były kręcone na Islandii To zielone jeziorko większość już widziała ponieważ nie ma chyba galerii z Lanzarote bez zdjęć zielonego jeziorka w miejscowości El Golfo W pełni słowa tego znaczeniu nie jest to jezioro tylko zagłębienie do którego dostaje się morska woda ale nie bardzo ma jak się wydostać. Kolor zielony to zasługa jakiś glonów które tam się rozwijają. Niektórzy mówią, że to z powodu  minerałów ale nasz przewodnik mówił, że to nieprawda i ja mu wierzę bo równy chłop był z naszego przewodnika
Wystarczy zrobić kilkadziesiąt kroków i zamiast fotografować zieloną wodę można zobaczyć takie klifowe wybrzeże
Ta strona też ładnie się prezentuje ale to zobaczyłem dopiero jak obejrzałem w domu zdjęcia. Całodzienna wycieczka autokarem przytępia zmysły Żegnamy Lanzarote....sporo zobaczyliśmy, wiele się dowiedzieliśmy o tej wyspie ale mogę powiedzieć, ze nienawidzę zorganizowanych wycieczek autokarowych. Dobrze, że ta trwała tylko jeden dzień. Po drodze mijamy jeszcze malutką wyspę która leży pomiędzy Fuertą a Lanzarote. Nie wiem jak się nazywa ale i tak dzięki, że odwiedziliście moją galerię :-)

najbliższe galerie:

 
Lanzarote - Jardin de Cactus
1pix użytkownik ru_da odległość 2 km 1pix
Lanzarote - wulkaniczne spacerki.
1pix użytkownik ru_da odległość 2 km 1pix
Lanzarote
1pix użytkownik wako odległość 2 km 1pix
Lanzarote
1pix użytkownik wmp57 odległość 3 km 1pix
Lanzarote- dziecko Cesara Manrique'a cz. 1
1pix użytkownik imod odległość 3 km 1pix
LANZAROTE
1pix użytkownik irolek odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (66):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 03.02.2017 23:36

Obejrzałem, sporo fajnych miejsc widzieliście, ale paru też brakuje :) Jak na wycieczkę z sąsiedniej wyspy, to całkiem owocnie.

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 11.05.2014 22:20

to prawda....warto....szczególnie wulkany ....super są....

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.02.2014 23:31

Irena2005n, co by nie mówić, ale na Kanarach jest fajnie. Przynajmnie raz warto zobaczyć każdą z wysp....nawet kosztem spieczenia na cierpiącego indianina :-)
Pozdrawiam,
andred

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 13.02.2014 23:20

też dotarłam na Lanzarote...zmową porą...i cóż...opaliłam się na cierpiącego Indianina....ale podobało mi się tam....

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 25.01.2014 15:54

Marianna_p, to zachęcam Cię do oglądania kolejnych moich galerii z serii "Moja Ameryka". Będzie tam wzmianka i pewnym miejscu i filmie jaki był tam kręcony.
Dla ułatwienia powiem, że będzie to w Canyonlands.
Ostatnio biegałem po Rzymie i przypominałem sobie film Woody'ego Allena, "Zakochani w Rzymie" ;-).....polecam....film i Rzym
Dzięki za wizytę.
Pozdrawiam,
andred

marianna_p użytkownik marianna_p(wpisów:306) dodano 25.01.2014 15:44

:)) podobało mi się bardzo, najbardziej to że nie lubisz wycieczek autokarowych, ale wierzysz we wszystko co ten równy przewodnik powiedział!:)) uśmiałam się! i dobrze, ze mu wierzysz, trzeba mieć wiarę w ludzi;)) a może to nie to samo?;)
i w ogóle to jestem fanką wyszukiwania miejsc kręcenia filmów, jak mi sie jakiś plener w filmie podoba, to zaraz szukam, gdzie to było kręcone, lubię tez zauważać w filmach miejsca, które znam ze swoich podróży, np. ostatnio natknęłam się na Vallettę w filmie, która udawała inne miasto, a ją ja poznałam,bo tam byłam, to jest frajda-ale teraz nie mogę sobie przypomnieć jaki to był film:( podobnie Maroko wspaniale prezentuje się w "Sex w wielkim mieścieII" udając chyba Arabię Saudyjską- widać tam i zdjęcia z Marrakeszu i z Merzougi i w wielu innych filmach. Krajobraz księżycowy nie ma wg mnie takiego potencjału (a może się mylę), bo księżyc jest taki jakiś martwy, ale i tak fajna ciekawostka:)
pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 23.10.2013 20:00

Baracuda. na księżyc tak jak Amerykanie oczywiście.
Dzięki i pozdrawiam :-)
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 23.10.2013 19:58

Magdar, ślicznie i egzotycznie ale szczególnie na żywo, dlatego polecam....warto tam pojechać.
Dzięki za wizytę, pozdrawiam,
andred

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 21.10.2013 19:20

Kiedys i ja tam zapewne dotre,szczegolnie w piekne miejsca 5 35,36,37, obowiazkowo na Ksiezyc;)Pozdrawiam

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 19.10.2013 16:37

Ślicznie i egzotycznie .Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 16.10.2013 22:58

Herika, czasami nie ma wyjścia i trzeba wziąć udział w zorganizowanej wycieczce autokarowej żeby zobaczyć coś czego nie da się indywidualnie. Tak jest w przypadku Parku Timanfaya. Tour wokół wulkanów o długości ok. 6 km jest dozwolony tylko autokarem w zorganizowanej wycieczce. Droga jest bardzo wąska, kręta i czasami dość stroma. Wysiadać nie wolno gdyż to mogłoby tamować ruch. Kiedyś było wolno i właśnie były korki, ruch zablokowany a i wypadki też się zdarzały. Teraz zabronili indywidualnie. Nie pozostaje nic innego jak tylko zdecydować się na taką jednodniową wycieczkę.......może to nie jest rewelacja ale warto.
Dzięki za wizytę i pozdrawiam,
andred

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 16.10.2013 21:14

na zorganizowanej wycieczce autokarowej jeszcze nie byłam (może w podstawówce;)), ale podejrzewam, że też nie lubię;) zastanawiam się tylko, czy po księżycowych polach można spacerować? czy tylko organizują wycieczki przez szybę? bo miejsce zacne, chętnie bym zobaczyła...i dotknęła;)
pozdrawiam serdeczie

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.10.2013 22:34

Romana, sposobów jest wiele.....w większości są one niemoralne albo nielegalne ale przeważnie przyjemne albo bardzo przyjemne ;-)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 14.10.2013 19:06

P.S. ja też piszę o piekle a nie o samej wyspie :)))

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 14.10.2013 19:05

Andred - no to mi zabiłeś klina.
Teraz się zastanawiam co by tu takiego zrobić, żeby dostać wejściówkę ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.10.2013 18:35

Zuzka82, koniecznie.....wspomnienia wrócą.....mam nadzieję, że miłe :-)
Pozdrawiam,
andred

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 14.10.2013 18:18

Piękna wyspa :)!!! aż muszę odgrzebać zdjęcia z mojej wyprawy na Lanzarote :)!!!
pozdrawiam
zuzka

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.10.2013 17:02

Romana, tam nie jest tak łatwo się dostać, nie wpuszczają wszystkich chętnych. Trzeba całe życie na to pracować albo zrobić coś jednorazowo, coś takiego extra.
Mówimy oczywiście o piekle, bo na Lanzarote to wystarczy bilet lotniczy.
O znajomych tam nie ma co się martwić, napewno część się odliczy ;-)
Pozdrawiam,
andred

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 14.10.2013 16:00

Andred - to mówisz, że wejście do piekła jest na Lanzarote ? W takim razie tak czy siak i ja się tam pojawię - bo jakoś będę się musiała tam na dół dostać pewnego dnia ;)
Swoją droga ciekawe ilu znajomych z OŚ tam spotkam ? A może zrobimy tam kolejne spotkanie OŚ ;)))))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 23:38

Migot, skoro byłaś tam kilka dni to rozumiesz mój niedosyt z jednodniowego pobytu.
Dzięki za odwiedziny,
pozdrawiam,
andred

migot użytkownik migot(wpisów:305) dodano 13.10.2013 23:28

Bardzo fajna ta wysepka, zawsze miło wspominam swoje kilka dni słonecznej emigracji zimowej tam ;) Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 22:03

Kacpi, to jest właśnie ciekawe dlaczego Tobie podoba się 4 a innym inne zdjęcia? Pewnie z podobnych powodów jedni robią lepsze a inni gorsze zdjęcia. W każdym razie ja podzielam Twoje zdanie i podzielam też zdania tych którym podobają się inne zdjęcia. Trochę zawiłe ale chyba jasne ;-)
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 21:59

Popekpawel......nie jestem aż tak asertywny żeby się z Tobą nie zgodzić :-)))))) Mnie też zaczyna się podobać ;-)
Pozdrawiam,
andred

kacpi użytkownik kacpi(wpisów:185) dodano 13.10.2013 21:47

Bardzo mi się podoba 4 zdjęcie

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 13.10.2013 21:26

Fajna objazdówka.

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 13.10.2013 21:20

Zakupy będą w piątek, produktów nie pączków, żeby nie było...tak więc jeszcze zdążyłeś.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 21:16

Margo, czy nie jest za późno i mogę zaklepać dwa pączki? ;-)
Dzięki za wizytę. Ja widziałem to zielone "jeziorko" w innych galeriach i to nawet lepiej sfotografowane. Wydaje się niemożliwe...... a jednak ;-)
Winnice fajne a wino jeszcze lepsze.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 21:12

Tama, nie zaklepałem ponieważ się nie wiedziałem czy w ogóle pojadę. Teraz muszę zaklepać dwa, ponieważ żona chce wiedzieć co tam będę robił i jedzie ze mną :-)))))

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 13.10.2013 21:03

Zdjęcia zielonego jeziorka spodobały mi się najbardziej. Nie pamiętam go z innych galerii. Pamiętam za to winnice, za pierwszym razem zrobiły nam nie duże wrażenie. Pozdrawiam.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 13.10.2013 20:48

Andred, zaklepałeś sobie pączka u Margo? :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 20:43

Patryk80, ależ w życiu bym nie podejrzewał Cię o korupcję....ale coś za bardzo się bronisz ;-)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 13.10.2013 20:37

świetnie pokazane uroki i atrakcyjność miejsca

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 13.10.2013 20:24

Andred proszę mnie tu o korupcję nie pomawiać ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 20:22

Patryk, już widzę.....kupili Cię Amerykanie..... za kombinezon...eh

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 20:20

Pipol, wiem jak to jest...tzn. jeszcze pamiętam jak pion z poziomem nie mogli dojść do porozumienia. Teraz tylko myślę żeby zachować poziom........... wysoki poziom w tworzeniu galerii :-)))

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 13.10.2013 19:44

Andred sam lądowałem, to wiem. Kombinezon został mi do tej pory ;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 13.10.2013 19:42

Andred, a u mnie po imprezach z grawitacją jest jakoś dziwnie ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 19:41

Gregy, skoro tak mile wspominasz wakacje sprzed 2 lat tzn., że było fajnie i tego Ci życzę na kolejne wakacje i cieszę się, że galeria się podobała.
Pozdro,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 19:36

Bartak, jak Ci się fota nr 10 podoba to nie ma problemu....dogadamy się ;-)
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 19:34

Pipol, ja na "GRAWITACJA" jeszcze nie byłem ale nie raz odczułem skutki grawitacji....a to na nartach, a to po imprezie :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 19:33

Patryk, idziesz w zaparte z lądowaniem na księżycu. Tobie też Amerykanie coś odpalili?

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 13.10.2013 19:29

na "GRAWITACJA" byłeś ?

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 13.10.2013 19:22

Andred no co Ty mówisz?! Popatrz na mnie, przecież ja jestem najlepszym dowodem, że wylądowali ;)

gregy użytkownik gregy(wpisów:626) dodano 13.10.2013 18:57

Echa przypomniały mi się wakacje z przed 2 lat :-). Fajna galeria.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 13.10.2013 18:53

Andred, mnie byś spotkał !!!! A potem coś byśmy skołowali :)))

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 13.10.2013 18:44

Choć Lanzarote niezbyt duża, to wybór miejsc do odwiedzenia w jeden dzień jest trudny, widać,że objechaliście sporą część wyspy a wycieczka ogólnie udana.
Pisałeś o świetle, że czasami najgorsze z możliwych, ja miałam wrażenie, że światło na tej wyspie jest po prostu dla nas złośliwe, miejscówkę w autokarze miałam o tyle lepszą, że z właściwej strony ale fotografowanie przez szybę było nieznośne.
Fotkę z 10 chętnie wkleiłabym do swojego albumu bo z tego miejsca moje są takie sobie.
Z przyjemnością obejrzałam i czytałam do samego końca, pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 18:25

Patryk80, kiedyś wierzyłem, że wylądowali na księżycu ale z wiekiem w coraz mniej rzeczy wierzę......czyżbym zaczynał być człowiekiem małej wiary??? Sam nie wiem :-(
Tak czy inaczej....dzięki za odwiedziny,
Pozdrawiam,
andred

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 13.10.2013 15:51

Andred nie podejrzewałbym Cię o wiarę w spiskową teorię dotyczącą lądowania na Księżycu... ;)
A relacja bardzo fajna

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 13:44

d-b dzięki za odwiedziny :-)
Ja jeżdżę tylko na udane wypady ;-) .....a te nieudane omijam szerokim łukiem.
Pozdrawiam Was serdecznie,
andred

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 13.10.2013 13:32

Widać ciągnie Cię Andred do wulkanicznego popiołu i księżycowego krajobrazu :-)
Na zorganizowanych wypadach jest po prostu ...coś za coś, plusy i minusy jak jazda samochodem z GPS ;-)))
Jak można zobaczyć na przedstawionych fotkach i przeczytać co piszesz wypad uznajemy za bardzo udany.
Pozdrawiamy
D&B

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 13:04

Shizuko, tajemnicza nieznajomo ;-) ....dzięki za odwiedziny i za pozytywny odbiór mojej galerii.
Pozdrawiam,
andred

shizuko użytkownik shizuko(wpisów:1) dodano 13.10.2013 12:56

Piękna galeria i bardzo ciekawie opowiedziana. Oglądałam z przyjemnością :)

Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:55

Grace, to jest jakieś rozwiązanie pod warunkiem, że oferują taki "komfort" ale są inne ograniczenia. Jadąc widziałem wiele fajnych kadrów do sfotografowania.
W normalnych warunkach zatrzymałbym się, wysiadł, zrobił zdjęcie i pojechał. Ale już dość narzekania z mojej strony na wycieczki autokarowe....fajnie było, naprawdę ;-)
pozdrówki ;-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:51

Anusia_osia, ten diabełek to na szybie restauracji :-)
O wadach i zaletach podróżowania autokarem już się więcej nie wypowiadam, ponieważ w poprzednich komentarzach to już wyjaśniłem :-)
Uwierz mi, tłumy nad tym wejściem do piekła były ale musiałem ich przegonić. Nie wiem czy chcą tam trafić ale jak obserwuje życie to chyba więcej znajomych będzie tam można spotkać ;-)
Diabełek mi się spodobał, był naklejony na szybie restauracji a ja takiego kupiłem sobie jako magnes na lodówkę.
Pozdrawiam ;-)
andred

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 13.10.2013 12:47

Andred, to na drugi raz wsiadaj tylko do tych z toaleta;)
pozdrowki:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:44

Grace, ja nie narzekam....grzechem byłoby narzekać, że mnie obwieźli, pokazali, nakarmili bo w sumie bardzo fajnie było. Ja w wycieczkach autokarowych najbardziej narzekam na brak swobody...nawet sikać trzeba na zawołanie ;-)
Faktycznie na Lanzarote jest co oglądać i warto tam się wybrać chociażby na jeden dzień ale może nawet na dwa, trzy czy tydzień.
Dzięki za odwiedziny,
z pozdrowieniem,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:40

Piopol, gdybym wiedział, że masz tam małe Pueblo to bym wstąpił....może jakieś piękną squaw bym tam spotkał ;-)
Dzięki za odwiedziny i koment,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:29

Tama, na dłuższą wycieczkę autokarową pewnie nie dałbym się namówić choć mają one niewątpliwe zalety które jednak nie przesłonią nigdy zalet podróżowania indywidualnego. Niemniej jednak od czasu do czasu może nawet warto dać się namówić i nie tylko na autokarem ale i w rejony które Cię nie ciągną. Trzeba spróbować....może warto a póki nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Dzięki za wizytę i pozdrawiam bardzo serdecznie :-)
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:23

Gabi, dzięki za wizytę :-))
Widzę, że wiara Twoja w moje umiejętności jest niewielka. Może faktycznie autokarem nie dałbym rady ale rowerem lub małym Fiatem....chyba tak.
Ten dowolny kolor to wiesz...taka parafraza sloganu reklamowego pierwszych Fordów......można było je kupić w dowolnym kolorze pod warunkiem, że był czarny ;-)
A co do moich inspiracji to proszę o więcej szczegółów na priv bo boję się, że na forum ogólnym może to się skończyć skandalem obyczajowym :-))))
Jeszcze raz dzięki za odwiedziny,
Pozdrawiam,
andred

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 13.10.2013 12:12

Andred jeden dzień, to się jakoś można przemęczyć. Najwyżej stracisz obiad, albo któryś z rzędu postój za potrzebą. Zawsze to daje dodatkowe minuty na obieżyświatowy obieg terenu ;-)
Powiadasz brama do piekieł? Tłumów do niej nie widzę, to może jednak większość nie chce tam trafić. A wiem, Diablic brakuje.
Roślinki bardzo dzielne, widoczki też niczego sobie.
A tego diabełka to początkowo myślałam, że dorysowałeś czy coś.
Pozdrwiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2013 12:11

Paweller, ja jak tylko mogę to się odczepiam od autokarowej wycieczki i pilnuję tylko tego żeby autokar nie odjechał beze mnie. Pamiętam jak było na Santorini, w Ia wszyscy siedzieli w kawiarenkach , pili kawę i piwo a ju ciukałem po całym mieście i robiłem zdjęcia. Potem oni wszyscy i tak te zdjęcia dostali ode mnie a ja smaku kawy w Ia nie poczułem.....ale i tak bym się z nimi nie zamienił.
Dzięki za wizytę i komentarz,
Pozdrawiam,
andred

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 13.10.2013 11:34

Andredt, nie narzekaj;)
Na TE, jedniodniowa wycieczke to i ja bym sie wybrala;)
Jeden dzien mozna sie przemeczyc:) A juz jakies wyobrazenie o wyspie masz:)
Tym bardziej, ze jest tu co podziwiac:)
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 13.10.2013 09:37

Ta wyspa to Isla de Lobos. Mam na niej małe Pueblo. Miło powspominać. Pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 13.10.2013 08:48

Powiem szczerze, cały ten rejon to nie dla mnie, nie daję się namówić na taki wyjazd. Ale, że u Ciebie zawsze fajnie jest, to obejrzałam i przeczytałam, i w końcu coś wiem. No, ale to siła autora bym dotrwała do ostatniego zdjęcia i ostatniego zdania ;)
Foteczka 12 podoba mi się, mocny kontrast, widok przyciągający.
Autokarowe wycieczki, no cóż - albo się na to godzę albo siedzę w domu. Inni jedzą a Ty zdjęcia robisz, skąd ja to znam ;) Trzeba sobie też na takim wyjeździe wytrenować reakcje, jedni chodzą rozleniwieni a ja mam zawsze sprzęt w gotowości i oczy dookoła głowy. Im więcej takich wyjazdów tym więcej spostrzegam, już podjeżdżając na parking. I nie ukrywam, że tego detalicznego postrzegania nauczyłam się na OŚ :)
Pozdrawiam serdecznie :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 13.10.2013 08:08

andred, niestety wycieczki autokarowe tak mają, musisz sobie zadać pytanie czy zwiedzając w jeden dzień tą wyspę na własną rękę dotarłbyś do tak wielu atrakcji. No i chyba nie dałbyś rady na tych krętych dróżkach?
Dowolny kolor pod warunkiem, że biały, dobre to jest !
Moje nieśmiałe pytanie: czy udało Ci sie odnaleźć dwie urocze i roznegliżowane panie ze znanej nam innej galerii, które stały sie Twoją inspiracją do wyjazdu na Kanary?
bo patrzę i patrzę, i jakoś nigdzie ich znaleźć nie mogę :)
pozdr.
Gabi

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 13.10.2013 01:10

Od każdej zorganizowanej wycieczki autokarowej w miejscach postojowych można się odczepić i zwiedzać na własną rękę, byle by wrócić na czas do autokaru:) Krajobrazowo całkiem fajnie tam, fotka 39 rewelka:)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!